Şimdi Ara

Murat özün canlı yayında (siyasi tartışmalar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=ED4mfMbErJ8

Yobazlar başlamış adamın içkisine laf etmeye sövmeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 12 Mayıs 2017; 23:22:36 >

• Bu adamın Almanlardan bir farkı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izleye izleye bu adamı mı izleyeceksiniz

açıkcası almanyada işçi olarak çalışan bir insan ne gibi siyasal tartışma yapabilir ki. ciddiye almak bile hata

gidin teke tek ve tarafsız bölge programlarının bütün bölümlerini izleyin. murat bardakçıyı, ilber ortaylıyı takip edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1A8E31AA1 -- 13 Mayıs 2017; 10:49:45 >
  • Hani bırakacaktı kıyaslama yapmayı ve ülkeler hakkında konuşmayı?

Delikanlı adamdır severim.
  • Benim yazdığım bir yoruma çok sinirlenmisti :D

Ciddiye almaya değmez bu adamı.

• Söverek, ayrıştırma yaparak konuşulmaz. Fiyatlar konusunda haklı olabilir ama bu adamda stratejik bakış açısı 0. Almanya iyi komşulara sahip, Türkiye'nin hangi komşusu iyi? Türkiye kurulduğundan beri hatta Osmanlı çöküş dönemine girdiğinden beri bizim alım gücümüz düşüktür. Çözüm olmayan kuru muhalefet yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Valley

Söverek, ayrıştırma yaparak konuşulmaz. Fiyatlar konusunda haklı olabilir ama bu adamda stratejik bakış açısı 0. Almanya iyi komşulara sahip, Türkiye'nin hangi komşusu iyi? Türkiye kurulduğundan beri hatta Osmanlı çöküş dönemine girdiğinden beri bizim alım gücümüz düşüktür. Çözüm olmayan kuru muhalefet yapıyor.

O adama sürekli sövdükleri için sinirlenip oda onlara sövüyor

Adamın içkisine laf atıyorlar almanyanın yaşam standartını övmesine laf atıyorlar

Neymiş efendim almanya batmışmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 13 Mayıs 2017; 11:18:30 >
  • Kenarda dinlemesi hos olsa da bazen "ulan bir insan bu kadar mi cahil olur" diyorum. Siyasi gorusleri de enteresan, rakinin etkisi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REV0

Kenarda dinlemesi hos olsa da bazen "ulan bir insan bu kadar mi cahil olur" diyorum. Siyasi gorusleri de enteresan, rakinin etkisi olabilir.

İçki içerken yayın yapmaması gerekir alkolün etkisiyle bazen mantıksız şeyler söylüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celas Victoria

izleye izleye bu adamı mı izleyeceksiniz

açıkcası almanyada işçi olarak çalışan bir insan ne gibi siyasal tartışma yapabilir ki. ciddiye almak bile hata

gidin teke tek ve tarafsız bölge programlarının bütün bölümlerini izleyin. murat bardakçıyı, ilber ortaylıyı takip edin.

Atatürke dinsiz diye laf atan üstü kapalı akpyi savunan adamı dinleyelim ok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 13 Mayıs 2017; 11:45:52 >
  • Siyasetçi olarak dinlemeyin adamın siyasetçiyim diye bir iddiası yok zaten kendi düşüncelerini söylüyor benimsemezsiniz olur biter. Ama Almanya ile Türkiye arasında ki kıyaslamayı çok doğru yapıyor direkt alım gücü üzerinden yapıyor ve bunu kanıtlıyor.

Bu adam Türkiye Almanya dan daha iyi durumda hem Avrupa batıyor diyen zeka sorunlu yobazlara adeta tokat çakıyor her videosunda üstelik adam kanıtlıyor orada ki yaşam standartlarını resmen 4 kat alım gücüne sahipler bizim yobazlar da kendilerini süper güç sansınlar. Bir de adamı gerçekleri söylüyor diye vatan haini ilan ediyor yobazlar ulan adam her videosunda keşke Türkiye'de de böyle şartlar olsa diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 13 Mayıs 2017; 13:4:55 >
  • Tam siyaset konuşulacak adam. Alman üniversitelerinde kürsüsü vardı değil mi bu adamın. Profesör müydü neydi
    Şuan dinliyorum "tez çürütmüş" ondan bahsediyor.

