Şimdi Ara

Müzik Dinlerken Ve Tarayıcıda Video İzlerken Seslerin Takılma Ve Yavaşlama Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam benimki çok acayip bişey ya oyun açıyorum aşağıya indirip öyle dinliyorum öyle hiç bi sorun olmuyor ama oyunu kapatınca tekrar başlıyor hdd ile bi alakası yok işlemci desen onlada bir alakası yok işlemciyi zorlamıyor hani müzik falan dinlerken ekran kartı en günceli yüklü ses kartı en günceli yüklü directx deseniz oda yüklü bu nerden kaynaklı hala çözmüş değilim kafam çok bulanık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetoguz10 -- 6 Temmuz 2014; 3:53:51 >
  • Onboard ses kartının doğru driver' ını yüklediğinizden eminmisiniz ses hz ayarlarını görev çubugu sağda ses özellikler kısmında 16 bit 48 khz yapmayı deneyin o/b ses kartı driveri çakışma yapabilir. Yada flaşh player sıkıntı yaratıyordur benimde aklıma başka bir şey gelmiyor. Ayrıca siz harici ses kartı kullanıyordunuz dimi. Bunların driverlarını doğru şekilde yüklemeyi deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akyurt kullanıcısına yanıt
    hz ayarlarını denedim hiç bişey değişmiyor hem onboardda hemde creativede hepsi en güncel sürüm. :(
  • Hocam bende de yaklaşık 6 yıl evvel almış olduğum CREATIVE Sound Blaster Audigy Value 7.1 24-Bit (SB0570) Ses Kartı mevcut.

İlk aldığım yıllarda taaki PC yi yenileyip Windows 7 64 bit e geçene kadar sorun yoktu.

Ne zaman 2010 senesinde Gigabyte GA-P43T-ES3G Anakart ve Intel Q8300 lü yeni sistemi topladım o zamandan beri bazen takılmalar ve hatta bazen seste tamamen kesilme gibi durumlar hasıl oluyordu. Aklınıza gelebilecek ne varsa denedim olmadı sorun devam etti.

Hatta ilk aldığım kartı sorunlu olduğunu düşünerek satıp tekrar sıfır bir tane daha aldım. Hiçbir şey değişmedi. :(

Yıl 2013 te tekrar sistemi yeniledim Intel Core i7 3770 + Asus P8Z77-V PRO lu yeni sistem topladım Bu defa Windows 8 ile aynı sorun hasıl oldu. Şimdi Windows 8.1 with Update ile kullanıyorum eskiye nazaran çok daha az takılma ve ses gitmesi hasıl oluyor.

Şu an ki sistemimde de yapmadığım güncelleme denemediğim yöntem kalmadı ne yaptımsa olmadı.

Tek yapmadığım ses kartımı değiştirmek kaldı. Artık kanaat getirdim (SB0570) ses kartımın Windows 7 ve 8 64 bit desteği kesinlikle yok... Sadece bir ihtimal çalışıyor keşke hiç çalışmasa da değiştirsek dimi ama :)

Şimdilerde Creative Sound Blaster Audigy Z serisine bakıyorum fiyatları çok yüksek bu nedenle beklemede kalıyorum. 300 TL bir tek ses kartına vermek günümüzde gerçekten büyük para...

• mtayfur83 kullanıcısına yanıt
    hocam ben çok takılma yaptığı zamanlar gta 4 ü açıyorum aşağıya indiriyorum :D ses düzeliyor :D eskisi gibi rahat rahat dinliyorum müziğimi böyle çözdüm artık kabullendim yalnız win 8 de daha çok yapıyo ben win 7 enterprise kullanıyorum hocam bence ses kartıyla bi alakası yok onboardda yapıyor bende çok değişik ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetoguz10 -- 19 Temmuz 2014; 22:00:30 >
  • Yanılmıyorsam Creative Sound Blaster Audigy SB0570 model olanı 2004 üretimi dolayısıyla yeni nesil anakartlar ve diğer donanımlar ile uyum sorunları olması bir bakıma normal.

