Şimdi Ara

' Namaz Kılmayan Hayvandır ' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
2
Favori
4.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuro

quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mega_north

hayvanlar namaz kılmaz bu bir gerçek.
    ama onlar da bol bol zikrederler Allahı.

ne yazık ki tek nankör mahlukat insanoğludur.

yaratılmışların en şereflisi olmasına rağmen en şerefsiz olabilen de biziz.

Bkz mahalle köpekleri.

Hepsi birden koro halinde okunan ezana back vocal yapar mesela.

Çok güzel bir noktaya temas ettiniz hocam, buna göre köpek insandan daha iyi oluyor sanırım.

Zira ezan okunurken insanında tekrar etmesi güzeldir.
    Mahallemizin köpeği yapıp biz yapmıyoruz.

Verdiğiniz örneğe göre Prof. haklı.

Bu arada Prof zaten haklı. O lafta hiçbir sıkıntı yok. Adam bizzat kurandan referans almış.

quote:

BAKARA (171) : İnkar edenleri imana çağıran (peygamber) ile inkar edenlerin durumu, bağırıp çağırmadan başka bir şey duymayan hayvanlara seslenen (çoban) ile hayvanların durumu gibidir. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Bundan dolayı anlamazlar.
    A'RÂF (179) : Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.
    FURKÂN (44) : Yoksa sen onların çoğunun (söz) dinleyeceklerini yahut akıllarını kullanacaklarını mı sanıyorsun? Onlar hayvanlar gibidirler, belki yolca onlardan daha da şaşkındırlar.
    MUHAMMED (12) : Şüphesiz Allah, inanıp salih ameller işleyenleri, içinden ırmaklar akan cennetlere koyacaktır. İnkâr edenler ise (dünya zevklerinden) yararlanırlar ve hayvanların yediği gibi yerler. Onların kalacakları yer ateştir.
    MÜDDESSİR (51) : Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.
    MÂİDE (60) : De ki: “Allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? Onlar, Allah’ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. İşte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır.”
    MERYEM (86) : Allah’a karşı gelmekten sakınanları Rahmân’ın huzurunda bir elçiler heyeti gibi toplayacağımız, suçluları da suya koşan susuz develer gibi cehenneme sevkedeceğimiz günü düşün!

sıkıntı ayetlerde aslında.

Nasıl bir yaratıcı kendi yarattığı bir mahlukata hakaret ederken diğer yarattığı mahlukatlarla ilgili metafor yapar.

Yani sen kandi yarattığın bir canlıya hakaret ediyorsun. bunu yaparken de yine kendi yarattığın bir varlığın ismini veriyorsun.

Yani hadi onu da geçtim. Kendi yarattığın varlığa hakaret ederken aslında kendine hakaret etmiş olmaz mısın?

Bunu düşünerek mi söylüyorsunuz yoksa bir yerden kopyala yapıştır mi? .

Sıkıntı ayette değil, bunu anlamayan, işine geldiğine yoran sizin gibi insanlarda.

Allah kulunu en güzel özelliklerle yaratmış, kainatı ona hizmet ettirmiş, akıl ve nefis vermis, kimisi yapıp ettikleri ile meleklerden bile üstün olmuş, erenler, evliyalar vs

Kimisi ise hayvandan aşağı olmuştur, bakınız çocuk katilleri, soykırım ve savaşlar, insanlık suçu işleyenler, tecavüzculer, katliam gerçekleştirenler vs vs.. .

bunlar biz bile insan demiyoruz.

ikincisi verdiğiniz ayetlerin pek çoğunda benzetme yapılmaktadır bunu gerçekten anlayamıyor musunuz?
    Ve kuran, Aaa burada ne yazıyor, şeklinde anlayabileceginiz bir kitap değildir, ilgili olsaydınız zaten bilirdiniz.
    Tefsir kitabı açıp yazdığınız ayetlere bakin.

Yazdığınız ayetlerde benzetme var, akıl sahibi olduğu halde, akilsiz hayvana benzediğimiz yazılmis. dememiş demiş olsa bile bu kendisine hakaret anlamına gelmez.

nefsinin peşinden giden hayvandır, insan aklını yok sayıp nefsinin peşinden giderse hayvandan aşağı olur.

sizin mahalle köpeği çoğundan daha hayırlı.

Metafor benzetme demek zaten.

Mahalle köpeği lafınıda misliyle iade ediyorum. zira ezana karşı duruşunuz benzer. Aynı ayette(!) yazan hakaretleri de yazarına iade ettiğim gibi...

İşte orada yazan hayvanlardan daha aşağı olmakta size benzer, farkettiniz dimi?
    Geberip gittikten sonra sahibinin azabını tadınca bunu tekrar söyleminizi bekleriz.
    kolay gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Ebu Cehil de namaz kılıyordu.Aynı model aynı kafa.Tevhidden bu kadar korkmalarına şaşmamalı bu sünni tayfanın.Sonra bık bık ötmesinler hoşgörü falan diye çünkü yalan.Ne Mevlana ne de onun selefleri hoşgörülü değildi.Sizin gibiler yüzünden bilgisiz ateistlere goygoy malzemesi çıkmaktadır.Yakın çevre bile ateistlere kötü gözle bakıyorsa o dini yorumlama biçiminde sorun var.Allah bizi cahil olup müşriklere arka çıktığımız için cezalandırıyor bile olabilir.

