Şimdi Ara

MUSHKİNDEN VAZGEÇTİM HANGİSİNİ ALAYIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GA X38-DQ6 Anakartım ve Crucial Balistix 2*1 1060 Dual Ram var şuan 32Bit Vista kullanıyorum yakında 64Bit e geçeceğim ve 2GB Ram daha eklemek istiyorum sizce yine dual çalışan bir kit mi almalıyım yoksa tek 2GB lık diğer ramler ile uyumlu çalışacak bir ram mi alayım bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 9 Mart 2009; 23:09:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa*

Bu mesaj silindi.
    crucial 2*1 1066 ile uyumlu tek parca 2 gb zor bulursun.herkes memnun degil gerci farkliymis tek sira cift sira diyorlar.aynisindan bulamayabilirsin.elindekini sat 2*2 1066 al bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

crucial 2*1 1066 ile uyumlu tek parca 2 gb zor bulursun.herkes memnun degil gerci farkliymis tek sira cift sira diyorlar.aynisindan bulamayabilirsin.elindekini sat 2*2 1066 al bence.

Alıntıları Göster
    Peki anlaşılan yine masrafa gireceğiz (2x2GB) 1066MHz 200-250TL üst sınır ram tavsiyelerinizi bekliyorum iyi bir sistemim var ram lerin iyi olmasını istiyorum

Mesela bu ram ler nasıldır ?

MUSHKIN Radyoaktif Serisi 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB)

Mushkin Radyoaktif Serisi 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB)
    Mushkin 996599R

Mushkin Radyoaktif Xtreme Performance Serisi 1066MHz CL5 4GB DDR2 Dual Kit (2x2GB)
    "Radyoaktif" serisinden Overclock ve Modifiyecilere, 1066MHz 4GB DDR2 dual kit ile yüksek performans ile görsellik!

Overclock ve Modifiye Tutkunlarına : Radyoaktif Serisi
    Overclockta sınır tanımayan kullanıcılara özel olarak Radyoaktif konseptiyle sunulan yeni Xtreme Performance serisi bellekler, 1066MHz'de 5-5-5-15 zamanlamaları ile standart olarak çalışabilmektedir. Overclockçuların 1'nci tercihleri arasında gelen Mushkin belleklerin, overclock kapasitesi ile standart hızlarının üzerinde çalışmaları mümkündür. Modifiye tutkunlar ise dikkat çekici rengi ve üzerinde radyasyon logosuna sahip bu soğutuculu belleklerle ile kasaların değişik bir hava katabilir. Yan paneli şeffaf olan kasalarda kullanımı oldukça şıktır.

Özel Ahşap kutuda, Yüksek Kapasiteli ve Yüksek Frekanslı Performans Belleği
    Yüksek frekanslı ve yüksek kapasiteli bellek arayanlar için geliştirilen Xtreme Performance serisinin özel versiyonu olan Radyoaktif modeli, 1066MHz bant genişliğini 4GB toplam kapasite ile sunuyor. Yeni nesil 64-bit sistemler için ideal 4GB bant genişliğini 1066MHz bellek hızı ile birleştiren Mushkin Xtreme Perfromance 4GB Dual Kit, yeni nesil 1333/1600MHz FSB'li işlemciler için de yeterli bellek performansını sağlayacaktır.

4GB Bellek Kapasitesi ile 1066MHz'de Yüksek Performans
    Yüksek bant genişliği gerektiren High-Definiton (HD) Video editleme, yüksek kaliteli müzik editleme, üst düzey grafik uygulamaları ve bunların yanı sıra, Autocad, Cad/Cam, Adobe Premier, Adobe Photoshop CS3, Maxon Cinema 4D gibi grafik tasarım, rendering ve video editing uygulamalarında 4GB bellek kapasitesi ve 1066MHz çalışma frekansı sisteminize yüksek performans sağlar. Mushkin Radyoaktif Xtreme Performance bellekler 2.1V standart çalışma voltajı ile 1066MHz frekansa 5-5-5-15 zamanlamaları ile ulaşır. Bu şekilde sisteminizden en yüksek performans alabilirsiniz.

