Şimdi Ara

MYSQL HAKKINDA YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Kolay Gelsin. Bir konu hakkında yardım talep edecektim.

x adlı bilgisayarımda bir adet mysql veritabanı bulunmaktadır. Ben bu veritabanına y adlı bilgisayar üzerinden ulaşmak istiyorum. Bunu yapmam mümkün müdür acaba ? "navicat" adlı program üzerinden x adlı bilgisayarda veritabanını görüntüleyebiliyorum. Bunu y adlı bilgisayar üzerinde de yapmak istiyorum. Acaba sistemsel olarak mümkün müdür ? x adlı bilgisayarı ip adresi 192.168.1.135 ben y adlı bilgisayara x adlı bilgisayarın ip adresini yazıyorum fakat bağlantı kuramıyorum. Bir deneme olarak navicat programını x adlı bilgisayarda kurulu olan dosyaları ağ üzerinden paylaştım ağ üzerinden açtım fakat yine başarısız oldum yardımlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim.

• mysql>GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'kullaniciadi'@'HOME-PC-BILGISAYAR'; 
    mysql>FLUSH PRIVILEGES;
  • Güvenlik duvarından gerekli izinleri verdiniz mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • KillForYou! kullanıcısına yanıt
    Güvenlik duvarı ile alaklı bir işlem gerçekleştirmedim.
  • mehmetak07 M kullanıcısına yanıt
    bunu nere yazacağım acaba
  • yeni kullanici eklerken 'kullaniciAdi'@'ip-adresi' seklinde eklersen olur.
    mysql config dosyasinda da ek olarak izin verecegin ip adreslerinin listesi var, orayi da guncellemelisin. Ya da 0.0.0.0 yazabilirsin, bu sekilde yazarsan guvenlik acigi olur ama tum IP lere izin verirsin. Sonra tekrar degistirip dogru haline getirirsin.
    Bir de mysql remote baglanti sirasinda hata aldiginda sana bir kod verir. O kod nedir ? Belki baglanamamanin sebebi baska bir seydir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.