Birkaç fanatik akpli sayesinde ülke olarak aptal muamelesi görüyoruz. Sanki biz bilmiyoruz Almanya'da yaşamanın çok kolay olduğunu. Mesele burayı düzeltmek, gidip arkasını kurtarıp burayı eleştirenler boş beleş konuşmasın.
    Ekleme: Pkk ile uğraşan biz, ışid ile savaşan biz, etrafı savaşla çevrili olan biz, hem abd'nin hem rusya'nın sevmediği ülke biz fakat eleştiren almanya'da rahatça arkasını yayanlar. Türkiye sadece pkk için harcadığı parayı teknolojiye aktarsaydı hiç abartmadan söylüyorum almanya kadar olmasa da güney kore düzeyine yetişebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimar SaNAN -- 13 Mayıs 2017; 14:21:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Tam siyaset konuşulacak adam. Alman üniversitelerinde kürsüsü vardı değil mi bu adamın. Profesör müydü neydi

Birkaç fanatik akpli sayesinde ülke olarak aptal muamelesi görüyoruz. Sanki biz bilmiyoruz Almanya'da yaşamanın çok kolay olduğunu. Mesele burayı düzeltmek, gidip arkasını kurtarıp burayı eleştirenler boş beleş konuşmasın.

Çok önemli bir noktaya parmak bastınız. O gitsin, bu gitsin, şu gitsin derken memlekette adam kalmıyor. Orası için çalıştıkları enerjiyi sadece %10'unu buraya harcasalar böyle olmayız.

Şimdi hemen alıntıya abanmayın, orada profesörün, mühendisin daha iyi şartlarda yaşadığını biliyorum ama vatan sevdasına tutulmuş bir insan kuru ekmek için bile ülkesini geliştirmeye çalışır.

2.Dünya savaşından sonra kaliteli Alman vatandaşları ülke mahvoldu diye başka yerlere gitseler Almanya ne bok yerdi? Biz de bir abd, Almanya olabiliriz. Sadece eleştirmek ve siyasetle uğraşmak yerine çalışmalıyız, kendimizi geliştirmeliyiz.

• şimdi gelirler "ama içki eçeyooo" derler

içmeyenlerde gördük ve görmeye devam ediyoruz.
  • quote:

Tam siyaset konuşulacak adam. Alman üniversitelerinde kürsüsü vardı değil mi bu adamın. Profesör müydü neydi

Ekleme: Pkk ile uğraşan biz, ışid ile savaşan biz, etrafı savaşla çevrili olan biz, hem abd'nin hem rusya'nın sevmediği ülke biz fakat eleştiren almanya'da rahatça arkasını yayanlar. Türkiye sadece pkk için harcadığı parayı teknolojiye aktarsaydı hiç abartmadan söylüyorum almanya kadar olmasa da güney kore düzeyine yetişebilirdi.

"Mesele burayı düzeltmek" diyorsun da sence siradan bir kisi ne yapabilir? Mesela tek basina ulkedeki vergi oranlarini mi duzeltebilir yada tarima, hayvanciliga yatirim mi yapabilir? Bunlari yapabiliecegi yerde gitti diyorsan haklisin bu sartlar da konusmasi bos olur.

Bugun ulkede yasayip elestirenlere bile tepki gosteriyorlar sen durumu duzeltmekten bahsediyorsun.

Ayrcia birkac fanatik degil. Malum medya sabah aksam o tarz propaganda yaptigi icin "Avrupa batiyor, Almanya bizi kiskaniyor" diye dusunen milyonlar var. Muhalifler icin "bunlar her seyi elestiriyor, nankorler, hicbir seyi begenmiyorlar" diyen sayisiz kisi var. Ulkeyi yonetenler de bu tarz aciklamalar yaptigi icin boyle goruluyor. Mesela biri bu tarz aciklama yaptiginda alkis almak yerine "dalga gecme, bizi aptal yerine koyma" diye tepki verse isler cok farkli olurdu. Zaten halkin cogu yanlislari bilse, soylese duzelir.

Yurtdisina gidenler ulkedeki sartlardan memnun kalmadigi ve tek basina duzeltemedikleri icin giderse elestirebilir. Peki ulkeden cok memnun olup, sartlari avrupadan iyi gormesine ragmen, devamli hukumeti savunup Turkiyede yasamayanlara ne demeli?

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Devamli hukumeti savunup Turkiyede yasamayanlar da benim gözümde arkasını kurtarma derdinde olan ve ülkesini umursamayanlardır.

Kimse tek başına vergi sistemini düzeltemez, terörü bitiremez. Gelişmiş ülkeler liderleri üstün meziyetli olduğu için değil halkı gelişmiş olduğu için gelişmiştir. Almanya'da adalet sisteminin gelişmiş olması, sanayileşmenin üst düzeyde olması bu yüzden.

