Şimdi Ara

Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
3
Favori
17.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • :) ben türkiyede doğdum bu nasıl bir saçmalıktır diyorum alaskada doğmaya gerek yok sorgularsan anlarsın o kadar saçma şey sayabilirimki size öyle böyle değil

örnek: kuran kalbi beyin zannediyor ispatı

araf:179

ısra:46

bakara:260

münefikun:3

muhammed:24

• Burada sürekli propagandası yapılmasına rağmen “Arap ıslahatı ve dönemin kültürü- ideolojisi” diye yorumladığıma göre, Alaska’da doğsam yine islamiyetin sonsuz bir güç ile bağlantısına inanmazdım.
    Yıllarca bu tür şeylerin bana mutlak gerçek diye söylenip durmaması tabii ki iyi olurdu. Amerikalı olsam “Lincoln bile kölelikle savaşabilmiş, islam önderleri ise sadece ıslah edebilmiş, köleliği kaldırmayı bırak, kölelere farklı hukuk kurmuş" filan derdim
    Burada da diyorum.
    Neyse Alaska’da yüzde bir bile değil islama inanan- binde bir filan. O oranda olurdu işte buradakiler de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 29 Ekim 2020; 11:22:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayir çünkü kendi kutsal kitabimizi okumadan televizyon , forum vb yerlerden islamin dogrulugunu bu sekilde ogrendigimiz icin alaska ya da baska bur yer olsaydi bu seferde oradaki yayin organlarindan ilgili dine dogru der diger dinleri sacma bulurdum o yuzden bir kiyas yapilacaksa hepsini okuyup bilgi sahibi olmak onemli ama iste

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Contraya selamlar

• alaskadakiler telefon alırken araştırıyorlarsa, heralde inanacağı dini Allahın varlığınıda insanoğlu nerde olursa olsun araştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 29 Ekim 2020; 10:33:0 >
  • Çoğu kişi müslüm olurum demiş de ben şunu anlamıyorum. Alaskada yaşayanlar insan değil mi? Onlar neden müslüm olmamış?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt

evet inanç bir ihtiyaç o nedenle zamanında mitolojiler de ortaya çıkmış.

• Tanrinin verdigii dini, insanlarin onu yasayis bicimi uzerinden yargilamak "benim aklım yok, amet memet ne yapiyorsa o dur ben onları ornek alirim" demektir. Ki gerekli olan her şey apaçık insana sunulmuştur.

• paylaşımcı P kullanıcısına yanıt

Yok ben orda şey demek istedim

Var ya bazi tipler gerçek İslam bu değil deyip dalga geçen veya Ortadoğu'da müslüman devletlerin şeriatla yönetilen devletlerin kötü hallerini örnek vererek İslami kötüleyen O insanlar mesela hakaret ediyor değil mi veya işte kötülüyor artık nasıl tanımlarsınız

İşte o insanlar haklı onu demek istedim

Yoksa tabiki de bu karikatür mevzusunda bütün Hristiyanlıga yikilamaz

Benim Ermeni ve Yahudi 5 arkadaşım var 2 si Ermeni hristiyan ama hepsi Türk vatandaşı o kadar iyi insanlar ki yani bizim ülkede ki davarlarin bu boş milliyetçilik işleri onları ne kadar bize "yok ne ne etkileyecek bizi" desede azicikta olsa etkiliyor hissedebiliyorsun yani

İnsan insanı sevmeyi bilmiyor , hep peygamber efendimizi örnek verirler ama peygamber efendimiz kâfirler tarafından taşlanmış kan revan içinde kalmış halde bile dönüp hiç bir şey dememiş intikam duygusu içinde olmamıştır

Bir de yaşayan ümmetine bak kafilerden daha kötü halde şuan , peygamber efendimiz ölür ölmez zaten ümmet içinde bölünmeye başladı halife kavgalarindan düşünün koskoca 4 halife yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andres Escobar -- 29 Ekim 2020; 11:51:4 >

• Bu kadar maddi imkan, teknoloji ve propaganda altında olmasaydın asıl dinsiz olur muydun bir de bunu sorgulamak lazım!

• seyfo_uzun kullanıcısına yanıt

İstisnalar kaideyi bozmaz

• Bazıları araştırıp müslüman olurdum deyip müslümanlığın en mantıklı din olduğunu söylemeye çalışmış.

1: yaratıcı daha ben bebekken cennet ya da cehennem hangisine gideceğimi biliyordu

2: yaratıcının bildiği sonuç değişmez

3: şimdi gidip istediğin günahı ya da sevabı işleyebilirsin hiç farketmez çünkü ortada değişmeyen bir sonuç var.

