Şimdi Ara

Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
98
Favori
253.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün 2. bd241'imi aldım 20 lira masraf yaptım toplamda çalışmıyor kafayı yiyeyeceğim
  • evde 12v adaptör vardır diye sadece adaptör almadım.evde hertürlü adaptör var. 12 v yok. . malzemeler köşede bekliyor öyle
  • sonunda yaptım beyler ground kırmızı olanmış bende değiştirince düzeldi gittim lehimlettirdim laptop soğutucusuna sabitlettirdim

Toplamda 40 liraya mal oldu sabah olduğu için fazla belirgin değil gecede video çekeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tumble -- 24 Kasım 2011; 14:47:47 >
  • Problem? banada yardimci olurmusun benimkide snn gibi 3 kablo cıktı sari kırmızı mavi nasil bagliyicam
  • quote:

Orijinalden alıntı: StyleSlayer

Problem? banada yardimci olurmusun benimkide snn gibi 3 kablo cıktı sari kırmızı mavi nasil bagliyicam

ground olan ya sarı ya kırmızıdır, resimdeki gibi bağla tip31'e dene bütün renkleri
  • benim kinde birde söyle sorun var sürekli yaniyor led 2 li giris var bunu sub a bagliyorum yanlis mi ediyorum ?
  • quote:

benim kinde birde söyle sorun var sürekli yaniyor led 2 li giris var bunu sub a bagliyorum yanlis mi ediyorum ?

sürekli yanıyorsa transistöre bağlarken hata yapmışsın demektir tellerin birbirine değmemesine özen göster (groundu kırmızı olarak kabuledersek) ilk çubuğa sarı ve mavi orta çubuğa ledlerden gelen - kablo ,en sağ çubuğada güç kaynağına giden - kablo ve kırmızı takılacak.
  • olmuyor ya :( olay su sari teli dokundurtugumda bass asiri vuruyor led sürekli yaniyor öbür türlü ledde oynama yok
    senin baglama seklini resim cekip atabilir misin
  • quote:

olmuyor ya :( olay su sari teli dokundurtugumda bass asiri vuruyor led sürekli yaniyor öbür türlü ledde oynama yok
    senin baglama seklini resim cekip atabilir misin

ilk resimdekinden farkı yok benim bağlama şeklimin jacktan gelen kabloların rengi farklı sadece
  • BD241 ile yaptım ama sorunum şu

hem kulaklığı hemde yaptığım devreyi taktığımda ışıklarda hareket yok ama sadece devreyi taktımmı sorunsuz çalışıyor. Nerde hata yaptım acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haciwhat

Arkadaşlar ben uzun süredir takip ediyorum bu projeyi yapmayada çalışıyorum ancak hep bir sorun çıkıyor .. Elektrikçi bana tip31 yerine tip32 ilede yanı şeyi yapabilirsin diyerekden tip32 vermişti ancak müzik çalmaya başladıgında cıvıl cıvıl yanan şerit led'im bir süre sonra kısılıp sonra neredeyse hiç yanmamaya başlıyordu . ses jackini çıkarıp takında yine en yüksek şekilde yanıp kısılıyordu bende vazgeçmiştim . Ama bugün yine ve yeniden denemeye karar verdim tip31 c aldım . ama bu seferde çoook az ışık veriyor birde şöyle bir sorun var . TİP31C nin üstündeki delik yerini elimle tutup , jack girişindeki çıplak kabloyuda diğer elimle bastırarak tutunca cıvıl cıvıl oluyor ancak elimi çekinde direk kısılıyor . o tuttugum 2 yeri kablo ile bağlayınca sadece sabit bir şekilde yanan ışık elde ediyorum sorun nedir beyler yardımcı olursanız sevinirm
    Denediğim yöntemler
    kabloları değiştirdim , 2 farklı adaptör denedim , 3 farklı jack denedim . sorun tip31 demidir?

1Metre Kırmızı Şerit led
    9v 700mah adaptör

SAYGILARIMLA

al bendede o kdr ya :S offf aylar geçti sorunu hala çözemedim artik sistemi komple değiştireceğim herhalde :S sorun bd241de midir yoksa adaptördemidir çözemedim gitti :S jackı çıkarıp takıyorum ve sorun düzeliyor sonra tabi yine kısılıyor ve sonundada bitiyor. Tam çıldırmalık :(

• quote:

Orijinalden alıntı: forza5454

quote:

Orijinalden alıntı: haciwhat

Arkadaşlar ben uzun süredir takip ediyorum bu projeyi yapmayada çalışıyorum ancak hep bir sorun çıkıyor .. Elektrikçi bana tip31 yerine tip32 ilede yanı şeyi yapabilirsin diyerekden tip32 vermişti ancak müzik çalmaya başladıgında cıvıl cıvıl yanan şerit led'im bir süre sonra kısılıp sonra neredeyse hiç yanmamaya başlıyordu . ses jackini çıkarıp takında yine en yüksek şekilde yanıp kısılıyordu bende vazgeçmiştim . Ama bugün yine ve yeniden denemeye karar verdim tip31 c aldım . ama bu seferde çoook az ışık veriyor birde şöyle bir sorun var . TİP31C nin üstündeki delik yerini elimle tutup , jack girişindeki çıplak kabloyuda diğer elimle bastırarak tutunca cıvıl cıvıl oluyor ancak elimi çekinde direk kısılıyor . o tuttugum 2 yeri kablo ile bağlayınca sadece sabit bir şekilde yanan ışık elde ediyorum sorun nedir beyler yardımcı olursanız sevinirm
    Denediğim yöntemler
    kabloları değiştirdim , 2 farklı adaptör denedim , 3 farklı jack denedim . sorun tip31 demidir?

