Şimdi Ara

Mutluluğu Nerede Buluyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orta halli bir ailede yaşamama rağmen sabit bir zenginliğin verdiği mutluluk hissinin tamamen geçici olduğu, daha zengin olup daha fazla tatmin olmak amacıyla sürekli çalışmanın da hayattan zevk almayı unutturacağını düşünüyorum, birçok zenginin özellikle yaşlanınca verdiği demeçler de bunu doğrular nitelikte.
    Siz mutluluğu nerede buluyorsunjz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Istediklerini yapabildigin, sana zevk veren islerle mesgul oldugun surece ister fakir ister zengin ol mutlusundur.

Bunun tersi de mutsuzluktur.

• Viski şişesinde

• İslamda

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

İslamda

+1 İslam'da*
  • Seadeti ebediyye...

Her şey fani mutluluk gelip geçici

• Bulamıyoruz
  • Kedimde buluyorum.

• Bu güne kadar hep yalnızlıkta bulmuşumdur

• Mutluluğu nerede mi buluyorum.
  • Mutluluğu nerede mi buluyorum? Tüm kainatı Yaradan'ın bana verdiği beynimi, Yaradan'ın yolunda kullanmakta buluyorum,Yaradılanı anlamaya ve öğrenmeye çalışmakta buluyorum.

• Kitap okumak , ibadet etmek

• mutluluk içimizde. cem yılmaz espirisi .

sağlık en büyük mutluluk. kimseye muhtaç olmamak elini oynatabilmek.gibi.
  • Football Manager

• İnsanlardaki mutluluk olayini anlayamiyorum. Mutlu olacaksın diye bir kaide yok. Yasama amacı mutlu olmak olan insanlar aciz insanlardır. Tarihe gecen insanların mutlu olma gibi derdi yoktur. Ha mutlu olmussun ha mutsuz. Tırı vırı. Seratonin ve endorfine bukadar bağımlı olmayın.

• Ben mutluluğu ailemin yanında buluyorum.
  • Bugünde aklımı yitirmediğimi görmekte buluyorum. Kontrolümü kaybetmediğim zamanlarda buluyorum. Ama beni en mutsuz eden şey aileme bağlı olmak. İşte bunu aşıp kendi ayaklarım üzerinde durursam gerçek mutluluğu daha doğrusu huzuru bulacağıma inanıyorum. Ama fark ettim ki her sorunu tek başına halletmek büyük aptallıkmış.
  • Tuvalet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadınİstiyorum

Bugünde aklımı yitirmediğimi görmekte buluyorum. Kontrolümü kaybetmediğim zamanlarda buluyorum. Ama beni en mutsuz eden şey aileme bağlı olmak. İşte bunu aşıp kendi ayaklarım üzerinde durursam gerçek mutluluğu daha doğrusu huzuru bulacağıma inanıyorum. Ama fark ettim ki her sorunu tek başına halletmek büyük aptallıkmış.

"Ama fark ettim ki her sorunu tek başına halletmek büyük aptallıkmış."

Ne demek istediniz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

quote:

Orijinalden alıntı: Kadınİstiyorum

Bugünde aklımı yitirmediğimi görmekte buluyorum. Kontrolümü kaybetmediğim zamanlarda buluyorum. Ama beni en mutsuz eden şey aileme bağlı olmak. İşte bunu aşıp kendi ayaklarım üzerinde durursam gerçek mutluluğu daha doğrusu huzuru bulacağıma inanıyorum. Ama fark ettim ki her sorunu tek başına halletmek büyük aptallıkmış.

"Ama fark ettim ki her sorunu tek başına halletmek büyük aptallıkmış."

Ne demek istediniz hocam

Çözülemeyecek sorunlar vardır. Kimseyle paylaşmadan kendimiz çözmeye çalışınca içinden çıkılmaz bir hal alıyor ve büyük darbe vuruyor ruhumuza. İnsanı daha da hassaslaştırıyor. Böyle durumlarda bir ailemiz olduğunu unutmamalıyız demek istedim. Birlikten kuvvet doğar gibi hocam. Ama bazen tek başımıza çözülecek sorunları bile ailemizle paylaşmalıyız. Bir güven oluşturur insanda. Yani ben böyle düşünüyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.