Şimdi Ara

' Namaz Kılmayan Hayvandır ' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
2
Favori
4.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi ayette öyle diyor ? Dini bir kaynağı olmayan sözü dinden gibi gösterip insanlara hakaret ediyor.

''Onlardan bir grup var ki, kitapta olmayan bir şeyi siz kitaptan sanasınız diye, dilleriyle kitabı çarpıtırlar ve Allah'tan olmadığı halde, “Bu, Allah katındandır!” derler, böylece bile bile Allah hakkında yalanlar uydururlar.'' (Ali İmran 78)

''O zaman Allah'tan bir rahmet olarak onlara yumuşak davrandın! Şâyet sen, kaba ve katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından ayrılıp giderlerdi. Öyleyse onları affet; bağışlanmaları için dua et; iş hakkında onlara danış. Kararını verdiğin zaman da artık Allah'a dayanıp güven. Çünkü Allah kendisine dayanıp güvenenleri sever.'' (Ali İmran 159)
  • Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt
    kurucuların ne mal olduğunu biliyorum ancak bu durum siyonizmin dini referanslardan doğduğu gerçeğini değiştirmiyor..

elbette orjinal tevrat noktasından bahsetmiyorum refereyi öne çıkarırken ..

tevratın tahrif sürecinden siyonizmin mistik yorumu kabalaya dek uzanan bu macerada uydurlan dini anlayışın siyonizme sapkın biçimde yön verdiği son derece açık

neyse ya uzun mesele

sonuç olarak

atılganın verdiği ilk tablo gerçekci değil

çok abartılı hayali gerçekleri yansıtmayan ..ütopik ataiz galaksi cemiyetinin hayal gücünün yansıması

oyunuma döneyim ben
  • Bunlar için din bi rüşvet şekli olmuş. Namaz kıl oruç tut karşılığında cennet oh misss :)

Kur'an okuyan düşünen bilime yönelen islamı gerçekten yaşayan insanlara ihtiyacımız var.

Atatürk az yapmış bu hacı hoca kesimine.
  • Tipini yediğim ne güzel hoş görülü konuşmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyni yakan birisi daha çıkmış

• quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

İnsan hayvandan gelmiş maymundan gelmiş diyenler, bir taraf urangutana şempanzeye evrilmiş bir tarafa da insana evrilmiş diyen ateist zekalar noldu rahatsız mı oldunuz??? Siz kendinize HAYVAN derken adına "bilim" diyorsunuz, biri çıkıp da size hayvan derken "aaaa hööşgerüü dinüü" Namaz kılmayan müslümanlara lafım yok, onlar da ellerini vicdanlarına koysun biraz kendinlerine verilmiş nimetlere baksın, yoktunuz Rabbimiz bizi var etti, ona secde etmek boynumuzun borcu.

Sendeki nasıl kafa birader?Namaz kılmayan müslümanlara lafı yokmuş, ama inanmayanlar hayvanmış. Bak bak bak.

Birader hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

Sizin dininiz size benim dinim bana nerede kaldı?

Emri bil maruf nehyi anil münker nerede? İnsanlara hayvan diyerek mi iyiliği öğütlüyorsunuz?

Bu adam namaz kılmayan hayvandır diye ancak namaz kılmayan müslümanlara diyebilir. Çünkü bir taraf bunu zaten peşinen reddediyor. Ben tanrıya da inanmıyorum diyor, ahirete de inanmıyorum diyor. Bunlar kendi içlerinde tutarlı. Ya diğer taraf? Hem Allaha inanıyorum diyorsun, müslümanım diyorsun ama ondan sonra islamın direği olan namazı kılmıyor. Ona denir denecekse hayvan diye. Ki denemez. Sen kimsin ki insanlara hakaret ediyorsun? Hayvan diyerek mi namaz kıldıracaksın insanlara?

Nasihat / uyarı/ farkındalık denen birşey var. Hayvan da yiyip içip dışkılıyor, ne şükür ne birşey, neyi sorguluyor aklı mı var beyni mi var, varsa ne kadar.. Big bang'i araştırabiliyor mu, atomdaki mucizeyi görebiliyor mu, dağda otladığı meradan yediği yeme bu yem nerden geldi diye sorabiliyor mu? İnsanın da sadece yiyip içip dışkılamak mıdır varoluş sebebi? Dünyadaki döngüye galaksilere fizik kanunlarına mal mal bakmak mıdır hayvanlar gibi? Hayvandan farksız uyarı anlamında, farkında olmak anlamında. Senin aklın var beynin var, secde denen birşey var. Binlerce nimetin ortasındasın, tüm kainat emrine verilmiş ama hayvan gibi olmayın secde edin şükür edin diyor. Ben böyle anlıyorum ve adamın söylediklerine de imzamı atıyorum. Ateistler gelmiş bana hayvan dedi diye konuyu basıyor. O zaten baştan hayvan olduğunu evrime göre kabul etmiş üstüne de konuya damlamış şaka gibi. Konuya bu açıdan bakmak lazım, yoksa herkese hayvan dediği yok farkında olmak anlamında hayvan gibi olmayın diyor adam.

