Şimdi Ara

n11 Kasım 11 hasılatını neden açıklamadı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.068
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alibaba ciddi bir satış rakamı yakalamış.

E-ticaret devi Alibaba, Dünya Bekarlar Günü’nde (Single Day) satış rekoru kırdı. Çin’li şirket, 85 saniye içinde 1 milyar dolarlık satış yaptı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazon piyasaya yavaş girdi.n11 girdiği yıl nerdeyse hergün kampanya yapıyordu .çok 200\100 çek kullandım..

• Enflasyon kağıt üzernde %25
    gerçekte %40

bu da göz önüne alınmalı.
    yani fiyatlar çok arttı.ciro geçen senenin %40 fazlası olursa fazla sayılır.
  • Valla eminim buyuk bir kisim da kupon falan dinlemeden,

uzeri cizilmis fiyat aldatmacasiyla “aa normalde 200 TL’ymis, 11.11’e ozel 10 TL’ye dusmus” mantigiyla alisveris yapmistir.

Sicak dfirsatlar takipcisi olarak, ben bile, n11’in dunku donmalarindan kilitlenmelerinden, en azindan birseyler alayim diye alisveris yaparak bu aldatmacayi goz ardi etmis olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 13 Kasım 2018; 0:6:59 >
  • Bence ciro amazon 1. n11 2. Olur ama yinede cok saglam ciro yapti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • amazon iyi kampanya yaptı ama kısıtlı olarak n11 daha genel yaptı. karşılaştırmak absürd olur

• Ben daha önceki senelerde ucuza gördüğüm ürünleri şimdiki fiyatlardan almaya elim gitmiyor. Çocuk montu olmuş 150 lira , çek versen ne olur , enflasyonla mücadelede %10 versen ne olur. Bende artık pazardan ve kemeraltından alışverişe başladım. Migrosdan bimden markasız deterjan vs alıyorum yada pazardan. Önceden senelik stok yapardık internet alışverişinden. İnternet alışverişini nerdeyse bitirdim. İnternetten alışveriş kesilmesi yeni ekonomik sıkıntılar doğurur. Bence halkın üzerinde bi deney yapılıyor şuan. Gerek enflasyon gerek pahalılık gerek gündemdeki kapalı kız hakaret meselesi , n11 siren meselesi vs 2019 sıkıntılı geçicek gibi, herkez hazır olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasizmir -- 13 Kasım 2018; 2:20:32 >
  • Dikkat ettim forumda bir amazon hastalığı var...sanki reklam yapıyorlar....

• N11 sağolsun heryerde 800 olan telefonu 690 liraya aldım. Krizden önceki fiyatına yakın bi fiyata yani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pirasa kullanıcısına yanıt
    Hangi laptopu aldınız

• Dell 3576 i5 8250u

• 10 Kasım konusu nedeniyle sessiz kalıyorlar. Böyle bir duyum aldım içeriden

• Sunucu hatası en büyük ciroydu. Sonucuna katlanırlar. Alt limitsiz kuponlarımı kullanabilmek için bir günümü harcadım. Alt limitli kuponlara bakmadım bile. Elin AliExpress'i yedi düvele satış yapar, tek bir sunucu hatası vermez. O kadar reklam bütçesinin binde birini de altyapıya ayırmaları gerekirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alt limitsiz kullanırken en uygununu değil 3-5 pahalısından alabildim çünkü karşılaştırma yapmak zordu. sepeti güncellemek zaten imkansız silip yeniden ekleyecen falan kırk saat. tıklardan bi tane kullandım ama siparişler çok zordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doer -- 13 Kasım 2018; 13:36:46 >
  • Yayınlasalardı en azından ekonomik krizin yansıması var mı yok mu onu görürdük

• Bir gunde olacak is degil en azindan 3 gune falan yaymalari gerekirdi .ben yurtdisina cikmam icab etti hicbir alisveris yapmadim en iyi oranli kuponum da 125 e 20 falandi.

Bircok insan da zaten bu tip zayif kuponlara tenezzul etmedi kendini kriz dolayisiyla geri cekti. Ortam bir bucuk aydir altlimitisiz toplayan oluculere kaldi.

Bence gecen seneye yetismeleri mumkun degil, gecen seneyi katlasalar da coktan ortaligi ayaga kaldirmislardi "bakin krizde ne satis yaptik" diye.

Bu altlimitsizler falan n11 e konkordato olarak bile donebilir durum cok kotuye gidiyor. Ustelik amazon gibi bir zebellah agir agir geliyor.

• HünkarBeğendi kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada yazdığım ikindi vakti açıkladıklarında yanlış hatırlamıyorsam 240 Milyon TL idi paylaştıkları miktar. Yani sebep az satış değil, sebep yaşananlar. Özür dilemek yerine müşteri hizmetleri "zaten kupon kullanmışsınız" diyebiliyor, bu kadar da aymazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

İlk sayfada yazdığım ikindi vakti açıkladıklarında yanlış hatırlamıyorsam 240 Milyon TL idi paylaştıkları miktar. Yani sebep az satış değil, sebep yaşananlar. Özür dilemek yerine müşteri hizmetleri "zaten kupon kullanmışsınız" diyebiliyor, bu kadar da aymazlar.

Valla hocam bu rakama inanmiyorum gercek olsa da aliaverisin niteligine bakmak lazim. Simdilerde ekonomik krizle beraber "talebi geri cekme" kavrami doye birsey cikti ortaya. Yani millet cok daha pahalilik yasanacagi icin ileriye donuk ihtiyaclari icin stok yapmak gibi yontemlere basvuruyor yada son luks ihtiyacini aliyor. Gercek bile olsa nitelik olarak bu sayinin cok baska seyler anlattigini dusunuyorum ki bence kesinlikle manipule edilmis bir sayi.

• Memur zihniyeti ile bakmayın olaya. İyi rakamli bir satış yapmıştır. Esnaf toptancidan alamadığı iyi fiyatı burda buluyor.

• geçen sene 8 bin liralık 8-9 ürün almıştım. Bu sefer 8 parçaya 900 lira verdim. Devir, tasarruf devri
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.