Şimdi Ara

n95 maske 9,7 lira, iş gözlüğü 6,5 lira (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
5
Favori
8.562
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valf aciliyor ama agzinizdan cikan kapaga carpiyor yani bir nevi bariyer gibi en azindan kapakli olanlar oyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hep maske kaliteleri gündem oluyor ama sakallı arkadaşlar öncelikle sakalları kessinler bence. ciddi etki ediyor. kaynak: CDC (ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri)

n95 maske 9,7 lira, iş gözlüğü 6,5 lira
  • Bu ilanda n95 yazılması, tamamen covid sürecinde kamuoyunda oluşan n95 maske tanımı takıntısıdır. Halihazirdi bu ürün zaten EN149 standardına göre üretilmiş. ülkemiz mevzuatına uygun yani.

N95 ise NIOSH Amerikan standardına göre üretilip test edildiği anlamına gelmektedir. Partikül tutma oranı %95 demektir. Bizdeki karşılığı olan FFP2 de neredeyse (%94) aynı oranda partikül tutan maskedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf07. -- 29 Mayıs 2020; 7:41:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: butters01

neyse haklısınız diyeyim. ben de üretim bandımızı komple değiştireceğim senelerce kandırmışız kendimizi. gittik ffp3 maskelerimize en149 standardizasyonu uyguladık boşu boşuna. bir allah'ın kulu da sizin söylediklerinizi söylemedi hainler. meğerse en yakını ffp2 imiş.

neyse tekrar teşekkürler.
    Çalışma bakanlığı bu ürünlerle ilgili piyasa gözetim ve denetim faaliyetlerini yürütmekte. Mevzuat dışı iş yapmayın hocam yok yere başınız ağrır. Başkaları ne nane yerse yesin siz bildiğiniz yolda devam edin derim.

Ürün performansı olarak N95=FFP2 demektir bu arada

• Ayrıca arkadaşlar ürün üzerindeki CE işaretine dikkat edin.

CE İşareti Yönetmeliğinde belirtildiği gibi değil. Bu nedenle ürün, mevzuata uygun bir ürün değil maalesef. CE işareti Türkçe harfler gibi basılamaz.

0130 yazan numara normalde onaylanmış kuruluş numarasıdır. Fakat boyle bir nuamraya sahip onaylanmış kuruluş yok.(https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/index.cfm?fuseaction=notifiedbody.notifiedbodies&num=101&text=0101-0200)

Yani ürün işaretleme anlamında tamamen uydurma. Üzerinde gerçek dışı bilgiler taşıyor.

Teste sokulsa çok büyük ihtimalle kötü bir sonuç alacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf07. -- 29 Mayıs 2020; 7:39:45 >
  • EmuRu kullanıcısına yanıt
    FFP1: %80
    FFP2: %94
    FFP3: %99 oranda filtreler.

Sizin dediğiniz N95 bizdeki FFP2'dir. Bize göre %1 fazlası var. Hatta Amerikan standardında N100 de bulunmaktadır. Bunun filtreleme performansı %99,9'dur.

• Sertifikasını görmeden kesinlikle inanmam.

FFP2 ve FFP3 sertifika almak çok zordur.

Muhtemelen kutusuna yazıp geçmişlerdir.
  • dekareme kullanıcısına yanıt
    Uzmanlar öyle diyor haklısınız, ben de n95 maske kullanmadım hiç ama aynı uzmanlar daha önce de cerrahi maskeye de gerek yok diyorlardı. Şu an acaba n95 alıp normal maske ile birlikte kullansam mı diye düşünmeye başladım.
  • korona ilk çıktığında n95 denen siyah maskeleri 35 erden aldık hepsi sahte çıktı kullanmadık bile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yusuf07. Y kullanıcısına yanıt
    Ekran görüntüsü atsan daha inandırıcı olur. Ayrıca 0130 değil 0086 ES yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • endero E kullanıcısına yanıt
    FFP3 üzerinde yazan 0130 kardeşim. Kutuda 0086 yazması da ürünün bir diğer falsosu.

Keza ffp2 üzerindeki CE İşareti de mevzuata uygun değil.

