Şimdi Ara

n95 maske 9,7 lira, iş gözlüğü 6,5 lira (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
5
Favori
8.562
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    iyi kaliteli gorunuyor

n95 maske 9,7 lira, iş gözlüğü 6,5 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alınır mı hocam orjinal mi yoksa sahte mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jahnny J kullanıcısına yanıt
    Urun ne olursa olsun, ISO sertifikalarinin urunle alakasi olamaz, o, isyerinin calisma ve uretim standartlariyla ilgili. Polise ihbar mecburi olmasa, mafya bile alabilir o belgeleri, mafya aldiginda, mesela yanlis kisiyi vurmadigini, vursa bile hatayi tespit edebilecek kontrol ve denetime sahip oldugunu ve tekrarinda muhakkak dogru kisiyi vurdugunu gosterir. CE belgesi ise sahte degilse, Avrupa'da satilabildigini gosterir. Mesela maske olamayan bir maskeyi, temizlik bezi olarak etiketlerseniz, CE onayi alirsiniz.

• bu n95ler birden fazla kez kullanılıyormu
  • https://www.propazar.com/gvs-elipse-p3-yarim-yuz-tam-koruma-toz-maskesi-spr501

Alın rahat edin
    P3 filtre
    Ben başka yerden almıştım . Kullanıyorum baştan beri

• Takip 👍

• tworule kullanıcısına yanıt
    bunun 492 modelini 3 aydır fiilen kullanıyorum ama havalar ısındığından beri gerçekten çekilmiyor, bunaltıyor. iç kısmı 15 dakikada terden sırılsıklam oluyor maalesef.

ayrıca altında not var: ÜRÜN SATIŞI SADECE VERGİ MÜKELLEFİ OLAN KURUM, KURULUŞ VE ŞİRKETLERE VARDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endero -- 30 Mayıs 2020; 3:13:21 >
  • Ürün nasıl, alınır mı arkadaşlar?
  • n95 mi n99 mu almalıyız ?
  • düz mantıkla düşünecek olursak 20 tl ye bu maske elimize ulaştığını kabul edelim en fazla 10 kere kullanılabiliyor galiba ve bundada sterilize etmek gerekiyor kaldıki sterilize etmekde muamma 75 derecede 30 dakika ısıtmak ki üstünde plastik ventil var eriyebilir yada uv lambadan bahsediliyor bu lambanında bir makinesi var içine koyulduğu 400 tl civarı ve lambada şuan bulunmuyormuş piyasada
    hal böyle iken 20 tane cerrahi maske alıp hergün birini kullanıp atmak daha mantıklı değilmi acaba
  • kargo geldikten sonra ekleme: gözlük sapının uç kısımları resimdeki gibi kırmızı değil fosforlu turuncu. her biri ayrı fabrikasyon poşetli. kalın maskelere uygun değil, altta boşluk kalıyor.

n99 maskenin lastikleri çok sağlam. en ufak boşluk kalmıyor, yüzü yanakları çeneyi çok iyi kapatıyor. elden alan arkadaşın da belirttiği gibi malzeme kalitesi iyi. nefes direnci biraz yüksek. ventile rağmen uzun süreli kullanımda insanı daraltır. 5 maske 12 adetlik karton kutuda geldi. kutuda üretici hakkında bilgi yok ama yerli üretim olduğu yazıyor. sanıldığı gibi çin malı olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

Urun ne olursa olsun, ISO sertifikalarinin urunle alakasi olamaz, o, isyerinin calisma ve uretim standartlariyla ilgili. Polise ihbar mecburi olmasa, mafya bile alabilir o belgeleri, mafya aldiginda, mesela yanlis kisiyi vurmadigini, vursa bile hatayi tespit edebilecek kontrol ve denetime sahip oldugunu ve tekrarinda muhakkak dogru kisiyi vurdugunu gosterir. CE belgesi ise sahte degilse, Avrupa'da satilabildigini gosterir. Mesela maske olamayan bir maskeyi, temizlik bezi olarak etiketlerseniz, CE onayi alirsiniz.
    Dediklerinize katılıyorum. Çünkü 15 yıldır iso sertifikaları ile ilgili çalışıyorum. CE belgesi kalite belgesi gibi değildir, Avrupa Birliği dışında üretilen medikal kullanım için üretilen ve tıbbi olan maske gibi ürünlerin Avrupa'ya uygunluğunu gösterir. Zaten CE'nin anlamı da "CE ifadesi Fransızca olup kısaca anlamı, "Conformité Européenne - Avrupa Uyumu (Fransızca)" kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş ve Türkçe, "Avrupa Standardlarına Uygunluk" manasına gelmektedir.(kaynak)"

