Şimdi Ara

Müzik Dinlerken Ve Tarayıcıda Video İzlerken Seslerin Takılma Ve Yavaşlama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Kaç Gündür Format Atiyorum Aslında Bu Olay Format Atmadan Önce Yoktu Sistem Bu
    İntel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 @ 2.66GHz 2.67GHz
    8 GB Ram
    64 bit işletim sistemi
    Atı Radeon HD 4800 Series 1GB
    "Ses Kartım" Creative Sound Blaster Vx 5.1

Şimdi Sistemin Takılmayla Ne Alakası Var Diyiceksiniz Haklısınız Artık Kafayı Yiyeceğim Kaç Gündür Format Üstüne Format
    Güncelleme Üstüne Güncelleme Ne Yaptıysam Olmadı Ha Şunu Belirteyim Oyun oynarken Seslerde Hiç Bir Problem Olmuyor
    Ama Gel Gelelim Müzik Dinlerken Seslerde Yavaşlamalar Ve Takılmalar Oluyor Aralıklı Oluyor.Birde Tarayıcıdan Film Müzik İşte Flash Playerin Çalıştığı Her Ne Varsa Onda Yapıyor
    Kaç Gündür Deniyorum Mesaj Atanda Yok Hani Bi İhtimal Olur Kafanızdan Ne Geçiyorsa Söyleyin Yapmaya Hazırım Ne Olursa Ne Gelirse Aklınıza Lütfen Sizden Rica Ediyorum Arkadaşlar
    Bu Sorun Nedir Böyle ? Şuan Orijinal Ses Kartındayım Bundada Aralıklı Yapıyor Creative Kadar Yapmıyor Ama Genede Yapıyor Size Şöyle Söyliyim Hani Pc Kasınca Bi Seslerde Yavaşlama Olurya HEH! İşte Ondan
    Birde Takılmalar Oluyor Rica Ediyorum Sizden Tekrar Söylüyorum Aklınızdan Ne Geçiyorsa Söyleyin Ben Yapmaya Hazırım

• Öncelikle geçmiş olsun;
    Tarayıcınızı ve java sürümünü güncelleyin,
    Chrome gibi tarayıcılar rami şişiriyor seste gecikmeler meydana geliyor. Bunların dışında baktınız olmuyor tarayıcıyı değiştirin. Formatla olucak iş değil. Kolay gelsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akyurt kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hemen Deniyeceğim.
    Hocam Şimdi Javayı Yükledim.Mozilla Firefoxta Test Ettim Arada Bi Gene Yapıyor Ama Eskisine Göre Azaldı Gibi Şimdi Müzik Testlerine Bakacağım
    Müziklerde Gine Yapıyor Hocam Mesela Müzik Çalıyor Arkada Diyelim Tarayıcıda Veya Bi Klasör Açınca Seslerde Yavaşlama Oluyor Ama Nedense Bir Türlü Anlamadım Olay Oyunlarda 1 Kere Bile Takılma Olmadan Çalışıyor Ve de Full Grafikleri Açıyorum Seslerde Bozma Yapacakmı Diye Ama Yapmıyor.
  • ses kartı driver ları qüncelle kardeşim . yada güncel ise önce ki sürümü qeri yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetoguz10

Müziklerde Gine Yapıyor Hocam Mesela Müzik Çalıyor Arkada Diyelim Tarayıcıda Veya Bi Klasör Açınca Seslerde Yavaşlama Oluyor Ama Nedense Bir Türlü Anlamadım Olay Oyunlarda 1 Kere Bile Takılma Olmadan Çalışıyor Ve de Full Grafikleri Açıyorum Seslerde Bozma Yapacakmı Diye Ama Yapmıyor.

windows 8 mi?
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    win 7
  • alisanka A kullanıcısına yanıt
    2 sinide denedim kardeşim olmuyor
  • quote:

win 7

bende w8 e geçtkten sonra başladı bu problem. çözemiyorum öyle kabul ettim artık :)
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    sizin ses kartınız creative mi yoksa onboard mı ?
  • quote:

sizin ses kartınız creative mi yoksa onboard mı ?

