Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nafaka taslağının detayları ortaya çıktı

72
Cevap
0
Favori
3.313
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Nafaka taslağının detayları ortaya çıktı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Uzaklaştırılmış 179 gün cezanın, 178 gün 9 saat 41 dakika kadarı kaldı.
   3 Not
   01 Mayıs 2018 16:25:14
   Gazetenin yazdığına bak:
   "Gerici ve muhafazakar yayın organlarının kampanyaya dönüştürdüğü “Müebbet nafaka bitsin” kampanyası sonuç vermek üzere. " Herhalde gazete editörü ağır feminist.
   Ben bu yüzden evlenmiyorum. Nedne çünkü olaki anlaşamazsak , boşandığımda "söğüşleneceğim" korkusu yüzünden. Hem benim hayatımı hem başkasının hayatını zindan ediyordu bu durum.

   ne oldu "zengin kcoa avcılığı" mesleği bitiyor diye mi bunca tepki?

   Bunları azılı erkek düşmanı kezo feministlere armağan ediyorum
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 1 Mayıs 2018; 16:38:52 >
   |
   |
   _____________________________
  • Binbaşı
   1001 Mesaj
   01 Mayıs 2018 16:27:15
   bekarım kafam rahat, beyin bedava :)
   |
   |
   _____________________________
  • Yarbay
   2895 Mesaj
   01 Mayıs 2018 16:40:01
   Evlilik sürecinde, kocası sebebiyle çalıştırılmayan, kariyer veya erken yaş evliliği sebebiyle eğitim şansı dahi olmayan kadınlar için o nafaka ''seve seve'' verilmek zorundadır.

   Çocuğun vardır, ayrıldıktan sonra o kadın ihtiyaçlarını karşılayamıyordur yada vb durumlar oluyordur bu süreç boyunca verirsin buna da tamam.

   Ancak ortada erkekten sebep bir ayrılık yok iken (aldatma,şiddet vs gibi) geberene kadar nafaka ödetmek mallığın daniskasıdır.
   |
   |
   _____________________________
  • Yüzbaşı
   427 Mesaj
   01 Mayıs 2018 18:32:48
   bahsedilen nafaka çocuğa verilen iştirak nafakası değil kadına verilen yoksulluk nafakasıdır. bunun da evlilik süresi ve boşanmada kusur oranına göre belirlenmelidir. Ömür boyu nafaka adaletli değildir   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
  • Çavuş
   73 Mesaj
   01 Mayıs 2018 20:36:05
   bi üye şöyle yazmış : "evlilik kadını ve çocuğu korumaya yönelik bir şeydir" bu kısım olayı açıklıyor bence.

   kadın tarfın kendini koruma altına almak için yaptığı bir şey. böyle düşünüldüğünde partnerlerine güvenleri tam olan çiftlerin evlenmemelerinin normal olduğu yönünde bir düşünce ortaya çıkıyor.

   ha evlilik nedir, sadece bi sözleşme. soyadın aynı olsa ne olmasa ne, sonuçta hiçbir sözleşme -ne evlilik ne nikah ne de imam nikahı- senin partnerine olan bağlılığını garantilemiyor. yani aslında evlilik gerçekten kadının erkek tarafından bir noktadan sonra dışlandığında kendini koruyabilmesi/ veya bunu kötüye kullanıp erkeği kullanıp atıp, erkeği sömürme açısından olan aptal bir sözleşmeden ibaret.

   böyle düşünüldüğünde sağlıklı bir ilişki için evlenilmemesi gerekir, değil mi? gelişmiş ülkelerde gerçekten böyle. ama türkiyede gayrimeşru ilişkiler ölüm cezası olarak görüldüğü için özellikle de kadın için, bu durum değişiyor biraz.

   yanlış kişiyle evlenmek kişinin kendi yaptığı bir hatadır. bu hatanın sonuçlarını kendisi çekmesi de olması gerekendir. ben böyle düşünyorum. evlenilen erkek kadını kenara atmışsa, doğru kişiyle evlenmemesi kendi hatası olmakla birlikte kadının erkekten intikam araması nafaka istemesi de doğal, normal bir davranıştır. normal olmayan bunu suistimal eden durumların çoğunlukta olmasıdır.

   bu aptal çelişkilerle dolu konuda yine çelişkili ifadelerimi belirtip bi kenara çekiliyorum çünkü bu çelişki çukurundan çıkmak yerine yapmam gereken daha önemli şeyler var. görüşürüz.
   |
   |
   _____________________________
  • Teğmen
   174 Mesaj
   01 Mayıs 2018 21:51:55
   Sirf nafaka almak icin evlenip bosanma planini onceden yapan kadinlara karsi bir an evvel onlem alinmasi gerekiyor !

