Şimdi Ara

N2 nvme ssd uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Toshiba satellite s70a11e bilgisayara sahibim.ssd takmak istiyorum.m2 nvme ssd ler var hatta toshiba rc100 nvme ssd fiyatida uygun.sizce benim bilgisayarima takilabilir mi ve m2 ssdlerden nvme mi sata mi takilmali uyum sorunu yasar miyim.bilgisi olan varsa yardim edebilir mi.hic biryerde bilgisayarin anakartinin nvme uyumu hakkinda bilgi bulamadim.simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Toshiba rc100 f/p ürün ama ısınınca yazma hızı düşecektir. Minik bir soğutucu varsa mükemmel hızlı sağlam ucuz;ama soğutucu takılamayacaksa tavsiye etmem. Sizinki laptop olduğundan ısınacaktır çünkü. Laptopda m2 yuvası varmı baktınızmı kapağını söküp arkasından
  • N2 nvme ssd uyumu

Cevabiniz icin teselkurler.
    Bilgisayarin arka kapagini actim ama sanirim yok.ne yapabilirim.m2 ssd takamiyacaksam dvd yerine normal ssd mi takabilirim sadece

• Nvme m2 portu wireless kartinin takildigi port gibi birseymi.bu portu cogaltabilir miyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

Nvme m2 portu wireless kartinin takildigi port gibi birseymi.bu portu cogaltabilir miyiz
    yok hocam pci express yuvasından güç alır. Nvme sata dönüştürücüleri var fakat hem sata hızına mahkum kalırsın hem de verimli çalışma sorunu olabilir. Daha bilgili arkadaşlar konuyu görüp yazacaktır ama tavsiyem normal 2.5 SSD alman tabii pc de ssd yok ise. SSD zaten ciddi farkettirecektir..
  • Evet pcde ssd yok.ancak dvd kismini sokup ssd takabilirim.farki olur mu yani deger mi masrafa bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

Evet pcde ssd yok.ancak dvd kismini sokup ssd takabilirim.farki olur mu yani deger mi masrafa bilemedim
    tabii ki farkeder alacağınız son nesil SSD ler minimum 500 mb okuma yazma ile gelir. Eski Pentium bilgisayarları bile diriltir SSD :)) unutmayın ne kadar hızlı pcniz olursa olsun parçalardan oluşan bir sistemde en yavaş sistem parçası sisteminizin hızını belirler bu da harddisklerdir yıllarca harddisklerin yavaşlığı sebebiyle sistemler gerçek performansından uzaktı şimdi bu sorun ortadan kalktı. bütçe sorunu yoksa Samsung EVO tavsiye ederim varsa Crucial bakabilirsiniz. Yedekleri 1TB a atarsınız sistemi kullanacağınız programları vs yetecek ve minimum % 20 boş alan bırakabileceğiniz bir kapasiteyi seçmeniz yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 13 Eylül 2019; 19:55:56 >
  • Sandisk ssd plus tavsiye ediyorum 2 pc de var kaç yıldır hiçbiri bozulmadı hepsi performanslı ve sağlam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.