Yüksek Soğutma Sağlayan FrostByte Isı Yayıcı
    Belleklere hem yüksek soğutma yüzeyi hem de çekici bir görünüm kazandıran FrostByte ısı yayıcılar sayesinde, yüksek frekanslarda dahi etkili şekilde soğutulan belleklerinizle overclock yapabileceksiniz. Üstelik FrostByte ısı yayıcılar Mushkin-Watercool seti ile birlikte su soğutma sistemlere de bağlanarak ekstra soğutma yeteneği kazanabilmektedir.

Ömür Boyu Garanti
    Tüm Mushkin bellek ürünleri kalite güvencesi olarak ömür boyu garantiye sahiptir. Uluslararası garanti desteği Colorado, Denver'da bulunan Mushkin Amerika merkezi tarafından sunulmaktadır.

Teknik Özellikler
    Kapasite: 2x2GB
    Frekans: 1066MHz
    Gecikme: 5-5-5-15
    Gerilim: 2.1V
    Soğutma: Anodize FrostByte Isı Yayıcı
    Üretici Kodu: 996599R
    Garanti: Ömür Boyu

Bu konuda detaylı bilgim olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 8 Mart 2009; 23:36:53 >
  • quote:

Peki anlaşılan yine masrafa gireceğiz (2x2GB) 1066MHz 200-250TL üst sınır ram tavsiyelerinizi bekliyorum iyi bir sistemim var ram lerin iyi olmasını istiyorum

Mesela bu ram ler nasıldır ?

MUSHKIN Radyoaktif Serisi 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB)

Mushkin Radyoaktif Serisi 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB)
    Mushkin 996599R

Mushkin Radyoaktif Xtreme Performance Serisi 1066MHz CL5 4GB DDR2 Dual Kit (2x2GB)
    "Radyoaktif" serisinden Overclock ve Modifiyecilere, 1066MHz 4GB DDR2 dual kit ile yüksek performans ile görsellik!

Overclock ve Modifiye Tutkunlarına : Radyoaktif Serisi
    Overclockta sınır tanımayan kullanıcılara özel olarak Radyoaktif konseptiyle sunulan yeni Xtreme Performance serisi bellekler, 1066MHz'de 5-5-5-15 zamanlamaları ile standart olarak çalışabilmektedir. Overclockçuların 1'nci tercihleri arasında gelen Mushkin belleklerin, overclock kapasitesi ile standart hızlarının üzerinde çalışmaları mümkündür. Modifiye tutkunlar ise dikkat çekici rengi ve üzerinde radyasyon logosuna sahip bu soğutuculu belleklerle ile kasaların değişik bir hava katabilir. Yan paneli şeffaf olan kasalarda kullanımı oldukça şıktır.

Özel Ahşap kutuda, Yüksek Kapasiteli ve Yüksek Frekanslı Performans Belleği
    Yüksek frekanslı ve yüksek kapasiteli bellek arayanlar için geliştirilen Xtreme Performance serisinin özel versiyonu olan Radyoaktif modeli, 1066MHz bant genişliğini 4GB toplam kapasite ile sunuyor. Yeni nesil 64-bit sistemler için ideal 4GB bant genişliğini 1066MHz bellek hızı ile birleştiren Mushkin Xtreme Perfromance 4GB Dual Kit, yeni nesil 1333/1600MHz FSB'li işlemciler için de yeterli bellek performansını sağlayacaktır.