Ayrıca bu türden n95 gibi ürünleri üreten medikal firmaları genellikle ISO 13485:2016 belgesini alırlar. Bu ürünlere verilmez. Ürünlerin üretimini gerçekleştiren medikal firmasının yönetim sistemini yasal şartlara uygun olarak düzenlemesi için yol gösterir.

ISO 13485: 2016, bir kuruluşun sürekli olarak müşteri ve geçerli yasal gereklilikleri karşılayan tıbbi cihazlar ve ilgili hizmetler sağlama yeteneğini göstermesi gereken bir kalite yönetim sistemi için gereksinimleri belirtir. Bu tür organizasyonlar, bir tıbbi cihazın tasarımı ve geliştirilmesi, üretimi, depolanması ve dağıtımı, kurulumu veya servisi ve ilişkili faaliyetlerin (örneğin teknik destek) tasarımı ve geliştirilmesi veya sağlanması dahil olmak üzere yaşam döngüsünün bir veya daha fazla aşamasında yer alabilir. ISO 13485: 2016, bu tür kuruluşlara kalite yönetim sistemi ile ilgili hizmetler de dahil olmak üzere ürün sağlayan tedarikçiler veya dış taraflar tarafından da kullanılabilir.(kaynak)

Ancak nu pandemi dönenimde çok sayıda tekstil firması ve özel girişim maske üretimine odaklanınca yüz maskeleri için iso 13485 ve ce belgesine olan firma talepleri yüksek oranda arttı. Her iki belgeninde yurtdışına yüz maskesi satmak isteyen firmalar için zorunlu olduğunu (ithalatçı firmalarca talep edildiğini) söyleyebilirim. Ayrıca CE belgesinin sahtesi verilemez. Akredite sorunu olanları vardır veya kapsam sorunları olanlar olabilir ancak bu ciddi bir suçtur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eniyiorg -- 31 Mayıs 2020; 23:38:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: warcer

n95 mi n99 mu almalıyız ?
    Bunlar daha çok tıbbi maskeler ama en etkili maskeler olduklarıda yadsınamaz.

N95 nedir?

Bir N95 maskesi veya N95 solunum maskesi ABD Mesleki Güvenlik ve Sağlık Ulusal Enstitüsü'un hava filtrelemesinde N95 sınıflandırmasına giren, solunan hava parçacıklarının en az %95'ini filtreleme özelliğine sahip bir solunum maskesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eniyiorg -- 31 Mayıs 2020; 23:41:12 >
  • eniyiorg E kullanıcısına yanıt
    Toz maskeleri kişisel koruyucu donanım (KKD) olup KKD yönetmeliği kapsamındaki ürünlerdir. Kategori 3 yani ciddi ve ölümcül risklere karşı koruyan donanımlardır. ISO 13485 standardının kişisel koruyucu donanım yönetmeliği kapsamındaki ürünlerle bir ilgisi yoktur.

Toz maskeleri piayasa arz edilmeden önce ilgili standardına göre (TS EN 149) onaylanmış kuruluşlarca test edilir, belgelendirilir ve üzerine CE işareti iliştirilir.

Piyasa arz edilmesinde 4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun hükümleri esastır.

Toz maskeleri Kategori 3 ürün oldukları için CE işaretinin yanında 4 haneli onaylanmış kuruluş kimlik numarası yazmak zorundadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf07. -- 1 Haziran 2020; 0:20:51 >
  • eniyiorg E kullanıcısına yanıt
    Yanıltıcı benzerlik yoluyla sahtesi var: tıpkı Sony'yi çağrıştıran Çinli SQNY, Coolermaster'ın kısa yazılmışı olan CM'nin Segment Bilgisayar'ca bir marka olarak tescili gibi. Çinliler, CE sertifikasını çağrıştıracak şekilde China Export diye bir şey uydurup, amblem üzerinde oynama yaptılar.

• Sipariş verdim bende.
  • Takip

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.