Şimdi Ara

mümkünse debian tabanlı hafif bir distro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normal ubuntuyu denedim 18.04 bugdan kırılıyor. Ubuntu mate ehh dedim.Lubuntu iyide tasarım pek hoşuma gitmedi.Linuxta stock temayıda değiştirmek hoşuma gitmiyor.Özetle şu laptopa :https://www.hepsiburada.com/asus-k53sd-sx139r-intel-core-i5-2450m-2-5ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-pm-bd761100 uygun hafif herhangi bir distro arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youtubersavar -- 11 Temmuz 2019; 15:20:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Xubuntu tek geçerim.
  • Hocam onu yazdırdım bi ara isosunu usbyi boot ederken hata aldım

• youtubersavar Y kullanıcısına yanıt
    Hafif dağıtımları hafif yapan şey masaüstü ortamları ve bu ortama entegre edilmiş dosya ve pencere yöneticileridir.

Bir normal kullanıcının kullanabileceği en hafif masaüstü ortamı LXDE'dir. Yani deneyip beğenmediğiniz Lubuntu. Onu da beğenmediyseniz XFCE deneyeceksiniz yani Xubuntu veya bunun gibi XFCE'li dağıtımlar. Onu da beğenmezseniz MATE deneyeceksiniz demektir. Onu da mı beğenmediniz?

E artık ağır dağıtımlar kaldı geriye. Ağırların içinde en hafifi, gayet hoş bir arayüze sahip cinnamon'lu Linux Mint. Sistem özelliklerinize baktığım zaman Linux Mint Cinamon'u çatır çatır çalıştırır gibi görünüyor ki daha kötü donanımlarda yıllarca kullanmıştım.

Bu önerileri bir değerlendirin, beğenmezseniz yine gelin, konuşalım. Youtube'da inceleme videoları var o kadar veriyi indirmeden evvel bir iki video izleyin, tamam bu bana göre deyin ona göre indirin.

• Önerilerinizi dikkate alıcam.

• hocam elemantary os nasıldır hafif midir tasarım hoşuma gitti bir süredir araştırdım hoş duruyor.Sistem özellikleride yetiyor.Sizce kullanabilir miyim bu distroyu bu laptopda.
    En güzel yöntem denemek değilmidir? Usb üzerinden deneyebilirsiniz arzu ederseniz sisteme kurarsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • http://tinycorelinux.net/ports.html

– dCore -

bundan daha hafifini boşuna arama çünkü yok :)
  • Neden yok?

Linux'a masaüstü ortamı giydirmezsen, ham siyah ekran haliyle daha hafif olacaktır.

Sonra Damn Small Linux var,

MS-Dos var, IBM-DOS var, Free-DOS projesi var...

Yanılıyor muyum? Bilmediğimden soruyorum.
  • Boş yapıyor arkadaş tty ekranında güzel derlenmiş kernelli bir gentoo daha küçük boyut elde edilebilir

• https://www.bunsenlabs.org Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu başlığı " debian tabanlı hafif bir distro "

yoksa, var oğlu var yani !
  • TCL ne tabanlı?
  • TCL hiç bir şey tabanlı değil !

sadece o versiyonu o internet arşivine bağlanıp gerekli dosyaları o şekilde indirebiliyor.
  • antiX olabilir.
  • q4os kullanmaya başladım gayet iyi bide bana film ve müzik için program önerirseniz güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi youtubersavar -- 29 Temmuz 2019; 22:12:6 >
  • puppy linux

Film izlemek için VLC.
    Müzik dinlemek için Audacious öneririm namı diğer odıışıs. İstenirse ayarlardan winamp görünümüne geçilebiliyor ama ben gtk temasını tercih ediyorum. Deposunda varsa bir bakın q4os biliyorum ama hiç denemedim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.