Şimdi Ara

Nakit beyaz eşya alırken...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle bir konuya rastlamadım, varsa da ben bulamadım, şimdiden kusura bakmayın :(

Konu şu;

Nakit beyaz eşya alırken pazarlık payı ne kadardır? Örneğin; 1500 tl liste fiyatı olan bir üründe ortalama inilebilecek fiyat nedir? "Ya abi ayağımız alışsın yap biraz daha bişeyler" deme raddesi neresidir? (Üründen ürüne değişir elbette ama) Nakit her zaman bizim için bir avantaj olduğundan satıcıyı istediğimiz fiyata çekme taktikleri nelerdir? Nereden alırsak fiyatlar daha esnek olur? Belki benim gibi nakit alışveriş yapacak arkadaşlara yol gösterebilir bu konu :) Yol göstereceklere teşekkürü borç bilirim, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukumi -- 15 Aralık 2012; 22:54:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dominicos

Böyle bir konuya rastlamadım, varsa da ben bulamadım, şimdiden kusura bakmayın :(

Konu şu;

Nakit beyaz eşya alırken pazarlık payı ne kadardır? Örneğin; 1500 tl liste fiyatı olan bir üründe ortalama inilebilecek fiyat nedir? "Ya abi ayağımız alışsın yap biraz daha bişeyler" deme raddesi neresidir? (Üründen ürüne değişir elbette ama) Nakit her zaman bizim için bir avantaj olduğundan satıcıyı istediğimiz fiyata çekme taktikleri nelerdir? Nereden alırsak fiyatlar daha esnek olur? Belki benim gibi nakit alışveriş yapacak arkadaşlara yol gösterebilir bu konu :) Yol göstereceklere teşekkürü borç bilirim, saygılar.

Nakit alacaksan açık hesap yani vadeli satış yapan yerlerden alma vadeli ürün sattıkları icin kar pAyini yüksek bırakmak zorundalar sadece karta yada nakit çalışan yerler sürüm yapmak durumunda bunuda fiyatta rekabet ederek yapabilirler bu mağazaların ürüne verdikleri fiyattan 100 tl kadar pazarlık payin olur diye tahmin ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bayiden bayiye fiyatlardaki esneklik de değişiyormuş duyduğuma göre, mekan kirası, bulunduğu mevkii gibi faktörler işin içine giriyormuş.
  • quote:

bayiden bayiye fiyatlardaki esneklik de değişiyormuş duyduğuma göre, mekan kirası, bulunduğu mevkii gibi faktörler işin içine giriyormuş.

Yada aldığın bayi ödeme yönünden Sıkışmıştır zararınada satabilir yada nakit aliyordur piyasaya göre uygun satar yani ürünleri gözüne kestirip gezmen lazım sonrada gelecegini hissettir bayiye kaçırmamasi gerektiğini hissettir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben alacağım beyaz eşyalar için yaklaşık %18 nakit indirimi alldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkucuk

ben alacağım beyaz eşyalar için yaklaşık %18 nakit indirimi alldım.

fiyatları hangi marka ve mağazadan aldınız acaba? liste fiyatları üzerinden öyle değil mi?
  • malatya merkezde bosch mağazasından ekim ayında liste fiyatları üzerinden yaptılar indirimi. bugünlerde tekrar birkaç mağazaya uğrayacağım, (çünkü arık beyaz eşyaları alma zamanımız geldi.), hangisi en uygun fiyat verirse ordan yapacağım alışverişimi.
  • bir de suna dikkat etmek gerek. magazalar ellerinde ne varsa (satmak istedikleri model neyse) cok guzel tekniklerle musteriyi kandırabiliyorlar. ne model almaya giderseniz, indirimlere kanarak satın almayın derim ben. üst modeli indirimli verirlerse kaçırmayın ama alt modellere dikkat etmek gerek. bilinçli olmakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maramara

bir de suna dikkat etmek gerek. magazalar ellerinde ne varsa (satmak istedikleri model neyse) cok guzel tekniklerle musteriyi kandırabiliyorlar. ne model almaya giderseniz, indirimlere kanarak satın almayın derim ben. üst modeli indirimli verirlerse kaçırmayın ama alt modellere dikkat etmek gerek. bilinçli olmakta fayda var.

elbette, çok haklısınız, ama eminim ki bilinçli bir tüketici laf oyunlarına kanmaz, ben misal low frost buzdolabı istiyorum bana hayatta no frost satamaz :)
  • quote:

malatya merkezde bosch mağazasından ekim ayında liste fiyatları üzerinden yaptılar indirimi. bugünlerde tekrar birkaç mağazaya uğrayacağım, (çünkü arık beyaz eşyaları alma zamanımız geldi.), hangisi en uygun fiyat verirse ordan yapacağım alışverişimi.

çok ciddi indirim almışsınız yalnız :) mağaza araştırma sonucunuzu burada paylaşırsanız sevinirim :)
  • quote:

quote:

malatya merkezde bosch mağazasından ekim ayında liste fiyatları üzerinden yaptılar indirimi. bugünlerde tekrar birkaç mağazaya uğrayacağım, (çünkü arık beyaz eşyaları alma zamanımız geldi.), hangisi en uygun fiyat verirse ordan yapacağım alışverişimi.

çok ciddi indirim almışsınız yalnız :) mağaza araştırma sonucunuzu burada paylaşırsanız sevinirim :)

yanlış bilmiyorsam beyaz eşyada kar çok yüksekmiş. ben siemensdende yaklaşık %18 indirim aldım. ancak indirim aldığım mağazalar avm mağazaları değil. geçenlerde avm de lg ye girdim, lg nin indirimleri çok komikti. mesela 1980 tl lik makinede 80 tl indirim yaptılar.

• quote:

quote:

quote:

yanlış bilmiyorsam beyaz eşyada kar çok yüksekmiş. ben siemensdende yaklaşık %18 indirim aldım. ancak indirim aldığım mağazalar avm mağazaları değil. geçenlerde avm de lg ye girdim, lg nin indirimleri çok komikti. mesela 1980 tl lik makinede 80 tl indirim yaptılar.

Avm mağazası (ArenaPark) Siemens KG58EAL30N modelini nakitte 1787'den 1600'e düşürdü. Güya onlara zaten 1550'den geliyomuş da o fiyata verirlerse sadece primden faydalanabiliyolarmış. Bir de söylediklerine göre Siemens 2013'ten sonra sadece bayilere garanti verecekmiş, internetten alımlarda sadece kurulum yapılacakmış ama sorun çıkarsa ücret talep edilecekmiş. Hadi ya deyip gülümsedim yüzlerine doğru :)

• Arçeliklerde falan listesinden %10 indirim alabilirsiniz ama genel olarak %10 - %20 arası gibi düşünün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: !brahim

Arçeliklerde falan listesinden %10 indirim alabilirsiniz ama genel olarak %10 - %20 arası gibi düşünün...

Doğru bir tespit. Arçelikte büyük eşya en fazla % 10 a kadar Boschta %8 e kadar. Diğer markalarda %15 ile 30 arasında değişmekte. Samsungta ise tamamen hayal gücüne dayalı :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.