Şimdi Ara

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
7
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -----------------------------------------------------------------

Mutlu sona doğru yaklaşıyoruz. Kazı yapıldı, dairelere ev sahiplerinin istediği odaya fiber kablolar çekildi, kutu montajlandı.

-----------------------------------------------------------------

Selamlar.

Eskişehir' şehrin merkezinde oturuyorum.
    Cevremdeki binalarda fiber bulunurken bizde telefon hatti bile yok. Bina yeni bina tasinali 2 ay oldu.

Muteahhit başvuru yapmis fakat bir ilerleme kaydedememisler.

Biz apartmanca gittik 6 ay belki 1 sene dediler.

Yazmadigim, sikayet etmediğim yer kalmadi.

En son burda bir arkadaşın tavsiyesiyle TT Ceo Paul Doany'ye twitter üzerinden mesaj ile ulaştım.

Cok gecmeden arandim.
    Konu ile ilgilenece dediler.
    Uzerinden 2 saat gecmeden TT çalışanlari eve geldiler.
    CEO ya mesaj atmak he bravo valla dediler. :)
    Telekomu ayaga kaldirdin dediler. :)

Bina ankastresine baktilar. Binada sıkıntı olmadigini hatta altyapının bile hazir olduğunu sadece sebeke sinyali verilecegini bildirdiler. Fakat fiber icin biraz daha bekleyeceksiniz dediler.

Sonra yan binanin telefon ankastresinde 6 devrelik bir bosluk olduğunu oradan hat çekebileceklerini belirttiler hemen yapariz dediler.

Ben dedim ki binada 8 daire var olmaz 6 tane hat dedim.
    Sonda yetkililer birini aradi sanırım mudurleri yada şefleri.

Tekrar incelediler.
    Evin 10 metre ilerisinde rogar kapagini gosterdim actilar baktilar hem fiber hemde normal bakir kablolari gördüler.

Arayan kisi şefine bilgileri verdi hesapladilar.
    Kazma felan yok binaya kadar hem fiber hem bakir kablo gelmis dediler.

Yapacakları sadece sinyal vermek olacaktı.

Bende 6 tane devreyi kabul etmediğim için yeni sebeke kurulacak santrale uzaklik 110 metre santrale fiber geliyor ordan bakir kablo dediler.

10 devrelik bir sebeke kurulacagini bununda en fazla 1 hafta 10 gun icerisinde hallolacagini belirttiler.

Bakalim sonuçları buradan yazacağım sizlere.

Sunuda belirteyim BTK, Bimer, Şikayetvar.com, Facebook, Twitter uzerinden devamli sikayet yazin ama devamli.

Olmadi TT Ceo ya yazın. Hemde Türkçe :)

Ben etkilerini görmeye basladim.
    En azından bi ilerleme kaydettik, inşallah sonuçlandırılır.

Konuyu ilerleme oldukça editleyecegim.

23.05.2017

Su anda TT Ekiplero binada. Ben iste oldugum icin komşularım aracılığı ile ulaştılar. Aksama is cikisi gorusecez detaylari aktaracağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 21 Haziran 2017; 17:16:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Paul Doany'e görüuorum tweetlerinin altına "derdini anlatabilecek kadar" (!) olan İngilzice ile yazanlar var, port yok diye. İşe yaradığına şaşırdım. Gerçi sekreterler falan bakıyordur ama bu kadar etkili olması hayli ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen bende çok şaşırdım.

Bakalim sonuçları merakla bekliyorum.

Ben Türkçe yazdim, kendileri cevirdi herhalde :)

• Bu da Kaan Terzioğlu gibi milleti bloklamasın sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Bu da Kaan Terzioğlu gibi milleti bloklamasın sonra

Hehe olur mu olur.

Benim altyapim gelsin internetim baglasinda ister bloklasin ister engellesin :)

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Paul Doany'nin şahşi olarak hesapla ilgilendiğini düşünmüyorum.

