Şimdi Ara

Mushkin'den, 7 mm'lik SATA-III SSD modelleri: Chronos Deluxe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mushkin'den, 7 mm'lik SATA-III SSD modelleri: Chronos Deluxe

USB bellek, SD / microSD bellek kartı ve SSD gibi çeşitli veri depolama çözümlerine imza atan Mushkin, 7 mm kalınlığında dizayn ettiği Chronos Deluxe serisi yeni SSD modellerini duyurdu.

Sadece 7 mm'lik tasarımlarıyla ultrabook sistemlerine de göz kırpan Chronos Deluxe serisi, 60 GB, 90 GB, 120 GB, 180 GB, 240 GB ve 480 GB depolama alanına sahip altı farklı üyeden oluşuyor. SandForce üretimi SF-2281 kontrolcüyle, SATA-III (6 Gb/sn) arabirimiyle ve MLC (Multi-Level Cell) tipi senkron NAND flash bellek yongalarıyla donatılan modellerin sıralı okuma hızları, sıralı yazma hızları ve IOPS değerleri şu şekilde;

60 GB / 90 GB / 180 GB

• 550 MB / sn sıralı okuma hızı

• 515 MB / sn sıralı yazma hızı

• 90.000 IOPS rastgele 4K yazma performansı

120 GB

• 560 MB / sn sıralı okuma hızı

• 515 MB / sn sıralı yazma hızı

240 GB

• 560 MB / sn sıralı okuma hızı

• 520 MB / sn sıralı yazma hızı

480 GB

• 540 MB / sn sıralı okuma hızı

• 455 MB / sn sıralı yazma hızı

• 42.000 IOPS rastgele 4K yazma performansı

Hata öncesi kullanım süreleri 2 milyon saat şeklinde açıklanan ve TRIM desteği sunan Chronos Deluxe serisinin, 3 yıllık garanti kapsamında satılmaları planlanıyor.

Mushkin'den, 7 mm'lik SATA-III SSD modelleri: Chronos Deluxe

• İnce olması güzelde, şimdi millet Türkiye'de Trancent 256 GB'ı niye çok alıyor, çünkü fiyatı 366 lira, bu fiyata 240 GB bile yok, kısaca halen satışlar fiyata bakıyor, pastanın kremasına sıra gelmedi.

• 256 GB satışları asıl 299 lirayı görünce patlar, 67 lira çapak kalmış, o da düşsün, 7mm'ye gelince, bunlar tabletlere takılabilir, bu yönüyle kayda değer ürünler.
    Sata3, 460 GB alıp tablete taktığın anda, sihir gibi bilgisayarını eline almış olursun.

• SSD almayı düşünüyorum.Fiyatı uygun olursa alabilrim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayyam_karadenizli

İnce olması güzelde, şimdi millet Türkiye'de Trancent 256 GB'ı niye çok alıyor, çünkü fiyatı 366 lira, bu fiyata 240 GB bile yok, kısaca halen satışlar fiyata bakıyor, pastanın kremasına sıra gelmedi.

aynen
  • Bu incelikte 480 GB, vay be.
  • vatan bilgisayar 120 gb 209 tl hafta sonu indirimleri oluyor %25

• quote:

Orijinalden alıntı: hayyam_karadenizli

İnce olması güzelde, şimdi millet Türkiye'de Trancent 256 GB'ı niye çok alıyor, çünkü fiyatı 366 lira, bu fiyata 240 GB bile yok, kısaca halen satışlar fiyata bakıyor, pastanın kremasına sıra gelmedi.

Sonuna kadar katılıyorum.

Bunlar tablet ve ultrabook gibi cihazlar için güzel gelişmeler tabi orası ayrı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00
    vatan bilgisayar 120 gb 209 tl hafta sonu indirimleri oluyor %25

192 lira da var,http://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/ocz-agt3-25sat3-120g-120gb-agility-3-serisi-sata-30-ssd-%28525mb-okuma-500mb-yazma%29/productdetails.aspx?I_ID=56519

Daha ucuz satan bilgisayarcılar da var, Ankara Kasırga Bilgisayarda çok cazip şeyler almışlığım var.

240 GB'ların 299 lirayı görmesi ise bizim satıcıların tercihine kalmış bir durum, dışarıda 139$, buna +KDV bile eklediğinizde rahatlıkla 299 liraya satılabilir zaten. Burada OCZ bayiisi filan olsa fiyat 299 lira olur.
    http://www.amazon.com/Vertex-240GB-OCZSSD2-2VTXE240G-Solid-Drive/dp/B003NE5JCY/ref=?ie=UTF8&m=A1L64IPQME8YWM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdulmusavvir -- 13 Ekim 2012; 22:05:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aseudra

SSD almayı düşünüyorum.Fiyatı uygun olursa alabilrim.

teknobiyotiğe bakın bu aralar teamın ssdlerinde indirim var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanefeozkan

quote:

Orijinalden alıntı: Aseudra

SSD almayı düşünüyorum.Fiyatı uygun olursa alabilrim.

Önerin için teşekkür ederim,müsait olduğum zaman kesinlikle bakacağım.
  • GB 'ı 50krş. a düşmeden ssd falan almam hacı (:
    kaç sene oldu çıkalı ssd fiyatlarda kıpırdama yok hala
    bi ssd çıktığındaki ram fiyatlarını hatırlayın bide şimdiki fiyatları ?
    aynı şeyin lacıverti değilmi bunlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanefeozkan

Benim bildiğim teknobiyotikten bahsediyorsanız hiç bir zaman uygun fiyatlı SSD sattıklarına rastlamadım, İstanbul'a sıkışan firmalardan biri, Ankara'da bile yok, belki de bu gün var yarın yoklar.

• Verdiğim 240 GB linki ben verdikten sonra 134 dolara düşmüş, güncel fiyatlar, zaman zaman fiyatı güncelleniyor, link aynı.http://www.amazon.com/Vertex-240GB-OCZSSD2-2VTXE240G-Solid-Drive/dp/B003NE5JCY/ref=?ie=UTF8&m=A1L64IPQME8YWM

• kalite olarak runcore, corsair, transcend'i tercih edebiliriz. ama kullanıcı fiyata bakıyor. kalitesi kaymış kingston gibi sahtekar kazıkçı markalara ihtiyacımız yok. mushkin umarız kingston gibi sahtekar çıkmaz.

• Bu da hayal bir ürün, Crucial'lar gibi bu markanın da distribütörü yok ülkemizde. Zaten nerde f/p ürünü varsa her ne hikmetse o ürünler satılmıyordur Türkiye'de. Ben böyle işi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.