Şimdi Ara

Müjde! Konsollardaki gümrük vergisi oranı azaltıldı (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
555
Cevap
4
Favori
65.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
219 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Azaldı azalmasında da, bu ülkede zam gelen neyin fiyatı düştü ki bu güne kadar?

• Bulgaristan da dijital versiyonu 799 leva. Yani 3600 TL geliyor. Süper fiyat gerçekten. Keşke ülkemizde de bu fiyatlara alabilsek
  • Benim tahminim stok sorunu tamamen çözüldüğünde diskli 6000tl, dijital 5000tl olacaktır
  • Arkadaşlar Facebook, Twitter ve Instagram'dan PlayStation Türkiye'ye yorum yaparsaniz iyi olur yeni indirimli fiyatı açıklayın diye biraz baskı yapalım sessiz kalmayın lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mconr M kullanıcısına yanıt

Şuan orada stok yok değil mi ? Ayrıca güvenilir site hangisi Bulgaristan da ?

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Şuan orada stok yok değil mi ? Ayrıca güvenilir site hangisi Bulgaristan da ?

technomarket ve ozone gibi büyük teknoloji mağazaları var ama her yerde olduğu gibi orada da stok yok
  • Ah şu pandemi günleri geçse de bu tok satıcıların totosunu görsek.

Ekran kartından konsoluna kadar herşeyi stokladınız. Rtx 2060 2500e bulunuyorken mart 2020de.Şimdi 4000den aşağı yok. Sorsan dolar arttı , stok yok.

Sizin gibi yalancı sahtekarlar (yüzde 99u böyledir) yüzünden ülkede düzgün bir ürün alamıyoruz.

• mconr M kullanıcısına yanıt

👍

• 61gün kullanıcısına yanıt

Hangi hesaba göre 5050 oluyor? Dijital sürümü mü kastediyorsunuz

• Ps4 düşmemiş hala 😂
  • Hocam yanlış mesajı mı alıntıladınız ya da genel bir bilgilendirme mi yaptınız alıntı üzerinden anlayamadım açıkçası.  

Hesap belirttiğim gibi "düz" bir hesap idi. Yine de çok da hatalı sayılmaz; çünkü etliye sütlüye karışmadan o bir yerlerde çarpan olarak kullanılan 3/2'yi yani %50'yi silip bunu %20 ile güncelledim. Gerisi firmaların fiyat politikasına, kâr oranına, hesaplarına vs kalmış bir durum.

• Yurdisindaki €400 fiyat vergisi zaten.onun üzerine bindire bindire ne deger bicti insafsızlar.sanki alım gücümüz cok da azıcık satılacak olan cihazdan vergiyle yükleniyorlar.makama 2 Mercedes fazla alabilmek için bunlar biliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 1 Ocak 2021; 19:32:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akilsizadam

Hangi hesaba göre 5050 oluyor? Dijital sürümü mü kastediyorsunuz

Evet. 1-2 sayfa öncesinde detaylı hesaplama yapılmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: -Prometheus-

Playstation 5 Disc Edition yurt dışı fiyatı x Kur farkı : 499 x 9,03 = 4.505,97 TL

+ %20 Gümrük Vergisi : 4.505,97 + 901,194 = 5.407,164

+ %20 ÖTV: 5.407,164 + 1.081,43 = 6.488,59

+ %18 KDV: 6.488,59 + 1.167,94 = 7.656,53

Alıntıdır.... (https://www.merlininkazani.com/konsollardaki-ek-gumruk-vergisi-50den-20ye-dusuruldu-haber-114922)

Vergiler insan gibi bi oranlarda olsa bizde diğer ülkenin vatandaşları gibi insanca yaşayabilcez aslında ama ...

