Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Müslüman Olmayanlar Neden Müslüman Değilsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.050
Cevap
4
Favori
25.972
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Felsefe >> Müslüman Olmayanlar Neden Müslüman Değilsiniz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      737 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:15:56
      Biliyorsun ki Türklerin çoğunluğu sonradan Müslüman olmuşlar. Bizimkiler o zaman inat etmişler olmamışlar. Şimdi biraz İslam, biraz deizm biraz da şamanizm ortadan idare ediyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • 06 Ocak 2019 15:24:29
      Çocukluktan beri sevmedim islamı. Akıl ve mantığıma çok ters bi dindi. Hatta akıl ve mantık düşmanı bi din desem doğrudur. Kadınlar 3. Sınıf vatandaş veya köle. ayetleri eğip bükmeden okuyup ve islam ülkelerindeki insanlara bakarsanız gerçek islamı görürsünüz bizim (200 iqlu) müslümanlar gerçek islam bu değil derler. çok merak eden kitabı Arapça öğrenip okusun sonra hala muslumanım ben diyorsa onun zihniyetinde bi sorun vardır. Her neyse ortaokulda deisttim biraz daha kafa yorunca teizmin çok aptalca ve saçma bi fikir olduğunu anladım. Aramızdaki tek fark ise sizin tüm dinleri reddedip sadece bi dine inanmanız ve bizim de fazladan bi dine inanmamamız :)

|
      |
    • Yarbay
      5502 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:28:50
      ahzab53 ayeti derim başkada birşey demem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 6 Ocak 2019; 15:29:9 >

• Binbaşı
      1323 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:32:02

Oha bu nedir yaw.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      eyupgucluer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      737 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:38:10
      Korkutarak bir dini yaymanız mümkün değil. Ha bu 100 yıl önce belki mümkündü. Bakın hiristiyanlar korkuya dayalı dinle sonuç alınmayacağını görünce cehennem kavramını tartışmaya açtılar. Korkutarak inandırmayı başarsan bile bu insanın ne sana ne de kendisine faydası olur.

|
      |
    • Yüzbaşı
      737 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:43:42

Sadece bunlar olsa bir sorun yok tabii ki. Ben ilk maddenin bir kısmı dahil (sahte ilahlar uydurup peşine düşme) bu kurallara uyuyorum diyebilirim.

|
      |
      OPTİMİST kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      762 Mesaj
      06 Ocak 2019 15:59:47
      Bence bir kutsal kitabı, sokaktaki kağıt toplayıcı, okuldaki bebe anlamıyorsa evrensel değildir. Kutsal kitabı okuyan herkes anlayıp feyz almalıdır.
      Kitapdaki emirleri ,tavsiyeleri anlamak için ek kitaplara ihtiyaç varsa, ayetlerin iniş tarihlerini ve o zaman ki ahvali bilmemizi gerektiriyorsa, evrensel değildir. Bir tane elektrikli süpürge alıyorsunuz ve içinden çıkan kullanma kılavuzu 18 ayrı dilde yazılmış ve evrensel şekillerde nasıl kullanılması gerektiği anlatılmış. Mezhepler ve tahrikatlar hep bu anlaşılmazlığı kullanarak insanlığa istediklerini yaptırabilmiştir.
      Bu anlaşılmazlığı çözmeyede de ilim deniliyor.
      Deistim.
      |
      |

Canon G12
      Seat Toledo Style 1.2 TSI
      http://www.fotokritik.com/kullanici/salserol
    • Yarbay
      2080 Mesaj
      06 Ocak 2019 16:13:29

AHZÂB-53: Ey iman edenler, Peygamberin evlerine, vaktine dikkat etmeksizin ve yemek için izin verilmedikçe girmeyin; ancak çağrıldığınızda girin, yemeği yediğinizde de hemen dağılın; sohbet etmek için de izinsiz girmeyin! Çünkü o, peygambere eziyet veriyor, üstelik sizden utanıyor; ama Allah, gerçeği söylemekten sıkılmaz. Bir de hanımlarına, gerekli birşey soracağınızda bir perde arkasından sorun! Öyle yapmanız, hem sizin kalpleriniz hem de onların kalpleri için daha çok temizdir. Sizin, Allah'ın peygamberini incitmeye hakkınız yoktur; arkasından hanımlarını nikahlayamazsınız da. Çünkü, bunlar, Allah katında çok büyük bir günahtır.)

|
      |
      vamp kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur.

