Şimdi Ara

Müjde GAZİOSMANPAŞA (KÜÇÜKKÖY) Fiber internet geliyor ( Turknet gigafiber geldi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
772
Cevap
14
Favori
44.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sene 2020 hal VDSL bile yok, köy olan Yayla mahallesinde FTTB kabin var Sultançiftliğinde yok. 6 Sene önce 16 mbit alıyordum şuan 8 mbit verebiliriz diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 22mert

Keşke söyleseydiniz ne diyeceklerdi .

Talep toplama gibi bir şey mi yaptılar acaba.

Nerede oturuyorsunuz bu arada ?
    Yok ya hazır mesaj atmışlar sanki arıza kaydı bırakıyormuşum gibi.
    Zaten ceo'ya premium linkedin aracılığıyla mesaj attım o bile sallamadı, şuraya mail atın bile demedi. Anladım ki bu konu hakkında bilgi paylaşmak istemiyorlar. Büyük ihtimal, hadi nerde kaldı niye olmadı buraya da yapın vs gibi tacizlerden korunmak için bilgi paylaşmak istemiyorlar. Bizim ülkede zaten 10 günlük iş 2 yılda yapıldığı için bilgi paylaşırlarsa bu kadar rahat olamayacaklarının farkındalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ocak ayında bende çalışmayı görmüştüm merak edip mail attığımda yıl sonuna kadar aktif olması planlanıyor denilmişti. Tip7 kabinleri konulmuş sanırım bazı yerlere fark ettim. Bazı apartman girişlerine fiber kablosu çekilmiş, oturduğum apartmana da siyah bir kablo gelmiş bekliyor hali hazırda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srkn1721 -- 24 Mart 2020; 20:44:34 >
  • srkn1721 kullanıcısına yanıt
    Hadi ya tam olarak sizin sokak kaç? Bizim sokağa tip23 koydular, bu kabin büyük olan tip7 ye bağlı hatta bugün baktım içindeki fan çalışıyor ama bizim binaya herhangi bir kablo çekilmedi bir de kabinin içini çekmiştim elektrik bağlamaya geldiklerinde, içinde bakır gelirli fiber dönüşüm yazıyordu.
    Yıl sonundan daha erken biteceği aşikâr.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugün Sultangazi Santralin oradan geçiyordum, sağdaki esi tip saha dolabına arkadaşlar fiber bağlıyorlardı, solda görünen binada santralimiz dostlar. Bir kaç çalışanla konuştum ilçe geneline yayıcaz dedi bütün mahallere gelicek vs ama kendisi direk fiber geliceğindende bahsetti.

Anlamadığım bir iki nokta var, bu eski dolaplardan VDSL hizmet vermek mümkün mü?
    Santrala yakın bölgeler zaten VDSL hizmet alamıyor muydu?

Müjde GAZİOSMANPAŞA (KÜÇÜKKÖY) Fiber internet geliyor ( Turknet gigafiber geldi)

• Bugün evin önündeki 20 yıllık kabini söküp bundan taktılar sadece görünüş mü yoksa vdsl veya fiber falan mı geliyor?

Müjde GAZİOSMANPAŞA (KÜÇÜKKÖY) Fiber internet geliyor ( Turknet gigafiber geldi)
  • QuaLityTR Q kullanıcısına yanıt
    Olayın kablonet ile alakası yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DannaP

Eski edirne asfaltı ile paşa çayırı caddesi arasında kalan yerlere döşenmiş. Bugün baktım binaların girişine kadar kabloları çekmişler, bazı yerlerde.
    Bende paşada oturuyom sokağın başında 20 metre yakınımdaki dolap değişti dönüşüm oldu aktarma bitti hız gözükcek dedi carsamba sistemde gözükmüyor vdsl ye geciş yapamadım bu yuzden

• quote:

Konu da bahsettiğim yer GOP .

dediğiniz gibi sultangazi ile birlikte pararlel ilerlerse yazın kavuşmuş oluruz umarım .
    Bende karadenizdeyim herşey tamm sistemde hız gözükmüyor vdsl ye geciş yapınca sistem iptal ediyor Dönüşüm cumartesi 8 gun önce tamamlandı salıda aktarma bitti gop santrale giittim aradılar hız gözükmüyor hala bendede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yns61 -- 12 Nisan 2020; 17:13:53 >

• yns61 kullanıcısına yanıt
    Bu turk telekomun fiber alt yapı çalışması sanırım.