Bizim önce kendimizi sonra ailemizi sonrada halkımızı eğitmemiz, bilinçlendirmemiz lazım. Ben Almanya bizi kıskanıyor, ABD bizi kıskanıyor dendiğinde inanmıyorum. Çünkü hiç değilse onlar kurdukları teknolojinin 10'da birinin bile bizde olmadığını biliyorum. Ama bunu bilmeyen adama öğretmezsek bu devran böyle devam eder.

Halkın bilinci halkın gelişmişliği halkın eğitimi halkın en küçük yapı taşı olan "insan" dan başlar.

Almanlar yattıkları için mı bu haldeler? Hayır, onlar sabahın 5'inde kalkıp 9'da yatıyor. Bizim de gelişmemiz için canımızı dişimize takıp çalışmamız lazım.

Bir kelebeğin kanat çırpışı nelere sebep oluyor, bir insanın düzelmesi de çok şeylere sebep olabilir.

• Adam aralıksız 3 saat video yapmış. Sık sıkta bunu yapıyor ve doğruları söylüyor. Bu coğrafyada sürünen Türk halkının vaziyetini taaa Almanya'dan anlatıyor. Bazıları gibi EVET verip oranın imkanlarını sürünen riyakarlar gibi değil.
  • quote:

Devamli hukumeti savunup Turkiyede yasamayanlar da benim gözümde arkasını kurtarma derdinde olan ve ülkesini umursamayanlardır.

Kimse tek başına vergi sistemini düzeltemez, terörü bitiremez. Gelişmiş ülkeler liderleri üstün meziyetli olduğu için değil halkı gelişmiş olduğu için gelişmiştir. Almanya'da adalet sisteminin gelişmiş olması, sanayileşmenin üst düzeyde olması bu yüzden.

Bizim önce kendimizi sonra ailemizi sonrada halkımızı eğitmemiz, bilinçlendirmemiz lazım. Ben Almanya bizi kıskanıyor, ABD bizi kıskanıyor dendiğinde inanmıyorum. Çünkü hiç değilse onlar kurdukları teknolojinin 10'da birinin bile bizde olmadığını biliyorum. Ama bunu bilmeyen adama öğretmezsek bu devran böyle devam eder.

Halkın bilinci halkın gelişmişliği halkın eğitimi halkın en küçük yapı taşı olan "insan" dan başlar.

Almanlar yattıkları için mı bu haldeler? Hayır, onlar sabahın 5'inde kalkıp 9'da yatıyor. Bizim de gelişmemiz için canımızı dişimize takıp çalışmamız lazım.

Bir kelebeğin kanat çırpışı nelere sebep oluyor, bir insanın düzelmesi de çok şeylere sebep olabilir.

Olay insandan baslar ama bu bir yere kadar gider. Gucu olanin, yetkisi olanin, cogunluk olanin sozu daha cok gecer. Bu butun dunyada boyledir.

O Almanyanin gelismis olmasinin sebebi halkin cogunun oyle olmasi. Geri kalanlarda onlara uyuyor. Yani orada 10 kisiden 7si bilincli, egitimliyse geri kalan 3 kisiyi de o seviyeye cekebiliyorlar ama tersi bir durumda 3 kisi 7 kisiye ne yapsin? Ozellikle bir insanin kandirilmis olduguna, bildiklerinin yanlis olduguna inandirmak cok zordur. Yani medya vs "Almanya bizi kiskaniyor" derken senin "Yok oyle bir sey, oralarin yasam sartlari cok daha iyi" demen yetersiz oluyor. Ustelik bunu dedin diye cok sert tepkiler aliyorsun.

Onlarin lideri halk gelismis oldugu icin tabi. Ama bu bir dongudur. Yani halk bilinci birini secer sonra o kisi halki daha da bilinclendirir.

Ancak bunun tersi de dongu oluyor. Bu donguyu de kirmak her insanin yapabilecegi bir sey degil. Su ortamda sen 2-3 kisiyi bazi konularda bilinclendirebilirsin ama otekiler de 5-10 kisiyi tam aksi sekilde etkiler ustelik bunlarin icin senin onceden bilinclendirdigin kisiler olabilir.

En basit ornek bu iste. Yani bizi kimsenin kiskanmadigina, onlarin sartlarinin bizden iyi olduguna halkin cogunu inandirabilir misin? Burada, sagda solda bu soyleniyor ama kac kisi birilerinin bu dedigine inaniyor? Yani kimler bu sekilde dusunen kisilerin fikrini degistirmeyi basarabilmis?