4GB Bellek Kapasitesi ile 1066MHz'de Yüksek Performans
    Yüksek bant genişliği gerektiren High-Definiton (HD) Video editleme, yüksek kaliteli müzik editleme, üst düzey grafik uygulamaları ve bunların yanı sıra, Autocad, Cad/Cam, Adobe Premier, Adobe Photoshop CS3, Maxon Cinema 4D gibi grafik tasarım, rendering ve video editing uygulamalarında 4GB bellek kapasitesi ve 1066MHz çalışma frekansı sisteminize yüksek performans sağlar. Mushkin Radyoaktif Xtreme Performance bellekler 2.1V standart çalışma voltajı ile 1066MHz frekansa 5-5-5-15 zamanlamaları ile ulaşır. Bu şekilde sisteminizden en yüksek performans alabilirsiniz.

Belleklere hem yüksek soğutma yüzeyi hem de çekici bir görünüm kazandıran FrostByte ısı yayıcılar sayesinde, yüksek frekanslarda dahi etkili şekilde soğutulan belleklerinizle overclock yapabileceksiniz. Üstelik FrostByte ısı yayıcılar Mushkin-Watercool seti ile birlikte su soğutma sistemlere de bağlanarak ekstra soğutma yeteneği kazanabilmektedir.

Ömür Boyu Garanti
    Tüm Mushkin bellek ürünleri kalite güvencesi olarak ömür boyu garantiye sahiptir. Uluslararası garanti desteği Colorado, Denver'da bulunan Mushkin Amerika merkezi tarafından sunulmaktadır.

Teknik Özellikler
    Üretici Kodu: 996599R

Bu konuda detaylı bilgim olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum

Alıntıları Göster
    Birde bu var aralarında nasıl bir fark var ?

MUSHKIN Xtreme Performance 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB)

Mushkin Xtreme Performance 1066MHz CL5 4GB DDR2 Dual Kit (2x2GB)
    996599

Mushkin'in yüksek kapasiteli perfomans belleği "Xtreme Performance" serisinden 1066MHz 4GB DDR2 dual kit

Mushkin Xtreme Performance: Özel DVD kutusunda, Yüksek Kapasiteli ve Yüksek Frekanslı Performans Belleği
    Yüksek frekanslı ve yüksek kapasiteli bellek arayanlar için geliştirilen Xtreme Performance serisi, 1066MHz bantgenişliğini 4GB toplam kapasite ile birleştiriyor. Yeni nesil 64-bit sistemler için ideal 4GB bantgenişliğini artık anakartlar tarafından standart olarak desteklenen 1066MHz bellek hızı ile birleştiren Mushkin Xtreme Perfromance 4GB Dual Kit, yeni nesil 1333/1600MHz FSB'li işlemciler için de yeterli bellek performansını size sağlayacaktır.

Belleklere hem yüksek soğutma yüzeyi hem de çekici bir görünüm kazandıran FrostByte ısı yayıcılar sayesinde yüksek frekanslarda dahi etkili şekilde soğutulan belleklerinizle overclock yapabileceksiniz. Üstelik FrostByte ısı yayıcılar Mushkin-Watercool seti ile birlikte su soğutma sistemlere de bağlanarak ekstra soğutma yeteneği kazanabilmektedir.

Gelişmiş Gecikme Süreleri
    JEDEC tarafından DDR2-800 bellekler için belirlenen CL5 gecikme sürelerinin dışında daha iyi değerler için de test edilmiş olan Mushkin High Performance serisi, CL4-4-4-12 gecikme süresini 2.1V gerilim ile sunabilmektedir.

Ömür Boyu Garanti

Teknik Özellikler
    Üretici Kodu: 996599

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 8 Mart 2009; 23:35:15 >
  • quote:

Birde bu var aralarında nasıl bir fark var ?