1Metre Kırmızı Şerit led
    9v 700mah adaptör

SAYGILARIMLA

al bendede o kdr ya :S offf aylar geçti sorunu hala çözemedim artik sistemi komple değiştireceğim herhalde :S sorun bd241de midir yoksa adaptördemidir çözemedim gitti :S jackı çıkarıp takıyorum ve sorun düzeliyor sonra tabi yine kısılıyor ve sonundada bitiyor. Tam çıldırmalık :(

elinle bastırınca sorun çözülüyorsa lehimlettir

• Sorunumu hallettim.

Fakat şu sorun ortaya çıktı deliricem. Lamba sadece basa tepki veriyor. Acaba bağlantılarımı yanlış yaptım :D

birde led değilde normal ampul kullandım ben ondanda kaynaklanabilirmi ?

12 volt ampul
    12 volt 1500 mA adaptör
  • adaptorun kablosunu parçalamak istemedim ama adaptore de uygun bir şase tipi bulamadım, bu gidişle birkaç aya anca yaparım
  • Bu transistörü ters bağlasak transistöre zarar verirmi ?

Not: Zor buldum transistörü :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Problem?

lehimli zaten o konuda sorun olduğunu sanmıyorum ancak dün birşey farkettim; jackı pcden çıkarıp telefonuma taktığımda sorunsuz çalıştığını gördüm. Ama pcye takınca ışıma git gide azalıyor ve sonunda yanmaz duruma geliyor. Jackı çıkarıp taktığımda sorun düzeliyor. Dediğim gibi telefona bağlayınca bu sorun ortadan kalkıyor. Pcde 3 tane ses çıkışı var. 3ünüde denedim ve 3ündede sorun devam etti. Ne yapmamı önerirsiniz ?
  • herseyi düzgün ediyorum tip31 kulalniyorum ama müziğe tepki yok tip 31 mi bozuk acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Problem?

lehimli zaten o konuda sorun olduğunu sanmıyorum ancak dün birşey farkettim; jackı pcden çıkarıp telefonuma taktığımda sorunsuz çalıştığını gördüm. Ama pcye takınca ışıma git gide azalıyor ve sonunda yanmaz duruma geliyor. Jackı çıkarıp taktığımda sorun düzeliyor. Dediğim gibi telefona bağlayınca bu sorun ortadan kalkıyor. Pcde 3 tane ses çıkışı var. 3ünüde denedim ve 3ündede sorun devam etti. Ne yapmamı önerirsiniz ?

jack'ı yarım olarak tak

@StyleSlayer jacktan gelen renkli kabloların yerlerini değiştir bütün olasılıkları dene bendede vardı aynı sorun kırmızıyı right sanıyordum groundmuş tesadüfen buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tumble -- 26 Kasım 2011; 21:52:58 >

• biraz fazla buraya salça oldum ancak sorumu çözdüm ve başkalarınada yardımcı olmak istedim. Yukardaki msjlarımdanda anlaşılacağı üzere sesin zamanla kısılması sorunum vardı. Açıklama aşağıda
     Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ

Resimdeki hoparlör yapılandırmasını değiştirdiğimde sorunum düzeldi. Daha önce 4 Kanallı ses kaydı seçiliydi. Bu yüzden ses kısılıyormuş. Stereo'ya alıp ledlerden daha yüksek performans elde edebilirsiniz ama benim gibi 2+1 bi ses sistemine sahipseniz, basslardaki gürültü eminim sizi rahatsız edecektir. 2+1 Ses sistemi olanlar 5+1i seçip benim kullandığım kombinasyonu kullanabilirler. Cümleten k.gelsin.

• quote:

biraz fazla buraya salça oldum ancak sorumu çözdüm ve başkalarınada yardımcı olmak istedim. Yukardaki msjlarımdanda anlaşılacağı üzere sesin zamanla kısılması sorunum vardı. Açıklama aşağıda
     Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ

Resimdeki hoparlör yapılandırmasını değiştirdiğimde sorunum düzeldi. Daha önce 4 Kanallı ses kaydı seçiliydi. Bu yüzden ses kısılıyormuş. Stereo'ya alıp ledlerden daha yüksek performans elde edebilirsiniz ama benim gibi 2+1 bi ses sistemine sahipseniz, basslardaki gürültü eminim sizi rahatsız edecektir. 2+1 Ses sistemi olanlar 5+1i seçip benim kullandığım kombinasyonu kullanabilirler. Cümleten k.gelsin.

Laptop kullandığım bende sadece stereo işaretlenebiliyor
    masaüstü bilgisayarımda deneyeceğim bunu

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.