Şimdi Ara

Mutlaka Oku - iPad alacaklara tavsiyeler Pişman Olmayacaksın (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
37
Favori
28.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çocuğun gözlerini bozar. TV den youtube üzerinden ihtiyaç nedenini karşılama imkanın var.
  • koçari K kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için teşekkür ederim. Ama 1-2 sorum daha olacaktı. Apple yeni ipad air'leri duyurdu. Haftaya satışa sunulacakmış. İncelediniz mi bilmiyorum ama İpad 2018'in 128gb'lık olanının yerine yeni ipad air 64 gb'lık alınır mı? Apple'ın sitesine göre 350 Tl'lik bi fark var. Ekranın büyük olması, lamine ekran kullanılması ve işlemcinin daha iyi olması beni bayağı cezbetti. Özelliklerine göre fiyat farkını vermeye değer mi? Yoksa yüksek depolama alanı daha mı önemli olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neptün62

Öneriniz için teşekkür ederim. Ama 1-2 sorum daha olacaktı. Apple yeni ipad air'leri duyurdu. Haftaya satışa sunulacakmış. İncelediniz mi bilmiyorum ama İpad 2018'in 128gb'lık olanının yerine yeni ipad air 64 gb'lık alınır mı? Apple'ın sitesine göre 350 Tl'lik bi fark var. Ekranın büyük olması, lamine ekran kullanılması ve işlemcinin daha iyi olması beni bayağı cezbetti. Özelliklerine göre fiyat farkını vermeye değer mi? Yoksa yüksek depolama alanı daha mı önemli olur?
    Çocuk için gereksiz. Kendiniz içinse üst model daha iyidir. Daha uzun süre güncel ve hızlı kalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba, kısa kısa durumum hakkında bilgi vereceğim,
    *i5 4.nesil işlemcili 7 yıllık laptopum + mavic air ve fuji x-t20 aynasız makinemle 4k çekimlerim var+devam ediyor. çekimler hobi-anı ağrılıklı. mevcut bilgisayarımla 4k video editleri işkence gibi birşey.
    *video edit için mac pro çok düşündüm ama işimi görecek bir model 10bin üzerinde. windowslu laptoplarda yine 7-8bin civarı.

youtube da izledim, video render için 19 dolarlık lumafusion yazılımı ile akıcı düzenlemeler yapılıyor. işlemcisi güçlü ipad pro 10.5 64gb'ı 3300tl'ye almak( sd kart okuyucu + klavye yazılım vs ile 4500 tl civarını bulacak) video edit ağırlıklı kullanmak mantıklı olur mu?
    Son olarak video edit işleminde klavye mi yoksa kalem mi kullanmak daha pratik olur?
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wntln -- 24 Mart 2019; 15:6:40 >
  • ıpad 4 alınır mı 400tlye
  • https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-tablet-ipad-6-nesil-128-gb-plus-1-nesil-kalem-sifir-acilmamis-kutu-678573343/detay

Kalem artı 128 gb 6. Nesil ipad satıluktır sıfır ürün yurtdışı

• Yeni video geldi, buraları boş bıraktığım işin kusura bakmayın. Yakında iPad içerikleri tam gaz devam edecek.

iPad Kablosuz Yedekleme Nasıl Yapılır

• slmsoyle kullanıcısına yanıt
    Merhaba değerli hocam, size ipad hakkında çok merak ettiğim bir sorum var. Acaba bu cihazlarda instagram uygulaması verimli çalışıyor mu? Hangi işlevler çalışmıyor? Tam ekran kullanım mümkün mü? Değilse 2X yaptığımızda kullanım durumunu yeterli görüyor musunuz? Benim derdim büyük ekranlı bir cihazda instagram kullanmak. Yoğun bir kullanım olacağı için ipadin büyük ekran rahatlığından yararlanmak istiyorum.

Youtube videolarında çalıştığı görülüyor ama yorumlarda zamanla bazı işlevlerin çalışmadığı kısaca sürekli sorunlar yaşandığından bahsedilmiş. İpad üzerinde instagramın mevcut durumu hakkında bilgi verirseniz çok minnettar kalırım şimdiden teşekkürler.
  • hakanxml H kullanıcısına yanıt
    Ben kullanırken iPhone sürümünü 2x kullanıyordum. Şimdi kullanmıyorum iPad de. 2x kullanırken aynı iPhone gibi işlevseldi

• 2 yeni video daha geldi

• iPad Pro ilk versiyon mu yoksa İPad Air 3 mü? İkisi de 3500 TL. Belirgin farklar, kamera, hoparlör ve işlemci sanırım.