Ha Türkçe meselesine gelirsek Argela 5G mükemmeliyet merkezi açılışında Türkçe konuşmuştü Doany ama çok diye de eklemişti

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Paul Doany'nin şahşi olarak hesapla ilgilendiğini düşünmüyorum.

Ha Türkçe meselesine gelirsek Argela 5G mükemmeliyet merkezi açılışında Türkçe konuşmuştü Doany ama çok diye de eklemişti

Valla bilmiyorum fakat ben yazdıktan saatler sonra bana ulaştılar, ve ardindan tt ekiplerk binaya geldi.

Adamlar telekomu ayaga kaldırdin ceoya mesaj atmak he valla bravo dediler :)

• Ne kadar laçka çalıştıkları burada ortaya çıkıyor işte. Halen kamu kurumu zamanından kalma hantallıklarının devam ettiğini söylediğimizde kabul etmeyenler oluyor. Bu hantallığı tepeden inme emir gelmedikçede üzerlerinden atamıyorlar. 11 sene olacak daha bunu bile aşamadılar, yazık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 20 Mayıs 2017; 14:55:32 >
  • CEO'ya dün bende yazmıştım yine bir konuda bir arkadaşın tavsiyesi üzerine

2 saat sonra aramışlardı konuştuk anlattım durumu birebir ben ilgileneceğim demişti arayan kadın. Hakikaten ilgilenmişler ki; bugün telekoma gittim önceden görüştüğüm malum şahıs oradaydı beni görünce ismimi yanlış söylesede şu kişi miydi dedi evet dedim. Pazartesi bağlayacağız dedi. Dedim inşallah

Ama hepsi kuzu gibi olmuştu
  • Az once şöyle bi mesaj geldi;

Degerli Musterimiz, 996030983 numarali evde/iste internet sikayetiniz ile ilgili inceleme ve calismalarimiz devam etmektedir. B001

Her gün geliyor bana o

2 Farklı arıza kaydım var. bir mesaj ondan bir mesaj ondan geliyor
  • He oto mesaj bisey olacağından değil yani :)

• Bugün tekrar yeni bir arıza kaydı mesajı geldi. 12.30 da birisi aradı hattınızda ADSL ve VDSL görünüyor dedi. Bugün yapacaklardı belki yapmışlardır dedim kapattım. Eve gidip baktığımda kablonun ucuna bir reglet bağlamışlar bırakmışlar. Gün içerisinde de nakile başvuracağım tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Bugün tekrar yeni bir arıza kaydı mesajı geldi. 12.30 da birisi aradı hattınızda ADSL ve VDSL görünüyor dedi. Bugün yapacaklardı belki yapmışlardır dedim kapattım. Eve gidip baktığımda kablonun ucuna bir reglet bağlamışlar bırakmışlar. Gün içerisinde de nakile başvuracağım tekrar.

Vay vay cok iyi :)

Şanslısın.

Ben daha beklemedeyim :)

• Beni galiba kara listeye aldılar , ne arıyorlar ne mesaj geliyor. BTK'ya her gün aynı mesajı yaziyorum, sonuçta onlarda aynısını yapiyo , en son 200'ün üstünde sikayet kaydı olusturmustum. 😁

Umarım iplik yapıp hattı fln yavaşlatmazlar
  • darksoldier11 D kullanıcısına yanıt
    CEO ya yazdınız mı twitter üzerinden ?
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Yazdım kardeşim, TT destek cevap verdi , numarayı aldi herzamanki gibi , daha da bekliyorum ışte.

• darksoldier11 D kullanıcısına yanıt
    İnşallah çözülür hocam. Günlük yada 2 güne bir bağlı olduğunuz telekomun altyapı bölümüne gidin.(Satış bölümünden farklı bir girişi vardır) Oradan durumunu kontrol ettirin. sık sık gidin.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Umudumu diri tutuyorum hocam elbet eninde sonunda yapacaklar, sağolun!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.