Şimdi Ara

nALET VİRUS yüzünden son kefen paramı harcıyorum. Evde hayatta kalma mücadelem. SS'li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
106
Cevap
0
Favori
7.453
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> nALET VİRUS yüzünden son kefen paramı harcıyorum. Evde hayatta kalma mücadelem. SS'li
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3328 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

2,5 sene çalışmadan, her gün et ve doğal ürünler yiyerek hala daha 2000TL niz kaldıysa size bir şey olmaz. Belli ki değirmenin bazı suları var. Ya ailenin emekli maaşları ya kira gelirleri. Afiyet olsun kolay gelsin :)

Diğer yandan harbiden çok ciddi parasız kalacaklar olacak bu dönemde. Yani ay sonunu ucu ucuna getiripte işsiz kalanlar olacak, zaten borçları olupta işsiz kalanlar olacak.

Hani zorda olduğunu bildiğiniz komşunuz, dostunuz vs falan varsa sevaptır makarna da olsa yardım edin, fazladan almışım, bunlarda sizin olsun falan deyin.
    Ailedekilerin sadece emekli geliri var. Yoksuluz
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.
  • Teğmen
    157 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

Ben gömülmeyi değil yakılmak istiyom. Küllerimi denize döksünler doğaya karışayım.

Not: ATEİSTİM

Alıntıları Göster
    Gomuluncede dogaya karisiyon baska kacarin yokki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yoksulluk sınırı 7000TL civarı, tabi yoksul olabiliriz. Çoğunluk yoksul maalesef ama yine de ev kendinizinse, 2000TL den 2 de emekli geliri varsa 4000TL ile Bir çok aileden daha iyi durumda idare edilebilir. Zaten dışarı çıkıp para harcayacak bir durumda yok. Bazı dönemde emekli olanların maaşları artan primle beraber 2500TL lerin üzerinde. O durumda 5000TL de olabilir geliriniz. Cidden çok kötü durumda olanlar var. Tek geliri çalıştıkları iş olanlar var, onlarında bir çoğu işsiz kalma gerçeğiyle karşı karşıya bu durumda. Evleri de kira ise cidden kötü durumdalar. Yani siz ateistsiniz, ben deistim ama şükretmek lazım. Şükretmek kelimesinin manası burada önemli olan. Bir din mensubu olmak gerekmiyor bunun için. E 2,5 sene öncesine kadar çalışmışsınızda. Demek ki eliniz ayağınız tutuyor. Şimdi olmasa bile daha ileride yine çalışabilirsiniz. Ekstra gelir sahibi olabilirsiniz. Şimdi ben size 70.000TL hibe etmeyi teklif etsem çok büyük bir rakam değil mi? Hoşunuza gitmez mi? Gayet iş görecek seviyede araba dahi alınabilir şayet zaten arabanız yoksa. 2,5 sene en kıytırık işte asgari ücretle çalışsaydınız bile şu anda +70.000TL'niz cebinizdeydi. Bu parayı elinizin tersiyle itebilmişsiniz. Ha eğitiminizin hakkı bu değildir, zaten asgari ücret olması gerekenin çok altında bunları tartışmıyorum, bunlar işin diğer gerçekleri doğru. Ama gerçekten zorunda kalan bim de kasiyerlikte yapıyor çalışıyor. Hem de 2,5 sene sonra ceplerinde 70.000 de kalmıyor çünkü başka gelirleri olmadığından yaşamak için harcıyorlar. Siz 2,5 sene bu parasız geçinebildiğinize göre, çalışsanız +70.000 kenarda da kalabilirdi. Hani bunları asgari ücrete köle gibi çalışın diye söylemiyorum. Yine çalışmayın, ama çalışmama lüksünü kullanabildiğiniz için de şükredin. Çünkü psikoloji, moral motivasyonda çok önemli. Bazen insan kendini sürekli yukarıya bakmaktan alıkoyamıyor. Daha yeni açılmış konu var forumda. Adam ne güzel bu devirde kalkmış 450.000 e 0 araba almış. Bir çoğumuz o kadar parayı ev almak için bile biriktiremiyor. Ama yukarıya bakmanın sonu yok. Bu insanı iyice karamsarlığa sürüklüyor. Daha yakına bakıp, kolay hedefler koyup yavaş yavaş çıtayı yükseltmek gerekli. Ve daha aşağıya da bakmayı unutmamak gerekli. İnanın sizden daha aşağıda büyük bir çoğunlukta var. Ailenizin sağlığı yerindeyse de şükredin. Bazıları da belli bir yükseğe çıkıyor ama sonra bir sağlık problemi patlak verince yüzbinlerce lirayı tedavilere harcayıp bir anda dibi görebiliyor. Onlara daha çok koyuyor, çünkü yükseğe alışmışlar. Kendi adıma bende bir çok sefer ekonomik olarakta motivasyon olarak böyle inişler çıkışlar yaşadım, bir çok kitap okudum, bu tavsiyelerimi de onlara binaen yapıyorum. Zira motivasyon çok önemli, üretkenliği çok arttırıp çok ta düşürebiliyor.
    |
    |
    Mr. Cheritto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    1 Mesaj
    dua etde ölmeyesin kefensiz gideceksin bakk