   Birde bu memlekette cok ciddi anlamda etrafta gizli gay turedi. Bunlarin kadin haklarini haksiz yere olumune savunmasi cok dikkat cekici bir sey ! Kadin kocasini aldatiyor, evli olmasina ragmen benim sevgiliye ihtiyacim var diyerek resmen ahlaksizligin kralini yapiyor ama bazi erkekler kadinin hakkidir diyerek savunuyor ! Birde simdiye kadar bunu erkekler yapiyormus bu saatten sonra aynisini kadinda yapabilir diyenler var !

   Toplumda boyle gizli gay lerin bir an once tespit edilip Erkek cinsiyetinden ayri bir sekilde dusunulmesi gerekiyor !
   |
   |
   _____________________________
   Niyeti BoZduM 61 Gün TuTuyOruM
   KeNDinE VerDiğiN DeğEr KaDaR AdAMsıN
  • Yüzbaşı
   604 Mesaj
   02 Mayıs 2018 00:13:35
   quote:

   Orijinalden alıntı: furandor

   Vay be düne kadar nafaka karşıtı olanlar bugün cumhuriyet yazdı diye bir anda en büyük nafaka savunucusu olmuş .   Şaşırmadım.
   E tabi Cumhuriyet hazretlerinin görüşü burada ana belirleyici ve karar verici unsur olmakta, nafakaya karşı olan ve yanlış yola giren forumdaşlarda doğru yolu bulmuş oldular.

   Bununla birlikte Devlet kontratlı, süreli (islamdaki muta benzeri) bir nikah çeşidini de getirmesi lazım, 1 yıl, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıl gibi , sözleşmeyi vaktinden önce bozan ile süre bitiminde tarafın ödeyeceği sabit bir miktar tazminat önceden belirlenmelidir, veya sözleşme hürriyeti kapsamında kişilerin insiyatifine bırakılmalıdır.

   Bu süre sonunda çiftler anlaşamazsa kavgasız dövüşsüz, hırgürsüz, itişip kakışmadan, sözleşme yenilememek suretiyle ayrılabilmelidirler, bu şartlar altında iki taraf da daha adil ve eşit şartlarda, aklı başında hareket edebilirler.baktılar makul süre sonunda eşlerden biri veya her ikisi yaptıkları evlilikten aradığını bulamadı( örneğin çocuk olmama, aradığı eş konusunda yanıldığına kanaat getirme, iktidarsızlık, cinsel soğukluk,ten uyuşmazlığı, geçimsizlik, ekonomik şartlar vs.) kolayca sözleşme fesih edilebilmelidir.

   Bu iş kan davasına dönmemelidir, mahkeme avukat bir sürü tantana kavga rezillik yaşanmadan, kadın erkek birbirine iyice düşman kesilmeden, medeni bir şekilde evlilik sonlandırılabilmelidir. Herkes ne tazminat alacağını veya vereceğini en baştan bilip ona göre davranmalıdır, hem bu şekilde nafaka istismarının önü en baştan kapatılmış olur, erkek tarafı, kadın veya kadının ailesi tarafından yolunacak kaz olarak durumunda bırakılmamış olur,

   Neticede devlet erkeğin hukukunu da korumak zorundadır, mevcut durumda erkek nafaka ödemekten hayatı kaydığından ,tekrar evlenip yeniden aile kurabilme imkanı bulamamaktadır, Devletin temeli aile ise bu duruma çare bulunması şarttır.

