Şimdi Ara

Musallat mı oldular korkuyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 hafta önce gece birinin bana dokunduğunu hissedip uyandım sonra ki gün odamdan tıkırtı geliyordu sese uyandım bugünde gece yine biri beni boğuyordu boğazımı bağırarak uyandım acaba musallat mı oldular bu arada yani yattığım yer biraz dağınık yendiğim yemeklerin tabakları vs öyle duruyor odada kıyafetler yerde bundan olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yav yok öyle bişey kardeşim yaa korkma hiç oluyo öyle, insalık halidir, vücudun uykuya geçiş ve uykudan çıkışı demek bilincin de uyku durumuna geçip sonra tekrar aktif duruma geri geçmesi demek. vücudun fiziksel uyku geçişi ile beyin fonksiyonlarının geçişi arasında bazen senkronizasyon bozuklukları olabiliyor. bu da sana böyle: "boğuluyorum bi yaratıklar geldi galiba" gibi his olarak dönüyo çünkü muhtemelen bizim gibi sen de küçükken büyüklerinden bunları çok dinledin. inanma onlara.

şöyle söyliyim, bazı dönemlerde senin hayatındaki yorgunluk düzeyin değişebilir. mesela ben lise son sınıfta iken bir ara çok az uyuduğum bir-bir buçuk aylık dönem yaşamıştım. o dönemde sabah uykudan uyanmaya çalışırken garip şeyler yaşadım. evden çıkıp gidiyordum pijama ile ama sonra birden yatağa geri dönüyordum. rüya değil, değişik bişey. yatağa dönüp baktığımda kendimi yatarken görüyodum. sonra öğrendim ki buna astral seyehat diyolarmış. yine sonradan öğrendim ki bu da bir parapsikolojik vakaymış. muhtemelen o dönemde ben aşırı yorgun olduğum için vücudun dengesi kaymış olmalı. hatta, İngiltere'de doktora yapan birisi bu konuyla ilgili araştırma yaptığı için bana ulaşmıştı ve resmi olarak doktora çalışmasına katılıp yaşadıklarımı anlatmıştım (üniversitenin sitesinden kayıt açtılar bana, oradan giriş yapıp sesli görüşme ile sordukları sorulara yanıt vermiştim)

karabasan dedikleri de böyle bişey. eskiden bunu yaşadığımda yattığım yerde ekmek var diye düşünürdüm. aradan yıllar geçtikten sonra anladım ki, karabasan dediğim şey sadece şu koşulda gerçekleşiyor:

1- çok yorgun oluyorum.
    2- yatağa yattığımda yorgun ve uykulu olmama rağmen kafama bir şey takılırsa falan bir şekilde uykuyu erteliyorum.

bu durumda gerçekleşiyor. nedeni ne şuymuş; sen yatağa yattığın için uyku refleksi aktif duruma geliyo ve uykun geliyo. sen ise bi şekilde farkında olmadan uykuya direniyosun, bir düşünceye dalıyosun, belki bir şeye sinirleniyosun, bir şekilde beynin aktif düşünme durumunda devam ediyo. fiziksel vücudun yorgunluğa dayanamayıp uyku refleksine yenik düşüyo ve uyku moduna geçiyo. beynin ise hâlâ açık modda. bu durumda, sen kendini uyanık hissediyosun, zihnin açık, ama, hiçbir yerini oynatamıyosun çünkü vücudun uyku moduna geçmiş ve senin beynindeki kas oynatma sinyalleri senin kaslarına iletilmiyorlar. sen tabi bu durumda korkuyosun, zaten küçüklüğünden beri büyüklerinden saçma sapan hikayler dinlemişsin, iyice korkuyosun. halbuki yaşadığın şey vücudundaki bir senkronizasyon sorunundan başka hiçbir şey değil. yatakta ekmek kırıntısı aramana gerek yok, sadece, daha erken yatıp daha uzun süre istırahat etmeye çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 24 Mayıs 2020; 2:1:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Felak, nas, Ayetel Kürsi oku , cunup gezme

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

yav yok öyle bişey kardeşim yaa korkma hiç oluyo öyle, insalık halidir, vücudun uykuya geçiş ve uykudan çıkışı demek bilincin de uyku durumuna geçip sonra tekrar aktif duruma geri geçmesi demek. vücudun fiziksel uyku geçişi ile beyin fonksiyonlarının geçişi arasında bazen senkronizasyon bozuklukları olabiliyor. bu da sana böyle: "boğuluyorum bi yaratıklar geldi galiba" gibi his olarak dönüyo çünkü muhtemelen bizim gibi sen de küçükken büyüklerinden bunları çok dinledin. inanma onlara.