Mushkin Xtreme Performance 1066MHz CL5 4GB DDR2 Dual Kit (2x2GB)
    996599

Mushkin'in yüksek kapasiteli perfomans belleği "Xtreme Performance" serisinden 1066MHz 4GB DDR2 dual kit

Mushkin Xtreme Performance: Özel DVD kutusunda, Yüksek Kapasiteli ve Yüksek Frekanslı Performans Belleği
    Yüksek frekanslı ve yüksek kapasiteli bellek arayanlar için geliştirilen Xtreme Performance serisi, 1066MHz bantgenişliğini 4GB toplam kapasite ile birleştiriyor. Yeni nesil 64-bit sistemler için ideal 4GB bantgenişliğini artık anakartlar tarafından standart olarak desteklenen 1066MHz bellek hızı ile birleştiren Mushkin Xtreme Perfromance 4GB Dual Kit, yeni nesil 1333/1600MHz FSB'li işlemciler için de yeterli bellek performansını size sağlayacaktır.

Belleklere hem yüksek soğutma yüzeyi hem de çekici bir görünüm kazandıran FrostByte ısı yayıcılar sayesinde yüksek frekanslarda dahi etkili şekilde soğutulan belleklerinizle overclock yapabileceksiniz. Üstelik FrostByte ısı yayıcılar Mushkin-Watercool seti ile birlikte su soğutma sistemlere de bağlanarak ekstra soğutma yeteneği kazanabilmektedir.

Gelişmiş Gecikme Süreleri
    JEDEC tarafından DDR2-800 bellekler için belirlenen CL5 gecikme sürelerinin dışında daha iyi değerler için de test edilmiş olan Mushkin High Performance serisi, CL4-4-4-12 gecikme süresini 2.1V gerilim ile sunabilmektedir.

Ömür Boyu Garanti

Teknik Özellikler
    Üretici Kodu: 996599

Alıntıları Göster
    Slm

Ben avrupadan 4096MB OCZ PC2-8800 CL5 KIT XTC Platinum getirttim fiyati bana 120 TL geldi tanidigin biri varsa tavsiye ederim avrupadan getirtmeni senin istedigin RAM lerde 150 - 160 TL civari

Teknik Özellikler
    Frekans: 1100 MHz ( PC2-8800 )
    Gecikme: 5-5-5-18
    Soğutma: Platinverspiegelter XTC-Wärmeverteiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spider71 -- 9 Mart 2009; 2:50:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spider71

Slm

Ben avrupadan 4096MB OCZ PC2-8800 CL5 KIT XTC Platinum getirttim fiyati bana 120 TL geldi tanidigin biri varsa tavsiye ederim avrupadan getirtmeni senin istedigin RAM lerde 150 - 160 TL civari

Teknik Özellikler
    Frekans: 1100 MHz ( PC2-8800 )
    Gecikme: 5-5-5-18
    Soğutma: Platinverspiegelter XTC-Wärmeverteiler

Alıntıları Göster
    avrupadan getirtme şansım yok malesef
  • quote:

avrupadan getirtme şansım yok malesef

Alıntıları Göster
    mushkin xp2 serisi genelde daha pahalı olur.. eğer radyoaktive ile arasında çok fiyat farkı yoksa sp2 al , radyoaktive alsanda seni pişman etmez sonuçta oda 1066 mhz 5-5-5-15.. xp2 biraz daha fazla oc olur sadece bu farkeder..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

mushkin xp2 serisi genelde daha pahalı olur.. eğer radyoaktive ile arasında çok fiyat farkı yoksa sp2 al , radyoaktive alsanda seni pişman etmez sonuçta oda 1066 mhz 5-5-5-15.. xp2 biraz daha fazla oc olur sadece bu farkeder..

Alıntıları Göster

hepsiburada.com dan 179 tl e aldim bir hafta oncesine kdr. Ga-Ep35-ds3P anakartim ve E8400 intel islemcim var takar takmaz 1066 MHz olarak sorunsuz calistirdim. 2.1 V kdr cikabiliyor X-gen arkadasim tavsiye etmisti memnunum sorunsuz kullanirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gotcha78

hepsiburada.com dan 179 tl e aldim bir hafta oncesine kdr. Ga-Ep35-ds3P anakartim ve E8400 intel islemcim var takar takmaz 1066 MHz olarak sorunsuz calistirdim. 2.1 V kdr cikabiliyor X-gen arkadasim tavsiye etmisti memnunum sorunsuz kullanirim :)

Alıntıları Göster
    arkadaşlar acele edip bir yığın para vererek yanlış birşey yapmak istemiyorum

anakartım GA X38-DQ6
    işlemci Q6600

4096 1066MHz kit ne almalıyım?
  • quote:

arkadaşlar acele edip bir yığın para vererek yanlış birşey yapmak istemiyorum

anakartım GA X38-DQ6
    işlemci Q6600

4096 1066MHz kit ne almalıyım?