Friedrich Wilhelm Nietzsche
    • Çavuş
      51 Mesaj
      06 Ocak 2019 16:18:43
      martin luther duruşma sırasında yargıçlara seslendi;

"milleti cehennemle korkutup, cenneti para karşılığı satıyorsunuz. sıkıysa cehennemi satsanız ya ?"
      yargıçlardan biri ; "cehennemi kim alır ki ?"

martin luther, "ben alıyorum, neyse parası vereyim"

bedava verdiler.

martin kapının önüne çıktı duruşma sonucunu merak eden binlerce kişiye;

"cehennemi satın aldım benimdir.
      bundan sonra oraya kimseyi almayacağım korkmayın."

cehennem korkusu ve kilise baskısından kurtulan halk, özgür beyinlere sahip oldu.
      ve almanya aydınlanması 500 yıl önce başladı.

Sozlukten alintidir.

|
      |
    • Yarbay
      4152 Mesaj
      06 Ocak 2019 17:17:43
      Her ayeti bilimle çelişiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      1 Mesaj
      06 Ocak 2019 17:57:53
      DEMIURGOS' u öldürdüm. Aydınlandım. Böylece din min kalmadı... Aydın denen kişi nedir? ne değildir dersen aşağıda yazdım gibi. Bir kere tarafsız olacaksın okurken bir de bilgiye inanacaksın. Öyle "dini neden terk ettiniz?" dedikten sonra gelen yazıları öylesine okumayacaksın. Bak nasıl bitiyor o zaman aklındaki sabitlenmiş düşünceler. Kormayın yahu :) Bakın;

Aydınlar nereden çıkar? Nasıl olur da olur? Kime Aydın denir?

Aydın insan akla inanır. Bilim teknik ve akıl ile çözüme inanir.
      Geleneklere, ayrıcalıklara, ayricaliliklilara, temelsiz konuşanlara, bilgisizliğe uyuz olur. Ama saygılıdır. Boş, yersiz, gereksiz konuşanlara uzun tartışmalara girmez. Haksızlık yapmaz. Yapamaz zaten. Bu onun lanetidir kanseridir (!)..

Buraya gelmesi nasıl mı olmuştur? Tabii ki Demiurgos'u öldürerek. (-Bunu doğa mevzuatı çözümünde anlatacağım) Demirgos ölmüş olunca onun için harika olur. Ama yaşadığı toplumdan sakınımları vardir(- sakınım yani; tırsıntı, kormak, göt yememesi olayı...) Bu sakınımları da dikkate alarak aristokratik (-artiztik, lord, kont, kral, kralice, başkan, başbakan, şu müdürü, müdür, müdür yardımcısı, zik,sok, falan filan yüz trilyon tane zıbıntı gibi) ve teokratik ( din, iman, hacı, hoca, papaz, haham, ulema, engizisyon, haçlılar, tapınak şövalyeleri, İran Irak, Amerika, İngiltere, Rusya, Protestan, Katolik, Hanefi, Sünni, buda müdahale falan filan 4372 tane din işte....) Mitlerin üzerinden bir yerden yuruyeyim der...
      Nedir bu;
      DOĞA....

Doğa hem biri, hem de ötekidir.

Yani;
      Doğa önce, varolan her şeyin bütünleyici ve bağdaşmalı fikridir ki bu bizi Tanrısal bir duruma götürür. (Doğa ana , Allah, Tanrı, Budha falan filan biliyorsunuz... ) Bu bir taraf ile ilgili sakınımını kurtarır. ( Eski çağlarda Filozofların aynı zamanda dindar olmaları durumu... )
      Ama
      Doğa aynı zamanda, içinde yasaların olduğu (-buna doğa kanunları diyoruz. Hani tavuk, yumurta falan...) Ve her şeyin bu yasalara boyun eğdiği, Dünyanın sonsuz sayıda nedensel diziden oluştuğu kabullenmesidir. (- dünya çekirdek, sıcak, magma, atmosfer katları, eski zamanlarda; sıcak, soğuk, güneş, yıldırım, şimşek, yıldız haritaları, doğada yol bulmak falan...) Bunları herkes kabul eder ve diğer sakınımını kurtarır. ( Dindar kralların bile bilim adamlarına saygı duyması, tabii dindar bilim adamlarına... gibi)

Ve yukaridaki bilgileri aşağı yukarı herkesin, en azından çoğunluğun kabul ettiği düşünülünce DEMIURGOS (- Platon abimizin (r.i.p) evreni düzenleyen tanrısıdır) ölür. Sen artık aydın insansindir.

