Şimdi Ara

▓ Multi FPS Oyuncusunun Rehberi (Donanım, ISS, Oyun Ayarları) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
55
Favori
25.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu aksam bir dikkat ederim cünkü genelde beni vurmak icin final stand hangar haritasinda ayni eleman cikiyor karsima
  • uygar2580 kullanıcısına yanıt
    DVI, 120 hz destekliyor ama 144 hz'i destekliyor mu bakmadım. Display port destekliyor ama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu soruyu BF oynayan arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Hocam ben mesela BF 4 oynarken 20x dürbünle bakinca vurmaya calistigim kiside atlamalar falan oluyor ve vurmak imkansiz hale geliyor. Benim ping 10-15 falan oluyor ama karsidakini tabi ki bilemiyorum. Monitör 2560x1440 ve 60Hz. Sorun karsidakinin pinginden mi kaynaklaniyordur yoksa bizde mi bir sorun var?

Konsolu indirip perfoverlay.drawgraph 1 yazın.Değerlere göre birşey söylerim size.SS atın en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bu soruyu BF oynayan arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olur.

Çözdüm sorunu ekran kartı overclock u kaldırdım lag sorunu düzeldi.Ama ben hep oc.lu oynardım hiç sorun çıkarmazdı.HAyret
  • Sorunun sebebi, voltaj yetersizliği gibi duruyor. "Sorun BF'de" diyince, ben oyunla alâkalı bir durum var sandım haliyle. Hallettiğine sevindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 2 Aralık 2014; 13:41:06 >
  • 4K monitörler için fiyatların düşmesi ve model çeşitliliğinin artması ne zamanı bulur sizce ? 4K 27" ve mümkünse 144hz uygun fiyatlı monitör bekliyorum Samsung u28d590d monitör uygun fiyatlı gibi fakat ilk çıkan modellerden ve uygun fiyatlı olunca biraz soru işareti oluyor.

GTX970 ekran kartım var. 4K monitör aldıktan sonra SLI yapmayı planlıyorum. Maksadım oyun için kullanmak. 4K da BF4 te uzaktakileri vurmak daha kolay olur diye düşünüyorum
    Bahsettiğin özelliklerde bir monitörün önümüzdeki sene sonu veya sonraki senenin başında çıkacağını sanıyorum ama fiyatlarının düşmesi, asgarî 3 yıldan önce zor gibi. Çoğu oyuncuyu o bile kesmeyebilir. Çünkü, ek olarak
    N yerine IPS panel ve pivot özelliği olmasını isteyeceklerdir. Şahsen ben isterim. Çıkış fiyatı ise 2500 TL'den aşağı olmaz üstelik, aynen PG278Q'da olduğu gibi.

Hem arada daha 1440P monitörler var ve henüz onlar bile, 120+ hz olmadığı (60 hz oldukları) halde 1500+ TL'den satılmakta.

• TV teknolojisi monitörleri geçti sanki 4k modeller daha fazla çıkıyor. 8K ürünler bile yapılmış tabi satışta değiller. Benim beklentim 4K tvler yaygınlaştığı için monitör üreticilerininde 4k ya artık geçmesi gerektiği yönünde. Geri kalmamak için. Monitör yerine 4K tv kullanmak ta çok mantıklı gelmiyor. hdmi 2.0 ile 60hz görüntü alınabiliyor. dvi bağlantılı tv modelleri varsa belki onlardan daha yüksek hz alınabilir, panellerde bahsettikleri 800hz 1000hz olaylar monitördekilerden farklı sanırım.

4K monitör piyasasının oturmasını beklemek için Samsung u28d590d ile idare etmek mantıklı olur mu sizce ? 1ms tepki süresi var nasılsa.

Merak ettiğim bir diğer konu bende Samsung 46D6000 tv ve Acer S221HQL monitör var. Görüntüyü TVye verdiğimde çok daha canlı renkler var, görüntüler daha derin, siyahlar daha siyah vs. Ekranın parlak olmasından mı kaynaklanıyor ? Farklı bir panel teknolojisidir tabi. Aynı şekilde Asus K56c notebook var. Onda da görüntüler sanki soluk gibi. TV görüntü konusunda çok daha başarılı bence ama tabi yineleme hızında kaybediyor. İş yerine bir arkadaşa dell in IPS ekranlı bir monitörü geldi. 24" sanırım. Bizim pclerde de 27" 1440p dell monitörler (u2711) var. Arkadaşın IPS monitörü (Dell S2340M galiba) cam gibi. Bizim monitörler mat ve soluk kalıyordu. U2711 de hem çok ağır hem de inanılmaz ısınan bir monitör.

Parlak ekranlı ve ince çerçeveli monitörler hoşuma gidiyor.

Asus PB287Q Bu monitör de iyi puanlar almış sanırım. Fiyatı da diğerleri gibi çok uçuk değil. Birkaç aya kadar fiyatları düşer diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uygar2580 -- 17 Aralık 2014; 10:41:46 >

Konu monitöre kaydığı için şurdan devam edelim isterseniz: FPS Oyunları İçin Monitör Tavsiyeleri
  • Pardon, ben o konudayiz sanıyordum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 120Hz uygun fiyata monitör bile yok. Asus VG248QE 250$ ülkemizde 1100 Lira..

• xxx187 kullanıcısına yanıt
    Ikinci elde uygun fiyata bulmak mümkün.

• hocam benim monitorün markası şu: syncmaster 932nw

Bu monitör hakkında ne diye bilirsiniz iyi midir kötü müdür?

Konular karıştı

neyse ikiside senin konun zaten

edit: hocam sence şu kart alınır mı

http://www.vatanbilgisayar.com/hd7770-edition-gddr5-1gb-128bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 7 Şubat 2015; 8:15:28 >

• Mesajim bulunsun. Eve gecince bir sorum var

• UçamayanZüperGahraman kullanıcısına yanıt
    Bu mesaj gözümden kaçmış nasıl olduysa.

Monitör konumda Tavsiye Listesinde Olmayan Modelleri Araştırmak diye bi başlık var. Monitör için oraya bak.

Sorduğun kart ise, yeni versiyon muadilleriyle fiyatına kıyaslanarak alınabilir tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 16 Mart 2015; 1:13:29 >
  • Gene böcekgrafik
    Gene sahane konu elinize sağlık

• exptouch kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, sağolun. Faydası oluyordur umarım.
  • Mürsel hocam Bu tamamen ping ile alakalı bi durummu?

https://www.youtube.com/watch?v=adfgUL5aM0I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HolaBola -- 12 Haziran 2015; 2:20:21 >
  • HolaBola H kullanıcısına yanıt
    Hayır. Lag oluyor tam olarak. Sen kendini yattıktan sonra veya duvar arkasına geçtikten sonra vurulduğunu sanıyorsun ama aslında yatmadan veya duvar arkasına geçmeden vuruluyorsun ama gecikme sebebiyle duvar arkasına geçtikten veya yattıktan sonra görünüyor sende.

Ben bu sebeple multi oynamayı bıraktım istemeyerekte olsa. Kök sebebi ise internet altyapımızın über kaliteli olmasından kaynaklanıyor.

Konunun alt tarafına bakacak olursan, 230 pingle ama lag yokken nasıl 1. olduğuma dair SS'ler var. Lag varken ise, pingim 90'ken bile ilk 5'e giremiyordum. Çünkü benim ekranıma göre adama ateş ediyordum ama aslında adam orda olmuyormuş ne yazık ki...

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.