Şimdi Ara

Nafaka taslağının detayları ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
3.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Feminizmi erkek düşmanlığı sanan bir güruhtan çok birşey bekleme. Nafaka olayınıda, "dulla, evlenmiş boşanmışla evlenmem" diyen erkeklerin olmadığı bir toplumda konuşmak lazım. Şuanki durumda toplumun dul veya evlenip boşanmış kadınlara bakışı ortada. Ayrıca kadınları koruyan, kolluyan, sahip çıkan erkekler alfa erkektir. Kadınları küçümseyenler, ancak erkeklerin yüzkarası, beta erkeklerden olurlar. Ezileni savunan, savunabilen güçlüdür, ezeni savunmak ancak eziklerin işidir. İşi kadın nefretine getirenler ise tamamen ayrı konu. Onlar erkek bile değil, muhtemelen gizli bastırılmış eşcinsel duygularından dolayı kadınlardan nefret eden ılımanlar.
  • Çocuğu olanı kabul ederim ama çocuksuz nafakayı bende kabul etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Feminizmi erkek düşmanlığı sanan bir güruhtan çok birşey bekleme. Nafaka olayınıda, "dulla, evlenmiş boşanmışla evlenmem" diyen erkeklerin olmadığı bir toplumda konuşmak lazım. Şuanki durumda toplumun dul veya evlenip boşanmış kadınlara bakışı ortada. Ayrıca kadınları koruyan, kolluyan, sahip çıkan erkekler alfa erkektir. Kadınları küçümseyenler, ancak erkeklerin yüzkarası, beta erkeklerden olurlar. Ezileni savunan, savunabilen güçlüdür, ezeni savunmak ancak eziklerin işidir. İşi kadın nefretine getirenler ise tamamen ayrı konu. Onlar erkek bile değil, muhtemelen gizli bastırılmış eşcinsel duygularından dolayı kadınlardan nefret eden ılımanlar.
    Hocam valla ben anlayamıyorum artık! Nafaka olayı yıllardır var ama sanki yeni çıkmış gibi linç ediliyor.Kadinlar ve erkekler eşittir ama fiziksel olarak değil.Kadinlar daha narin canlılardır.Erkek kolayca herhangi bir yerde iş bulabilirken kadınlar için bu durum daha zor en azından küçük şehirlerde. Ama konuda öyle bir genelleme yapılıyorki sanki tüm kadınlar nafaka avcısı ! Hatta bazı sahişlar nafaka tamamıyla kalkmalı falan diyorlar onlara söyleyecek sözüm yok ! Bizim toplumumuz ne zamandan beri böyle kadın düşmanı olmuş anlamıyorum.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Temel psikoloji. Kendi zayıflığını yansıtandan nefret etmek. Kendinde olmayan gücü ise başka "güçlü"lere biat ederek kapatmaya çalışmak...
  • Yakın bir abim eşi ve arkadaşıyla tatile gidiyorlar ailece. Tatilde doğal olarak alkol falan alınıyor 3.akşam arkadaşıyla kendi eşini yatakta yakalıyor.

Sonrasında kavgalar boşanma falan. Adam şuan 10 sene oldu kadına hala nafaka ödüyor.

Kadın o...luk yapıp milletin altına yatacak adam buna ömür boyu nafaka ödeyecek. Sonra buna bide adalet diyecekler. Hadi canım sende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Hocam valla ben anlayamıyorum artık! Nafaka olayı yıllardır var ama sanki yeni çıkmış gibi linç ediliyor.Kadinlar ve erkekler eşittir ama fiziksel olarak değil.Kadinlar daha narin canlılardır.Erkek kolayca herhangi bir yerde iş bulabilirken kadınlar için bu durum daha zor en azından küçük şehirlerde. Ama konuda öyle bir genelleme yapılıyorki sanki tüm kadınlar nafaka avcısı ! Hatta bazı sahişlar nafaka tamamıyla kalkmalı falan diyorlar onlara söyleyecek sözüm yok ! Bizim toplumumuz ne zamandan beri böyle kadın düşmanı olmuş anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    O zaman fiziksel gücü az erkeklerede nafaka versinler

