Şimdi Ara

Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
3
Favori
17.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
147 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bomboş konu, boş klişeler, boş laflar boş oğlu boş biraz da ben boş yapayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Detective W. -- 30 Ekim 2020; 15:33:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke Alaska da dogsaydim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaplan261

Evet yine musluman olurdum. Kalbin ihtiyacidir iman. Dogru kaynaklardan hocalardan Islam dinini duyanin inanmama olasiligi yok. Gayet mantikli ve apacik. Tabi bizi Islam vatanlarinda yaratan rabbimize hamdolsun.

😀

• kimsede senin ne düşündüğünü umursuyor..

• Yorumların çoğunda Türkiyede doğup alaskaya gidebilecek kadar donanıma sahip olamayan insanların ağlamaları duyuluyor Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? Senin donanım buraya yetiyor alaskada olsan ne olacaksın Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? kafa algılamıyor olabilir islamı yada diğer dinleri yada yaratıcıyı level atladıkca anlayacaksınMüslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrkzEthem -- 30 Ekim 2020; 16:11:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Ben boşa atıp tutmam.Birşeyi denemen lazım değil.Ona aracılık eden o değerlere bağlı yerleri gör incele insanlara bak.Ben sana dinleri takı seti gibi dene demiyorum.

Yerinde gördüm inceledim.İsrail,İran,Arabistan,Fas,ABD,Fransa,İngiltere,Polonya,Almanya,Rusya ve daha bir çok yeri görme imkanım oldu bundan 10 sene öncesinde zaten buralarda dolanmıyordum o süre zarfında.Kur etkeni imkanların olması diplomatik olarakta sıkıntılı bir dönem olmayışından doya doya dolaştım merak ettiğim şeyleri inceledim.Dinleride inceledim.İnsanların bağlılığını ne derece dine bağlı olduklarını ne derece dürüst olduklarını tabi olup olmadıklarını vs.

Bunun ötesinde değerlendirmelerde bulunup neticelendirdim.Sen kendi kafanın etrafında dönen yani kendi çevrende yaşıyorsun dinini ama dünya çok farklı.Bir yazı bir kelam bir sözü bile farklı yerinden anlayıp bimbir şeye sündürüyorlar.Her bir insan bencil ve emeli doğrultusunda herşeyi farklı yorumluyor.

Anlatabildim mi.Senin din diye kabul ettiğin etken pek çok islam denilen olgu ile yönetilen ülkede kabul görmüyor misal.Hristiyanlar ve ya diğer etmenler bunu aşmışlar baya vahşete katliama neden olan olaylar olmuş elbet kolay değil.İslam ve hristiyanlıktan öte kendi içinde yaşayan hindistan japonya ve çinde bulunan bazı dini inanışlar bana göre daha insancıl ve kendi içinde yaşayan olgular neden mi isteyen gelir katılır isteyen ise gelmez.

Yayılmacı amaç güden hiç birşey hoşgörü dağıtmaz etrafına.Bu zamanda kadarda dağıtmadı.

Sen ayrı bir dünyada din yaşıyorsun.Asyadaki avrupadaki afrikadaki ortadoğudaki abdde yaşayan farklı bir dünyada yaşıyor.

Alıntıları Göster

Myanmar, Uygurlar, Keşmir desem, lütfen bir arastir desem, o beğendiklerinin ne kadar zalim olabildiklerini daha net görürdün ama!

• Alaskada doğan birisi zaten gün batımına endeksli bir ibadeti yapamayacağı için, müslüman istese de olamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye deki müslümanların çoğu deist sayılır. Zaten kimsenin araştırma-okuma yaptığı yok yapanlarında bir çoğu taraflı yapıyor. Dolayısıyla alaskada doğmaya gerek yok Türkiye dekilerin bir çoğu inanıyorum diyor dinle alakası yok alaskadaki adam inanmıyorum diyor onun da dinle alakası yok 😁.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miskiab

Myanmar, Uygurlar, Keşmir desem, lütfen bir arastir desem, o beğendiklerinin ne kadar zalim olabildiklerini daha net görürdün ama!

Alıntıları Göster

hangi beğendiklerin.Osmanlının yaptıkları gibi mi diyorsun misal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aberrant Warden

Araştırıp doğru dini bulup tekrar müslüman olurdum  

Büyük dinlerin hepsini araştırdım ve islamı mantıklı buldum bu yüzden müslümanım, doğduğum topraklarla ilgisi yok  

İslam ve mantık?

