Şimdi Ara

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
7
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genelde yoğun saatlerde düşme abonman hatta haddinden fazla yüklenilmesi sebebiyle oluyor. Mesela evimde kullandığım VDSL hattında hiçibr zaman değişme olmazken başka bir hat daha var direkt santrale bağlı epey kalın bir abonman ile geliyor yoğun saatlerde 1sn'nin altında ping olmadığı zaman oluyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Bizim apartmanda FTTB/VDSL erişim var. T-19 kabini. CS:GO'da 60 en düşük pingim. Bana çok yakın oturan bir arkadaşta FTTB/Ethernet var ve pingimiz farksız. Demek ki olay erişim şeklinden ziyade bölgelerin routing yapılanması. Daha önce dr bahsetmiştim size. Official CS:GO serverinde oynarken konsola status komutunu yazıp udp/ip satırında çıkan oynadığınız IP adresine Windows üzerinden tracert komutuyla trace route testi yapar mısınız? Bu arada il neresiydi sizin?

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Soodaki 2812 sağdaki 3312

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugzy

Bizim apartmanda FTTB/VDSL erişim var. T-19 kabini. CS:GO'da 60 en düşük pingim. Bana çok yakın oturan bir arkadaşta FTTB/Ethernet var ve pingimiz farksız. Demek ki olay erişim şeklinden ziyade bölgelerin routing yapılanması. Daha önce dr bahsetmiştim size. Official CS:GO serverinde oynarken konsola status komutunu yazıp udp/ip satırında çıkan oynadığınız IP adresine Windows üzerinden tracert komutuyla trace route testi yapar mısınız? Bu arada il neresiydi sizin?

Yaparim tabii ki, yarin bakar ss atarim.

Bolge Eskişehir, Kumlubel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ya şu konuyu her gördüğümde "mutlu son ,hız testi geldi ,kaza yapıldı diye okuyorum gözler tam gidik galiba :)
  • Şimdi dostlar evin planı aynı bu şekilde modemin bulunduğu yer ile en uzak nokta yatak odası arası 9 metre sizce çekim durumu nasıl olur yatak odasında bnm derdim zaten salonda bitiyor yani Digiturk PS4 salonda zaten ama plana göre yatak odasından sinyal alma ihtimalim ne olur

• mmuratsal kullanıcısına yanıt
    Bence AP'yi buraya konumlandırın her yerden çekecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bence AP'yi buraya konumlandırın her yerden çekecektir.

Tam orda priz var şansıma kablosuz olarak oraya koymayı düşünüyorum bende ama bı bakalım çekim gücü ne olacak iki diş bile çekse yeter bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

KAblosuz olarak köprülersiniz tahminen (ev 150m2 idi yanlış hatırlamıyorsam öyle yazmıştınız) evin en ücra köşesinde 2-3 diş çeker en az. Ama kablossuz köprülerseniz şöyle bir duru oluşur 100Mbps kullandığınızız varsaysalım, Tilgin şu işaretlediğim yere yani AP'nin buluncağaı yere 18Mbps ulaştırabiliyorsa siz AP ile evin her yerine bu 18Mbps'i ulaştırmış olursunuz yani en kötü yerde 16/18Mbps civarı görürüsünüz ama kablolu köprülerseniz N wifi ile en kötü yerinde evin 20-25 Mbps AC wifi ile de 40-50Mbps alırsınız tahminen o sebeple AC Dualband bir AP alıp kablolu kköprü yapmanızız şiddetle tavisye ederim.