Edit:Ki böyle düşünmemelerine şaşmamalı hanefi itikadına namaz kılmayanın hükmü dövülmektir.Diğerlerinde ise öldürülmek

Ebu Cehil ne namazi kalıyordu, kimin için kılıyordu, kime dua ediyordu, namaz nedir?
    konu ile o namaz arasında alaka nedir?
    çağın ebu cehilleri kim iyi düşün.
    ihsan eliacik vb sapıklarin aklı ile yürüyenler sizi

Diye konuştu cübbeliyi dinleyip menzilde çorba içip merkez efendinin türbesini ziyaret eden adam

Ebu cehilin kime neye namaz kıldığını ve namazın ne olduğunu biliyorsunuz boşuna lafı dolandırma.İhsan Eliaçık bana zıttır merak ediyorsan kendileri sosyalisttir

Allah akıl fikir versin.Namazı kılmayanı hor görmek İslamda yoktur.Allah adına hüküm veremezsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 13 Haziran 2016; 15:30:00 >

• Üç gün önce de, böyle bir şey yayınlanmış.

Bizim ülkedeki dinciler = işid.
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    burada soru sorunca saçmalamak alışkanlık olsa gerek.

Ben namaz kılmayan hayvandır demedim, diyene de katılmadım.

meseleyi ben biliyorum da sen bilmiyorsun mesele o zaten.

• Dine, Allaha, peygambere küfür eden aşağılık kişiler hayvan değildir, daha aşağısıdır.
    Utanılacak şeyler yapıp insan pozu kesiyorlar, gerçekten midem bulandı.

Vesile ile kendilerini çok güzel ifade ettiler, herkes ne mal olduklarını gördü.

Bu rezil seviyede bunlara cevap vermeyeceğim, çünkü küfür ettikleri şeyler bizim kutsal sandıklarımız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 13 Haziran 2016; 15:57:46 >
  • Hocam islam sizin dediğiniz gibi zaten müslümanlar batırdı dini

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Knepper

Timurtaş hoca da öyle söylüyor;
    -Ben yaşamaya geldim hocam dünyaya
    -Bana öküzden farkını söyle

timurtaş hoca lafı yerine koymuş
  • Merhabalar, sadece merakımdan sormak istiyorum...Günde 5 vakit namaz için kaç dakika/saat harcanır...Bu harcanan zamanın ekonomilere zararı nedir?...Namaz ibadet, tamam bunu kimse inkar etmiyor fakat çalışırken, yürür durumda, koşar durumda, yatar durumda vs. vs. bu ibadet yerine getirilemez mi?...
  • Nedense bu tür konular ya da en ufak hükümet haberleri donanımhaberde hemen popüler oluyor.Herneyse,

Şahısların davranışları İslama mâl edilemez.
    İslam hoş görü dinidir.
    İslamı en iyi anlatan Kuran ve hadislerdir.

• BJK kullanıcısına yanıt
    Link cort
    Adam ne dedi biri yazabilir mi? ya da önceden videoyu çeken bi link atsa
  • Ustanak U kullanıcısına yanıt

adamalr takır takır kaldırtıyo videoları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trolenyum -- 13 Haziran 2016; 16:33:43 >

• trolenyum T kullanıcısına yanıt
    2. silinmemiş 1. iptal 2 ye bakıyorum hemen gitmeden

Edit: İzledim ve yorum bile yapamıyorum. Yuh ulan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ustanak -- 13 Haziran 2016; 16:40:55 >
    1. videonun ömizlemesinde adamın gözündeki hırsa bak.videoyu izlwedim sabah.adamda ne kin var arkadaş.dümdüz kılıçtan geçirir bu
    Allah buna inananlara yardım etsin diyorum ben.. Yazıktır arkadaş bu ne?
    Müslüman düşmanı biri şunun çevirisini yapıp bi sunsa yabancılara olabilecekleri hayal bile edemiyorum.
    bu tip adamalrın peşinde olan tanıdıklarım var.şimdilik tatlısu müslümanları.asıp kesemiyorlar zira allahtan değikl polisten korkuyorlar.hükümet olduklarında kendileir tanrı olacağı için,dünyevi olarak,o zaman asıp keserler.
  • StillB0rN S kullanıcısına yanıt
    Güldürdü :D
    Adamdaki rahatlığa bak
  • Namaz kılmayan keşke bir hayvan olabilse.

Allah ayette namaz kılmayana müşrik* diyor, üstüne alınan yok, kimsenin zoruna gitmiyor. Hayvan kelimesine takılıyorsunuz;

"Namazı kılın; müşriklerden olmayın." Rum/31

"Müşrikler ancak bir necistir(Pisliktir)." Tevbe/28

*Müşrik: Allah'a ortak koşan. Hükmü: Ebedî olarak kâfilerin de altında cehennemin en alt tabakasında yaşarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 13 Haziran 2016; 18:19:28 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.