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

muhtemelen yüzde 70 olasılıkla

sadece semavi değil bir çok dini araştırdım hala en mantıklısı net İslam inanmak bir ihtiyaç o halde Müslümanlığa devam

Hristiyan doğduysam orda mesela kesinlikle benimsemezdim bunu biliyorum çünkü aşırı saçma Hz İsanın Tanrı kabul edilmesi bebeklerin günahkar doğması farklı inciller vs

Evet de bu sandıklarının mantıksız gelme sebebi hiçbirinin nedenini araştırmamış olman. Ödev: Git araştır neden günahlı doğarmış bir bebek ve orijinal günah nedir ne değildir?

• Yani hergun binlerce insan Islam dinini seciyor arlarinda unlu olanlar haber bile oluyor. Insanlar gayet din degistirip istedigine inanabilirler.

Bu tarz bir baslik hic boyle bisey olmamis gibi acmak ilginc.

Ben bircok dinin kitabini okudum farkli ulkelerde yasadim yeni eski ahiti hatmettim. Kuranla cok benzerlikleri de var zaten.

Müslüman olanlara soruyorum; eğer alaskada doğup büyüseydiniz islamı tercih edermiydiniz?
  • Alaskada doğsaydık dötümüz donardı.

• nerede nasıl doğup devam ettşysem öyle giderdi.

• önce soru eklerini ayırmayı öğrenin, sonra bu tür soruları sorarsınız.

Soruna gelecek olursak ben kolay kolay islamı seçmezdim ailem hristiyan olsa

• Olmazdim, müslüman olduğum zamanlar bu durumu saçma buluyordum ama çok irdelemezdim ne de olsa bana dokunmuyordu.

Müslüman olurdum diyenlerin çoğuna incili okudunuz mu diye sorsak hayır derler ama neymiş arastirip kuran okuyup müslüman olacaklarmış

• müslüman bir ailede doğdum fakat din seçimim 30 lu yaşlarda oldu diyebilirim. Bulabildiğim dinleri araştırıp kitaplarını okudum. Ezidilik dahil. Sonra müslümanlık seçimini yaptım. Yani müslüman bir ailede doğmak benim seçimimi hiç etkilemedi çünkü ailem yüzünden dinden uzaklaşmıştım... İslam'ı yanlış öğrenmiştim.

Sonuç olarak cehennemin dibinde de doğsam yine müslüman olurdum. Bu benim kaderim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cuggar

Eğer gerçekten sanıldığı gibi bir sınav var ise dağa taşa bakıp tanrı var demek sizin kendi inancınıza göre fikrimce ters düşüyor. Eğer dağa taşa bakıp tanrı yaratıcı kesin var diyebiliyorsak dünyada şu an bulunma sebebine sınav diyemezsiniz. Zaten kesin var olan bir şeye inanmazsın kabul edersin ve bu din anlayışının temellerine aykırı bir durum kesinlik söz konusu olsa herkes kabul ederdi. Bu işi bir sınav haline getiren insanın tercihine kalmış bir şey olması.

Sadece dağa taşa değil yaradilan her şeye bakıldığında, Yaradanın izleri görülüyor.

Bilim geliştikçe insanoğlu çok şey öğrenecek. Ogrenilen her seyde yüce Allahın koyduğu kuralların bir miktarı daha açığa çıkarken, bazı akıllılar insan eliyle yapılan şeylere daha fazla hayranlık duyacak!

Dağları, taşları, yıldızları galaksileri normal görürken halikarnas mozelesine dünya harikası denilecek.

İnsan vücudunu sıradan gorurken, tesadüf şu bu diye saçmalayıp, Zeus heykeli dünya harikası sayılacak. Onu yapan heykeltıraşada büyük usta denilecek.

Evrende akıl erdiremedigimiz onca enerji kaynaklari bitip tukenmezken, iskenderiye feneri dünya harikası olmaya devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

müslüman bir ailede doğdum fakat din seçimim 30 lu yaşlarda oldu diyebilirim. Bulabildiğim dinleri araştırıp kitaplarını okudum. Ezidilik dahil. Sonra müslümanlık seçimini yaptım. Yani müslüman bir ailede doğmak benim seçimimi hiç etkilemedi çünkü ailem yüzünden dinden uzaklaşmıştım... İslam'ı yanlış öğrenmiştim.

Sonuç olarak cehennemin dibinde de doğsam yine müslüman olurdum. Bu benim kaderim.

Kafandaki bilgileri boşaltmazsan içine yeni bilgi koyamazsın.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.