0130 numaralı onaylanmış kuruluş olamadığını Verdiğim linkten kontrol edebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf07. -- 29 Mayıs 2020; 14:16:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: endero

doğrudur. kendinizi üst seviyede korursunuz ama karşınızdaki allaha emanet ventilli maskelerde. en temizi bazı doktorların da yaptığı gibi bunu takıp üstüne de cerrahi maske takmak. böylece n95'in dışı da kontamine olmamış oluyor. başka bir hastanın odasına giderken n95'i tamamen atmak yerine öndeki cerrahi maskeyi değiştirmeleri yetiyor.

ben toplu taşımada şubat sonundan beri ventilli gaz maskesi kullanıyorum. öksürünce eski alışkanlıkla kolumun içine öksürüyorum. insanlar doğru kullanmadıktan sonra n99 da olsa maalesef bir işe yaramayacaktır.
    Kardeş biz maskeyi çıkarıp hapşıran milletiz :)

• FFP 1-2-3 nedir, N95Ten farkı nedir, corona için hangisi yeterlidir, maskeler kaç gün/saat kullanılabilir?
    https://evrimagaci.org/n95-ffp3-ve-ffp2-maskeleri-nedir-ve-bu-maskelerin-cerrahi-maskelerden-farklari-nelerdir-8481#

Makaleden önemli noktalar:

--------
    N95: Hastalık Kontrol Merkezi'nin (CDC) bir parçası olan NIOSH tarafından yönetilen bir Amerikan standardıdır.
    Avrupa iki farklı standart kullanmaktadır. FFP (filtering face piece), EN standardı 149:2001'den gelir. EN 143 standardı P1 / P2 / P3 değerlerini kapsar. Her iki standart da CEN (Avrupa Standardizasyon Komitesi) tarafından sağlanmaktadır.

Farklı solunum cihazlarının 0.3 mikron ve daha büyük partikülleri filtreleme kapasiteleri şöyledir;
    FFP1 & P1'de en az %80
    FFP2 & P2'de en az %94
    N95'de en az %95
    N99 & FFP3'de en az %99
    P3'de en az %99.95
    N100'de en az %99.97
    ---------
    Solunum maskelerinin, 0,3 mikron ve daha büyük partiküllerin filtrelenmesindeki verimliliklerine göre standardizasyonu sağlanır (koronavirüsün bundan daha küçük boyutta olduğunu unutmayın). Yakın tarihli bir makale, koronavirüsün büyüklüğünün 0,06 ila 0,14 mikron arasında değişmekte olduğunu göstermektedir. Ancak smartfilters.com'un bu konuda harika bir makalesi mevcut. Test edilen solunum cihazlarının 0,007 mikrona kadar (yeni koronavirüsten çok daha küçük) filtre yapabileceğini gösteren araştırmaları gösteriyor. Örneğin, 3M 8812 maskesi (FFP1 sınıfı) 0,007 mikron veya daha büyük partiküllerin %96.6'sını filtreleyebildi. Bu, FFP2 veya FFP3'nin daha da fazla filtreleme sağlayacağını önerir.
    ----------
    Peki Cerrahi maske?
    İlk yapılan çalışmada Amerika'da 2862 hastane personelinin bir kısmına N95 maskesi, diğer kısmına ise cerrahi maske takılarak deneme yapıldı. N95 ve benzeri solunum maskesi kullananların 207 tanesinde, normal cerrahi maske takanların 193 tanesinde influenza hareketleri görülmüştür. Bir sonraki çalışmada, Kanadalı hemşireler N95 maskeli ve cerrahi maskeli olanlar olmak üzere 2 gruba ayrıldılar. N95 maske grubunda 48, cerrahi maske grubunda 50 grip vakası vardı. Yine, önemli bir fark olmadı.
    ---------
    Kaç gün?
    SmartAirFilters tarafından yapılan araştırma, Pekin'de 11 günlük yoğun kullanımdan sonra solunum maskelerinin filtreleme kapasitesinin sadece %1,4'ünü kaybettiğini gösterdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayisikent -- 29 Mayıs 2020; 15:40:34 >

• Arkadaşlar ben bugun Bursada firmayı ziyaret ettim, gerçekten bu fiyata cok kaliteli görünüyor urun. FFP3 olandan bir kutu (12) aldım. Tavsiye edebilirim, bu fiyata başka yerde göremedim.

• Fascism kullanıcısına yanıt
    aynen bimdeki kasiyerler öyle yapıyordu

• Şu konuda maskelerle ilgili güzel bilgiler öğrendik cidden teşekkürler arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Liberty Citizen

Arkadaşlar ben bugun Bursada firmayı ziyaret ettim, gerçekten bu fiyata cok kaliteli görünüyor urun. FFP3 olandan bir kutu (12) aldım. Tavsiye edebilirim, bu fiyata başka yerde göremedim.
    Paylaşım için teşekkürler hocam, fiyatlar aynı mı online ile?

• fatihkm kullanıcısına yanıt
    evet aynı, yeri Nilufer küçük sanayide

• quote:

Orijinalden alıntı: Liberty Citizen

evet aynı, yeri Nilufer küçük sanayide
    Filtre kısmı nasıl hocam, içten ve yandan foto atma şansınız var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.