   Çocuk olması durumunda yani 3. hak sahibi kişilerin aileye katılmaları, çekirdek aile pozisyonuna gelinmesi halinde ise Devletin hoooopp kardeşim aile var, artık ben de mevzuya tarafım demesi lazımdır. Devletin mahkemeleri bu noktadan sonra boşanma, tazminat miktarı, nafaka miktarı ve süresi konularında karar mercii olarak olaya müdahil olmalıdır. Çünkü çocuklarında anne ve babadan oluşan düzgün bir ailede büyüme hakları vardır, (hiç birimiz anasız babasız büyütülmek istemeyiz) ve Devlet çocukların geleceğini de gözetmek durumundadır   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 2 Mayıs 2018; 0:35:36 >
   |
   |
   _____________________________
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 18 saat 27 dakika kadarı kaldı.
   02 Mayıs 2018 00:30:50
   quote:

   Orijinalden alıntı: Okeanos_

   Biliyorum hocam.Dünya düzleminde neler olduğunu araştırmıştım.Feminizm çok iyi konumlandırılmış.Ateizm ve sol görüşün içine konumlandırılmış.Bağımsız bir mücadele hattı örmek gerekiyor.İngiltere'de anti feminist parti var.Onlar şanslı.Bizde de kurulmalı böyle bir parti.Siyasi pozisyonu da merkez falan olmalı.Sağcı veya solcu olmamalı.
   SJW'lar buna en güzel örnek. Alayı radikal solcu ve feminist.
   |
   |
   _____________________________
   Argümanlardaki gülücük sayısı ile, kendini zeki zannetme düzeyi arasında doğru orantılı bir ilişki vardır.
  • Yüzbaşı
   604 Mesaj
   02 Mayıs 2018 00:31:03
   quote:

   Orijinalden alıntı: Jeopol

   Suna cok guldum

   Tasarıya kadın örgütleri tepkili: “Bu düzenleme ile kadınlara ‘Boşanma, otur evinde’ diyorlar. Bu dayatmayı kabul etmeyeceğiz.”   Yahu nafaka alirsan evinde oturuyirsun, almazsan gidip pasa pasa calisacaksin.
   İstiyolar ki hem ömür boyu eski eşten nafaka alsınlar, hem de nafaka kesilmesin diye tekrardan evlenmeden imam nikahıyla 2. bir erkeği asalak gibi sömürmekten de geri durmasınlar, ilk erkeğin nafakasını da yeni tokmakçısı ile birlikte çatır çatır yesinler, sonra beğenmedi mi veya sıkıldı mı ikinci erkeği de şutlayıp bi daha yenisi gelsin. Çevrenizde böyle bir sürü örnek görebilirsiniz.

   Ne güzel iş ya kadın için dünya cenneti valla.

   Açıkca yazıyorum: Erkeğini bu kadar ezen, boşanmış ve nafaka alan kadınını da imam nikahına mahkum eden böyle medeni kanunun ben medeniyetine s.kayım.   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 2 Mayıs 2018; 0:32:21 >
   _____________________________
  • Teğmen
   174 Mesaj
   02 Mayıs 2018 00:42:17
   quote:

   Orijinalden alıntı: kurs@tz

   İstiyolar ki hem ömür boyu eski eşten nafaka alsınlar, hem de nafaka kesilmesin diye tekrardan evlenmeden imam nikahıyla 2. bir erkeği asalak gibi sömürmekten de geri durmasınlar, ilk erkeğin nafakasını da yeni tokmakçısı ile birlikte çatır çatır yesinler, sonra beğenmedi mi veya sıkıldı mı ikinci erkeği de şutlayıp bi daha yenisi gelsin. Çevrenizde böyle bir sürü örnek görebilirsiniz.

   Ne güzel iş ya kadın için dünya cenneti valla.

   Açıkca yazıyorum: Erkeğini bu kadar ezen, boşanmış ve nafaka alan kadınını da imam nikahına mahkum eden böyle medeni kanunun ben medeniyetine s.kayım.

   Alıntıları Göster
   Allahina kurban yigidim ! konus !

   Erkekligin serefini surda senin benim gibi adamlar kurtariyo ! Kadinlar erkekleri her gun assagilayip onlarin somurulmesi gereken birer varliklar oldugunu bagira bagira soyluyorlar ! Isin tuhaf tarafi etrafta dolanan gizli gay ler kadinlara hak verince kadinlar kendilerini her sey yetkili zannediyorlar !
   _____________________________
   Niyeti BoZduM 61 Gün TuTuyOruM
   KeNDinE VerDiğiN DeğEr KaDaR AdAMsıN
  • Yüzbaşı
   604 Mesaj
   02 Mayıs 2018 01:11:07
   quote:

   Orijinalden alıntı: X_S!nS!

