Şimdi Ara

MÜZİK ENSTRÜMANINA BAĞLANILAN KULAKLIĞIN PATLAMA YAPMASI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Casio ctk 4400 org kullanıyorum.

Geceleri ses yapmamak için iphone kulaklığı ile kullanıyorum.Ancak kulaklıkta sesler çok daha kalitesiz çıkıyor ve patlama yapıyor.

Sesi olduğu gibi aktarmak için nasıl bir kulaklık almalıyım? Kulakiçi veya bantlı vs. ?

veya sesi aynen kulaklığa iletmek mümkün değil mi acaba ?

• up
  • Monitör kulaklık alman lazım diye biliyorum.

250-300 liraya da var binlerce liraya da.

Örnek ürün linki koyayım.

http://www.muzikenstrumani.com/AKG-K44-Studyo-Kulakligi_22341.html#0

Almadan araştır ama. ben akg nin normal kulak içi kulaklığıyla müzik dinliyorum, memnunum diye bu dikkatimi çekti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla çok kulaklık denedim digital piyanoda. Digital piyanonun kendi kolonlarından, içinden gelen, hafif mat, dolgun ses çıkmıyor bir türlü. Kulaklığın ekolayzırlı olsa bir nebze yaklaşacak kulaklıksız ses.
  • patlama her kulaklıkta olabilir sesi biraz kısman lazım. referans kulaklık alabilrsin akg olabilir
  • Empedansı yüksek kulaklıklar kullanarak bu problemi çözmüş olursunuz aslında. Bahsettiğin org'un empedansı 140 ohm. Dolayısıyla ona düşük ohm'lu bir kulaklık takarsan -kaldı ki gündelik kulaklıklar düşüktür hep- hem ses düşük çıkar hem de sen o sesi fullemeye çalışırsın ve kulaklık verebileceğinden daha fazla vermeye çalışır ve cızırdama hatta bozulma gerçekleşir.

Empedans uyumu ses yüksekliği için bir numaralı bakılacak şeydir.

Bu arada ben line 6 amfimle ile aşağıdaki kulaklığı kullanıyorum:
    https://sennheiser.com.tr/product/sennheiser-hd-599-kulak-cevreleyen-high-end-kulaklik
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.