Şimdi Ara

Murder on the Orient Express (2017) | Johnny Depp - Penélope Cruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
1.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cinayet romanları yazarı Agatha Christie'nin meşhur eseri Şark Ekspresi'nde Cinayet bir kez daha beyaz perdeye uğrayacak.

Ridley Scott, Simon Kinberg ve Mark Gordon Oscar ödüllü bir klasiği, Şark Ekspresi'nde Cinayet (Murder on the Orient Express) tekrar beyaz perdeye taşıyacak. Senaryo yazarı arayışına başlayan proje ünlü cinayet romanlar yazarı Agatha Christie'in aynı adlı 1934 basımlı romanından uyarlanacak. Filmin bir dönem filmi mi, yoksa günümüze uyarlanmış bir hikaye ve farklı bir yorumla mı geleceği ise henüz belirsiz.

Şark Ekspresi'nde Cinayet ilk kez 1974 yılında sinemaya uyarlanmış, altı dalda Oscar'a aday olarak Ingrid Bergman'ın en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almasını sağlamıştı. Film İstanbul'dan yolculuğuna başlayan bir ekspres treninin içinde işlenen cinayet ve Christie'nin ünlü dedektif karakteri Dedektif Pairot'un bilmeceyi çözmesini anlatan oldukça başarılı bir yapımdı. Filmin ilk dakikalarında Yeşilçam'ın en büyük isimlerinden biri olan Nubar Terziyan'ı da çok küçük bir rol ile görüyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 23 Nisan 2017; 11:36:23 >

• Murder on the Orient Express (2017) | Johnny Depp - Penélope Cruz

• Abi şu adam takım elbisenin içine girmesin, o film sıkıcı oluyor yav.
  • Murder on the Orient Express (2017) | Johnny Depp - Penélope Cruz
  • takip edelim. güzel bir şey çıkabilir.
  • Konuyu yukarıya taşıyalım. Film beğenilirse başka Agatha kitapları da uyarlanır diye umuyorum, iyi olur, ciddi polisiyeler dönmüyor etrafta.
  • Olmuş bence. İzlemeden belli oluyor
  • Bu filme gidilir.
  • Reis varsa tamamdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 74 yapımı favorilerim arasındadır ama bu da olmuş sanki... Güzel bir yapım olacak gibi görünüyor. Kadro güzel, atmosfer güzel..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim için Hercule Poirot budur:

Diziyi geçen seneye kadar Digiturk hergün bir bölüm olmak üzere veriyordu annemle hergün izler tartışırdık ki çoğu kitabını annem zamanında okumuş spoiler veriyordu gıcık ediyordu arada beni.

http://www.imdb.com/title/tt0094525/

• O zamanın kadrosu da bir efsaneydi... En güzeli de başroldeki(bana göre) İstanbul idi.

• fragmanlar güzel,izlenir bu film
  • Alalım yerimizi bluray düşünce izleriz.

• Çok iyi duruyor. Vizyona girince izleriz.
  • Ne de olsa senaryonun başında Agatha Christie ablamız var.Kesinlikle izlenir
  • Johnny yap artik seklini yok olup gidicen yoksa piyasadan

nicholas cage gibi bi sey oldu adam son 5 yilda

• quote:

Orijinalden alıntı: madrush x

Johnny yap artik seklini yok olup gidicen yoksa piyasadan

nicholas cage gibi bi sey oldu adam son 5 yilda

O kadar da değil yav. Adam az çok yine iyi filmlerde oynuyor. Cage çok beter konumda.
  • Ya bide şöyle birşey var.Şimdi romanı okuyanlar mesela ben sonunu vs biliyorum.Kim katil biliyorum mesela Filmi izlerken çok heyecanlı gelmeyecekmiş gibi geliyor.Sizde durum ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: International

Ya bide şöyle birşey var.Şimdi romanı okuyanlar mesela ben sonunu vs biliyorum.Kim katil biliyorum mesela Filmi izlerken çok heyecanlı gelmeyecekmiş gibi geliyor.Sizde durum ne?

Fragmandan hatırladığım kadarıyla az da olsa kitabın dışına çıkılmış sanki. Ufak da olsa aksiyon sahneleri var. Kitapda da öyle fazla gerilim yoktu. Yani salt polisiye ile karşı karşıyayız aslında. Genel itibariyle Poirot'un insanları sorgulayıp duracağı bir film olacağı için filmi izlerken pek heyecanlanacağımızı sanmıyorum. Beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım. Yine de 7/10'luk bir film izleriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.