Şimdi Ara

Müziğe Duyarlı Led Yapımı Resimli - Videolu Basit - GÜNCELLENDİ YENİ (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.022
Cevap
98
Favori
253.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar önceki sayfalara tam bakamadım. O yüzden sorulduysa kusura bakmayın. Peki tek renk değilde 2-3 çeşit led kullansak nasıl olur.Aşağıdaki videodaki gibi
    Burada ki olay biraz değişik sanırım. Mesela bas vururken mavi yanıyor. Diğer renklerde diğer seslerde yanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellfire

Arkadaşlar önceki sayfalara tam bakamadım. O yüzden sorulduysa kusura bakmayın. Peki tek renk değilde 2-3 çeşit led kullansak nasıl olur.Aşağıdaki videodaki gibi
    Burada ki olay biraz değişik sanırım. Mesela bas vururken mavi yanıyor. Diğer renklerde diğer seslerde yanıyor.

sanırım şöyle yapılabilir ses kartlarında 5,1 desteğinde yanlış hatırlamıyorsam siyah renk wooferdır bu devreyi siyah jacka entegre edersek bass verince yanar kalan 2 renkde center front ve rear aynı devreyi front hoparlör lere entegre edilirse tizz olunca yanar denemek lazım:) Pazartesi günü bu devreyi şerit lede entegrelicem sonucu buraya yazarım

Asıl Benim yapmak istediğim şey winamp gibi vumetre yapmak ama devreyi hiçbir yerde bulamıyorum

Zaten bread board un üstüne bakarsan adamın benim dediğim gibi yaptığını görürsün 3 tane transıstor var.Şimdi fark ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oquzhan53 -- 16 Ekim 2011; 15:35:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hellfire

Arkadaşlar önceki sayfalara tam bakamadım. O yüzden sorulduysa kusura bakmayın. Peki tek renk değilde 2-3 çeşit led kullansak nasıl olur.Aşağıdaki videodaki gibi

Adam Yapmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet akif boz

bi kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim yeni konu açmayayım dedim.
    1.si bi devreye en fazla kaç led bağlayabiliyoruz?
    2.si bu 12w gücü normal güç kaynağından çıkan bi 12w molex ile yapsak sorun olur mu yük felan? Güç kaynağı 550w?

Öncelikle watt değil volt
    1-) İstediğin kadar bağlayabilirsin verdiğin voltaja bağlı
    2-) Molete bağlayabilirsin.Molexin kırmızı ucu +12 diğer ucuda siyaha bağlarsan tamamdır
  • arkadaşlar bunu şerid led le yaptım ama ışıklar cok az yanıyor sebebi ne olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet1991

arkadaşlar bunu şerid led le yaptım ama ışıklar cok az yanıyor sebebi ne olabilir

kac volt verdin normal 12 vermen lazım ama ?
  • bilgisayarın powerinden 12 aldım
  • arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu ya
  • Tşekkürler..
  • kardeşim ben bu devreyi yaptım fakat ses girisine bagladıgım zaman calışıyor ancak sesi bozuyor neden olabilir...
  • güzel
  • Yarın Yapıyorum Aldım Malzemeleri
  • Gayet güzel, mazlemeleri toparladığım an direk işe girişiyorum.
  • Dün gece aklıma esti şu projeyi TİP31 Olmadan yapsam diye elimdeki ses kablosu 2GND ve + - kablolarından oluşuyordu. GND'leri birleştirerek adaptörün - ucuna bağladım, +- yide birleştirip şerit ledin - kurbuna lehimledim, adaptörün + ucunuda ledlerin + kutbuna lehimleyip projeyi tamamladım. Dağıtıcıyıda ses kablosunuda altın uçlu kullanmadım. Adaptörüm 1,5-12v 400mA 'di. Nokia 5130-C ile testlerime başladım ve 4.5v güç vererek orta değeri yakaladım. Telefonun çıkış gücü düşük olduğu için ledler 4.5 v da ne kadar yanıyosa o kadar yandı ama en azından hevesim kursağımda kalmadı müziğin ritmine göre yandı .
  • ben bu uygulamayı yaptım ve cok süper bişey cıktı karşıma.30 ar cm lik yeşil mavi ve beyaz serit ledlerden yaptım.sag hoparlöre yeşili ve beyazı,sol hop. maviyi bağladım stereo ses alınca sesin ritmine göre sırayla efekt verdi ve harika bir görüntü çıktı ortaya...videolarını eklicem bakarsınız...teşşekkür ediyorum...
  • Arkadaşlar devre tamam fakat adaptör yerine anakart üzerinden çektim 12voltu ama başarılı olmadı direk bağladığımda yanıyor + - doğru bağlıyorum...transistörüde doğru bağladım, tüm denemelerime rağmen birçok led ziyan oldu ?? bir kereye masus led müziğe ritim uydurdu daha sonra hiç yanmadı :)) yarın adaptör alığ yapmayı düşünüyorum ??

EN UYGUN MALZEME LİSTESİNİ YAZABİLİRMİSİNİZ ?? SİZCE HANGİ MALZEMELERİ ALMALIYIM ??? TEŞEKKÜRLER..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackseaa

Arkadaşlar devre tamam fakat adaptör yerine anakart üzerinden çektim 12voltu ama başarılı olmadı direk bağladığımda yanıyor + - doğru bağlıyorum...transistörüde doğru bağladım, tüm denemelerime rağmen birçok led ziyan oldu ?? bir kereye masus led müziğe ritim uydurdu daha sonra hiç yanmadı :)) yarın adaptör alığ yapmayı düşünüyorum ??

EN UYGUN MALZEME LİSTESİNİ YAZABİLİRMİSİNİZ ?? SİZCE HANGİ MALZEMELERİ ALMALIYIM ??? TEŞEKKÜRLER..

sen tek led kullanıp seri baglaman lazım yada 12 volta ya 6 yada 4 led paralel bağlaman lazım.ben bu işe cok ugraştım ve en sonunda serit led aldım.mizk setime bagladım.kardeş bak bende psu dan aldım elektriği fakat benimki söle oldu.video eklemek ne kadar zor :DDD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackseaa

Arkadaşlar devre tamam fakat adaptör yerine anakart üzerinden çektim 12voltu ama başarılı olmadı direk bağladığımda yanıyor + - doğru bağlıyorum...transistörüde doğru bağladım, tüm denemelerime rağmen birçok led ziyan oldu ?? bir kereye masus led müziğe ritim uydurdu daha sonra hiç yanmadı :)) yarın adaptör alığ yapmayı düşünüyorum ??

http://www.facebook.com/video/video.php?v=1578527040692 al kardeş video burda bi bak eger hoşuna giderse nasıl yaptgımı anlatırım sana...ortadakiler el emegi göz nuru vu metrelerim

• Hazır masaüstü topladık birde bu işe el atalım.
  • merhaba arkadaşlar , 1 haftadır şunnla uğraşıyorum. tip31 bulamadığımdan bd241 ile yaptım. TÜm devre tmm. Jackı takıyorum ilk 10 saniye herşey tam istediğim gibi ama daha sonra zamanla ledlerlerin aydınlatması yavaş yavaş düşüyor. Yaklaşık 15dk içinde komple yanmaz duruma geliyor ledler. Jackı çıkarıp tekrar takıyorum ve bu olay aynn resetleniyor sanki. İlk başlarda açıktaki kabloları bantlamadığımdan olduğunu sanıyordum. Dün bantladım tekrar denedim ancak olmadı. Gene aynı olay. Bir türlü çözemedim gitti. Neden olduğunu bilen var mıdır acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.