Şimdi Ara

TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU] (344. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.339
Cevap
205
Favori
522.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, ilk sayfada modemlerin kendi safyalarını paylaştık ilk olarak ona bakmalısınız soruların cevabı orada var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Merhaba, ilk sayfada modemlerin kendi safyalarını paylaştık ilk olarak ona bakmalısınız soruların cevabı orada var.

Evet tekrar konuyu incelediğimde fark ettim ki antenler değiştirilemiyormuş... Kusuruma bakmayın.
    Peki sinyali arttırmam için önerebileceğiniz cihaz var mıdır?

Ek olarak misafir ağı oluşturup hız sınırlaması koyduğum zaman benim mevcut internet hızımı ve menzilimi etkiler mi?
  • Vatana götürüp iade etsem geri alırlar mı arkadaşlar alalı 3 gün oldu hiç memnun değilim n16 dan net hızı yerlerde videolar zor açılıyor hattımda kesinlikle sıkıntı Yok eski modemi takınca canavar gibi açılıyor her video

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N16 asus modemim var.Akk sonrası 16 megabite düşen hızım mevcut.İnterneti bina olarak kullanıyoruz.

Sorum şu;

Maç izlerken bazı cihazlara modem arayüzünden herhangi bir kısıtlama getirebiliyormuyuz?

not: Bu işlemi sadece maç esnasında donmaması için yapmak istiyorum.
  • dsl-n16 ya yeni yazılım gelmiş 1.1.2.3_345

ASUS DSL-N16 Firmware version 1.1.2.3_345 (This product supports both Annex A and Annex B)
    New features:
    - Support Internet Detection feature, options available PPP Echo/ Disable(WAN > Internet Connection > Account Settings).
    - Now supports WAN Reconnect Scheduler feature. (Administration > System)
    - Add IGMP parameter configuration/ Add IGMP Snooping, specifically for Turkey IPTV service.

Security improvements:
    - "Enable Web Access from WAN“ remove HTTP support.
    - Check the referrer field in HTTP GET for getting *.CFG.
    - Set Telnet/SSH idle timeout as 20 min by default.

DSL:
    - For QIS > UK > ISP Sky Broadband, remove username/password fields, proper solution adopted.
    - Add System Vendor ID, System Vendor Model ID and Modem Vendor ID display on DSL Log, for possible Australia NBN service requirement.
    - VDSL WAN (PTM) QIS manual setting list updated.
    Add Cyprus ISP CYTA.
    Add Australia ISP Skymesh (PPPoE) (NBN).
    Modify Australia ISP Skymesh (Automatic IP) (NBN).
    Add Australia ISP Exetel (NBN).
    Add Australia ISP Tangerine Telecom (NBN).
    Add Australia ISP Telecube (NBN).
    Add South Africa ISP Vox Telekom.
    Add India ISP Airtel (PPPoE).
    Add India ISP Airtel (Static IP).
    Add Hungary ISP Hungary/ Magyar Telekom.

Bug fixes and enhancements:
    - Fixed UI related issues.
    - Fine tune OpenVPN Server settings.
    - Fine tune region selection list.
    - Adjust hw_nat setting if Enable/Disable PPTP VPN server.
    - Reduce UI page loading time.
    - Update igmpproxy module / fixed IGMP parameter sometimes cannot be configured via UI issue.
    - Fixed OpenVPN compression parameter issue.
    - Fixed multicast related issues.
    - Enhance WiFi 2.4GHz Rx performance.
    - Modify for QIS > Turk Telekom/ should not set vlan for Turk Telekom (no VLAN ID).
    - Fine tune Access Log feature.
    - Fixed possible web server buffer overflow issue.
    - Add text/xml in MIME content-type.
    https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/HelpDesk_Download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilecik_11 -- 22 Ağustos 2017; 20:18:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlyThe

N16 asus modemim var.Akk sonrası 16 megabite düşen hızım mevcut.İnterneti bina olarak kullanıyoruz.