Alıntıları Göster
    a data vitesta alabilrisin 2x2 1066 lık kiti 85$ (novabilgisayar). ben şuanda bu ramleri kullanuyorum gayet güzel çalışıyorlar, daha oc denemek nasip olmadı ama forumlardan çevreden okuduğum kadarıyla gayet kullanışlılarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wooz

a data vitesta alabilrisin 2x2 1066 lık kiti 85$ (novabilgisayar). ben şuanda bu ramleri kullanuyorum gayet güzel çalışıyorlar, daha oc denemek nasip olmadı ama forumlardan çevreden okuduğum kadarıyla gayet kullanışlılarmış.

Alıntıları Göster
    Hocam bende bu ramlerı alıyordum fakat maddı nedenlerden dolayı alamadım
    MUSHKIN Radyoaktif Serisi 4GB 1066MHz DDR2 kit (2x2GB)

onun yerıne bunları aldım

mushkin golden edition 800mhz 2x2gb 4-4-4-12

http://www.akortek.com/product_info.php?cPath=2_4&products_id=563

ben memnunum sorunsuz fiyatıda uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: UcuzRoman

Hocam bende bu ramlerı alıyordum fakat maddı nedenlerden dolayı alamadım
    MUSHKIN Radyoaktif Serisi 4GB 1066MHz DDR2 kit (2x2GB)

onun yerıne bunları aldım

mushkin golden edition 800mhz 2x2gb 4-4-4-12

http://www.akortek.com/product_info.php?cPath=2_4&products_id=563

ben memnunum sorunsuz fiyatıda uygun

Alıntıları Göster
    Team Extreme al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Team Extreme al

Alıntıları Göster
    arkadaşım xtreme performance radyoaktif serisinden iyidir o radyoaktif serilerinin bir süre sonra ikinci eli para edecek öyle bir özelliği var çünkü üretimi sınırlı sayıda. Eğer 2 sene sonra falan satarım diosan radyoaktif ama 3-4 sene falan rahat kullanırım diosan xtreme performance
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkolar

arkadaşım xtreme performance radyoaktif serisinden iyidir o radyoaktif serilerinin bir süre sonra ikinci eli para edecek öyle bir özelliği var çünkü üretimi sınırlı sayıda. Eğer 2 sene sonra falan satarım diosan radyoaktif ama 3-4 sene falan rahat kullanırım diosan xtreme performance

Alıntıları Göster
    Ben corsair dominator aldım, sistemlerimiz aynı sayılır.

1066mhz 5-5-5-12 2.1V ile çalışıyor.

1163mhz 5-5-5-18 2.25V ile çalışıyor. Daha yukarısını denemedim ama, 1170 de çakıldı, gerçi 2.2V gibi birşey veriyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Applejack

Ben corsair dominator aldım, sistemlerimiz aynı sayılır.

1066mhz 5-5-5-12 2.1V ile çalışıyor.

1163mhz 5-5-5-18 2.25V ile çalışıyor. Daha yukarısını denemedim ama, 1170 de çakıldı, gerçi 2.2V gibi birşey veriyordum.

