Şimdi Ara

N11, 111 bin TL'ye Volkswagen Golf satıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
5
Favori
54.997
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu fiyata dizel araba almak en hafif tabirle akılsızlıktır. aynı aracın 125bg. benzinli liste fiyatı 113.000 TL. 2 aracın arasındaki 23bin TL. farkı çıkarmanız kaç yıl veya kaç km. bu aracı kullanmanız gerekir, hiç hesapladınız mı? bu 2 aracın fabrika değerleri şehiriçi tüketimi arasında 2 lt. fark var. dizel 4lt ise benzinlisi 6lt. yakıyormuş. benzin 5,50, motorin 4,90 ... 10bin km.de benzin masrafı 3300tl. , mazot masrafı 1900tl. aradaki fark 1400tl. hadi buna yuvarlak 2000tl diyelim. (çok yuvarladık sanki ) 110000 km. kullandığınızda dizel araca fazladan verdiğiniz 23000TL 'lik rakamı sadece amorti ediyorsunuz... buna rağmen özellikle vw grubunda dizel araç alanların kafasını anlayamıyorum ben... hadi farklı markalarda dizel ile benzinli arasında çok makas yoksa kullanım alışkanlığına göre dizel tercih edilebilir. aksi durumda ben dizele biniyorum zaten az yakıyor, mazotu kokluyor diye anca kendini avutursun, bir de hava atmış olursun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 4 Kasım 2017; 3:42:16 >

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Hocam kendin demişsin benzinlisinin liste fiyatı 113 diye. Adamlar da dizelini kampanya ile 111’e satıyor işte. Bayiden alacak olsak sizin hesap doğru olurdu fakat aracın da sadece dizel motorlusu indirime girecek. Ayrıca benzinlinin ikinci el fiyatı ile dizelin ikinci el fiyatı aynı olmayacak haliyle, hesaplarken bunu da dikkate almak lazım. 1.6 TDi Golf’lerin en çok tutan modelidir. Ben bu bütçede param olsa bu aracı almam ancak Türkiye şartlarında bu araç bu fiyata alınır. Liste fiyatından bile bayilerde sıra var bu araca, tahminim 1 dk içinde biter 111 araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böhühühüh kudur..

• N11 reklam ile ilgili haber yazılmış yazılara yorumlara bakıyorum burayı da ekşi yapmışlar sonunda çok kişi ceza alınca rahatlar buralar da..

• Nasil alinabilecek simdi bu hic sifir arabam olmadi cazip bence ikinci elinden iyi fiyata hemde sifir daha ne olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ovv beleşe geliyor desenize

• sabah kaçta başlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • N11 kampanya konusunda bile hükümete giydiren topluluğun beyin ölümü gerçekleşmiş demektir. Sizler birer zombisiniz arkadaşlar, sadece bunun farkında değilsiniz. The walking dead.

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Kardeş satarken de dizeli daha pahalı satıyosun ama, mantığın yanlış bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

bu fiyata alınır mı?

bu fiyata dizel araba almak en hafif tabirle akılsızlıktır. aynı aracın 125bg. benzinli liste fiyatı 113.000 TL. 2 aracın arasındaki 23bin TL. farkı çıkarmanız kaç yıl veya kaç km. bu aracı kullanmanız gerekir, hiç hesapladınız mı? bu 2 aracın fabrika değerleri şehiriçi tüketimi arasında 2 lt. fark var. dizel 4lt ise benzinlisi 6lt. yakıyormuş. benzin 5,50, motorin 4,90 ... 10bin km.de benzin masrafı 3300tl. , mazot masrafı 1900tl. aradaki fark 1400tl. hadi buna yuvarlak 2000tl diyelim. (çok yuvarladık sanki ) 110000 km. kullandığınızda dizel araca fazladan verdiğiniz 23000TL 'lik rakamı sadece amorti ediyorsunuz... buna rağmen özellikle vw grubunda dizel araç alanların kafasını anlayamıyorum ben... hadi farklı markalarda dizel ile benzinli arasında çok makas yoksa kullanım alışkanlığına göre dizel tercih edilebilir. aksi durumda ben dizele biniyorum zaten az yakıyor, mazotu kokluyor diye anca kendini avutursun, bir de hava atmış olursun..