notebook. ses kartıyla bir alakası yok bence bu olayın. işlemci gibi geliyor bana çünkü mouse u filan oynatamıyorum o sesteki takılmalar yaşanırken
  • ben oynatabiliyorm anlık takılma oluyor ama rahatsız edici işte arkadaşım şarkı yolluyor bak bu nasıl diye ben açıyorum takılmalardan bişey anlamıyorum kapatıyorum hemen.Banada harddiskle alakalı biir sorun gibi geliyor
  • quote:

ben oynatabiliyorm anlık takılma oluyor ama rahatsız edici işte arkadaşım şarkı yolluyor bak bu nasıl diye ben açıyorum takılmalardan bişey anlamıyorum kapatıyorum hemen.Banada harddiskle alakalı biir sorun gibi geliyor

aynı sorun bende de var çözebildin mi?
  • yok kardeşim olmadı bi türlü sinirden sistemi aldım salona bağladım orda müziğimi dinliyorum tv ye bağladım yani dün de pc yi win 8 yaptım belk idedim sistem değişirse bi düzelme olur sandım dahada arttı sanki ne yapacağımı bilmiyorum bana dediler c ye format atıp yüklüyorsa bide c ile d yi komple sil sonra tekrar ayır öyle dene dedilerde d deki dosyalarımın boyutu yüksek olduğu için harici ye yetmiyeceği için denemedim ama aklıma başka bi yol geldi d nin fişini çektim sonuç gene aynı ya bu yeni başladı aslında yeni virüs mü yaptılar bilmiyorumki yeni başladı derken baya kişide bu sorun çıkmaya başlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetoguz10 -- 28 Haziran 2014; 23:12:01 >
  • görev yöneticisini aç performans sekmesine gel sonra müziği aç bak bakalım %100 olan bi şey var mı eğer varsa işlemler sekmesine gel ordan bak hangi program arttırıyor

• zQrba kullanıcısına yanıt
    hocam müziği açmayınca cpu %1 %3 &4 civarı oluyor normal yani hiç bişey yapmadan durunca müziği açınca %6 %8 çok nadir %12 o dedim takılmaları yapınca gine artma olmuyor neyse o oluyor ya bu ne kadar saçma bişey hocam ben bu testleri şuan onboardda yaptım creative de daha fazlası ve yavaşlama oluyor mesela hocam şimdi video çektim size atıcaktım video çekerken 1 kere bile yapmadı ama tam video yu kapattım gene yaptı bide mesela oyun oynuyorum oyunlarda sıkıntı yapmıyor zaten neyse oyunu aşa indiriyorum müzik açıyorum seslerde takılma yok billur gibi ama oyunu kapatıyorum pat pat çat bunlar aralıklı tabi hep yapmıyor yani sürekli yapmıyor pıt pıt böyle yani creativede yavaşlama pat pat yapıyor çok saçma bi durum yani şimdi hdd testi yaptım yerel disk d max 152 min 110 mb hız görüyor yerel disk c de min 9.52 max 82.0 yani hdd lerdede bi sıkıntı yok bu nedir ya bu nedir anlamıyorumki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetoguz10 -- 29 Haziran 2014; 23:08:58 >
  • quote:

yok kardeşim olmadı bi türlü sinirden sistemi aldım salona bağladım orda müziğimi dinliyorum tv ye bağladım yani dün de pc yi win 8 yaptım belk idedim sistem değişirse bi düzelme olur sandım dahada arttı sanki ne yapacağımı bilmiyorum bana dediler c ye format atıp yüklüyorsa bide c ile d yi komple sil sonra tekrar ayır öyle dene dedilerde d deki dosyalarımın boyutu yüksek olduğu için harici ye yetmiyeceği için denemedim ama aklıma başka bi yol geldi d nin fişini çektim sonuç gene aynı ya bu yeni başladı aslında yeni virüs mü yaptılar bilmiyorumki yeni başladı derken baya kişide bu sorun çıkmaya başlamış.

Bende hala devam ediyor... Bendeki sorun HDD de işlem yapmaya başlayınca işlemci yüzde yüzlere geliyor... Fakat seninde dediğin gibi baya bi kişide artmaya başlamış... Ben önümüzdeki hafta SSD alicam c sürücüsünüyuklicem SSD ye bbakalım bişey değişecek mi?

• uzil kullanıcısına yanıt
    hadi bakalım hocam bekliyorum ve bekliyoruz.
  • Bence sorun yazılımsal gözüküyor,
    Ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyin ve k-lıte ın son sürümünü yüklemeyi deneyin.
    İşletim sisteminizi eski haline getirin.
    Dokunmatik paneliniz yoksa W8 kullanmayın gereksiz bi işletim sistemidir kendisi bana göre. W7 tek geçerim.
    Neyse konumuza dönelim.
    Sorun direct X sürümlerinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca; donanımsal sorun en son bakılıcak kısımdır. Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.