Ayrica sen bir kesimi egitelim demeye kalkman bile tepki aliyor. "Bize cahil mi diyorsunuz, iste bu yuzden iktidar olamayacaksiniz" laflarini hic duymadin mi mesela?

Ancak dogru kisiler, dogru sartlarda etki yaratir. Geri kalan ise ancak cevresindeki 3-5 kisiyi etkiler. Zamaninda bu ulkede Ataturk cikti, halki egitmeye, bilinclendirmeye calisti ama bugun kalkip hakaret ediyorlar. Forumda bile cokca var. Simdi boyle biri bile ancak bu kadar yapabilmisken siradan biri kendi capinda ne yapabilir?

• Metin2nin Demircisi kullanıcısına yanıt
    Adamın kaç tane takipçisi var, o seni niye ciddiye alsın. Muhtemelen saçma sapan bir şey demiştin.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Olay insandan baslar ama bu bir yere kadar gider. Gucu olanin, yetkisi olanin, cogunluk olanin sozu daha cok gecer. Bu butun dunyada boyledir.

O Almanyanin gelismis olmasinin sebebi halkin cogunun oyle olmasi. Geri kalanlarda onlara uyuyor. Yani orada 10 kisiden 7si bilincli, egitimliyse geri kalan 3 kisiyi de o seviyeye cekebiliyorlar ama tersi bir durumda 3 kisi 7 kisiye ne yapsin? Ozellikle bir insanin kandirilmis olduguna, bildiklerinin yanlis olduguna inandirmak cok zordur. Yani medya vs "Almanya bizi kiskaniyor" derken senin "Yok oyle bir sey, oralarin yasam sartlari cok daha iyi" demen yetersiz oluyor. Ustelik bunu dedin diye cok sert tepkiler aliyorsun.

Onlarin lideri halk gelismis oldugu icin tabi. Ama bu bir dongudur. Yani halk bilinci birini secer sonra o kisi halki daha da bilinclendirir.

Ancak bunun tersi de dongu oluyor. Bu donguyu de kirmak her insanin yapabilecegi bir sey degil. Su ortamda sen 2-3 kisiyi bazi konularda bilinclendirebilirsin ama otekiler de 5-10 kisiyi tam aksi sekilde etkiler ustelik bunlarin icin senin onceden bilinclendirdigin kisiler olabilir.

En basit ornek bu iste. Yani bizi kimsenin kiskanmadigina, onlarin sartlarinin bizden iyi olduguna halkin cogunu inandirabilir misin? Burada, sagda solda bu soyleniyor ama kac kisi birilerinin bu dedigine inaniyor? Yani kimler bu sekilde dusunen kisilerin fikrini degistirmeyi basarabilmis?

Ayrica sen bir kesimi egitelim demeye kalkman bile tepki aliyor. "Bize cahil mi diyorsunuz, iste bu yuzden iktidar olamayacaksiniz" laflarini hic duymadin mi mesela?

Ancak dogru kisiler, dogru sartlarda etki yaratir. Geri kalan ise ancak cevresindeki 3-5 kisiyi etkiler. Zamaninda bu ulkede Ataturk cikti, halki egitmeye, bilinclendirmeye calisti ama bugun kalkip hakaret ediyorlar. Forumda bile cokca var. Simdi boyle biri bile ancak bu kadar yapabilmisken siradan biri kendi capinda ne yapabilir?

Ya ilim öğreten, ya ilim öğrenen, ya dinleyen veya bunları seven ol. Sakın beşincisi olma! Yoksa helak olursun!

Hadis

Eğitim arttıkça x Parti'nin oyunun azaldığı bir gerçek. Eğitim ülkede girerek artıyor. Eğitimin artması siyaseti de düzeltir, ülkeyi de. Bu geri kalmışlıktan başka türlü kurtulamayız.

" Almanya bizi kıskanmıyor" diyen 1 kişi "Almanya bizi kıskanıyor" diyen 10 kişiden daha etkilidir. Çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Sana demez mı bu millet Mercedes, BMW, Volkswagen, Audi'nin sahibi olan ülke bizi neden kıskansın diye.

Halk sanıldığı kadar cahil ve çaresiz değil. Onlar da çoğu şeyin farkında. Almanya bizi kıskanırken bu kadar Türk neden oraya çalışmaya gidiyor?

Halk referandumda herşeye rağmen Akp'lilerin bir kısmı bile %49 hayır dedi.

Yerli araba ve uçak konusunda halkın​talepleri doğrultusunda hareket edilmeye çalışılıyor. Halk geri kaldığımızı biliyor ve ilerlemek istiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.