Şimdi Ara

Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
98
Favori
253.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berjk

quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr

Şerit led kullanmak yerine 15 adet led kullansak bir sorun olur mu acaba?

hayır olmaz ama 15 tane smd led yada 4 tane normal led kullanabilirsin

Ben parlak ledlerden kullanmak istiyorum ama bir sıkıntı olur mu ki gerçi akşam deneyeceğim artık :D
  • Arkadaşlar sanki jackın üstünde voltaj varmış gibi takınca seste biraz bozulma oluyor. Sizede oluyormu ?
  • bulunsun
  • teşekkürler güzel bilgi
  • takip
  • Arkadaşlar Asus P5LD2-SE anakart kullanıyorum niye söyledin derseniz onboard Soundmax ses kartını kullanıyorum. Line in ve Mic girişlerine taktım ledler dümdüz yanıyor. Nasıl bir ayar yapmalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MounT531

Arkadaşlar sanki jackın üstünde voltaj varmış gibi takınca seste biraz bozulma oluyor. Sizede oluyormu ?

Bu sorunun neden olduğunu bilen varmı ? ledleri bağladığımda ses bozulma oluyor acaba laptop olduğu içinmi yoksa bir şeyleri tersmi bağladım ?
  • Eski devreye 2 tane daha şerit led ekledim. Daha bi güzel oldu.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar sanki jackın üstünde voltaj varmış gibi takınca seste biraz bozulma oluyor. Sizede oluyormu ?

Bu sorunun neden olduğunu bilen varmı ? ledleri bağladığımda ses bozulma oluyor acaba laptop olduğu içinmi yoksa bir şeyleri tersmi bağladım ?

Laptop olduğu içindir, ben laptopta denemeye çalışırken hiç yanmamıştı. Masaüstü pcde hemen yandı ama.
  • Arkadaşlar ben devreyi yaptım eksiyi takmayınca da çalışıyor neden acaba sadece artıyı takıyorum bi sorun olurmu ?
  • 3,5 lik ses girişini nereye takacağız peki arkadaşlar
  • Kasanın arkasında bulunan ses kartına takacaksın tabiki çoğaltıcı alacaksın 1ine vumetrenin jackını diğerine de hoparlör yada ses sisteminin jackını.

Ayrıca 10 adet ledle denedim çalışmadı arkadaşlar bende 4er seriden 2 adet yaptım 2sini paralel bağladım çalıştı
  • http://kendinyapsitesi.com/rsm/kendinyap/35TTP2XV/KLRX9K0W4G801ZE.jpg
    buradaki jak ı bilgisayara nasıl bağlayabiliriz orasını çözemedim.
  • O jack adaptörün jackı.Sende oradaki gibi adaptör kullanacaksan eğer o uca göre bir soket almalısın
  • Bitmedimi bu konu ya

Neyse çalışmalara devam devam
  • rudeboytr teşekkürler + rep vereyim nerden veriliyor..
  • quote:

Kasanın arkasında bulunan ses kartına takacaksın tabiki çoğaltıcı alacaksın 1ine vumetrenin jackını diğerine de hoparlör yada ses sisteminin jackını.

Ayrıca 10 adet ledle denedim çalışmadı arkadaşlar bende 4er seriden 2 adet yaptım 2sini paralel bağladım çalıştı

Kardeş bu paralel bağlama işini anlatabilirmisin ? şayet 15 v adaptörle 5 tanesini anca çalıştırabiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaçıksinoplu

Bitmedimi bu konu ya

Neyse çalışmalara devam devam

İşi ilerlettik.
  • quote:

quote:

Kasanın arkasında bulunan ses kartına takacaksın tabiki çoğaltıcı alacaksın 1ine vumetrenin jackını diğerine de hoparlör yada ses sisteminin jackını.

Kardeş bu paralel bağlama işini anlatabilirmisin ? şayet 15 v adaptörle 5 tanesini anca çalıştırabiliyorum

4lü seri bağlayacaksın 2 tane yani toplamda 4er seriden 8 led olacak.Bu 2grubu paralel bağlayacaksın.

Paralel bağlama 2 grubun artı kutbunu bir eksi kutbunu bir bağlamaktır.
    Seri bağlama ise artı eksi artı eksi artı eksi şeklindedir.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.