Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Müslüman Olmayanlar Neden Müslüman Değilsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
1.004
Cevap
5
Favori
24.718
Tıklama
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Felsefe >> Müslüman Olmayanlar Neden Müslüman Değilsiniz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      65 Mesaj
      26 Aralık 2018 18:46:44 Konu Sahibi
      Müslüman Olmayan Arkadaşlar,merak ettiğimden ve araştırdığımdan soruyorum neden müslüman değilsiniz gerekçeleriniz varmı? varsa neler? Ateistseniz neden ateist oldunuz deistseniz neden deist oldunuz.Cevaplarınızı bekliyorum

|
      |

• Onbaşı
      30 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Unicorn Kenan

26 Aralık 2018 19:18:13
      Dinimi öğrenmeliyim diye araştırdım. Çelişkiler görüp dini terk ettim.

Sakarya Üniversitesi 2018 Girişliler
    • Yüzbaşı
      314 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:35:17
      Ateizmi öğrendim islama daha çok bağlandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.jk -- 26 Aralık 2018; 20:38:39 >

• Çavuş
      65 Mesaj
      26 Aralık 2018 20:45:15 Konu Sahibi

Ne gibi çelişkiler mesala kutsal kitap içindemi yoksa inanç sistemindemi
      |
      |
      Gavur Padisah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      30 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Unicorn Kenan

26 Aralık 2018 20:55:19
      quote:

Orijinalden alıntı: emrecan1923 Ne gibi çelişkiler mesala kutsal kitap içindemi yoksa inanç sistemindemi Alıntıları Göster
      Kutsal kitqp içinde. Kendin de oku fark edeceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sakarya Üniversitesi 2018 Girişliler
    • Çavuş
      59 Mesaj
      26 Aralık 2018 21:45:55
      Vahye inanınca hiçbir şeyi mantığıma uyduramıyorum(dum). Uymuyor yani çelişkilerin sonu gelmiyor , saçmalıklar bitmiyor. Bence vahye inanmanın tek yolu nakli aklın önüne koymaktan geçiyor. Bende bir tercih yaptım akılı seçtim. Kuran'ı diğer bütün kitaplar gibi insan eseri kabul ettiğimde her şey anlamlı oldu , her şey mantığıma uydu. Belirsizlikler azaldı. Sorular cevap buldu . Allah'la olan kavgam bitti.

Uzun bir çatışma süreci geçirdim ve savaş sonunda bitti.Şimdi bazı arkadaşlar sorular neydi , ney mantıksızdı falan gibi sorularla doğru bildikleri yolu savunacaklardır. Her gördüğünüz mürted imam dayağıyla , 2 tane soruyla dini terketmiyor bazılarında uzun ve sancılı bir süreç oluyor. (Tabi dini terketme sayılırmı ayrı konu sonuçta bebeklikten itibaren sistemli olarak öğretilip içselleştiriliyor daha Kuran'ı okumadan müslüman yapılıyoruz. Müslümanlığı seçmiyoruz yapılıyoruz.)

• Yarbay
      8416 Mesaj
      26 Aralık 2018 22:35:15
      dolan cebime rağmen asıl ihtiyacımın para olmadığımı anlayınca dinden çıktım..

şimdi cebim delik ama için huzur dolu.

yardım ederken ne etrafa nede görmesi dileğiyle gökyüzüne bakmayı kestim.

gerçekten ihtiyacı olanın ne ırkına ne diline ne tipine ne cinsiyetine bakmamayı öğrendim.

din bunlara bakmayı mı emrediyordu.

haşa..

• Yüzbaşı
      548 Mesaj
      26 Aralık 2018 23:37:22
      Öncelikle din felsefesi bilip bilmemenin çok etkisi olabilir de olmayabilir de( ben şahsen Tanrı'nın varlığa dair argümanlari çok daha güçlü buluyorum,bu farklı bir konu).Fakat ateist olan kişi din felsefesi bile bilse o argümanları yok etmek istiyor.Katı temelcilik yapacak olanlar boş yapmasın.Bir insan isterse akılcı olarak Nazilik'in doğru olduğunu ömür boyu argümanlarla savunur.

Peki insan neden inanmaz?

Öncelikle, Allah herkesi ona inanmaya meyilli olacak şekilde yaratmıştır.Yani herkes istesede istemesede hayatında dini tecrübe yaşamaya çok meyillidir.

İnsan ise bu hislerini isterse güçlendirir(ibadet ederek,kendi özgür iradeseyle vb.), isterse bu tecrübeyi kasıtlı olarak(dini kurallar işine gelmediği,tembellik yaptığı,aynı dine inanan kişilerle sorunu olduğu için vb. bir sürü sebepler olabilir) yok etmek çabasına girer.İşte bu yüzden kafir kelimesinin anlamı gerçeği örten demektir.