Sorum şu;

Maç izlerken bazı cihazlara modem arayüzünden herhangi bir kısıtlama getirebiliyormuyuz?

not: Bu işlemi sadece maç esnasında donmaması için yapmak istiyorum.

Evet

Örnek

Kardeşim 4k yada 1080p dizileri odasında açıyor

Bende telefondan girip modeme, ona vediğim hızı 8 e indiriyorum kalan 42 bende mesela

• Evet bencede sınırı aşmamak lazım. geçmişteki teknoloji ve günüzmüzdekiler çok farklı.Çeşit ve enstrüman olarak çeşitlilik,güncelleme ile yapılan hata giderimleri sayesinde bunlar hep yaşanabilir.
    Tek sıkıntı ve endişe robot insanların yerini alması ve hayatımıza girmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dunkela -- 23 Ağustos 2017; 10:14:43 >
  • Arkadaşlar ne olur yardım edin. Bugün fibere geçtim. Ama n17u modemimle bağlantım olmuyor. Normalde adsl ile oluyordu. Modemin arkasındaki wan portuna giriş yaptım. Dual WAN'ı etkinleştirip birinciyi Ethernet wan yaptım. Modemin wan ışığı hiç yanmıyor. Bağlantı olmuyor. Sorun nedir acaba?
    TRNİN EN BÜYÜK ASUS MODEM REHBERİ | N16, AC750, AC51, AC55U, AC68U, AC88U[ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarahaten -- 23 Ağustos 2017; 12:53:32 >
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.Arayuzden hangi kısımdan yapılıyor tam olarak

• sarahaten S kullanıcısına yanıt
    ISS'nizden de yardım alın.

İlk sayfada da fiber ile ilgili kurulum bilgileri olması lazım herkes için geçerli olmayabilir çünkü ISS'ye göre değişiklik gösterebiliyor.

ISS : Türk Telekom, Superonline, Vodafone, Türknet vs.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Asıl aklımı karıştıran ilk sayfa oldu. Yeniden bağlantımı dsl seçtim ve dsl portuna taktım. Yeni baştan kurulum yaptım oldu ama aklımın almadığı fiber için wan portunu kullanmam gerekmesine rağmen dsl giriş ile çalışması.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 50 mbps vdsl kullanıyorum. Kablosuz kullanmıcam. Kablolu bağlantım olucak.https://www.asus.com/tr/Networking/DSL-N16/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber bu yeterli olur mu ? Yoksa N17U mu almak lazım. Şuan ki modemim de TP-link TD-W9970 ttnet'in verdiği, sayfalar açılırken takılıyor çok rahatsız oluyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ?
  • BlyThe kullanıcısına yanıt
    Mesajı yeni gördüm eve gidince yazarım.

Ama önceki sayfalarda yazmıştık zaten

• Asus dsl-n16 aldım. Firmware güncelleme ve kurulumunu yaptım. Yalnız ddns lan içinde çalışıyor ama uzaktan bağlanamıyorum. Yapılması gereken bir ayarı var mı ? Nasıl düzeltebilirim ?
  • danies D kullanıcısına yanıt
    CGN havuzuna hosgeldiniz.

CGN Nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: archangeliques

CGN havuzuna hosgeldiniz.

CGN Nedir?

Saolasın bilgi için ddns ile kamerayı izlerim dedim. Türk telekom saolsun ona bile engel koymayı başarmış.
  • ps4 sisteminde indirme hizini tam alamiyorum. modemle alakali olabilir mi? Dsl n16

Operatör ve tarife nedir? Bazı firmalar çakallık yapıp binaya kadar fiber getirip binadan eve ADSL2+ sınırlarını zorlayarak 24mbps fiber diye sattmaya çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8D7B057F -- 26 Ağustos 2017; 22:24:50 >
  • Ttnet- 35mbs hız 50gb adil kullanım. Ama 16'ya düştüğü için çok rahat 16 alabiliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    VDSL o. Hpernet yazmıyorsa binaya kadar fiber getirip fiber diye pazarlamışlardr

• 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.