Orijinalden alıntı: EdgarDavids

Gomuluncede dogaya karisiyon baska kacarin yokki.

Alıntıları Göster
    Şimdilik hayattayız ya. Bakalım pandemi nolcak insanlar durmaksızın hep ölüyor.

Benim felçlı ve kalp rahatsızı anneannem var, 82 yaşında. Çok endişeliyiz.
    |
    |
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.
  • Yarbay
    3328 Mesaj

Deprem olursa ve hayatta kalırsak ne olacak. Evsiz kalmak benim en büyük korkum. İstanbulun en tehlikeli (rezonans) bölgesinde yaşıyorum : |
    |
    |
    Spider_hip kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3328 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hakankaplan

dua etde ölmeyesin kefensiz gideceksin bakk
    Komik değil Ğayra durum vahim, millet kırılıyor. Şu bebeksi tavırlardan vazgeç, koca İRİ adam oldun hala öğrenemedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 24 Mart 2020; 13:1:3 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1175 Mesaj
    Çocukken beyin minciklamasi de gecirmissin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    Tavuk Dürüm

amma abarttınız ya bi kaç gün evde vakit geçirdi diye delirdi millet hayret.

Deprem konusu başka. O maalesef İstanbul'un bir gerçeği ve son yapılan sözde residanslarda hiç güvenli değil. O beylikdüzündeki sıra sıra 40 katlı binalarında maalesef hepsi gidecek deniyor. Yani zengin fakir bakmayacak deprem, özellikle tehlikeli bölgelerde iseniz. O saatten sonra zaten hayatta kaldıysanız, hayatta kaldığınıza şükredeceksiniz yani. Bir 200-300tl de daska ayırıp verin. Ha çöp parası verecek, 500 binlik evinizde olsa vereceği 80-90bin ama hiç yoktan iyidir. İstanbul depremi zaten sadece İstanbul'u değil tüm Türkiye'yi epey bir geriye götürüp çok ciddi maddi sıkıntıya sokacak sanki yeterince sıkıntıda değilmişiz gibi. İmkanınız varsa kiraya verip, köy neyim bulup taşının.
    |
    |
    20 Mesaj
    Milletle dalga geçiyor reportlayın sapmlayın geçin boş muhabbet.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Deprem konusu başka. O maalesef İstanbul'un bir gerçeği ve son yapılan sözde residanslarda hiç güvenli değil. O beylikdüzündeki sıra sıra 40 katlı binalarında maalesef hepsi gidecek deniyor. Yani zengin fakir bakmayacak deprem, özellikle tehlikeli bölgelerde iseniz. O saatten sonra zaten hayatta kaldıysanız, hayatta kaldığınıza şükredeceksiniz yani. Bir 200-300tl de daska ayırıp verin. Ha çöp parası verecek, 500 binlik evinizde olsa vereceği 80-90bin ama hiç yoktan iyidir. İstanbul depremi zaten sadece İstanbul'u değil tüm Türkiye'yi epey bir geriye götürüp çok ciddi maddi sıkıntıya sokacak sanki yeterince sıkıntıda değilmişiz gibi. İmkanınız varsa kiraya verip, köy neyim bulup taşının.
    Sigorta 230 binlik eve 70 - 75 bin ödüyor. Çöp para gerçekten bir işe yaramaz
    |
    |

• Yarbay
    3328 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Entel Maganda

amma abarttınız ya bi kaç gün evde vakit geçirdi diye delirdi millet hayret.
    Ev ortamını severim, dışarıda pek işim olmaz
    |
    |
  • Yarbay
    3328 Mesaj
    Sabah uyandığımda komidinin çekmecesinde 300 lira buldum. Babam bırakmış pandemi parası.