Edit:Bazı şeyler daha eklemek istedim.

Türkiye'deki dinsizler ilk başta tepkisel olarak dönüyorlar. İktidara, ailesine, çevresine veya başka bir şeye kızıyor onlarda gördükleri -kendine göre- yanlışlıkları din ile irtibatlandırıyor sonra dinden uzaklaşıyorlar. Mürted olduktan sonra bunu kendi içinde meşru hale getirmesi lazım çünkü insanda vicdan var. Psikolojik olarak kendilerini rahatlatmak için Ateist deist argümanlara sığınıyorlar. ya da kendi içlerinde uydurdukları bir formüle inanmaya başlıyorlar. Yalnız bir kısmı yaşlanıp ölüme yaklaşınca gerisin geri dönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eşom21 -- 14 Ocak 2019; 4:55:48 >

• Yarbay
      2795 Mesaj
      26 Aralık 2018 23:39:15
      cevaplardan anladığım bu millete en büyük kötülük alfabe değişikliği olmuş. kuran okudum dinden çıktım diyenler arapça olarak okuyup anlayabilselerdi gerçek kuranı okumuş olurlardı. ama meal okuduğını sanan kuran okuduğunu sanıyor. sadece kuran konusunda değil, hangi dilden hangi kitap olursa olsun tercime aslın yerine geçemez.

bir de kuran roman gibi okunup geçilecek bir kitap değil. öğrenilip uygulanmayan ayet insanı hakikatten uzaklaştırır. ilk müslümanlar ile daha sonrakiler arasındaki en büyük fark burada sahabe hayatlarına bakın. şu devrin cahil müslümanından daha az ayet bilenleri çoktu. ama bildikleri ayet hayatlarının çepeçevre sarmıştı.

İmân hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve imânın kuvvetine göre, hâdisâtın tazyikâtından kurtulabilir.
    • Yüzbaşı
      548 Mesaj
      26 Aralık 2018 23:52:08
      quote:

Orijinalden alıntı: deniz5042 Vahye inanınca hiçbir şeyi mantığıma uyduramıyorum(dum). Uymuyor yani çelişkilerin sonu gelmiyor , saçmalıklar bitmiyor. Bence vahye inanmanın tek yolu nakli aklın önüne koymaktan geçiyor. Bende bir tercih yaptım akılı seçtim. Kuran'ı diğer bütün kitaplar gibi insan eseri kabul ettiğimde her şey anlamlı oldu , her şey mantığıma uydu. Belirsizlikler azaldı. Sorular cevap buldu . Allah'la olan kavgam bitti.

Uzun bir çatışma süreci geçirdim ve savaş sonunda bitti.Şimdi bazı arkadaşlar sorular neydi , ney mantıksızdı falan gibi sorularla doğru bildikleri yolu savunacaklardır. Her gördüğünüz mürted imam dayağıyla , 2 tane soruyla dini terketmiyor bazılarında uzun ve sancılı bir süreç oluyor. (Tabi dini terketme sayılırmı ayrı konu sonuçta bebeklikten itibaren sistemli olarak öğretilip içselleştiriliyor daha Kuran'ı okumadan müslüman yapılıyoruz. Müslümanlığı seçmiyoruz yapılıyoruz.)
      Dinin zaten, her şey tamamen saf olarak ve pürüssüz bir su gibi tamamen akla uyacak, diye bir iddiası yok.

"Kuran'ı diğer bütün kitaplar gibi insan eseri kabul ettiğimde" kutsal kitapların iddiası çok büyük bir iddia.Sen kitabı aşk romanı gibi baştan savma okursan zaten en baştan kabul etmemiş olursun.

"bebeklikten itibaren sistem..." sen peki kendi çocuğunu ateist olarak yetiştirdiğin zaman onu ateist yapmıyor musun? Zaten yapmak var.6-10 yaşındaki Çocuktan ne bekliyorsun.Oppy'nin argümanlarını okuyup ona cevap vermesini mi

O yaşlardaki çocuğun pek secimi var gibi gözükmüyor değil mi?

O halde kendi çocuğunu kendi bildiğin doğrularla yetiştirmenin neresi kötü olabilir? Hele ki sonsuz bir azaptan kurtarmak her şeyden önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eşom21 -- 26 Aralık 2018; 23:53:20 >

• Teğmen
      111 Mesaj
      27 Aralık 2018 01:34:33
      Şu an Müslümanım ama Deistkenki durumu söyleyeyim:

Benim ayetlerle pek sorunum yoktu. Tanrı neyi uygun gördüyse boyun eğerdim, vardır bir bildiği derdim. Bilime ters ayetler olduğunu düşünmüyordum. Ancak bilime uyan, vaay yıllar önce bu bilimsel gerçeği nereden bilebilirlerdi ki diye düşündürecek ayetler de görmüyordum. Benim sorunum ayetlerin gerçekten tanrıdan geldiğine delil olan bir şey bulamamamdı.

