Şimdi Ara

Müslümanların 'Hz Muhammed(Sav) deyip sonrada İsa demesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hz. Muhammet (Sav) diyorlar sonra bide İsa, Musa, Davut falan diyorlar.

Eğer İsa diyorsan, Muhammet diyeceksin.

Onlar benim peygamberim değil beni ilgilendirmez/saygı duymam diyen bile var.

Eğer müslümansan iman ediyorsan gelip benim peygamberime amcanın oğluymuş gibi İsa diyemezsin!

Şimdi son cümlemden dolayı beni hristan olarak değerlendirebilirsiniz ama müslümanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• haklısın bu tarz söylemler dinimiz konusunda ne kadar cahil olduğumuzu gösteriyor sonuçta bütün peygamberler aynı vazifeyle gönderilmiş
  • Ben bir müslüman olarak her peygambere "Hz." derim,demeyenler de peygamberlere saygısızlık yapıyordur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakire Meryem aşkına gözlerim yaşardı seni tanımak istiyorum kardeşim

• Bir yerlerinden uydurma sırf tartışma cikarmak icin ..ben müslümanım diyen biri asla hic bir peygambere ismi ile hitap etmez .

Hz isa hz musa aleyhisselam vs vs dir. Tum peygamberler kendi peygamberimiz gibi degerlidir

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Bir yerlerinden uydurma sırf tartışma cikarmak icin ..ben müslümanım diyen biri asla hic bir peygambere ismi ile hitap etmez .

Hz isa hz musa aleyhisselam vs vs dir. Tum peygamberler kendi peygamberimiz gibi degerlidir
    Niye böyle birşey uydurayım?

Çok gördüm ismiyle hitap eden.

• O insanlar muslumanliklarini sorgulasınlar ..dil ile muslumanim demek kolay.

Imanin sartlarindan biridir peygamberlere iman .iman da şart olan sey saygıyı hak eder.

Tüm peygamberler de o saygiyı sonuna kadar hak ediyor.

• hz isa diyorlar genelde

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • konunun haricinde aklıma bir şey geldi. ilginç bir şey var. mesela meleklere iman imanın şartı ancak bir melek gördüğünü söylersen büyük ihtimalle sana hiç kimse inanmayacağı gibi hasta mısın doktora götürelim falan derler. iman edebilirsin ancak daha fazlasını yapmazsın. ilginç bir sınırlama gerçekten melekler varsa büyük kötülük.

akıllının biri kötülüğün banal olduğunu söylemiş şayet bu doğruysa cehennemin 7. katındayız demektir.
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    melekler varsa büyük kötülük.

meleklere inanmadığını mı anlmalıyım
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    cehennemin 7 katında yoklar galiba.
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    dünya cehennemin 7 katı diyorsun
    dünyada melek yok (yoklar galiba. ) diyorsun

o zanam iki omzumuzun üstünde melek yok diyorsun

soruları açık açık ve tekrar yazdım zira konu hassas
    iman esaslarından birisi yanlış anlamaya sebep olmak istemem
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    ironi yapıyorum. dünya cehennem olabilir mi? meleği tartışan cehenneme inanabilir mi vs işte.

................
  • Tek meselemiz bu olsun, adamın inandığım dediği dine saygısı yok ki. Kur'anı Kerim'de ki hangi kurala uyguluyor ki, yine kitapta geçen Peygamberleri mize saygı duysun. Ülkede ciddi manada saygı, hukuk, demokrasi ve özgürlük sıkıntısı var. İnsanlar en büyük baskıyı ve zulmü kendini dindar tanımlayan toplumdan görüyor. ALLAH'IN indirdiği kitapta yok bu, din bu değil. Bu yüzden yazdığınızda haklı olmakla birlikte bugün daha önemli problemlerimiz var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kim böyle yaparsa hatalı. İmanın şartlarından birisi tüm peygamberlere iman. Bu da tüm peygamberlere saygı duymayı da gerektirir. Tüm peygamberlerin isminden önce Hz. kullanılmalı.

• Peygamberlere sadece adıyla hitap eden cahildir (net).Hepsinin müslümanlar için onemli yeri vardır.

• Cahil cahil konuşmayın. Kimse direkt ismiyle hitap etmez. Tüm müslümanlar tüm peygamberlerr hz diye başlar. Kendi bilgisizliğinizi başkalarına yüklemeyin.

Müslümanların en azından tüm peygamberlere saygısı mevcuttur. Ve hepsini kendi peygamberi olarakta kabul ederler. Bu konuda Kendinizi sorgulayın önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 15 Nisan 2018; 9:21:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Cahil cahil konuşmayın. Kimse direkt ismiyle hitap etmez. Tüm müslümanlar tüm peygamberlerr hz diye başlar. Kendi bilgisizliğinizi başkalarına yüklemeyin.

Müslümanların en azından tüm peygamberlere saygısı mevcuttur. Ve hepsini kendi peygamberi olarakta kabul ederler. Bu konuda Kendinizi sorgulayın önce.
    Bunları yazmak için gelmiştim.

• Hazreti kelimesi ilk müslümanlar için kullanılan bir kelimedir.digerlerine saygisizlik olsun diye kullanilmamasi degil veya bizim peygamberlerimizede ekstradan saygi vermez.bunun söylemine dikkat etme olayini millet biraz abartıyor çünkü icinden peygamberimizin adini söylerken dua okuyanda.var kuran hatim edende.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu güne kadar hiçbir Müslümanın bir peygambere ismiyle hitap ettiğini duymadım. İslam nefreti için açılmış konulardan birisi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.