Şimdi Ara

mütevazı bigisayar masası ışıklandırmam(mavi şerit led)(video eklendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
9.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yigit__ali

quote:

Orijinalden alıntı: s@K@t

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: s@K@t

bayramdan sonra ilk işim böle bi şey yapmak olucak!

sese duyarlı yapmayın sesi belirgin bir şekilde bozuyo duz bağlayın

Amacımda o zaten monitörümün yanında ufak bi akvaryum var onunla beraber güzel durucak bi mavi şerid takıcam!

mavi geceleri çok dehşet duruyor güzel tercih

şeridleri iyi saklamayı başara bilirsem yani ışığın nerden geldiği biraz anlaşılmaz olursa çok güzel bi görüntü olucak bayramdan sonra paylaşım yaparım ss lerle!!!
  • gizlemek çok önemli ekranın arkasındakini o yüzden kısa tuttum bende.ledler yanmıyorken ledlere bakınca o zeminindeki kırmızıyla turuncu arası rengi çok iğrenç duruyor .inş çok aramadan bulursun ledleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit__ali -- 31 Ağustos 2011; 16:42:05 >
  • Bende sadece mavi düşünüyorum mavi-kırmızı yapmış arkadaşlar biraz fazla canlı olmuş.. ben sakin adamım mavi evet mavi bana göre

Teşekkürler yigit__ali verdiğin bilgiler işime yarayacak.
  • Gideri Var Hayırlı Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loeb

Bende sadece mavi düşünüyorum mavi-kırmızı yapmış arkadaşlar biraz fazla canlı olmuş.. ben sakin adamım mavi evet mavi bana göre

Teşekkürler yigit__ali verdiğin bilgiler işime yarayacak.

takıldığın nokta olursa burdayım
  • Teşekkür ederim yiğit_ali, bayramdan sonra girişicem şimdi kasanın yan saç kapağını çıkardım. Bazı yerlerini kesip biçip siyah mat elektro statik boya ile boyatıcam. kasanın içine iki tane kırmızı kısa led düşünüyorum.. masamıda aynı seninki gibi yapıcam.

şimdi aklıma takılan tek soru şu.. yaklaşık oalrak 5 ayrı led kullanıcam, bunların hepsini dediğin molex kablosuna nasıl bağlıyıcam ?
  • quote:

Teşekkür ederim yiğit_ali, bayramdan sonra girişicem şimdi kasanın yan saç kapağını çıkardım. Bazı yerlerini kesip biçip siyah mat elektro statik boya ile boyatıcam. kasanın içine iki tane kırmızı kısa led düşünüyorum.. masamıda aynı seninki gibi yapıcam.

şimdi aklıma takılan tek soru şu.. yaklaşık oalrak 5 ayrı led kullanıcam, bunların hepsini dediğin molex kablosuna nasıl bağlıyıcam ?

ilk resimde sağ köşeye bakın prizin sağındaki kare şey adı glemens ( yazılışı bu olmasada okunuşu o ) bende 3 parça kullandım kasadan gelen tarafı bir yanına ledlerin hepsidi diğer tarafa bağladım.yani kasanın içine her led için ayrı kablo sokup molex e bağlama işkencesinden kurtuldum umarım açıklayıcı olmuştur.telefonum teknik serviste olduğu için resim koyamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit__ali -- 1 Eylül 2011; 15:56:00 >
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim yiğit_ali, bayramdan sonra girişicem şimdi kasanın yan saç kapağını çıkardım. Bazı yerlerini kesip biçip siyah mat elektro statik boya ile boyatıcam. kasanın içine iki tane kırmızı kısa led düşünüyorum.. masamıda aynı seninki gibi yapıcam.

ilk resimde sağ köşeye bakın prizin sağındaki kare şey adı glemens ( yazılışı bu olmasada okunuşu o ) bende 3 parça kullandım kasadan gelen tarafı bir yanına ledlerin hepsidi diğer tarafa bağladım.yani kasanın içine her led için ayrı kablo sokup molex e bağlama işkencesinden kurtuldum umarım açıklayıcı olmuştur.telefonum teknik serviste olduğu için resim koyamıyorum

Hocam Jak bağlamasak bu tip31 normalde kendi kendine dışardaki sesi alıyormu ? :)

neden soruyor derseniz motoruma takmak istiyorum gaz sesini duyunca yansın sönsün :) gazın sesini algılayabilecekmi onu öğrenmek istiyorum jak pc'nin ses çıkışı için herhalde ?
  • tip31 tek başına sesi almaz malesef ama jack yerine mikrofon bağlarsanız belki olur.tip31 in çalışma prensibi ses gelince transistör üzerinden gelen elektiriği açıp kapatıyor.
  • hocam şu jacki bağlayamadım yeşil uçlu jak var içinden 3 tane renk çıkıyor :) benm yanlış yapıyorum ?

resim koyabilirmisiniz ? rica etsem
  • quote:

2 metre şerit led ve birazda lehim işçiliği.güç kaynağı olarak psudan aldım elektriği oda karanlıkken pc yi açınca çok güzel bi atmosfer oluyo ucuza basit yapılabilcek bişey (=

masanın altı yakından.adaptör modeme ait

mütevazı bigisayar masası ışıklandırmam(mavi şerit led)(video eklendi)

ekran açıkken ekran ışığı bpğuyo fotoda biraz

ve herşeyi en güzel gösteren resim bence

tip31c diye bi zımbırtı var onuda bulursam müziğe duyarlı yapıcam.o zaman videoyuda eklerim eğer yaparsam.

ve videoyuda çektim

hacı ben left ve ground meselesini çözemedim ledler sabit yanıyodu bende uğraşmadın artık hatırlıyonmu ilk açılan konuda yapıyoduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByMuRaT25

hacı ben left ve ground meselesini çözemedim ledler sabit yanıyodu bende uğraşmadın artık hatırlıyonmu ilk açılan konuda yapıyoduk

walla aradan epey zaman geçti unuttum

quote:

Orijinalden alıntı: wost

hocam şu jacki bağlayamadım yeşil uçlu jak var içinden 3 tane renk çıkıyor :) benm yanlış yapıyorum ?

resim koyabilirmisiniz ? rica etsem

benimkine baktım beyaz we kaplamasız olanı bağlamışım.üçünüde kullanmaya çalışma gerek yok ben o şekilde yanıp sönme efektlerini alamadım .lehim yaparken tip 31 i yakmış olabilirsin bende 2 deneyişimde yaptım.lehim yaparken birine tip 31 i ıslak bezle tuttur
  • gayet guzel hocam gule gule kullan
  • Sade ve şık durmuş ellerine sağlık güzel çalışma
  • Şık
  • @micrones ve @snowZi* teşekür edrim
  • Şerit ledlerin hastasıyım zaten, süper olmuş. Direkt kopya çekeceğim ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dusty -- 8 Eylül 2011; 11:46:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Şerit ledlerin hastasıyım zaten, süper olmuş. Direkt kopya çekeceğim ben de

aklın yolu bir kolay gelsin
  • güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryuzaki Hideki -- 29 Şubat 2012; 21:05:39 >
  • Praktikerde falan satılıyor o yapışkanlı Ledler ama ne kadar dayanıklı olur bilemiyorum açıkcası.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.