Şimdi Ara

KONUYU VE ÜYELİĞİMİ SİLİN (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
3.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iove -- 27 Ekim 2017; 23:24:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iSMiGAYRiMEÇHUL

quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Çok yararlı bir bilgilendirme teşekkürler

Keşke herkes sizin gibi yararlı bilgi verse

yav he he..ver gazı ver ver

Yanlış düşünüyorsun arkadaş toplumun gelişmesi adına son derece yaralı bilgiler paylaşmış. Her kullandığı kelimenin yüzlerce anlamı var bide o pencereden bak. İnanmıyorsan saygı göster

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müslümanlar önce ateistler kadar ahlaklı olsunlar sonra başkalarını eleştirsinler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Müslümanlar önce ateistler kadar ahlaklı olsunlar sonra başkalarını eleştirsinler.

kesinlikle katılıyorum.

bunların çoğu müslümanım der her naneyi yer.

müslüman olduğunu iddia edenlerin çoğu şöyle: ensest bunlarda gizli fuhuş bunlarda, küçük kız gelinler bunlarda. kuran kurslarında çocuklara sex objesi gözü ile bakmak bunlarda, şiddetin alası bunlarda, sahtekarlık bunlarda

sigaranın sağlığa zararları her yerde yığın yığın anlatılırken sigaraya sadece mekruh deyip aklamaya çalışan ağız bunlarda

nekadar içkici ayyaş hovarda tanıdıysam pek çoğu imamatip mezunu. sorsan Allaha inanıyoruz derler yersen.

gerçekten ne ateistlerde tanıdım onlarında pek azı sahtekar belki ama inanın pek çoğu gerçekten dürüstler.

bir tane abla tanıyorum, yanında Allah kelimesi konuşsan sana bir daha meraba demez, ama son derece nezih ahlaklı, fedakar, dürüst bir insan, hiç bir kötü alışkanlığı yok, hatta en basiti içki sigarada buna dahil.

herkesin yardımına koşardı, kadın şimdi zor durumda ve yatalak, ama iyilik yaptığı hiç kimse onu hatırlayıp hal hatır bile sormuyorlar.

utanın lan utanın müslümanın demekle dürüst olunmuyor, çoğunuz ahlaksızsınız.

birkeresinde ateistliği ile ilgili bir şey sormuştum ve bana bunun perde arkasını anlattı, anne babası zorla bir yere bu ablayı gelin etmişler, kayın valideside imitasyon dürüstler var ya hani o tiplerdenmiş, zavallı kadına yapmadıkları işkence kalmamış, sabah zorla kaldırırlar kayın validesi ile kayın babasının abdest suyunu dökermiş, namaz kılarlar ama bir yandan oğlunun getirdikleri erzakları zavallı kadından saklarlarmış.

yapmadıkları işkence kalmamış, kadında gizliden gizliye ateist olmaya başlamış, bir süre sonra özgürlüğüne kavuşmuş kocasıda geberince böylece kadın açık ve net bir şekilde ateistliğini ilan etmiş

tv lerdeki acılı palavra dini filmlerden değil, acılı gerçek bir hayat

• Uzun uzun yazmaya gerek yok, herhangi bir din sec; tanrisina inanmiyorsan kötüsün o dine gore. Inanmamakta ozgursun ayaklari hep palavra. Pastafaryanlari ayri tutuyorum tabi, onlarin yeri hep ayri.

• bir konuyu çok uzun anlatınca daha inandırıcı falan olduğunu mu zannediyorsun ?

yahu münafık "içi başka ,dışı başka" olandır
    hepsi bu

bu kadar kısa anlatımı anlamayan ,zaten uzun anlatımı hiç anlamaz
  • İnanmayan adama, inanmadığı kitaptan referans gösterip bir şeyler paylaşmakta, yıllardır çözemediğim pırıl pırıl kafanın ürünlerinden.
  • KONUYU VE ÜYELİĞİMİ SİLİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iove -- 27 Ekim 2017; 23:24:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anarcho

İnanmayan adama, inanmadığı kitaptan referans gösterip bir şeyler paylaşmakta, yıllardır çözemediğim pırıl pırıl kafanın ürünlerinden.

