Şimdi Ara

Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
3
Favori
17.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GEÇBATAN

ineğe tapmak da harbi saçma ha

inek şaban kral olurdu öyle olsaydı

ALLAH akıl vermiş çok şükür kullanabiliyoruz

Alıntıları Göster

Bir öğrenemediniz gitti şu bir dinin kutsalı ile tapılanının farklı şeyler olduğunu, adam en azından eti, sütü faydalı bir canlıyı kutsuyor İslam dininde gökten düşmüş karataş bir meteorun çevresinde dönmek için binlerce dolar hac parası veriyorsun, adamlar malını protesto ediyor ambargo koyuyor çıtınızı çıkaramıyorsunuz desem kutsalıma hakaret ediyor dersin.

Taş birader taş, taş.

• Alaskada doğsaydım müslümanlığı müslümanlardan öğrenmeseydim müslüman olabilirdim. Sanırım gayet açıklayıcı oldu. Etrafımdaki müslümanlar ahlaksızlık tan başka birşey öğretmezler insanı dinden soğutuyorlar
    İslam dininin en büyük düşmanı müslümanlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 31 Ekim 2020; 21:46:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Tanrılar Mantıklı bana göre ama ben olaya Felsefi açıdan bakıyorum.

yani..

Birşeyler var ama ne ? Bize anlatılan Adem ile Havva'nın öyle olmadıgını Bilim ispat etti.

1. bilim varsayımda bulundu, kesin bir şey yok. evrimsel bir süreç işlediği varsayılıyor fakat bu seferde başlangıç belirsiz. Başlangıç big bang ile oldu deniyor fakat bunun neden olduğunu niçin olduğunu açıklayamıyor. yani bir maktül var ve nasıl öldüğü belli fakat katil kim sorusuna bilimden bir cevap yok.
    2. bilim değişebilir ve yenilenebilir. sabit değildir.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt

Benim yaradanim var, ilah olarak.

Bir insanın göz kusurlu, veya akıl hariç herhangi bir organ kusurlu doğması ya da sonradan bu hale gelmesi neden yaradanin kusuru olsun? Bu kişilerin hele ki normal insanlardan daha avantajlı.olduklarini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Yanıt çok basit. Köle efendisinin dediklerini yapmazsa sizin inandiginiz Allah'a göre göz açıp kapayıncaya kadar geçecek bir süre sonunda akıl almaz işkencelerle her gün oldurulecektir.

Dolayısıyla burada bir özgür irade veya seçim olduğunu iddia etmek laf kalabagindan başka birşey değildir.

Elinde sopasıyla bekleyen efendi kendi dediğini yapmayan kölesine işkence etmek için orada beklemekte çünkü. Bir kolede efendisinin istediğini yapmayabilir fakat bu durumda efendi kölesine işkence edecektir ayni Allah'ın size yapacağı gibi bu nedenle bir kölenin ne kadar hakkı veya seçme şansı varsa seninde o kadar var.

Ayrıca namazın şekline bakarsan yaptığın hareketlerin sanki birilerinin ayaklarına kapanıp yalvarıyor, kendini alcaltiyor gibi hareketler olduğunu görürsün.

Allah cc kadar merhametlisini bulamayız. Çünkü aynı kandan olanlara bile sürekli nankörlük etsek bir süre sonra artık yeter deyip tepki gösterirler. İsyerinde patronun isteklerini yerine getirmesek kapı dışarı eder. Sokakta birilerine yan bakıp homurdansak evin yolunu bulamayız....

Ayetlerde defalarca Allahın çok merhametli ve bağışlayıcı olduğu geçer.

İnsanın kul hakkı yeme dışındaki işlediği günahları affedebilecegi yönünde de ayetler vardır. Ancak Allah cc i inkar etmek en büyük gunahlardandir.

Hiç bir insanın cennete veya cehenneme gideceğini diğer bir insan bilemez. Dünyada öyle insanlar yaşamıştırki, inkar dahil her türlü günahı işlemiş. Ama bir dönemden sonra bunlardan pişmanlık duyup Allahin istediği şekilde hayatını sürdürmüştür.

Yazdıklarından öyle anlasiliyorki ruh halin baya dalgalı. Cennet ve cehennem hakkında ayet ve hadisler haricinde, Ahmet abinin, hacı emminin ne dediğinin önemi yok. Hatta art niyetli olarak bu işlerle uğraşanlar yok diyebilirmiyiz?

İbadet konusunda ise ne kendim böyle birşey hissettim. Nede başkalarından bahsettiğin şekilde alcaltici ifadeler duydum. İbadete insanın ihtiyacı vardır. Bu duyguyu yaşayanlar nedemek istediğimi anlayacaktır. Eğer bunu anlayacak olsaydın zaten o kelimeleri kullanmazdin.

• miskiab M kullanıcısına yanıt
    Öyleyse aldığın bir ürün bozuk çıkarsa üreticinin kusuru yoktur diyerek iade veya değişim talep etmeden kullanıyorsundur.

Ya da bunun avantajlı olduğunu düşünüyorsan bir organını feda edebilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niçin ceza aldın bilmiyorum, umarım hakedecek bir fiilin olmamıştır.

• 120205044 kullanıcısına yanıt

Evrim bilimsel bir gerçektir. İspatlanmıştır. Elinizin altında internet var Youtube var. Azıcık kullanın şu imkanları.

• @jeopol
    Doğuştan göz engeli olanlara yaptığı yorum.

"Tanrınız defolu üretim mı yapmış?"

Bahsettiğin engelli belkide iki gözü gören çoğu insandan daha mutludur. Bir yönü engelli olanların başka yönleri daha gelişmiş olabiliyor. Allah cc engelinden dolayı nankörlük yapmayanlara inşallah kat kat mükafatını verir.