Trendlere çıkmışken yazayım :D Müslüman olma nedenim:
      http://tanrininkodu.blogspot.com/2018/06/tanrnn-kodu-19.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mumuş -- 6 Ocak 2019; 18:25:43 >

• Yüzbaşı
      300 Mesaj
      27 Aralık 2018 02:03:43

Tam tersi insanların meal olarak okuması sizin daha çok işinize geliyor. Beğenmediğiniz yerlerde şu kelime bu anlama geliyor burada o kastedilmemiş bu kastedilmiş diye istediğiniz şekle sokuyorsunuz kuranı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      mhmt042 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      266 Mesaj
      27 Aralık 2018 09:41:58
      9.sınıfta dinden çıktım. Zaten bir yıl küçük yazıldığım düşünülürse tamamen aykırı olmak amacıyla dinden çıktım diyebilirim. Yani, yoksa o yaşta dinden çıkacak kadar bilgi birikimim olduğu düşünülemez.

|
      |

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      27 Aralık 2018 10:13:14
      kardeş söyleyim sana.. ben Müslüman olduğum halde en Müslümanım diye geçinenlerin en büyük kul hakkını yemesine dayanamıyorum.
      |
      |

█████████████████████████ raydan çıktık geliyoruk! █████████████████████████

knives are cool, rock is cool, couzin ED is cool, Lazlow sucks..i love sLuts!!

ATATÜRK DÜŞMANI SOYSUZ KÖPEKLERE KARŞI!

• Binbaşı
      1378 Mesaj
      27 Aralık 2018 10:56:44
      Masallara inanmayı çok önce bıraktığım için.

• Yarbay
      7330 Mesaj
      27 Aralık 2018 11:39:21
      quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042 cevaplardan anladığım bu millete en büyük kötülük alfabe değişikliği olmuş. kuran okudum dinden çıktım diyenler arapça olarak okuyup anlayabilselerdi gerçek kuranı okumuş olurlardı. ama meal okuduğını sanan kuran okuduğunu sanıyor. sadece kuran konusunda değil, hangi dilden hangi kitap olursa olsun tercime aslın yerine geçemez.

bir de kuran roman gibi okunup geçilecek bir kitap değil. öğrenilip uygulanmayan ayet insanı hakikatten uzaklaştırır. ilk müslümanlar ile daha sonrakiler arasındaki en büyük fark burada sahabe hayatlarına bakın. şu devrin cahil müslümanından daha az ayet bilenleri çoktu. ama bildikleri ayet hayatlarının çepeçevre sarmıştı.
      italyanca, ingilizce, almanca, ispanyolca, fransizca, portekizce,isvecce, norvecce, fince, rumence, estonca, lehce,...

bu dillerden hangisini biliyorsun?

senin mantigina gore arap alfabesi ile yazan arapca biliyorsa sen de bu dilleri bilmelisin. gerci %5i bile okuma yazmasi olmayan toplum nasil senin hayalin gibi olacak, orasi muamma.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye Türklerindir
      Baba bana subaru al

PSN : Jeopol

• Teğmen
      111 Mesaj
      27 Aralık 2018 12:17:02
      quote:

Orijinalden alıntı: mhmt042 cevaplardan anladığım bu millete en büyük kötülük alfabe değişikliği olmuş. kuran okudum dinden çıktım diyenler arapça olarak okuyup anlayabilselerdi gerçek kuranı okumuş olurlardı. ama meal okuduğını sanan kuran okuduğunu sanıyor. sadece kuran konusunda değil, hangi dilden hangi kitap olursa olsun tercime aslın yerine geçemez.

Ben Arapca ogreniyorum. Isin en kolay kismi okumak. En zor kismi ise anlamak. Alfabemizin degismemis olmasi bir halta yaramazdi :D Insanlar azicik daha cesaretli olurdu Arapca ogrenmek konusunda, hepsi bu.

• Yarbay
      2795 Mesaj
      27 Aralık 2018 14:14:33

benim söylediğimi niyet okuyarak yalanlamış zanla konuşan. bir başkasının değil benim sözlerimden göster yorumladığım ayeti
      |
      |
      Asus gl702 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmân hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve imânın kuvvetine göre, hâdisâtın tazyikâtından kurtulabilir.
    • Yarbay
      2795 Mesaj
      27 Aralık 2018 14:17:59

neden arapça öğreniyorsun amacın ne
      |
      |
      mumuş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.