Şimdi Ara

MX239H Işık Sızması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • E30a Biner Yan Yan Gider (3 mesaj) serseri_kalbim_80 (2 mesaj) bocekgrafik (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (2 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> MX239H Işık Sızması
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    317 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Dün Vatan Bilgisayar'dan PS4 ile kullanmak için ASUS MX239H modelini aldım. Alırken satıcı arkadaş ışık sızması, ölü pixel olursa değiştiririz demişti. Çok şükür ölü pixel çıkmadı ama fotoğraftaki durum bana ışık sızması gibi geldi, ayrıyetten ışık sızması olan sol alt köşede ekrana dokundukça içe doğru göçüyor ve sağ üst köşede hava kabarcığı gibi 2 tane ufak nokta var. Nasıl bir yol izlemeliyim önerisi olan var mı ?

|
    |
    Samsung 860 EVO 250 GB | WD Blue 1 TB 7200rpm | CORSAIR Carbide SPEC-06 | Cooler Master MWE 650W 80+

• Yarbay
    18228 Mesaj

Işık sızması değil bu. IPS'lere has, glowing denilen sorun. Ama senin de ayarların yanlış. Işık miktarını 30'lara falan düşürmen lazım. Kontrastı da 80 civarına.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    E30a Biner Yan Yan Gider kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ayarları değiştirince sıkıntı düzeldi çok sağolun. . Ama monitörün hangi köşesine/kenarına dokunursam içe doğru göçme yine oluyor bu normal midir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Samsung 860 EVO 250 GB | WD Blue 1 TB 7200rpm | CORSAIR Carbide SPEC-06 | Cooler Master MWE 650W 80+
  • Yarbay
    18228 Mesaj

Bu monitörden kullanmadığım için o konuda fikrim yok. Kullanan arkadaşlar fikir verebilir belki. Lâkin normal bir durum değil; tabi sadece dokununca bile göçme oluyorsa. Ama hafif bastırınca oluyorsa bu normal. Bastırmamak lazım bu sebeple.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    E30a Biner Yan Yan Gider kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Teğmen
    159 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: E30a Biner Yan Yan Gider

Dün Vatan Bilgisayar'dan PS4 ile kullanmak için ASUS MX239H modelini aldım. Alırken satıcı arkadaş ışık sızması, ölü pixel olursa değiştiririz demişti. Çok şükür ölü pixel çıkmadı ama fotoğraftaki durum bana ışık sızması gibi geldi, ayrıyetten ışık sızması olan sol alt köşede ekrana dokundukça içe doğru göçüyor ve sağ üst köşede hava kabarcığı gibi 2 tane ufak nokta var. Nasıl bir yol izlemeliyim önerisi olan var mı ?

Dostum bu monitör duvara monte edilebilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    317 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Arkasında VESA standardıyla ilgili hiç vida girişi yok. Herhalde duvara montajlamak imkansıza yakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    serseri_kalbim_80 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    159 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: E30a Biner Yan Yan Gider

Arkasında VESA standardıyla ilgili hiç vida girişi yok. Herhalde duvara montajlamak imkansıza yakın.

Tsk ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.