Şimdi Ara

Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
3
Favori
17.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haber olarak attığıma bak ben bunun programını izledim. Hatta beynin yarısının alındığı ameliyatı bile açık açık gösteriyorlardı bildiğin kafanın yarısını boşalttılar ve ameliyat sonrası epilepi veya hatırlamadığım bir beyin hastalığı olan kız normal bir biçimde yaşamını sürdürdü hastalığından kurtulup.

• Her kim nerede hangi coğrafyada doğdu ise hangi gelenek ve göreneklere göre empoze edildiyse onu savunur bu din olsun yada başka bir şey olsun.Fikrini değiştiremezsiniz.Savaslar ve çatışmalar da ztn bunun üstüne çıkar yada çıkarılır.Empoze olmayan insan ztn hiç bir ırk din kültür vs bunlara karşı düşmanlık beslemez çünkü durumun degistirilemeyeceginin farkındadır . Yani o yüzden bırakın kim neye inanırsa inansın yaparsa yapsın kendinize ve ailenize bakın iyi yaşayın.Ha size zorla biri bişi mi dayatıyor o kişiyi, kişileri hayatınızdan çıkarın daha mutlu olacağınız bir ortama geçin.Yani çatışmanın anlamı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortada bazı faktörler var ama eğer ki hiç bir kimsenin baskısı altında kalmadan seçseydim ve araştırıp öğrenseydim yüzde 80 90 ihtimalle İslam'ı tercih ederdim. Çünkü diğer dinlere oranla daha düzenli ve insanı bir takım sapıtmalar dan koruyor. Ama yaşamadığımız hayatı bilemeyiz. Oradaki çevre, aile vb. şeyler nasıl olur onu bilmem. 

• quote:

Orijinalden alıntı: 120205044

Alaska'da doğmuş olsam "bu teröristler kimmiş niye böyleler" diyerek araştırır sonrada İslam'ı öğrenincede müslüman olurdum muhtemelen. Meselenin derinine inmeyi özünü araştırmayı severim. Çok şükür internet de var..

Hristiyan gurupları araştırmazmıydınız ? Misal Hindistan gibi bir Ülkedesiniz ve İngiliz sömürgesinde İngilizlere hayran olarak ingiliz okullarında okudunuz.. Aynı Mantıkla bakarsak Hristiyanlıgı da araştırırdınız. Yada Budizmi araştırdınızmı ? Neden Önce İslam ı araştırırım dediniz burada Mantık baştan çöküyor :)

• maestro35 M kullanıcısına yanıt

3 tanrının mantıklı olmadığı ortada olduğu için araştırsam da seçmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Andres Escobar

Alaska olmasına gerek yok

Teksas'ta Katolik bir ailenin çocuğu olarak doğdum ama ben biraz aykırı oldugum için Katoliklikle alakam yok mesela atıyorum

Teksas'tan Washington'a üniversiteye gittim atıyorum takılıyorum hayatım normal akışta

Benim İslam'la hiç bir alakam olmazdı ilk önce duyardım İslam diye bir inanç var işte Ortadoğu'da yaygın hmmm derdim geçerdim

Siz budistlik Hristiyanlık musevilik bakiyormusunuz kitaplarını veya öğretilerini okuyormusunuz Türkiye'de doğdunuz ? Yok değil mi ?

Ben okudum mesela okulum gereği Şamanizm Budizmle de çok ilgilendim

İncili ve tevrati Türkçe okudum ama bunu bir din bir inanç arayışım olduğu için değil sadece milyonlarca insanın inancını merak ettiğim içindi

Hepsini okurken de zevk aldım ama en çok budist öğretileri maniheizm ve şaman öğretileri beni etkiledi

Ben Müslümanım Allah'a ve peygamberine inanıyorum ve ahlaklı iyi bir insan olduğumu düşünüyorum

Ama İslam'ın bana emrettiği hiç bir şeyi yapmıyorum ne namaz ne oruç ne hac ne zekat

Üstüne alkol sigara, kumar gırla gidiyor günahkar bir insanım ama hiç bir insanın hakkını yemem arkasindan gıybet yapmam hiç bir canlıya zarar vermem

Müslümanlari eleştirenlere de gram söz söyleyemem çünkü İslam alemi her türlü hakareti şuan hak ediyor

Çok güzel Konuşuyorsunuzda Yazınızın bitiş kısmında bir Korku Seziyorum.