   Allahina kurban yigidim ! konus !

   Erkekligin serefini surda senin benim gibi adamlar kurtariyo ! Kadinlar erkekleri her gun assagilayip onlarin somurulmesi gereken birer varliklar oldugunu bagira bagira soyluyorlar ! Isin tuhaf tarafi etrafta dolanan gizli gay ler kadinlara hak verince kadinlar kendilerini her sey yetkili zannediyorlar !

   Alıntıları Göster
   Hem eski kocadan süresiz nafaka alayım, hem de haftada bir ayda bir sevgili değiştireyim, birlikte eski kocanın çatır çatır parasını yiyeyim, sefasını süreyim. Soran eşe dosta millete de İmam nikahlı eşim diyeyim, akan sular dursun ama medeni kanunun verdiği bütün haklardan da geri durmayayım.


   Biraz ayıp kaçacak, sansürleyip yazıyorum, Bunlarınki şu hesap: Hem canım cennette olsun, hem s.kim a.cıkta olsun, hem ayranım dökülmesin hem g.tüm s.kilmesin.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurs@tz -- 2 Mayıs 2018; 1:14:12 >
   _____________________________
  • Teğmen
   174 Mesaj
   02 Mayıs 2018 01:26:35
   quote:

   Orijinalden alıntı: kurs@tz

   Hem eski kocadan süresiz nafaka alayım, hem de haftada bir ayda bir sevgili değiştireyim, birlikte eski kocanın çatır çatır parasını yiyeyim, sefasını süreyim. Soran eşe dosta millete de İmam nikahlı eşim diyeyim, akan sular dursun ama medeni kanunun verdiği bütün haklardan da geri durmayayım.


   Biraz ayıp kaçacak, sansürleyip yazıyorum, Bunlarınki şu hesap: Hem canım cennette olsun, hem s.kim a.cıkta olsun, hem ayranım dökülmesin hem g.tüm s.kilmesin.


   Alıntıları Göster
   aynen oyle ! Beni cildirtan kadinlarin bu kadar kan emici olmasini savunan erkeklerdir ! kadin yat suraya agzina edicem dese bunu katlanmaya mecbursun diyen erkekler var !

   kanunun ve sistemin en kisa surede gozden gecirilmesi gerekiyor ! birilerinin en kisa surede artik dur demesi gerekiyor bu sacmaliklara
   |
   |
   _____________________________
   Niyeti BoZduM 61 Gün TuTuyOruM
   KeNDinE VerDiğiN DeğEr KaDaR AdAMsıN
  • Çavuş
   93 Mesaj
   02 Mayıs 2018 01:49:32
   ulkenin sosyal yapisi kadinlari verimsizlige itti ve kadinlarimiz erkege muhtac hale getirildi. kadinlarimizin suanki durumu calismayan ozguveni eksik uyusuk aylak ve para goz olarak yasiyorlar, ortadogu ulkeleri gibi disarda bir kadin gorsek donup 50 kez bakiyoruz, Kadinlari biz bu hale getirdik sonrada bosaninca donup hic birsey olmamis gibi donup hayatimiza devam ediyoruz. ulkenin en buyuk sosyal fobisi kadinlar bukadar net. iki ucu boklu degnek. keske kadinlari bir kabuga sokmayip da kendi ayaklarinin uzerinde tutabilseydik. internette bir arastirin bir alman bayanin gunluk yasamini sabahtan aksama kadar gotunden ter cikana kadar calisiyor ama bizim kadinlara bakin sabahtan aksama kadar dizi yemek erkek eve gelince bosluktan kafayi yemis kadin erkegin hayatini zindana ceviriyor. nafaka olayi kaldirilmali ama kaldirilirkende kadinlari hayata hazirlayacak bir duzenin olmasi gerek. burada herkes suclu, nafaka aldiracak kadar raHtliga alistiranda biziz 4 duvara hapsedende biziz. toplum olarak cahiliz iste   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   |
   |
   _____________________________
Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.