• Bu adamlar gerçekten bu işi bilmiyorlar yada beni slak yerine koyuyorlar dün telekomdan birileri gelmiş binada oturanlara demişler ki modemi kullanmak istediğiniz odanın data prizini rj45 prizi yaptırın bizi öyle çağırın o olmadan kurulum olmaz apt. ortak wapp grubundan yazdılar bende dedim ki arkadaş bizim kablolar cat6 vs. değil ki bizden rj45 prizi istiyor bizimki gpon fiber kablo apt. sakinleri biz anlamıyoruz bize böyle söylediler dedi. Bende Torbalı saha müdürünü aradım - bu arada adamlakanka olduk nerdeyse adama Ali abi diyorum :) neyse dedim ki sizin arkadşlar gelmiş prizleri rj45 yapın demişler ama bizim kablo buna uygun değil gpon kablo var rj45 prizi ne alaka oluyor dedim, o da dedi ki "siz evin içine o sarı kabloyu çektiniz mi? " dedi, evet çektim dedim o zaman sizin başka birşey yapmanıza gerek yok daire içi sonlandırmayı biz yapıcaz sizlik bir durum yok dedi... Ben gerçekten bu işi anlamadım acaba başka bir sıkıntı varda elemanlara gidin böyle söyleyin bir iki gün daha oyalarız hesabı mı yapıyorlar anlamadım... velhasıl hala bekliyorum hayret ya

Ya hatlar karısmış yanlış binaya geldiler veya binaya koyulacak sistemi FTTB/Eth sanıyorlar ya da personel bilgisiz ki böyle bir ihtimal yok. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

• Aynen sizlik birsey yok.

Bencede onlar binada FTTB sistem var sanıyorlardır.

Daire icinde sari fiber OBK dedikleri o kablo varsa geri kalan islemler onlarda. Sizin hiçbir şey yapmaniza gerek yok.

Bende bu islemler sayesinde Altyapı Bölge Müdürü ve Altyapı şefi ile kanka oldum. Adamlarla yemeğe felan çıktık o kadar samimi olduk, sağolsunlar zaten bu kadar işleri hizlandiranlarda onlardı.

• Bugün işi kopardik şükür sonunda bağlandı Alcatel modem var Tilgin HG2331 var şu an hiçbir AP falan yok ekstra evde en arka yatak odasında 3 diş wifi var 28 MB aldım modemin bulunduğu yerde 48 MB aldım...

• Binaya fiber altyapısı 10 gün önce çekildi, optik sonlandırma 75 gün önce yapılmıştı. Hala gelişme yok, 94 gündür internet internet diye kıvranıyorum. Ceo'ya yazdım, bilgilerimi aldılar dönücez dediler dönmediler. Bende umarım en kısa sürede burada paylaşırım mutlu sonucu :)

• Aksam yogunluk sorununu ceo ya twet attım ttnetdestek hemen mesaj sorununuz ne yardımcı olalım dıye. Haydı hayırlısı

• frozen88 F kullanıcısına yanıt
    Mesajdan sonra tweet attım ceo ya. Bir tt arabası gelip Fiber ankastresini kurdu hocam. Hala umut var yani :) en geç bir hafta içerisinde hizmet alırsınız dedi

• Demek işin illa CEO ya gitmesi gerekiyormuş
  • Arkadaşlar şu lanet Tilgin HG2331'den kurtulmanın bir yolu var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuantumMoose

Arkadaşlar şu lanet Tilgin HG2331'den kurtulmanın bir yolu var mı acaba?

Eğer ftth (eve kadar fiber )varsa malesef değişmiyormuş. Diğer fiber lerde zyxel olabiyormuş

• Emeginizin karsiligini almissiniz gule gule kullanin.

2013 mayis gibi Ankara geneli sol fiber altyapi cekildi, eve kadar gpon hat cekiliyordu, 2-5 ms ping 1gbit baglanti imkani sundular tabi fiyati tuzluydu, 25 mbit yeter bana deyip 75gb akk ile 24 ay imzalari attik, 1 gun sonra ekip geldi gpon cekdiler, sonlandirmayi ve kutu baglantisini yapti 5dk icinde sinyal aldik.

Tum tanidiklarima akk uygulanip hiz dusuyordu, ben turbo butonla dunyalari depolardim, o siralar torrent kisitlamasi yokdu zamunda saolsun yerli yabanci tb,larca veri cekerdim.

Simdi şarkdayim cevremde vdsl dolaplar var ama oturdugum eve port bile zor veriyorlar. ceo ya birde biz ulasalim..

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.