Müslümanım diyorsunuz ama Müslümanlıgın gerektirdigi hiç bir şeyi yapmadıgınızı kendiniz söylüyorsunuz.

Bence yazınız Toplum baskısına ve Cehennem korkusuna en güzel örnek.

Yani.. '' Müslümanın yapması gerekenleri yapmıyorum ama Müslümanım. ''

ne diyelim. Kullar kanar'da Allah belki Affeder ;)

• Fransa'da kilisede bir papazı öldürdüler yine, bu olaylar sağduyu hakim olmazsa alıp başını gidecek ve sonunda istediği kadar inanı olsun İslam inancına sahip olanlar zarar görecek Müslümanlar kendi içlerindeki çürük elmaları temizlemediği müddetçe.

• 120205044 kullanıcısına yanıt

Tanrılar Mantıklı bana göre ama ben olaya Felsefi açıdan bakıyorum.

yani..

Birşeyler var ama ne ? Bize anlatılan Adem ile Havva'nın öyle olmadıgını Bilim ispat etti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Fransa'da kilisede bir papazı öldürdüler yine, bu olaylar sağduyu hakim olmazsa alıp başını gidecek ve sonunda istediği kadar inanı olsun İslam inancına sahip olanlar zarar görecek Müslümanlar kendi içlerindeki çürük elmaları temizlemediği müddetçe.

Hristiyanların içindeki Çürük Elmalara ne olacak ?

Bunun içinden çıkılamaz. Kime göre ne çürük ? Onlara sorarsan senin bakış açın çürük , sana göre onlar çürük.

İnsanlık tarihinden beri Din çatışmaları olmuş ve İnsanlık Dünyadan silinene kadar bu kavga devam edecek.

Bana göre Güzel bir Nüfus artışı engelleme örnegi.. aynı zamanda İnsanoğlunu belirli bir sınırda tutmak için süper bir yol.

Teknolojilerini birbirlerini azaltmak için kullanıyorlar.

Uzaylıların varlıgını tartışma devri bitti.. Bence Ne kadar Akıllı olduklarını ve bize hissettirmeden nasıl bizi bu kadar iyi kontrol

altında tuttuklarını sorgulamak gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 31 Ekim 2020; 20:20:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Fransa'da kilisede bir papazı öldürdüler yine, bu olaylar sağduyu hakim olmazsa alıp başını gidecek ve sonunda istediği kadar inanı olsun İslam inancına sahip olanlar zarar görecek Müslümanlar kendi içlerindeki çürük elmaları temizlemediği müddetçe.

Ben bu sözlere aynen katılıyorum.

Taliban'ın Afganistan'da iktidarı ele geçirdikten sonra ülkelerindeki binlerce yıllık Budist heykellere ordunun topları ve tanklarıyla ateş etmesini televizyondan bir arkadaşımla birlikte izledim. Bu genç üniversiteyi geçiniz yüksek lisans da yapmış bir kişiydi.

"ben onaylıyorum gayri müslim oldukları için bunları topa tutmalarını" dedi.

Abi yapma etme kültürel miras, dünya mirası, diğer dinlere saygı vesaire hiç bir lafım para etmedi.

Bu master yapmış olanı.

Gerisini artık herkes düşünsün.

Z kuşağının en büyük artısı ve en güzel özelliği inanca saldırı gördüklerinde genelde bunu yapandan iğrenmeleri ve saldırıya uğrayanı korumaları. Bu şaka maka bizim kuşağın pek de görmediği bir özellik. Umarım bu trend iyice yerleşir.

• İnsan hayatı #ucuz artık ve diğer her şey pahalı !

• Konu açıldığı gün şikayet edilmiş. 3 gün geçmiş hala kapanmamış.