Bunca tembel olmama rağmen hala beni düşünüyorsa demekki var bi bildiği :d
  • Yüzbaşı
    637 Mesaj
    lisede zatürre başlangıcı , ciğerler su toplamaya başlamıştı ; uzun süre tedavi gördüm

ortaokul ve lisede defalarca bronşit oldum

akciğer filmi çekindiğimde hala o eski su toplayan yerler , iltihaplanan yerler beyaz beyaz kendini belli ediyor

ve halen işe geliyorum , ya istifa etmeliyim ya işe gelmeliyim.

annem alerji hastası , kaynağı/sebebi belli değil , çoğunlukla yüzü ve eli şişiyor , birkaçkez soluk borusu şişti 2-3 dakika ile kurtardık.Alerjinin ne olduğu çözülemediği için ilaç verilemiyor , diş tedavisi olamıyor mesela çünkü ilaç veremiyolar , mideye endoskobi yapmak istediler ama ilaç veremedikleri için annem istemedi.

annem sağlık çalışanı , şuan hastanede karantinada olan insanların akciğer filmlerini çekiyor , dün 24 saat çalıştı ve çalışmaya devam edecek.

herkesin işleri tıkırdında sadece siz zordasınız zannetmeyin.

• Yarbay
    3328 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

lisede zatürre başlangıcı , ciğerler su toplamaya başlamıştı ; uzun süre tedavi gördüm

ortaokul ve lisede defalarca bronşit oldum

akciğer filmi çekindiğimde hala o eski su toplayan yerler , iltihaplanan yerler beyaz beyaz kendini belli ediyor

ve halen işe geliyorum , ya istifa etmeliyim ya işe gelmeliyim.

annem alerji hastası , kaynağı/sebebi belli değil , çoğunlukla yüzü ve eli şişiyor , birkaçkez soluk borusu şişti 2-3 dakika ile kurtardık.Alerjinin ne olduğu çözülemediği için ilaç verilemiyor , diş tedavisi olamıyor mesela çünkü ilaç veremiyolar , mideye endoskobi yapmak istediler ama ilaç veremedikleri için annem istemedi.

annem sağlık çalışanı , şuan hastanede karantinada olan insanların akciğer filmlerini çekiyor , dün 24 saat çalıştı ve çalışmaya devam edecek.

herkesin işleri tıkırdında sadece siz zordasınız zannetmeyin.
    Sizin BOŞ UYDURUK yalanlarınıza tok bizim karnımız

Eğlence bölümünde oyna.

• Yüzbaşı
    637 Mesaj
    quote:

Sizin BOŞ UYDURUK yalanlarınıza tok bizim karnımız

Eğlence bölümünde oyna.

Alıntıları Göster
    |
    |

Babanizin kiymetini bilin Seviyor demekki sizi. Bu arada et yemesenizde olur demiş lerde et lüks bir yiyecek degilki. Adamlar kilosu 3.5-5 euro arasi aliyor tr de 80-120 arasi pirzola. Et yemek bir tr de lüks sayılıyor ama aslinda herkesin almasi gereken besin malesef

|
    |

Paranın kokusunu alınca canavarlaşıyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 25 Mart 2020; 14:34:36 >
    |
    |

• Onbaşı
    28 Mesaj
    quote:

Millete öyle evde kalıver demek kolay. Devlet önce vatandaşın ihtiyaçlarını gidersin.

Alman 550 milyar EUROluk yardım bütçesi ayıymış, bizim kiler anca maskeyle kolonyayla kandırsın milleti.
    Her kafadan bir ses çıkıyor hani herkese 1000 lira verilecek ti Suriyeli lere gelince 40 milyar dolar harcadık bir 40 milyar dolar daha harcarız deniliyor du bize gelince ses soluk yok

|
    |
Reklamlar
SEO
son dakika
Canlı Tv izle
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.