Alıntıları Göster
    @DsgnrYgt

voltaji fazla verme o alete sevmiyor yuksek voltaj.2.25 degil 2.15 veriyorlar genelde.sistemi begenmemistir voltaj verip zorlama 1163 guzel o sisteme gore.
  • quote:

@DsgnrYgt

voltaji fazla verme o alete sevmiyor yuksek voltaj.2.25 degil 2.15 veriyorlar genelde.sistemi begenmemistir voltaj verip zorlama 1163 guzel o sisteme gore.

Alıntıları Göster

Fanları sağolsun buz gibiler yav, ama tamam biraz sonra düşürürüm 2.15'e.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Applejack

Fanları sağolsun buz gibiler yav, ama tamam biraz sonra düşürürüm 2.15'e.

Alıntıları Göster
    sicaklik yuzunden degil stabilitesi mi bozuluyor nedir artik cip sevmiyormus fazla voltaji.8500gt ekran kartina voltaj verip oc yaparken bir noktadan sonra yarari degil zarari oluyordu bu da oyle bir sey sanirim.2.15v ile tekrar dene belki daha iyi cikar ya da yakin cikar az voltajla oc daha iyidir.dominatorlerde cipler degisebiliyor kesin degil ama yine de dene.

quote:

sistemi begenmemistir voltaj verip zorlama 1163 guzel o sisteme gore.

bunu dalga gecmek icin soylemedim ha.intel kullaniyorsun x38 anakart ve cf filan var hani daha rahat bir sistem olsaydi anlatabiliyor muyum o bakimdan begenmemistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Mart 2009; 13:19:15 >
  • quote:

sicaklik yuzunden degil stabilitesi mi bozuluyor nedir artik cip sevmiyormus fazla voltaji.8500gt ekran kartina voltaj verip oc yaparken bir noktadan sonra yarari degil zarari oluyordu bu da oyle bir sey sanirim.2.15v ile tekrar dene belki daha iyi cikar ya da yakin cikar az voltajla oc daha iyidir.dominatorlerde cipler degisebiliyor kesin degil ama yine de dene.

quote:

sistemi begenmemistir voltaj verip zorlama 1163 guzel o sisteme gore.

bunu dalga gecmek icin soylemedim ha.intel kullaniyorsun x38 anakart ve cf filan var hani daha rahat bir sistem olsaydi anlatabiliyor muyum o bakimdan begenmemistir.

Alıntıları Göster
    OCZ Platinum Edition 4 GB 1066 MHz CL5 DDR2 Kit (2x2GB) bumu ?
    MUSHKIN Xtreme Performance 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB) bmu ?
    ikisinin fiyatıda aynı birini tercih edeceğim

Hangisini alayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustafa* -- 10 Mart 2009; 14:25:17 >
  • quote:

OCZ Platinum Edition 4 GB 1066 MHz CL5 DDR2 Kit (2x2GB) bumu ?
    MUSHKIN Xtreme Performance 4GB 1066MHz DDR2 Kit (2x2GB) bmu ?
    ikisinin fiyatıda aynı birini tercih edeceğim

Hangisini alayım?

Alıntıları Göster
    Slm

@Mustafa

Bana kalirsa OCZ Platinum Edition al derim ama suda var son zamanlarda Muskini met ediyorlar ben 1-2 sene önce almistim geri vermistim begenmemistim OC ta takinti yapiyordu simdi ise arkadaslarin yazilarini görüyorum cok iyi diyorlar sen yinede degerlendirmelerini yap ona göre al sonra pisman olma.

saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: spider71

Slm

@Mustafa

Bana kalirsa OCZ Platinum Edition al derim ama suda var son zamanlarda Muskini met ediyorlar ben 1-2 sene önce almistim geri vermistim begenmemistim OC ta takinti yapiyordu simdi ise arkadaslarin yazilarini görüyorum cok iyi diyorlar sen yinede degerlendirmelerini yap ona göre al sonra pisman olma.

saygilar

Alıntıları Göster
    EN GÜZELİ BENDEKİ 2X2 5-4-4-12 1066 ) DEFAULT MUSHKİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milyondabir -- 11 Mart 2009; 2:07:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.