Demiurgos ölünce sıkıntı biter aslında. Aklın açılır. Buna "seçimi iyi yapılmış bir kavram" dır. Diyebiliriz. Sen artik; musluman, hristiyan, diğer dinler işte ne istersen olabileceğini gibi, tanrıcılık, tek tanrıcılık, tüm tanrıcılık, tanrı tanimaz ve bin çeşidinden maddeci olabilirsin. Tüm bunları yaparken de ister derin düşüncelerini inançlı olarak gizlersin, istersen kendini aldatıp hem inançlı hem inançsız olabilirsin.
      Özellikle buralarda çok büyük tanrı tanımalarını bile dini törenlerle gömülme zorunluluğu olması falan... Lan ne yani adam ailesine söyleyemedi mi; "kimseye söylemeden yakın beni" diye?
      Neden mi söylemedi? Çünkü neredeyse hepsi küçük yaşta kendilerine aşılanan inançtan muzdariptiler. (-Bu kötü bir şeydir diye yazmıyorum. Tespit lan bunlar o kadar :)) Bak bana da vermişler o eğitimi :)))
      Bu aşıdan tümüyle etkilenmişlerdir. Ancak Demiurgos öldü ya bir kere :) Akılları kesinlikle müsaade etmez onlara. Onlar filozoftur, bilgi aşıkları, bilgi uzmanlarıdirlar. Korkmayın onlardan.
      |
      |

• Yarbay
      8235 Mesaj
      06 Ocak 2019 18:09:53
      quote:

Orijinalden alıntı: Bodylove

Türkiyedeki gercek musluman sayisi malesef %10 bile degil... çogu İslam ı, evde kuran bulundurmak, ara ara cumaya gitmek, elhamdulillah muslumanim demekten ibaret sanıyor... Gercekten yazık...

İyiki öyle sanıyorlar.Cihad etseler bizim ülkede kan gölüne dönerdi.Tıpkı diğer ortadoğu ülkeleri gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      281 Mesaj
      06 Ocak 2019 19:14:54

Ben isid daes her neyse islami temsil etmiyor diyorlar ya,acaba hangi davranislari eylemleri islamla celisiyor cok merak ediyorum, Kuran'da 65 defa mi ne asmak kesmekten bahsediyor,kadinlarin savas ganimeti olmasindan bahsediyor,adamlarin haklarini yemiyor muyuz acaba :)

|
      |
      redbul_540 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her zaman yapacak bişey vardır
    • Yüzbaşı
      281 Mesaj
      06 Ocak 2019 19:17:31
      Pardon 101 ayette geciyormus :)

|
      |

Her zaman yapacak bişey vardır
    • Yarbay
      4019 Mesaj
      06 Ocak 2019 19:20:25
      Neden mi müslüman değilim?

Cevap net: SANA NE?!

İşte insanların böyle başkalarının hayatına burnunu sokma, sorgulama cüretini kendilerinden görmesinden mesela.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      06 Ocak 2019 19:26:37
      quote:

Orijinalden alıntı: eyupgucluer

Ben isid daes her neyse islami temsil etmiyor diyorlar ya,acaba hangi davranislari eylemleri islamla celisiyor cok merak ediyorum, Kuran'da 65 defa mi ne asmak kesmekten bahsediyor,kadinlarin savas ganimeti olmasindan bahsediyor,adamlarin haklarini yemiyor muyuz acaba :)
      ışid islamın özüdür, buradaki "bu gerçek islam değil"ci tatlı su müslümanları müslüman bile değil aslında,

inandıkları din hakkında hiçbir şey bilmiyorlar, şarlatanların , hacı hocaların manipüle ettikleri beyinleriyle gerçek müslümanların kendileri gibi olması gerektiğine ikna olmuşlardır,

islamın beşiği arapların islamı yanlış anladığından emindirler,

en süper müslümanın yarım zamanlı bile olmayan, arada bir cumaya giden, müslüman gibi göründüğü için 16 yıldır kendini soyanlara oy veren tatlı su müslümanları olduğu zannıyla yaşıyorlar,

trajik olan ise sayılarının milyonlarla ifade ediliyor olmasıdır,
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
nice türkiye
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.