Videoyu izlemedim. Sadece başlığı ve yorumları okudum. Ona göre yorum yaptım.

Ancak bir din adamı hayvan gibi olmayın namaz kılın diyerek mi insanları müslüman yapacak? Adam inansa ama kılmasa ona dese bir nebze anlarım. Adam inanmıyor yahu! Hayvanlık etme namaz kıl dedi diye müslüman mı olacak bu adam?

Tam ters düşünüyoruz bu konuda. Sen müslüman olup namaz kılmayana lafım yok diyorsun. Ben de tam tersini. Bazı islam alimleri namaz kılmazsan dinden çıkarsın diyor. Çünkü islamın beş şartından ikincisi namaz. İmandan sonra en önemlisi. Diğer günahlar haramlar falan neyse. Namaz kılmıyorsan müslüman değilsin diyor. Sadece iman etmiş olursun. Sen de diyorsun ki namaz kılmayan müslümanlara lafım yok. İnanmayanlar zaten böyle şeylerin varlığını reddediyor. Ya inanıp yapmayanlar?

• Herif islama göre değil akp dinine göre konuşmuş. Yeter ki namaz kıl, yeter ki eşinin başı örtülü olsun bunun dışında hiçbir iş günah değildir. Kul hakkının ırzına geçebilirsin, milletin parasını gönlünce harcayıp israf edebilirsin. İstediğin yakınını istediğin makama getirirsin. Rant, rüşvet, yolsuzluk gırla ama Allah diyorsan namaz kılıyorsan hiç sorun değil keyfine bak en kralı sensin bu akp dininde.
  • Evrim teorisini kabul etti

• .Che. kullanıcısına yanıt
    Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ne farklı cemaat olayı var , şu hoca bunu demiş bu hoca bunu demiş olayı da yok.Hocaların birbiriyle çatışması zaten söz konusu değil. Yolumuz tek yol...
  • ben bunu canlı izledim biz gominis değiliz ki diyor dayı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Herif islama göre değil akp dinine göre konuşmuş. Yeter ki namaz kıl, yeter ki eşinin başı örtülü olsun bunun dışında hiçbir iş günah değildir. Kul hakkının ırzına geçebilirsin, milletin parasını gönlünce harcayıp israf edebilirsin. İstediğin yakınını istediğin makama getirirsin. Rant, rüşvet, yolsuzluk gırla ama Allah diyorsan namaz kılıyorsan hiç sorun değil keyfine bak en kralı sensin bu akp dininde.

yarın ılce teskılatına gıdıp akp yemı katılsak para kaldırabılırmıyız

• Bunu diyen insanmıymış?

• bunu diyen halkın bir ksımını aşağılama suçu işler ayrıca halkı kin nefret ve düşmanlığa tahrik ve halkı ayrıştırma suçunu işledi

tck 216 veya tck312 den ceza alması lazımdır
  • Beni hayvan olmak rahatsız etmiyor.
  • Biyolojik olarak hepimiz hayvan sınıfındayız ilahiyatçı hocam...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakinkedi

bunu diyen halkın bir ksımını aşağılama suçu işler ayrıca halkı kin nefret ve düşmanlığa tahrik ve halkı ayrıştırma suçunu işledi

tck 216 veya tck312 den ceza alması lazımdır

Açık açık pkk propagandası yapanlar ceza almıyor bu mu alacak Forumda bile var yöneticiler müsade ediyor.
  • Niye hırsızlara iki kelam edemiyor kelek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Herif islama göre değil akp dinine göre konuşmuş. Yeter ki namaz kıl, yeter ki eşinin başı örtülü olsun bunun dışında hiçbir iş günah değildir. Kul hakkının ırzına geçebilirsin, milletin parasını gönlünce harcayıp israf edebilirsin. İstediğin yakınını istediğin makama getirirsin. Rant, rüşvet, yolsuzluk gırla ama Allah diyorsan namaz kılıyorsan hiç sorun değil keyfine bak en kralı sensin bu akp dininde.

yarın ılce teskılatına gıdıp akp yemı katılsak para kaldırabılırmıyız

Facemde ekli akp gençlik kollarında Osmanlı ocağına gidip gelen biri var,garip garip şeyler paylaşıyor...
    X rezidans yükseliyor diye resimli paylaşım yapıyor sürekli,iş yeri açmış yada ortağı oranın resimlerini paylaşıyor.Bu zengin de değil di ki...Gömü felan mı buldu acep...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 13 Haziran 2016; 2:20:36 >

• Böyle memnunum. Hoşgörülü ensarcı olmaktan iyidir.
  • Hoşgörü dağıtmış hocamız maşallah maşallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.