Şimdi Ara

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
7
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezimuse

Bugün yine bire bir ilgilenen P. Hanım aradı internet için randevuya onay vermeniz gerekli dedi. verdim onayı yarın 08.30 ile 12 arasında internetimi de gelip açacaklarmış.

@Cloud Nine İyi işte fiber geliyor

Oylede. Telekom müdürlüğünün, telekom ana merkezi kandırması olabilir mi?
    Yada oyalama taktigi veya oyle bisey yokta sikayetler dogrultusunda yine yalan mi atıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 24 Mayıs 2017; 12:30:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum ama kurdukları sistemin fotoğraflarını çekin elinizde bulunsun. Kandıracaklarını sanmıyorum sistemde görünüyordur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Bilemiyorum ama kurdukları sistemin fotoğraflarını çekin elinizde bulunsun. Kandıracaklarını sanmıyorum sistemde görünüyordur zaten.

Sistem degilde şimdi soyle;

4440375'ten aradıklarında: il mudurlugunuz ile cumhurbasligina yaptığınız bilmem ne numaralı sikayetiniz dogrultusunda gorustuk gerekli bilgileri aldik. Fiber projeniz onaylanmis, üretici firmaya gonderilmis. Kutu uretiminiz yapıldıktan sonra altyapiniz hazir olacak. Bu surede maksimum 2 haftadir beyefendi. 2 hafta icinde en gec fiber altyapiniz hazir olur. Zaten sizi mudurluktende arayip bilgi vermeleri gerekiyor dedi.

Bende evet az once aradilar dedim.

Simdi benim anladigim genel merkez müdürlüğü aradi kardesim bu adam her yere sikayet ediyor nedir ne değildir diye sordu. Bu sirada onlarda baslarindan savmak için proje onaylandı 2 haftaya hazir dedi. Genel merkezde bana bu bilgiyi alinca aradi ve bana bu bilgiyi aktardi.

Simdi bu kadar kisa surede nasil proje hazırlanir?

Onuda gectim dun altyapi icin gelen elemanlarida aradim boyle boyle dedim abi zaten burasi fiber kapsaminda ama bu kadar cabuk olmaz bizim haberimiz yok biz senin altyapıni yaptık biz ayri firmalar degiliz ki, fiber gelecek olsa neden bize altyapi cektirsinler dedi.

Kafalar bi milyon oldu.

• Haydi buyur burdan yak :)

Müdürlükten arandim yine.

Binanizda 6 daireden hipernet basvurusu alinmis beyefendi altyapida yapilmis fakat sinyal veremiyoruz. Fiber kapsaminda olduğu icin sistem engelliyor. 2 haftaya kadar binaniza GPON kutu kurulumu yapilacak. Basvurulariniz fiber kutu konulduğunda hipernetten fibere dönüşturulecek sizi tekrar bilgilendirecegiz imza icin tekrar geleceğiz dediler.

2 hafta daha bekliyelim bakalim, seviniyoduk bizde haftasonuna internet baglanicak diye.

Hocam fiber geliyorsa binaya kadar çok iyi olur bende yazmıştım ama proje falan yok getirmeyeceğiz sizin oraya diyerek kapattılar telefonu benim hiç şansım yok neden hiç ilgilenmiyorlar anlamıyorumda benimle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bize de gpon kurulacak tı fakat başka firmaya geçilemediği için istemedik bunu da aklınızda bulundurun

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Bize de gpon kurulacak tı fakat başka firmaya geçilemediği için istemedik bunu da aklınızda bulundurun

Dogrudur hocam.

Bizim bina onunden Superonline ninde FO hattı geciyor kosede FO rögari var ama adamlar projede gozukmuyor diyor yapmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Hocam fiber geliyorsa binaya kadar çok iyi olur bende yazmıştım ama proje falan yok getirmeyeceğiz sizin oraya diyerek kapattılar telefonu benim hiç şansım yok neden hiç ilgilenmiyorlar anlamıyorumda benimle.

Bizim proje hazirlanmis ve onaylanmış.

2 haftaya kadar hazir olur altyapı dediler.

Bakalim tekrar beklemeye geçtik.

Şu da onemli sokak ve mahalle.