Öylesine bakınırken bakın ne buldum

Creative Sound Blaster Audigy Fx SB1570 model olan 2013 yeni üretim ses kartı. Üstelik Windows Vista 7 ve 8 ile tam uyumlu.

http://www.hepsiburada.com/liste/creative-sound-blaster-audigy-fx-51-ses-karti/productDetails.aspx?productId=bd801504&categoryId=218

Sitesinde de inceledim şu an sadece hepsiburada da var. Daha olmadı bunu alacağım...

http://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-audigy-fx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtayfur83 -- 20 Temmuz 2014; 4:42:05 >

• mtayfur83 kullanıcısına yanıt
    hayırlısı alırsanız şimdiden hayırlı olsun diyorum ama 152 tl çok değilmi hani şu usb bağlananhttp://www.vatanbilgisayar.com/x-fi-surround-51-harici-ses-karti.html bundan alsanız daha iyi değilmi şuan 180 tl ama ben bi ara 120 tl görmüştüm param yetmedi alamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetoguz10

hadi bakalım hocam bekliyorum ve bekliyoruz.

ssd aldım yükledim herşey düzeldi hocam...eski hdd işlemciyi çok yoruyordu...bunuda test edip onaylamış olduk
  • uzil kullanıcısına yanıt
    o zaman hocam benim hdd nin ömrü bitmiş :) neyse artık zaten satıcam kasalıdan sıkıldım artık laptopa geçicem güzel bi usb ses kartıda alırım oh mis çok ses yapıyor bunlar ya
  • Selam Aleyküm öncelikle.. Merhabalar ..

uzun uzun okudum yazdıklarınızı Ve herkesin bilmesini istiyorum ..

Creative SB Serisi Ses kartları 64-bit işletim sistemlerinde ses takılma sorunları yapar .

HDD ile alakalı bir sorun değildirr .

Sorun Tamamen yazılımsaldır .

Aranızda Kimler Creative Ses kartında Takılma yaşıyorsa Kesin Windows7 Ve 8 kullanıyordur ve 64-bit kullanıyordur .

Çünkü Ezbere söylemiyorum

Ben bilgisayar Mühendisliğinde görev yapıyorum ve arkadaşlarada yardımcı olmak istedim .

Unutmayın ki Creative Ses chipsetli Kartlarda 64-bit işletim sistemi kullanmayın ..
    herzaman sesde takılmalar ve web sayfalarından açtığınız videolarda takılmalar görebilirsiniz.

Bunun çözümü Windows XP Professional 32-bit Kullanıcaksınız .

Yada Windows 8.1 Blue destekli Ses kartı alıcaksınız .

HOŞCAKALIN...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetoguz10

hayırlısı alırsanız şimdiden hayırlı olsun diyorum ama 152 tl çok değilmi hani şu usb bağlananhttp://www.vatanbilgisayar.com/x-fi-surround-51-harici-ses-karti.html bundan alsanız daha iyi değilmi şuan 180 tl ama ben bi ara 120 tl görmüştüm param yetmedi alamadım.

Arkadaşım Ses Kartı iyi güzelde . Şuraya Yazıyımki Okusunlar . Eğer Anakartınızda Bu FX serisine göre SLOT Yoksa Boşyere FX serisi ses kartı almayın .

Windows 8.1 x64 Destekli Ses kartları yalnızca Yeni anakartlara Uyum sağlar .

Çoğu kişinin anakartı Tahminimce

PCI Slotludur .

Bilgi almak isteyen Arkadaşlar

0545 214 3776

Sorarak bilgi alabilirler..
    Yardımcı Olmaya çalışırım .

Benim bu forumda pek fazla mesajım olmadı .. Sadece Senelerdir izlerim ve

Güzel bir Forumdur .

Forum çalışanlarına Ve Moderatörlerine Sonsuz saygım vardır .

Emeği geçen tüm dostlara Saygılarımı iletiyorum .

HOŞCAKALIN

• quote:

Orijinalden alıntı: sadelerden

Selam Aleyküm öncelikle.. Merhabalar ..

uzun uzun okudum yazdıklarınızı Ve herkesin bilmesini istiyorum ..

Creative SB Serisi Ses kartları 64-bit işletim sistemlerinde ses takılma sorunları yapar .

HDD ile alakalı bir sorun değildirr .

Sorun Tamamen yazılımsaldır .

Aranızda Kimler Creative Ses kartında Takılma yaşıyorsa Kesin Windows7 Ve 8 kullanıyordur ve 64-bit kullanıyordur .

Çünkü Ezbere söylemiyorum

Ben bilgisayar Mühendisliğinde görev yapıyorum ve arkadaşlarada yardımcı olmak istedim .

Unutmayın ki Creative Ses chipsetli Kartlarda 64-bit işletim sistemi kullanmayın ..
    herzaman sesde takılmalar ve web sayfalarından açtığınız videolarda takılmalar görebilirsiniz.

Bunun çözümü Windows XP Professional 32-bit Kullanıcaksınız .

Yada Windows 8.1 Blue destekli Ses kartı alıcaksınız .