• Bilgilenenüye34 kullanıcısına yanıt
    Kadın örgütleri tasarıya tepkili. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Canan Güllü, çalışmanın kadınların boşanma davası açmasını engellemek için gündeme getirildiğini belirtiyor. Kadınların, evli kaldığı sürenin nafakada bir kıstas olamayacağını belirten Güllü, "Tamamen boşanmaların önüne geçmek için yapılmış bir şey. Hükümetin kadınla probleminin bir yansıması. Kadına, 'Boşanma, sana nafaka vermem ha!' demektir bu. 'Vermezsen verme' deme lüksümüz yok. Her gün kadınların öldürüldüğü bir ülkede, kadınların boşanma davası açtığı ya da boşandıktan sonra öldürüldüğü bir ülkede kadınları zorla evliliğe mahkum etmektir bu. Geçen yıl 328 kadın öldürüldü. Hükümet ne yapıyor? Kadına, 'Boşanma' diyor. Önce cinsel istismar yasa tasarısı, şimdi de kadınları zorla evliliğe mahkum etme çabası. Cin şişeden çıktı artık. Kabul etmiyoruz. Yeter!

BAk bakalim cumhuriyet gazetesimi tepki veriyor.ins kandilde dualarin kabul olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Vay be düne kadar nafaka karşıtı olanlar bugün cumhuriyet yazdı diye bir anda en büyük nafaka savunucusu olmuş .

Şaşırmadım.

• TAnRının Gölgesi T kullanıcısına yanıt
    Sağ partiler de aynı bok hocam.Feministlerin savunduğu tüm erkek düşmanı kanunları sağcı akp çıkardı."Kadın beyanı esastır", süresiz nafaka,hadım işkencesi vs. sağcı akp döneminde çıktı hepsi.
    Yabancı ülkeleri de araştırdım ben,Fransa'daki sağcı Makron da aynı şeyleri yaptı. İsveç'de Sol parti de feministlerin savunduğu tüm erkek düşmanı kanunları getirdi. Yani şu an hangi partiye oy verirsen ver, sonu erkek düşmanlığına çıkıyor.Ben erkek düşmanı kanunları kaldırmayacak olan,erkek haklarını savunmayacak olan hiçbir partiye oy vermek zorunda değilim.
    İngiltere'de anti feminist parti kuruldu mesela. Justice for boys and men.Erkek çocuklar ve erkekler için adalet partinin ismi.Bizim ülkemize de, dünyanın bütün ülkelerine de böyle bir parti lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 30 Nisan 2018; 21:10:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cross Thread

Sağ partiler de aynı bok hocam.Feministlerin savunduğu tüm erkek düşmanı kanunları sağcı akp çıkardı."Kadın beyanı esastır", süresiz nafaka,hadım işkencesi vs. sağcı akp döneminde çıktı hepsi.
    Yabancı ülkeleri de araştırdım ben,Fransa'daki sağcı Makron da aynı şeyleri yaptı. İsveç'de Sol parti de feministlerin savunduğu tüm erkek düşmanı kanunları getirdi. Yani şu an hangi partiye oy verirsen ver, sonu erkek düşmanlığına çıkıyor.Ben erkek düşmanı kanunları kaldırmayacak olan,erkek haklarını savunmayacak olan hiçbir partiye oy vermek zorunda değilim.
    İngiltere'de anti feminist parti kuruldu mesela. Justice for boys and men.Erkek çocuklar ve erkekler için adalet partinin ismi.Bizim ülkemize de, dünyanın bütün ülkelerine de böyle bir parti lazım.
    Almanyada afd anti feminist fakat oda ırkçı

• Bilgilenenüye34 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam.Dünya düzleminde neler olduğunu araştırmıştım.Feminizm çok iyi konumlandırılmış.Ateizm ve sol görüşün içine konumlandırılmış.Bağımsız bir mücadele hattı örmek gerekiyor.İngiltere'de anti feminist parti var.Onlar şanslı.Bizde de kurulmalı böyle bir parti.Siyasi pozisyonu da merkez falan olmalı.Sağcı veya solcu olmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cross Thread -- 30 Nisan 2018; 21:37:49 >
  • Ne ala memleket.

Evlenirken servet harca.. bu da yetmezmiş gibi ayrıldığında buna ömür boyu devam et.