Bu kişi defalarca müslumanlara kışkırtıcı şekilde yazmaya devam ediyor. Eğer bu forumun kuralları olsaydı dini değerlere hakaret etmenin bir karşılığı olurdu!

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Evrim bilimsel bir gerçektir. İspatlanmıştır. Elinizin altında internet var Youtube var. Azıcık kullanın şu imkanları.

1. bilimsel teori ve kanunlar değişebilir.
    2. evrim teorisi evrimsel bir gelişim süreci olduğunu söyler. fakat canlılığın nerede ve neden başladığı hakkında bir şey söylemez. okuduğunu anlamayan insanlara harcadığım zaman çok fazla
  • halil altın H kullanıcısına yanıt

Forumun kuralları olsa sen de yorumların yüzünden ceza alırdın. Ama senin istediğin şey objektif kurallar değil arabistan tarzı islami şeriat yönetimi istiyorsun hep forumda. Yıllardır da vazgeçmedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 31 Ekim 2020; 23:0:23 >
  • Bu coğrafyada doğup müslüman olanların işini kolay sanıyorsanız yanılıyorsunuz yapması gereken sorumlulukları çok fazla ona rağmen cennet garanti değil. Gayri müslim birinin islama geçmesine cennet vaat edildiğini soyleyen rivayetler var. Yani tabiki bulmak aramak araştırmak geçmek öyle kolay ve ucuz değil. Saçma bir soru bence birazda hayatın akışına bağlı. Avrupa ve amerikada islama geçen çok insan var bunla ilgili youtubeda keza çok videolar var.

• Forumun kendilerinin ateist olduğunu söyleyen kıdemli uyeleride gelip yaramazlık yapmaya başladığına göre konunun kaldırılma zamanı gelmiş! Harcanilan zamana geçmiş olsun!

• 120205044 kullanıcısına yanıt

Olgu ve teori farkı

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim#:~:text='-,Olgu%20ve%20teori%20olarak%20evrim,yazm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%2C%20'Evrim%20bir%20teoridir.

Olgu gözlemlenmiş bir gerçektir. Asla değişmez.

Mesela Yerçekimi. Birgün aaa yerçekimi yokmuş demeyeceğiz hiçbir zaman. Evrimde aynı şekilde.

Teori ise bu olgunun nasıl gerçekleştiğini anlatan açıklamalar bütünü. Bu değişebilir.

Evrim teorisi ilk canlıyı açıklamaz. Onu apiyogenez hipotezi açıklar. Farklı bir alan yani o.

• Gene cevap veremeyen kıdemli üyeler kaçmak için yol açıyor. Değişmeyecek mi acaba bu "düşüncemi başkalarına dayatayım cevap alırsam kaçayım" düşüncesi, kendinden olmayanları ateist ilan etmeler? Hayır işin komiği bu kişilerin inandıklarını söylediği inanç biçimlerinde de bu şekilde ithamlar büyük günah ama dinleyen kim tabi! Yani inandıkları din bilinen bir islam, hristaylık ya da benzer bir din değil herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 31 Ekim 2020; 22:56:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Olgu ve teori farkı

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Teori_ve_olgu_olarak_evrim#:~:text='-,Olgu%20ve%20teori%20olarak%20evrim,yazm%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1r%2C%20'Evrim%20bir%20teoridir.

Olgu gözlemlenmiş bir gerçektir. Asla değişmez.

Mesela Yerçekimi. Birgün aaa yerçekimi yokmuş demeyeceğiz hiçbir zaman. Evrimde aynı şekilde.

Teori ise bu olgunun nasıl gerçekleştiğini anlatan açıklamalar bütünü. Bu değişebilir.

Evrim teorisi ilk canlıyı açıklamaz. Onu apiyogenez hipotezi açıklar. Farklı bir alan yani o.

olgu teori kısmını karıştırmışım heralde.

Ama sonuç olarak abiyogenez de olsa big bang de olsa bunlar nasıl oluştuğunu açıklar neden yada kim tarafından oluştuğuna dair bir delil ortaya sunmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hermes Marka Çanta

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Format izin verse sana güzel sözlerim vardı.

hayatımda hiç bir cemaate üye olmadığım gibi her zaman karşılarında durdum Bu nedenle de iş hayatımda sürekli mobinge maruz kaldım. Cemaatlerin Allah bin belasını versin...

Saçma sapan yazarak insanın canını akşam akşam sıkma.

İki mesaj yazdın ikisi de bir birinden saçma. Sana bu tepkiyi veren üstelik tek ben değilim...

Neyse lütfen mesaj yazarken önyargı ile tahminle yazı yazmayın beni tanımıyorsunuz.

• Jeopol kullanıcısına yanıt

Teslimiyet ve sabır bu durumdaki bir inanan için,

• İnsanlar big bange falan takılıyor, big bang'i mig bang'i bırakın, şuan bir kadın doğum yaptığında orada gözler neye göre oluşuyor, organlar nasıl müthiş şekilde biraraya geliyor, herkes evrim teorisi bunları açıklıyor zannediyor halbuki yanlış. Evrim birşeyi açıklamıyor. En basitinden bu akılsız atomlar nasıl bir embriyo meydana getiriyor diye sorun kendinize, tesadüfen, kendine kendine oluşması milyarda bir bile değil.

Sadece bu değil kainatta birçok şey düzen içinde olmasa hayatın var olabilmesi mümkün olmazdı, şuan bu foruma bile girebiliyorsanız birşeyleri akledebiliyorsanız bu bir düzenin ürünü. Bütün bunları yaratan bir varlık var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • danger-gddr D kullanıcısına yanıt

Allah mı o varlık yani.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.