Şimdi Ara

Mvc5 Models Kültür Sıkıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mvc5 Yapısında bir yazılım geliştiriyorum son bir kaç gündür takıldığım bir sorundan dolayı konu açma gereği hissettim. Sürçü Lisan edersem şimdiden özür dilerim....

Sorunum şöyle

Mvc5 dönen viewlerde hiç bir sorunum yok veya controler dosyalarında oluşturudğum datetime nesnesin de de bir sorunum yok ama veri taşımada model kullandığım için datetime değişkeninide model.cs dosyasında oluşturuyorum sadece veri tutmada kullanıyorum lakin datetime controler yapısında oluşturulan tüm nesnelerin kültür ayarı hepsi tr ayarında ama model kısmında bunu yapamıyorum bundan dolayıda datetime set formatı mm/dd/yyyy olarak kaldı bunu değiştirmem gerekiyor nasıl yapabilirim acaba yardım edebilir misiniz...

Not: BinderModel Yardımıyla Çözdüm Ama Farklı Bir yolu var ise onuda öğrenmek isterim teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi persia1 -- 1 Mart 2019; 3:2:37 >

• Culture ayarını web.config den veya global.asax da app_start da global olarak yapmak sorunu çözer sanki
  • Anladım Peki örnek Verebilir misiniz Siz olsanız Global.asax da nasıl yapardınız application_start metodun da CultureInfo culture = new CultureInfo(ConfigurationManager.AppSettings["DefaultCulture"]);
    Thread.CurrentThread.CurrentCulture = culture;
    Thread.CurrentThread.CurrentUICulture = culture; böle bir özellik tanımlasam yeterli olur mu

Cevabınız İçin Teşekkür Ederim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.