Ben yeni kurulan emniyet müdürlüğüne çok yakin yeni bir binadan ev aldim. Mahalle acayip gelişmekte olan bir yer. Santiye gibi adeta her yer insaat. Bu yuzden bu tarafa yogunlasmislar ilk onceligide bize vermisler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

Bizim proje hazirlanmis ve onaylanmış.

2 haftaya kadar hazir olur altyapı dediler.

Bakalim tekrar beklemeye geçtik.

Şu da onemli sokak ve mahalle.

Ben yeni kurulan emniyet müdürlüğüne çok yakin yeni bir binadan ev aldim. Mahalle acayip gelişmekte olan bir yer. Santiye gibi adeta her yer insaat. Bu yuzden bu tarafa yogunlasmislar ilk onceligide bize vermisler.

Bizimde öyle hocam bir sürü yeni blok yapıldı ama hiç internet altyapısını iyileştirelim diyen olmadı. Siz cimere yazdıktan sonra mı bir gelişme oldu ?

• Bende yazıyorum şuan inşallah sizin gibi şanslı olurum

• Paul Doany'ye yazdıktan sonra arandim. 1 saat sonrada telekom ekipleri geldi eve. Akabinde de CİMER'e yazdim. Sonuc bu :)

Telefonla konustuktan sonra gelen mail;

Sayın Hasan XXXX,

Cumhurbaşkanlığı üzerinden T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na iletmiş olduğunuz 20.05.2017 tarih XXXXXX sayılı başvurunuza istinaden gerekli incelemeler titizlikle yapılmıştır.

İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz lokasyonda internet hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda internet hizmetine ait altyapının bulunmadığı ancak Fiber internet kurulumu ile ilgili işlem başlatıldığı İl Müdürlüğümüz tarafından paylaşılan bilgi ile anlaşılmıştır. Çalışmalarının 2 hafta içerisinde mümkün olan en kısa süre içinde tamamlanacağını belirtmek isteriz.

Çağrı merkezi iletişim ekibimizce 24.05.2017 tarihinde 11.37’ de telefonla aranarak konuyla ilgili tarafınıza gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla.

• Az once mudurlukten tekrar aradılar.

Hipernet girişiniz yapilamiyor binaya fiber geleceği icin diye.

E dedim zaten aramistiniz bugun bunun icin dedim. Ha oyle mi pardon ya dedi :)

Dedim hocam yine soruyorum 2 hafta dediniz ama yine 6 ay olmasın dedim yok yok 2 haftada tamamlanacak dedi. Peki dedim isminizi cisminizi öğrendim 2 haftayı geçtikten sonra gelirim yaniniza dedim. Her zaman beklerim dedi :)

Yav bunlara ne olmuş :)

Acayip bi etkileşim icindeyiz sabahtan beri bi genel müdürlük, bi il müdürlüğü :)

Çok şaşkınim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 24 Mayıs 2017; 16:14:13 >
  • quote:

Az once mudurlukten tekrar aradılar.

Hipernet girişiniz yapilamiyor binaya fiber geleceği icin diye.

E dedim zaten aramistiniz bugun bunun icin dedim. Ha oyle mi pardon ya dedi :)

Dedim hocam yine soruyorum 2 hafta dediniz ama yine 6 ay olmasın dedim yok yok 2 haftada tamamlanacak dedi. Peki dedim isminizi cisminizi öğrendim 2 haftayı geçtikten sonra gelirim yaniniza dedim. Her zaman beklerim dedi :)

Yav bunlara ne olmuş :)

Acayip bi etkileşim icindeyiz sabahtan beri bi genel müdürlük, bi il müdürlüğü :)

Çok şaşkınim :)

Şansınız var hocam ben doany e twitterdan yazdım 20 dk sonra aradılar bölgenizde yok vdsl dediler proje de görünmüyor dediler proje çizilsin diye planlama bölümüne gidip orda dilekçe verin imza toplayın mahalleden falan dediler belki getirilebilir o zaman dediler ama belli olmaz dediler. Adamlar resmen alay eder gibi söylüyoruz işte getirin diye adamlar yok öyle yok böyle vs. Geçiştiriyorlar. Sizin şansınız var gerçekten ilerliyor işler tıkır tıkır benim olmayacak gibi cimere yazdım bugün ama pek umudum yok ordanda. Kaç gün içinde cevap geliyor cimer den ?