Bu kadınların feministliği de kendi yararlarını yıkıcı olan bir kararda nasıl da yanlı oluyor.. Eee hani biz eşittik!

Geçiniz efendim. Yargı da bile kadının sözü esas iken.. erkek kendini nasıl savunsun.

Birde yıpranma payı denilen bir saçmalık var. Erkek insan değil zaten sinir sistemi pollyanna gibi sürekli relax. Ve asla yıpranmıyor.

Erkek uçkur düşkünlüğü,dayak eylemi,psikolojik baskı,evi geçindirmeme vb gibi durumları meydana getirişse ömür boyu ödesin. Ama her iki tarafta aynı oranda suçlu ise,kadın çalışsın yada çalışmasın fark etmeksizin 1/3'ini alsın.
  • Günümüzde bu nafaka olayı erkeğe karşı uygulanan bir faşizm hâlini almıştır. İktidarın şu nafaka saçmalığına ciddî ciddî bir el atması gerekiyor. Kadın-erkek eşitliği diye böğürüp kadınlara pozitif ayrımcılığı destekleyen ikiyüzlü, asalak feministlere bir dur demek şart.

• lafa gelince kadın erkek eşit diyen kadınlar iş nafakaya gelince zor geliyor yasa tasarısı. madem eşitiz kadınlar da nafaka ödesin.. görelim eşitliği..
  • Hem eşitiz hem de nasıl oluyorsa elleri erkeğin cebinden çıkmıyor.
    Babasından kalan maaşı alıp bu maaş kesilmesin diye sigortasız çalışan bir sürü kadın var.Çıkarlarını savunmaya gelince hepsi feminist ve lafta eşitlikçi. Erkekler hakkını savunurken yemediği laf kalmıyor.
    Çocuğum yoksa boşandığım kadın ölse gitse umurumda olur sanki. Ayrılmışım iş bitmiş bundan sonrasından bana ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

İşte yazdım yinede yazayım ben çalışmayan veya çocuklu kadınların nafaka alması taraftarıyım.Ayrica kadın isterse 1 hafta evli kalsın eğer çalışmıyorsa veya hamileyse nafakası alması normal.Sonucta kadınların erkeklere göre iş bulması daha zor.Ayrica bu evlilikte boşanmanın sebebide çok önemli eğer abuk sabuk sebepten kadın yüzünden bosanilmişsa kadının nafaka almasını savunmam ama eğer erkek tarafı aldatmış , iftira atmış v.b sebeplerden boşanılmışsa kadının nafaka alması normaldir.

Alıntıları Göster
    Eh o zaman yasa tasarısını desteklemen gerekiyor.

Tasarı tam olarak senin dediğini yapıyor belirli filtrelerden geçirip nafaka var yada yok diyor veya süresini belirliyor.

• bu nafaka olayına karşıyım.cünkü bunu kötü yol olarak kullanıyorlar.gitsin calışsın hertürlü iş bulur kadın ayrıca erkek kadın eşit olduğuna göre nafaka olayı sacma acilen kaldırılmalı.
  • Suna cok guldum

Tasarıya kadın örgütleri tepkili: “Bu düzenleme ile kadınlara ‘Boşanma, otur evinde’ diyorlar. Bu dayatmayı kabul etmeyeceğiz.”

Yahu nafaka alirsan evinde oturuyirsun, almazsan gidip pasa pasa calisacaksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gazetenin yazdığına bak:
    "Gerici ve muhafazakar yayın organlarının kampanyaya dönüştürdüğü “Müebbet nafaka bitsin” kampanyası sonuç vermek üzere. " Herhalde gazete editörü ağır feminist.
    Ben bu yüzden evlenmiyorum. Nedne çünkü olaki anlaşamazsak , boşandığımda "söğüşleneceğim" korkusu yüzünden. Hem benim hayatımı hem başkasının hayatını zindan ediyordu bu durum.

ne oldu "zengin kcoa avcılığı" mesleği bitiyor diye mi bunca tepki?

Bunları azılı erkek düşmanı kezo feministlere armağan ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 1 Mayıs 2018; 16:38:52 >

• bekarım kafam rahat, beyin bedava :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.