• maestro35 M kullanıcısına yanıt

Mesajının sadece ilk cümlesini okudum, sen kendi içindeki çürüklere bak bırak başkasını.

Karikatür çizdi diye birilerinin öldürülmesini makul görüyorsan kendi zihniyetini temzilemekten başla işe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Konu açıldığı gün şikayet edilmiş. 3 gün geçmiş hala kapanmamış.

İşiniz gücünüz sansür, şikayet, zorbalıkla susturma, şiddet.

Bir kiliseye gidip İsa Sinagog'a gidip Musa hakkında ileri geri konuşsam eleştirsem hatta seviyeyi düsürsem bile kimseden şiddet görmeyeceğimi bilirim Müslümanlara kendi kitaplarından ayet okuyana ölüm fetvası çıkarıyorlar.

• nasıl biz hindular için ineğe tapıyor diyorsak hatta dalga geçiyorsak aynısı olurdu saçma gelirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A21AA1D72

Değiştirilemeyeceğini yazan zaten insan :)

Önemli olan tüm kitapların az yada çok değiştirildiğini bilerek tüm dinlerin ortak paydalarına bakmak ve bunları akıl süzgecinden geçirerek değerlendirmek. Hristiyan bir bireyim ancak katolikler tarafından dayatılan "Hz İsa Tanrıdır" safsatasına inanmıyorum çünkü aklımı kullanıp bunun böyle olmadığını ayan beyan görebiliyorum. İslamiyette gelenekçi dinciler tarafından dayatılan şekli namaz a inanmıyorum çünkü kitapta yazanın huşu ile dua etmek olduğunu ve o sebeple kitapta şekli bir namaz tatifinin de olmadığını idrak edebiliyorum.

Hepsini yazan insan :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

nasıl biz hindular için ineğe tapıyor diyorsak hatta dalga geçiyorsak aynısı olurdu saçma gelirdi.

ineğe tapmak da harbi saçma ha

inek şaban kral olurdu öyle olsaydı

ALLAH akıl vermiş çok şükür kullanabiliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

Sana iyi olmayı adaletli ve hoşgörülü olmayı anlatan güzel bir insan ol diyen sana doğru yol bu yol diyen bir kitap ve seni yoktan var eden Allah'a inanmamak kadar kötü bir şey olamaz herhalde. Ben inanmıyorum demek kadar kolay bir şey olamaz. Doğum gerçek ölüm gerçek ise İnek bile bu dünyaya faydalı olmaya çalışan bir hayvan ise senin bu dünyaya faydan nedir amacın nedir ? Bu soruyu kendine sorman lazım.

Cevabını veremeyeceğin soruları beynine sorarak döngü içine girmektense acaba acaba demektense inanıp uygulamak kadar mantıklı bir şey olamaz.

Doğru olabilir ancak gerçek ve mantıklı değil, aradaki farkı iyi anlamak lazım. İyi bir insan en başta sürekli yalan söylemez. Benim çevremde iyi insan gibi görünmeye çalışıp emin olmadığı konuda sürekli emin gibi konuşan o kadar çok var ki herkes desem abartmamış olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakiki Osmanlı Torunu

Sakin ol müslüman kardeşim. Bak herkes güzel güzel tartışıyor.

Sen hiç kuranı baştan sona okudun mu?

Doğru söyle.

zoruna giden bir durum nedir canım kardeşim

sakin ol öyle açıkla ama

• quote:

Orijinalden alıntı: GEÇBATAN

ineğe tapmak da harbi saçma ha

inek şaban kral olurdu öyle olsaydı

ALLAH akıl vermiş çok şükür kullanabiliyoruz

Alıntıları Göster

sırf böyle yazan olacağını bildiğim için detay vermedim, biz hinduların ineğe taptığını sanıyoruz ama hindular ineğe tapmaz işte siz nasıl hindular hakkında eksik bilgiye sahipseniz Alaska'da yaşayan insanlar islam hakkında aynen sizin gibi eksik bilgiye sahip olacaktır, dogmatizm dışına çıkmak çok zor.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.