Yenide hesabı uplıyorum yalnız kaynaktaki fiyat değiştirilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61gün -- 1 Ocak 2021; 19:55:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 61gün

Yenide hesabı uplıyorum yalnız kaynaktaki fiyat değiştirilmiş

Alıntıları Göster

Dolara göre olan hesabı euro haline getirmişler ondan dolayı temel fiyat artmış. İdeal bir durum zira bize genelde euro olarak yaklaşıyor zaten firmalar :(

• insanlar hala 499 dolar'ın ülkeye giriş fiyatı olmadığını anlayamıyor. bir mal ülkeye msrp den girmez. giremez. hele vat dahil 499 eurodan hesaplayanlar iyice akıl yoksunu. amazon bile düşüyor biz alırken avrupa vergisini. bunu böyle varsayan internet siteleri youtuberlar vs yüzünden konsollar ülkemizde olduğundan vergiler filan her şey hesaba katıldıktan sonra bile pahalı satılıyor. 8300 tl hesaplanırken ben gümrük vergisinin yüksek hesaplandığını söylemiştim. bakalım şimdi indirim zamanı indirimi de yaptıkları yüksek hesap üzerinden mi yapacaklar göreceğiz.

yapılan hesap tam olarak böyleydi: (bence yanlıştı ama böyle oldu)

499 dolar ×1,50×1,20×1,18 ×7,83= 8.298

şimdi aynı kurdan hesaplarsak ki kur aslında daha da düşük

499 dolar x 1.2 x 1.2 x 1.18 x 7.83 = 6.639

olmalı en az.

günce kur ile

499 dolar x 1.2 x 1.2 x 1.18 x 7.4 = 6.274

ama bence bu kadar indirim yapmayacaklar. vergileri eklerlen fazla fazla ekliyorlar çıkartırken böyle davranacaklar mı bakalım. bence 6999 filan yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prospect11 -- 1 Ocak 2021; 20:52:43 >

• Zamanında Amazon üzerinden alım yapanlar çok şanslı. Keşke bizde alabilsek ama nerdeeeeeeeeee........

• quote:

Orijinalden alıntı: prospect11

insanlar hala 499 dolar'ın ülkeye giriş fiyatı olmadığını anlayamıyor. bir mal ülkeye msrp den girmez. giremez. hele vat dahil 499 eurodan hesaplayanlar iyice akıl yoksunu. amazon bile düşüyor biz alırken avrupa vergisini. bunu böyle varsayan internet siteleri youtuberlar vs yüzünden konsollar ülkemizde olduğundan vergiler filan her şey hesaba katıldıktan sonra bile pahalı satılıyor. 8300 tl hesaplanırken ben gümrük vergisinin yüksek hesaplandığını söylemiştim. bakalım şimdi indirim zamanı indirimi de yaptıkları yüksek hesap üzerinden mi yapacaklar göreceğiz.

yapılan hesap tam olarak böyleydi: (bence yanlıştı ama böyle oldu)

499 dolar ×1,50×1,20×1,18 ×7,83= 8.298

şimdi aynı kurdan hesaplarsak ki kur aslında daha da düşük

499 dolar x 1.2 x 1.2 x 1.18 x 7.83 = 6.639

olmalı en az.

günce kur ile

499 dolar x 1.2 x 1.2 x 1.18 x 7.4 = 6.274

ama bence bu kadar indirim yapmayacaklar. vergileri eklerlen fazla fazla ekliyorlar çıkartırken böyle davranacaklar mı bakalım. bence 6999 filan yaparlar.

Onlara göre ülkeye Euro ve ya Pound la giriyor konsol, beyinleri yıkanmış hepsinin. Oyunlar için de aynı şeyleri söyleyip duruyorlar ama ps plus fiyatını açıklayamıyorlar.

• Yazan olmuştur muhtrmelen tüm mesajları okuyamadım fakat sevindiğimiz şey aslında ekstra vergi gelmiş olması :)

Yani demem o ki. Normalde ÖTV ve gümrük vergisi vardı.

Covid bahanesiyle yeni vergi getirmemiz lazım. Şimdilik %50 ilave gümrük vergisi , ocaktan sonra %20 olacak dediler.

Sonuç olarak normalde olmayan bir %50 vergiyi %20 ye düşürdüler. Bizde seviniyoruz.

Üretimin olmadığı sadece vergilerle geçinmeye çalışan, Osmanlı'nın Lale devrini yaşadığımız bir ülke olduk.

Saray ve çevresine güllük gülistanlık, halka sefalet.( Hoş bundanda zevk alan bi kesim halkımız var ya neyse...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DGLYN -- 1 Ocak 2021; 21:6:49 >
  • Köprülere gelen vergiyi de unutmadan olmaz. %25 ve %26

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.