• 20 nisanda yazmisim. Bugun donus yaptilar işte. Zaten bugün belli oldu GPON dolabi ve Fiberin gelegi.

Yoksa dun altyali yaptilar vdsl icin imza atmistik hafta sonuna kadar acilacakti. Sinyal veremiyorum fiber olarak gözüküyor binaniz dedi. 2 haftada hazir dediler. Bekleyip gorucez hep beraber :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Ne kadar laçka çalıştıkları burada ortaya çıkıyor işte. Halen kamu kurumu zamanından kalma hantallıklarının devam ettiğini söylediğimizde kabul etmeyenler oluyor. Bu hantallığı tepeden inme emir gelmedikçede üzerlerinden atamıyorlar. 11 sene olacak daha bunu bile aşamadılar, yazık!

Türkiye de ki neredeyse bütün kurumlar böyle. Bir üst yönetime bir şeyden bahsetsen aman boş ver bozma başımıza iş açma derler hemen. Adamlar sokakta fiber olduğunu bile bilmiyorlar mesela bu hikayede. Kapakları açıp bakıyorlar da aaa varmış diyorlar. Eminim ki telekom nereye ne kadar fiber çektiğini bile bilmiyordur. 11 yıldır iş hayatındayım, en kral ünv. mezun olmuş yöneticilerle dahi çalıştım ama gel gör ki bir Avrupalı kafası yok ne yazık ki. İnsanımızın da suçu yok aslında, sorun eğitim sistemimizin bizleri bunu sorgulayacak kafada yetiştirmemesi. Allah'tan ben öyle değilim, nasıl böyle oldum bilmiyorum bende ama bir çok insan kaliteyi kovalayan bir kafaya sahip değil. Aklı başında olup da bu sistemi istemeyen ve parası olanların yurt dışına göçmesi bu yüzdendir. Ne yazık ki aklı başında adam imkan bulduğu zaman bu ülkede kalmıyor.

• Ceo beye şikayet ettim türk Telekom destek bilgilerinizi verin size dönelim dedi internet annemin üzerine numarasını verdim aradılar birşeyler konuştular adam size bakan müdürlüğe durumu soruyorum dönüş yapacağım dedi bekliyoruz

• Hocam bizim burada sadece ADSL var, en azından internetten sorgulatınca falan VDSL bile gözükmüyor maksimum Ultranet (adsl yani) alabilirsiniz diyor. Acaba ben de senin yaptıklarını denesem bu bölgeye en kötü ihtimalle VDSL (buna razıyım bıktım 8 mbit hızdan, 16 bile alamıyorum hattan dolayı) getirtebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaplıBardak

Hocam bizim burada sadece ADSL var, en azından internetten sorgulatınca falan VDSL bile gözükmüyor maksimum Ultranet (adsl yani) alabilirsiniz diyor. Acaba ben de senin yaptıklarını denesem bu bölgeye en kötü ihtimalle VDSL (buna razıyım bıktım 8 mbit hızdan, 16 bile alamıyorum hattan dolayı) getirtebilir miyim?

Saha dolabının degismesi gerekir buyuk ihtimalle ve yine buyuk bir ihtimalle yapmazlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SaplıBardak

Hocam bizim burada sadece ADSL var, en azından internetten sorgulatınca falan VDSL bile gözükmüyor maksimum Ultranet (adsl yani) alabilirsiniz diyor. Acaba ben de senin yaptıklarını denesem bu bölgeye en kötü ihtimalle VDSL (buna razıyım bıktım 8 mbit hızdan, 16 bile alamıyorum hattan dolayı) getirtebilir miyim?

Saha dolabının degismesi gerekir buyuk ihtimalle ve yine buyuk bir ihtimalle yapmazlar.

Yapabilerler belki neden yapmasınlar sizin binaya altyapı getirmişler örneğin denemekten zarar gelmez.

• Normalde yarın sabaha randevu vermişlerdi. Modemi bir takayım fişe dedim baktım dsl sinyali var

Hat değerlerim. hız testi biraz daha düşük çıkıyor onu anlamadım
    Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.