şöyle söyliyim, bazı dönemlerde senin hayatındaki yorgunluk düzeyin değişebilir. mesela ben lise son sınıfta iken bir ara çok az uyuduğum bir-bir buçuk aylık dönem yaşamıştım. o dönemde sabah uykudan uyanmaya çalışırken garip şeyler yaşadım. evden çıkıp gidiyordum pijama ile ama sonra birden yatağa geri dönüyordum. rüya değil, değişik bişey. yatağa dönüp baktığımda kendimi yatarken görüyodum. sonra öğrendim ki buna astral seyehat diyolarmış. yine sonradan öğrendim ki bu da bir parapsikolojik vakaymış. muhtemelen o dönemde ben aşırı yorgun olduğum için vücudun dengesi kaymış olmalı. hatta, İngiltere'de doktora yapan birisi bu konuyla ilgili araştırma yaptığı için bana ulaşmıştı ve resmi olarak doktora çalışmasına katılıp yaşadıklarımı anlatmıştım (üniversitenin sitesinden kayıt açtılar bana, oradan giriş yapıp sesli görüşme ile sordukları sorulara yanıt vermiştim)

karabasan dedikleri de böyle bişey. eskiden bunu yaşadığımda yattığım yerde ekmek var diye düşünürdüm. aradan yıllar geçtikten sonra anladım ki, karabasan dediğim şey sadece şu koşulda gerçekleşiyor:

1- çok yorgun oluyorum.
    2- yatağa yattığımda yorgun ve uykulu olmama rağmen kafama bir şey takılırsa falan bir şekilde uykuyu erteliyorum.

bu durumda gerçekleşiyor. nedeni ne şuymuş; sen yatağa yattığın için uyku refleksi aktif duruma geliyo ve uykun geliyo. sen ise bi şekilde farkında olmadan uykuya direniyosun, bir düşünceye dalıyosun, belki bir şeye sinirleniyosun, bir şekilde beynin aktif düşünme durumunda devam ediyo. fiziksel vücudun yorgunluğa dayanamayıp uyku refleksine yenik düşüyo ve uyku moduna geçiyo. beynin ise hâlâ açık modda. bu durumda, sen kendini uyanık hissediyosun, zihnin açık, ama, hiçbir yerini oynatamıyosun çünkü vücudun uyku moduna geçmiş ve senin beynindeki kas oynatma sinyalleri senin kaslarına iletilmiyorlar. sen tabi bu durumda korkuyosun, zaten küçüklüğünden beri büyüklerinden saçma sapan hikayler dinlemişsin, iyice korkuyosun. halbuki yaşadığın şey vücudundaki bir senkronizasyon sorunundan başka hiçbir şey değil. yatakta ekmek kırıntısı aramana gerek yok, sadece, daha erken yatıp daha uzun süre istırahat etmeye çalış.
    Ya inaşllah öyledir 1 haftadır her gece bağırarak uyanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: er12345

Ya inaşllah öyledir 1 haftadır her gece bağırarak uyanıyorum

Alıntıları Göster
    doktora git ve konuş rahat uyumanı sağlayacak birşey versin
  • gecenin bir vakti uyandınız odanızın ışığı açık ne düşünürsünüz ? evde sizden başka kimse yok. ışık kendi kendine açılabilir mi ? başıma geldi umursamayıp ışığı kapatıp bir güzel uyudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 22 Mayıs 2020; 23:27:40 >
  • Ben şu yazdıklarını hep yaşıyorum psikolojik bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

yav yok öyle bişey kardeşim yaa korkma hiç oluyo öyle, insalık halidir, vücudun uykuya geçiş ve uykudan çıkışı demek bilincin de uyku durumuna geçip sonra tekrar aktif duruma geri geçmesi demek. vücudun fiziksel uyku geçişi ile beyin fonksiyonlarının geçişi arasında bazen senkronizasyon bozuklukları olabiliyor. bu da sana böyle: "boğuluyorum bi yaratıklar geldi galiba" gibi his olarak dönüyo çünkü muhtemelen bizim gibi sen de küçükken büyüklerinden bunları çok dinledin. inanma onlara.

1- çok yorgun oluyorum.

hocam gerçekten çok bilgilisiniz. size birkaç bişey danışabilirmiyim hayatım ile alakalı.

• ulanalihocaadamlan kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam o sizin güzel düşünceniz. sorabilirsiniz tabi, görüş belirtebileceğim bir şey ise nacizane fikrimi söylerim.

• Gece terörü yaşıyorsun diyecektimde o sendromda vakalar olayı yaşamıyormuş. Basitçe kabus görüyorsun bende bazen irrasyonel saçma kabuslar görüyorum.

Geceleri korkmaya meyilli isen beynin seninle oynar üst kattaki tuvalete gitmek için odadan kalkar yürür sen sanki evde biri var sanarsın. Kabus görürsün uyandığın an gerçekliğini sorgularsın vs önemli şeyler değil.

• 01001101 kullanıcısına yanıt
    Usta sen neyden bahsediyorsun bir gün uyuyordum evdeki herkeste uyuyor camlar kapalı olmasına rağmen evin içine rüzgar girmiyor kapılar rak rak rak çarpıldı keşke rüya olsaydı ama bizzat gerçek oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.