Bir şeyler paylaşmıyorlar lağım boşaltıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

bir konuyu çok uzun anlatınca daha inandırıcı falan olduğunu mu zannediyorsun ?

hepsi bu

İçi dışı farklı olan kişileri ağır hakaret ederek aşağılamak haddinizemi beyenmiyorsan selamı sabahı kesersiniz bu kadar

• quote:

quote:

hepsi bu

İçi dışı farklı olan kişileri ağır hakaret ederek aşağılamak haddinizemi beyenmiyorsan selamı sabahı kesersiniz bu kadar

Bu forumu bu kadar mı sahiplendiniz. Burada açılan her konu size mi hitap edecek. Beğenmiyosan defolup gidersin konudan. Biz inananlar için çok önemli bir konu. Bizim için hayat felsefesi. Münafıklık alametlerinden sakınmak, kendimizi düzeltmek ve çevremizi tahlil edip hayat felsefemizi oluşturmak açısından çok önemli bir mesele. Şu devirde yalancılık, riyakarlık, ikiyüzlülük, fesatlık, çıkarcılık, fırsatçılık... normal karşılanan eylemler olabilir. Ancak bunlar bir müslüman için en aşşağılık meziyetlerdir ve islam toplumunda böyle şeyler barınamaz. Ancak günümüz müslümanları, islamın erdemlerini ve ahlakını bilmediği için, cahillikten dolayı her türlü aşşağılık meziyeti normal görüyor, sakıncalarını fark edemiyor.

Her müslüman, münafıkların ve kafirlerin her türlü aşşağılık meziyetlerini iyice öğrenmeli, buna göre kendisine bir ahlaki yol çizmeli ve hayat felsefesi oluşturmalı. Onların yaptığının tersini yapmak için, ne yaptıklarını iyi bilmeliyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 19 Ekim 2017; 11:29:50 >

• kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Desene dunyada musluman yok, muslumanlar aslinda munafik diye.

Dunyanin neresinde olursan ol bir muslumani, bir ortadoguluyu tanimla deseler yazdigin su kelimeler cuk oturur. yalancılık, riyakarlık, ikiyüzlülük, fesatlık, çıkarcılık, fırsatçılık..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Desene dunyada musluman yok, muslumanlar aslinda munafik diye.

Dunyanin neresinde olursan ol bir muslumani, bir ortadoguluyu tanimla deseler yazdigin su kelimeler cuk oturur. yalancılık, riyakarlık, ikiyüzlülük, fesatlık, çıkarcılık, fırsatçılık..

Eskiden dünyanın modasını müslümanlar belirlerdi.Avrupa'da müslüman kumaşından kıyafet dikinmek modaydı ve buna sadece zenginler sahip olabilirdi.Osmanlı limanlarına gelen avrupalı tüccarlar kumaş almak sıraya girerken , bir müslüman kumaş satıcısı elindeki bazı malları satmak istemedi çünkü kusurluydu.Ama avrupalı tüccarlar ısrar edip almak istedi.Biz satarız dediler.Ama müslüman tüccar ben ayıplı mal satamam diye geri çevirdi.

Osmanlı zamanında caminin önünde , sokak ortasında sadaka taşı bulunurdu.İhtiyacı olan , ihtiyacı kadar alırdı.Oradaki para hiç eksilmezdi.Şimdi dünyanın geldiği noktaya bak.Hırsızlık normal olmuş , tefeciliğin adı banka olmuş.Tüm dünya halkı , küresel tefecilik ve bankacılık sistemi tarafından donuna kadar soyuluyo.Dünya tarihi boyunca hangi millette görülmüş sokak ortasında sadaka taşı?Sokak ortasındaki paraya tenezzül etmeyen bir millet gelmiş mi dünyaya?

Sizin gözünüz o kadar kararmış ve körelmiş ki , sizi sömüren düzenin savunucusu olmuşsunuz.Her insanın , yıllık kazancının 40'ta 1'inin fakirlere dağıttığı sisteme küfürler ederek , açlıktan ölen insanları suçlayacak derecede münafıklaşmışsınız.

Aç biraz islam tarihi oku.İslamı öğren.Televizyona çıkan soytarı hocalardan değil , kitaplardan öğren.Şu içinde bulunduğun bataklıktan kurtuluş ancak İslamdadır.

Biz kabul ediyoruz ki muhafazakar geçinen bir sürü münafık var.Çok azı gerçekten , kalpten inanır.Allah'da bizi Kuran'ı Kerim'de uyarıyor zaten : "İnsanların çok azı inanır".O yüzden bize münafıkların yediği haltları anlatarak İslamı karalayamazsınız.