HOŞCAKALIN...

valla gayet de HDD ile alakalı idi..hdd yi değiştirip SSD aldım aynı ses kartı ile sorun ortadan kalktı..hdd çok eskimişti ve yavaş işlem yapıyordu, buda işlemciyi yoruyordu..işlemci artık rahatladığı için sese etki eden bir sorun kalmadı

• sadelerden S kullanıcısına yanıt
    Hocam çok sağolunda ben ses kartımı z906 satarken beraberinde vermiştim bunu öğrendiğim iyi oldu gerçekten anakartı değiştirecem zaten usb ses kartınıda almayı düşünüyorum öyle yaparım
  • sadelerden S kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa katılmakla beraber bizzat kendim bu sorunu yaşadım. Şöyle anlatayım...

Creative Sound Blaster Audigy SE (SB0570) 2004 yılı üretimi olan ses kartım ile Windows 8.1 x64 yüklü imzamdaki sistemimde ses te takılma sorunları yaşıyordum. Hatta karttan almam gereken gerçek performansı bile tam alamıyordum desem yeridir.

2 ay evvel Windows 8 (x86-x64) destekli Creative Sound Blaster Z ses kartımı aldım şu an sorunsuz kullanmaktayım...
  • bios'da hpet modu acip windows'da bcdedit /set useplatformclock true komutuyla aktiflestirin duzelmesi mumkun.
  • konu hortlayacak ama aynı sorun bende de var.

win7 kullanıyorum dell laptop on board ses kartı.

polis kornası gibi ses çıkarıyor takılmalarda. haliyle çok çirkin ve şarkıyı dinlerken daldıysanız korkutucu bir ses çıkıveriyor.

ram 4 gb ve neredeyse 3 gb chrome açıkken yiyor.

ama sebebini bilmiyorum.

bir de bilgisayarım son zamanlarda ağır açılıyor. bazen hoşgeldiniz yazısı takılıp kalıyor. resetleyince düzeliyor. çözüm nedir acaba
  • Merhaba değerli forum arkadaşlarım;

Bu sorun bende de vardı. Seste takılmalar, yavaşlamalar ne ararsanız... Bunun çözümü yok arkadaşlar. Creative sound blaster serisi bir ses kartına sahibim. Eskiden bilgisayarda takılma vs yoktu (32bit idi o zamanlar) ne zaman ki bilgisayarı yükselttim ve 64bit yaptım takılmalar, seste pıtlamalar çatlamalar hasıl oluverdi. Yüzlerce driver denedim, kaç kere sistemi sıfırladım saymadım... Maalesef ki bendeki kart 64bit ile uyumlu olduğu sitesinde yazsa da uyumsuz.

Şu an saat 23:45. Eski fotoğraflara bakarken eski bilgisayarımı gördüm... Direkt aklıma bu ses sorunu geldi. Konuyu açan arkadaş ne güzel anlatmış, gerçekten de oyun oynarken seste sorun olmuyordu, sadece müzik dinlerken oluyordu :)) Neler denemedim ki... Bilgisayardan soğumuştum adeta...

O günler çok eskide kaldı ama yine de bazen böyle anılar canlanabiliyor... Bu arada Creative sound blaster ses kartı dolabımda duruyor hem de kutusuyla beraber :)) 32bit sistemlerde iyi çalışıyor, isteyene satabilirim diyeceğim ama tarihi eser niteliği taşıyor olabilir, o kadar eskiden almıştım yani.

Ah be... Zevkle müzik dinleyemezdim, takılmalar,kasılmalar,yavaşlamalar... Aynı konuyu açan arkadaş gibi ses sistemini televizyona bağlamıştım bir süre sonra.

Yalnız değilmişsin dostum o zamanlar :)) Sadece ben bu konuyu yeni gördüm.

• Herkese selamlar. Müzikte takılmalar yaşayan arkadaşlar için çözümü bir kaç gündür aradım ve sonunda buldum. Benim problemimde müzik dinlerken sürekli kasılmalar ve takılmalar olması idi. Oyunlarda hiç problem olmuyordu. Kullandığım ekran kartı da Creative Sb 1070 - SB 5.1 V.X diye de geçiyor.

Çözümü şu konuda buldum. Aygıt yöneticisinden realteki devre dışı bıraktım. Biostan da hd audioyu disable yaptım. Şu anda takılma vs mevcut değil. Umarım eski yada mevcutta problem yaşayan olursa işine yarar.

https://www.reddit.com/r/EscapefromTarkov/comments/ispb29/game_has_been_stutter_free_since_i_disabled_this/

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.