Şimdi Ara

mütevazı bigisayar masası ışıklandırmam(mavi şerit led)(video eklendi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
9.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dusty_

Praktikerde falan satılıyor o yapışkanlı Ledler ama ne kadar dayanıklı olur bilemiyorum açıkcası.

slikonlular dayanıklı olur gibime geliyor bu arada kaç pil çalıştırıe
  • Benim gördüklerim pilli değil elektrikliydi, hatta amerikan tipi priz girişi vardı.
  • quote:

Benim gördüklerim pilli değil elektrikliydi, hatta amerikan tipi priz girişi vardı.

Elektrik girişine toplamda 12v elektrik enerjisi üretecek kadar pili +ve- girişlere düzgünce bağlarsak bence pille çalıştırmak mümkün
  • Mümkün evet de çok yakar be hocam, en mantıklısı PSU'ya bağlamak hakikaten.
  • quote:

Mümkün evet de çok yakar be hocam, en mantıklısı PSU'ya bağlamak hakikaten.

Bilmediğimden soruyorum

usb'ye bağlasak olur mu ki usb elektriği yeter mi yani bir usb kablonun +ve- tellerini düzgünce ledlerin girişine bağlasak
  • PSU'dan alacağı güç yeterli olur tabii ki ama asıl yigit__ali'den almalı detaylarını. Misalen benim PSU 750W, yeter de artar bile bana.
  • yiğit__ali işallah cevaplar
  • quote:

Orijinalden alıntı: birisi_98

yiğit__ali işallah cevaplar

mütevazı bigisayar masası ışıklandırmam(mavi şerit led)(video eklendi)

sarı (+) siyah(-)

şerit ledler metre ile satılıyor ben metresi 7 tlden aldım.silikonlularınkini bilmiyorum.silikonlular dış cephe we arabalar içindir sağlamlık konusunda arada fark yok eğer pc masası kasa içi ışıklandırma için kullancaksanız gerek yok silikonluya

ledleri kesip istediğiniz yerlere parça parca yapıştırabilirsiniz.böyle bişey ilede tüm ledleri tek giriş içine alın ve diğer ucunuda kasadan gelen güç kablosunu takın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit__ali -- 8 Eylül 2011; 23:34:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit__ali

quote:

sarı (+) siyah(-)

şerit ledler metre ile satılıyor ben metresi 7 tlden aldım.silikonlularınkini bilmiyorum.silikonlular dış cephe we arabalar içindir sağlamlık konusunda arada fark yok eğer pc masası kasa içi ışıklandırma için kullancaksanız gerek yok silikonluya

ledleri kesip istediğiniz yerlere parça parca yapıştırabilirsiniz.böyle bişey ilede tüm ledleri tek giriş içine alın ve diğer ucunuda kasadan gelen güç kablosunu takın

lehim makinam yok lehimlemek yerine o siyah elektrik bantlarından kullanıyorum iyi olur mu

• quote:

quote:

quote:

sarı (+) siyah(-)

lehim makinam yok lehimlemek yerine o siyah elektrik bantlarından kullanıyorum iyi olur mu

koyduğum resimdede gôrünüyor + ve - arası küçük elektrik bandi sağlıklı olmaz bence

• ahahah bende yapmıştım bunu evde kavga çıktı geceleri dışarı perdeden ışık dışarı vuruyodu evi diskoya çevirdin dediler zorla söktüler şerit ledimi :D
  • güzel olmuş
  • Yiğit kardeşim gerçekten güzel duruyor :D bi elim de mavi şerit ledlerim ve diğer elimde tip31'im ve jak ım ile senden cevap bekliyorum :D şu jak'a ne kablosu taktın ? Stereo kablosumu yok sa normal elektrik kablosumu ?
  • Bozuk bir hoparlor var onu yapinca bu projeyi yapmayi dusunuruz.Cok diptisli muzik dinlemiyorum ya o dusunduruyor beni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi ben pc kasasına 1 metre şerit led çektim 60 tane led var üstünde güç kaynağından değil adaptörden aldım gücü oldu şimdi sizin gibi yapıcam bende masayada 2 metre daha çekicem lehim makinasıda var aynı adaptörü kullansam ve o yeni ledlerle berabar 3 metre 180 tane led olur hepsini 12 v adaptör çalıştırırmı ? ve müziğe duyarlıda yapıcam ben kasanın içindekininde sönüp yanmasını isitiyorum onu nasıl yapıcaz? şimdiden saolun

ve hepsini birbirine eklesek sorun olmaz demi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 23 Ocak 2013; 22:51:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: impala25

şimdi ben pc kasasına 1 metre şerit led çektim 60 tane led var üstünde güç kaynağından değil adaptörden aldım gücü oldu şimdi sizin gibi yapıcam bende masayada 2 metre daha çekicem lehim makinasıda var aynı adaptörü kullansam ve o yeni ledlerle berabar 3 metre 180 tane led olur hepsini 12 v adaptör çalıştırırmı ? ve müziğe duyarlıda yapıcam ben kasanın içindekininde sönüp yanmasını isitiyorum onu nasıl yapıcaz? şimdiden saolun

ve hepsini birbirine eklesek sorun olmaz demi

1 metre şerit led ortalama 1 amper çekiyor diye hatırlıyorum.adaptörün üstündeki değerlere bakarak beslermi beslemezmi anlarsınız.deneseniz bile bir sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rgb yapsaydın keşke daha şık olurdu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrtKck

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrtKck

Bu Led olayını nasıl yapabileceğim hakkında yardımcı bir konu falan var mı?
    Gayet güzel olmuş bu arada :)

teşekürler ;)

/>

şekil budur tedirgin olmadan sadece resme uyarak yapabilirsiniz.ama tip 31 den en az 2 tane alın ben lehim yaparken yaktım 1 tane yardım edebilcek biri warsa ılak bez ile tip 31 i tutsun çok ısınmaz

Eyvallah Teşekkür ettim :)

rica edrim kolay gelsin ;) sese duyarlı yapma ses kalitesinde düşüş oluyo ben duz bağladım akşamları açıyorum düz yanıyo gece lambası gibi böyle daha iyi tip 31 de takılı çok merak eden olursa takıyorum jackı

Kardeş birşey sorabilir miyim?
    Gücü PSU dan aldım demişsin. Kusura bakma cahilliğime ver. ben anlamadım. Psu'nun hangi kablosunu kullandın. Neyi nereye taktın açıklar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Peki Led i bağlamak için Psu daki hangi kablo/hangi giriş kullanılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Peki Led i bağlamak için Psu daki hangi kablo/hangi giriş kullanılır?

USB olabilir, yani PC'den beslenen bir kaynak olması önemli. Benim demek istediğim pille baş edilmez bir yerden sonra.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.