İslam'ın dünyadaki temsilcisi ve taşıyıcısı Osmanlı , teknolojik devrimler ve savaş teknolojileri yüzünden çökertildikten sonra , BU yalakası olduğunuz batı medeniyetlerinin ne haltlar yediklerini gayet iyi biliyoruz.Dünyada coğrafi keşifler adı altında , kan dökmedikleri toprak kalmadı.Siz de gayet iyi biliyosunuz ki , dünyanın kanını emen bu küresel emperyalist batı medeniyetlerinin savunulacak hiçbir tarafı yok.Ama gözünüz kör olmuş.Göremezsiniz.Palavralarınızla anca kendinizi ve çoluk çocuğu kandırırsınız.Gerçeği görmek için tek çare , o gözü Yaradan'dan , gerçeği görmeyi dilemektir.Siz bunu istemedikçe , asla gerçeklerin farkına varamıyacaksınız.Kendi yalanlarınız etrafında ahirete kadar dönüp duracaksınız.

Yani pes diyorum pes, bu kadarda insan uyuşturulmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WILDBOYS -- 19 Ekim 2017; 17:28:43 >
    Ne oldum degil, ne olacagim diye dusunmelisin manasina gelen ata sozu bosuna yok.

Su sisteme laf edenleri anlamiyorum. Hic calisanla calismayan bir olur mu? Sistem calisani odullendiriyor calismayan yaya kaliyor. Ha sen gelirinin 40da birini vermek istersen buna engel yok. Istersen hepsini dahi verebilirsin.

Benim dusuncem ise sadakanin insanlari calismaktan engelleyecegi yonunde. gunumuz dilencileri buna cok guzel bir ornek. Calismak yerine dileniyor sadaka istiyor.

Simdi yine islam.mukemmeldir insanlar degildire geldi soz. Bu konuda diyebilecegim tek sey toplulugun cogunlugu ne ise toplulugun o sekilde anilacagidir. Eger muslumanlar kotu sekilde anilmak istemiyorsa o bahsettigin kotuluklere sahip insanlari aralarindan temizlemek zorundadir. Oysa bunun yerine bu tip insanlari olumune savunuyor ve koruyorlar. Bu durumda ben muslumanlar aoyledir boyledir desem hakli olurum. Sonucta ben hep esrarkeslerle, eroinmanlarla, alkoliklerle takilsam benim hic bir sekilde sigara dahi icmemis temiz birisi olduguma inanmazsin.

osmanlinin yikilmasinda bile sucu baskasina atmissiniz. Hic osmanli teknojik ilerleme yapmayi aklina getiremedi mi? Bir kerede sucu kendinizde arayin.

Yoksa birileri de gelir osmanli teknolojiyi gelistirdi diye biz gucsuz kaldik, yoksa biz superiz diye yorumlar yapabilir. Mesela bizans. Osmanli bizansi zamaninda yuksek teknoloji ile yikmadi mi? Niye aynisi kendinize yapilinca kiziyorsunuz? en azindan dusmanin silahina ayni silahla karsilik veriniz sozu aklinizda bulunsun.

Su bati kan doktu, hep somurdu lafina ise ayri bir gicigim.

Kabul edin ya da etmeyin dunya uzerindeki her devlet hem kan dokmustur, hem somurmustur. Buna osmanli da dahil. Serv denildiginde akliniza gelen kanuni donemindeki sinirlara cicek atarak ulasilmadi. Hep kan dokuldu. O topraklar hep somuruldu. O topraklarda yasayanlarin osmanliya nefret beslemesi de tesaduf olamaz. Mutlu mesut, sorunsuz yasayan bagimsiz olmak icin o kadar ugrasmaz.

Birakin bu sozleri. Dunyanin kurali bellidir. Buyuk balik kucuk baligi yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 19 Ekim 2017; 17:47:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

hepsi bu

hayırdır sen niye üzerine alındın ?
    o sözleri sana mı söyledim yahu ?
  • quote:

quote:

quote:

hepsi bu

hayırdır sen niye üzerine alındın ?
    o sözleri sana mı söyledim yahu ?

Doğru ya sen yobazlara cevap yazmışsın

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    bir problem varsa açıkça söyle ki anlayayım ?
    ben şu ,bu gibi şahıs falan göstermedim

içi başka -dışı başka kişilere münafık denir dedim

bu söze olan itirazın mı var ?
  • quote:

bir problem varsa açıkça söyle ki anlayayım ?
    ben şu ,bu gibi şahıs falan göstermedim

içi başka -dışı başka kişilere münafık denir dedim

bu söze olan itirazın mı var ?

Devamındada bunu yazmışsın

Uzun anlatımda bahsetmiş olduklarını onayladıysan

Yazdıklarımı üstüne alınabilirsin

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    anlaşıldı senin niyetin kafa bulmak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.