• wwtr W kullanıcısına yanıt
    Pro 1 hakkında fikrim yok am ça kesinlikle Pro 2 derim

Bütçe 5000 TL civarı olsa ben de diyeceğim...
  • wwtr W kullanıcısına yanıt
    Pro 2 (10.5) kalem ile birlikte 2. el 3000 ila 3500 arası bulabilirsin

Ben şahsen 2750ye buldum ama param yok 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slmsoyle -- 1 Haziran 2019; 0:31:47 >
    ios için özel usb aldım. İçine DNG dosyası attım (canon raw fotoğrafı) .Ama hiç bir program görmüyor bu dng uzantılı dosyayı. Bir fikrin var mı bu konuda.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Mail atsana bana bir dng fotoğraf deneyim. Ne olduğu önemli değil, boş duvarı Çek yolla 😊
    Elimde dng dosya yok. Denerim. Vardır bir yolu.
    Bu arada sen 808 pureview kullanmış mıydın? Nick tanıdık geldi çıkaramadım 😊

Mail mustafaseper@gmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: slmsoyle

Mail atsana bana bir dng fotoğraf deneyim. Ne olduğu önemli değil, boş duvarı Çek yolla 😊
    Elimde dng dosya yok. Denerim. Vardır bir yolu.
    Bu arada sen 808 pureview kullanmış mıydın? Nick tanıdık geldi çıkaramadım 😊

Mail mustafaseper@gmail.com
    https://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_700d_review/sample_images

raw sample burada var. Fotoğrafçılık bölümünde baya takıldım. 808 konusunda da bulunmuşumdur muhtemelen. İpad teki dosyayı göremediğim için atamıyorum da Bu arada ios bulutum yok google bulutunu (google drive) kullanıyorum. Belki onla da alakalı olabilir.

Dosya uzantısı cr2 yimiş .http://www.rawsamples.ch/raws/canon/RAW_CANON_EOS_700D.CR2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 17 Temmuz 2019; 21:26:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

https://www.photographyblog.com/reviews/canon_eos_700d_review/sample_images

raw sample burada var. Fotoğrafçılık bölümünde baya takıldım. 808 konusunda da bulunmuşumdur muhtemelen. İpad teki dosyayı göremediğim için atamıyorum da Bu arada ios bulutum yok google bulutunu (google drive) kullanıyorum. Belki onla da alakalı olabilir.

Dosya uzantısı cr2 yimiş .http://www.rawsamples.ch/raws/canon/RAW_CANON_EOS_700D.CR2

Alıntıları Göster
    Affiniy photo veya Pixelmator gibi Photoshop yazılımlarından ikisiyle de açıp düzenleme yapabiliyoruz denedim. Google drive dan bu iki programa yönlendirdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: slmsoyle

Affiniy photo veya Pixelmator gibi Photoshop yazılımlarından ikisiyle de açıp düzenleme yapabiliyoruz denedim. Google drive dan bu iki programa yönlendirdim.

Alıntıları Göster
    Programlardan biri 35tl diğer 135 tl. Aralarında ne fark var, hangisini tavsiye edersiniz , özellikle raw işlemek istiyorum.

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Afiinity photo daha profesyonel bir yazılım. Mesela maskeleme yapmak istediğinizde affinity photo ile aynı Photoshop 2018 gibi maskeleme yapabilirsiniz. Ama Pixelmator de maskeleme yapacağınız yeri seçer sonra seçimi kırpar. Affinity photo nun Windows versiyonu da mevcut. İpad de çalıştığınız dosyayı sonrasında PC de açabilirsiniz. Pixelmator ün sadece macOS versiyonu var. Ama Pixelmator daha basit iPhone lar için tasarlanmış ki iPhone a da kuruluyor. Şahin affinity sadece iPad lere kuruluyor. Ayrıca Pixelmator diyelim yüz ekleyeceksiniz, köşelerden ince büyütme yerleştirme veya perpesktif ayarları yok. Düz kopyala yapıştır mantığı, affinity daha detaylı. Hatta Adobe illustrptor dosyalarını da açar. İkisi de Photoshop uyumlu. Dosyanızı Psd olarak çıkış alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.