Yılda şu kadar km gidersem şu avantajlı, bu kadar km gidersem bu avantajlı muhabbeti çok mantıklı gelmiyor bana. İkinci elde dizelleri benzinli parasına satmayacağımıza göre aradaki farkı amorti etmesine de ihtiyaç olduğunu sanmıyorum. Kullandığım süre boyunca istediğim gibi rahat kullanabileyim çok yakmasın istiyorum. Bu yüzden kesinlikle benzinli araç almam.

• 100.bine sifir audi var

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

110.000 birim paraya amerıkada yaklaşık 5 tane mustang alınıyor veya s class alabılırsınız veya amg gt falan filan. :(

Şu birim para muhabbettini de kim başlattıysa. Bir deli bir kuyuya taş atıyor bin akıllı çıkaramıyor. Keşke 6 sıfırı atmasaydık.

Kım cıkarttı ne demek gözün yok mu? görmuyor musun ? Alım gucu nedır nasıl hesaplanır onuda mı bılmıyorsun ?
    Yurt dısında iphone 1.000 dolar. Oradakı adam dolar kazanıyor, dolar harcıyor.
    Ayda 2000 dolar maaş alıp, 1000 dolara ıphone alıyor.

Turkıye de 2000 tl maaş alıp, 6000 e ıphone alıyor.

Arada 6 kat fark var anladın mı ? Sen 6 kat fazla calısıyorsun o telefona ulaşmak ıcın anladın mı ? Paradan sıfır atıp atmaman bır sey ıfade etmıyor. Alım gucu hesaplamasını ogren once.

Hocam durum sandığından da vahim, anlatamazsın hiçbir şey boşuna uğraşma.

• quote:

Orijinalden alıntı: hlldnc

Bu tip muhabbetleri sevmem ama bu da benden olsun.
    İki resim arasındaki farkı bulun!!!
    N11, 111 bin TL'ye Volkswagen Golf satıyor
    N11, 111 bin TL'ye Volkswagen Golf satıyor

Yukarıdaki resim inscription donanım (340bin lira) ve altta da bizimki fiyat yarı yarıya yav...

• Sanki Kılıçtaroğlu'na oy versek daha iyi olurdu. Kılıçtaroğlu'nu muadili Ecevit zamanında Ç sınıfı bir araç 80 memur maaşına alınıyordu. Şimdi 30 maaşa alınabiliyor.

Bu arada 2 yıl önce şimdi memurun 20 maaşa aldığı araba 30 maaş oldu. Ekonomi 2011-2013 arası yerinde saydı. 2013'ten sonrada geriye gidiyor. Tayyip'e oy verenler de bunların farkında.

Tabi bunun iki temel sebebi var:

Birisi, bulunduğumuz coğrafyada yaşananlar, darbe girişimleri vs.

Diğeri de Ak Partinin çapsızliği ve aymazlığı.Ak Parti yol, köprü...vs. yanı inşaat işini 2011 'de bırakmalıydı. O zaman yapılan duble yollar, hastaneler vs. Ihtiyaçtı. Oysa şimdi yapılan şehir hastaneleri, ....vs. tamamen israf. Müteahhit kafası kesinlikle bırakılmalıydı.

Inşaat işi bırakılıp bilim, eğitim ve teknoloji alanına yatırım yapılmalıydı. Mesala ben olsam bu kadar üniversite açacağıma yarışı kadar acar yarışına vereceğim milyarlarca paraylada bilim ve teknoloji alanına yatırım yapıp sanayileşmeye ağırlık verirdim.

Mağlesef işler kötü gidiyor. Ama muhalefette iktidardan beter. Ayrıca bu sadece siyasi bir mesele değil ortaya çıkan hasıla milletimizin kalitesinin toplamıdır. Bu millet 90'larda Chp'li belediyeleri de gördü. Öyle gördü ki 25 yıldır Chp'ye belediyeleri vermiyor.

• 111000 pahalı bu kadar paraya golf mü olur ya diye girdim habere şaka sandım fiyat gerçekmiş ekonomi gerçekten uçmuş

• Param olsa da ben alsaaaam

• 14 gün kullanıp cayma hakkı le geri verebiliyomuyuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galericiler alır, üzerine koyup geri satarlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Almazsınız olur biter dert değil, millet hem ağlıyor hem de satın alıyor. Alındığına göre halka çok da pahalıya gelmiyormuş demek ki, kendinizi kandırmayı bırakın.
  • max0007 M kullanıcısına yanıt
    Her firma DH oluculerini sevmiyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.