Diyelimki yaratıcı sınav sonrası 0-100 arası puan verecek, 50 ve sonrası cennet 50 nin altı cehenneme gidecek, yaratıcı daha beni yaratmadan önce projemi çizer hesaplamayı yapar sınav sonucum 30 çıkar henüz ortada ben yokum sadece projem ve sınav sonucum var 30!, projede ufak bir değişiklik yaparak sınav sonucunu değiştirebilir neden müdahale etsin dersen projenin ilk halini çizerek zaten müdahale etmiştir.

• Yaratıcı, yarattıklarını sınava tabi tutacaksa bunu en adil şekilde yapmalıdır. Kaldıki dünya hayatı adil bir sınav için hiç uygun değil. Buna sebep olarak insanların farklı yaşlarda ölmesi, doğup buyudükleri yerler ve şartlar, aileleri, içinde bulundukları toplumları vs diye bu sebepleri çoğaltabiliriz.

• Bence oralara girmeye hiç gerek yok bu argümanlar bir şekilde aşılabilir ama benim yazdıklarım bu dünyada sınavda olmadığımızın kanıtıdır 2x2=4 kadar kesin.

• Her türlü ateist olduğum için hristiyanlık çok daha saçma geliyor bana tanrının oğlu mu olur lan diyip yine ateist olurdum :D

• Mantarın Başı kullanıcısına yanıt

Yaratıcı yaratılmadan var olabilirse evren de olabilir videodaki arkadaş boşa uğraşmış. Bu şartlarda agnostisizm en mantıklı olanıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 29 Ekim 2020; 14:37:36 >
  • Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

Bütün dinler aşağı yukarı aynı bence. Hepsi eşit derecede mantıksız. Hatta islam bir nebze daha mantıksız olanlardan biri. Mormonlar da aynı şekilde.

Hristiyanlık felsefi olarak islamdan daha oturmuş bir din.

Mesela isa, mesihtir, babasız doğmuştur. Ölüleri diriltmek gibi olağanüstü mucizeler göstermesi, tekrar dünyaya gelecek olması vs. bütün bunlar tanrısal vasıflar nedeniyledir.

İslam İsa'nın bütün bu tanrısal vasıflarını kabul eder, tanrısal olduğunu etmez. Yani felsefi olarak ortada kalmış islam.

Ha tabiki bütün bunlar hepsinin birer safsata olduğu gerçeğini değiştirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roumiruez -- 29 Ekim 2020; 14:40:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hermes Marka Çanta

Tekrar araştırır müslüman olurdum diyenler var, şanslısınız tanrı sizi çok seviyor üç sıfır öndesiniz.

Araştırır Müslüman olurdum diyenler bana pek samimi gelmiyor. Merak ediyorum kaçı hayatında gerçekten bir şey araştırıp hakkında düzgünce 5-10 tane kitap okumuştur acaba..

• quote:

Orijinalden alıntı: SLIFE

Dinlerin kitapları mevcut, genellikle hepsinin, incil, tevrat felen, sen bilmezsin. Dinler duvarlara yazılmıyor taş devrinde değiliz. Ondan boş yapmaya çalışma burada.

Alıntıları Göster

He bilmem senin gibi atıp tutmuyorum.Bilmezmiş.

Senen karar verici merci misin sen mi çıkardın kitaplarıda basımına aracılık ettin.Çok bilmişe bak.

Sanki kitaplaştırılıp dağıtımını sağlamış.Kitap olmasa kim nasıl okuyacak biat edecek.Söz uçar yazı kalır diye boşuna mı demişler.

O kitapları okuyan sorgulayan ya o kitapların tüccarı olur yada soyutlanır kendini bilime adar ötesi yok.Okudum ettim hepsinide biliyorum.Şuan ise hepsi parmaklarının ucunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

He bilmem senin gibi atıp tutmuyorum.Bilmezmiş.

Senen karar verici merci misin sen mi çıkardın kitaplarıda basımına aracılık ettin.Çok bilmişe bak.

Sanki kitaplaştırılıp dağıtımını sağlamış.Kitap olmasa kim nasıl okuyacak biat edecek.Söz uçar yazı kalır diye boşuna mı demişler.

O kitapları okuyan sorgulayan ya o kitapların tüccarı olur yada soyutlanır kendini bilime adar ötesi yok.Okudum ettim hepsinide biliyorum.Şuan ise hepsi parmaklarının ucunda.

Alıntıları Göster

Dinleri öğrenmek için "denemek" gerektiğini iddia eden sensin dostum.

Tabi okumuşsundur, burda zaten donanımhaberde birşeyi okumayan mı var. Herkes herşeyi okumuştur her mesajta görebilirsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.