Konuda Kablonetten bahsetmiştim. Tam olarak neresi burası ? Gop 'a doğru kapsama v.s genişletecekler mi bilginiz var mı ?

Firma fark etmez bu civarlara artık adam gibi internet gelsin.

Çağ dışı 2-3 MB internet 0.2 MB upload hızımız var. Bura da açılan konulara bakıyorum milletin beğenmediği hızları biz rüyamızda goremıyoruz. Millet upload hızı artırılsın diye konu açıyor biz daha fhd video izleyemıyoruz.
    insan cıldırıyor aynı parayı verıyoruz , bize gelen hizmet sıfır. hatta hizmet bile değil.
  • karayolları donusur mu sızce metro yapılan yer
  • quote:

Bu turk telekomun fiber alt yapı çalışması sanırım.

Konuda Kablonetten bahsetmiştim. Tam olarak neresi burası ? Gop 'a doğru kapsama v.s genişletecekler mi bilginiz var mı ?

Firma fark etmez bu civarlara artık adam gibi internet gelsin.

Çağ dışı 2-3 MB internet 0.2 MB upload hızımız var. Bura da açılan konulara bakıyorum milletin beğenmediği hızları biz rüyamızda goremıyoruz. Millet upload hızı artırılsın diye konu açıyor biz daha fhd video izleyemıyoruz.
    insan cıldırıyor aynı parayı verıyoruz , bize gelen hizmet sıfır. hatta hizmet bile değil.
    Karadeniz mah paşacayırı dönüşüm var dedi benim sok ve bir cok sokakta dendi altyapı sorumlusu vdsl olarak geldi sistemsel hata alıyorum geçişte yarın inş çözülür çarşambadan beri gecemedim

• Kablonet bölgeye fiber çekecekse tt boşuna dolaplara yatırım yapmasın, fiber varken kimse vdsle bakmaz. Umarım bu sene içerisinde en azından başlanır gop için fiber alt yapıda en azından bir ışık olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rimesia

Kablonet bölgeye fiber çekecekse tt boşuna dolaplara yatırım yapmasın, fiber varken kimse vdsle bakmaz. Umarım bu sene içerisinde en azından başlanır gop için fiber alt yapıda en azından bir ışık olur.
    Kablonetin her eve fiber çekmesi yıllar sürer tt tek bir dolap değiştirdiğinde yüzlerce haneye fiber hızında internet sağlamış oluyor türkiye gibi bir ülkede vdsl yaygınlaştırılmalı her eve fiber çekecek kadar zengin bir ülke değil burası vdsl ile 200 megabit hız almak mümkün. Zaten benim oturduğum apartman dahil gaziosmanpaşa/sultangazideki çoğu apartman şartlara uygun yapılmadığı için fiber geçecek kablo kanalları fiber sonlandırma panosu koyacak müsait yer vs yok telefon kabloları bile merdiven boşluğundan geçiyor bizim apartmanda her daireye fiber çekilmesi mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 13 Nisan 2020; 22:25:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Kablonetin her eve fiber çekmesi yıllar sürer tt tek bir dolap değiştirdiğinde yüzlerce haneye fiber hızında internet sağlamış oluyor türkiye gibi bir ülkede vdsl yaygınlaştırılmalı her eve fiber çekecek kadar zengin bir ülke değil burası vdsl ile 200 megabit hız almak mümkün. Zaten benim oturduğum apartman dahil gaziosmanpaşa/sultangazideki çoğu apartman şartlara uygun yapılmadığı için fiber geçecek kablo kanalları fiber sonlandırma panosu koyacak müsait yer vs yok telefon kabloları bile merdiven boşluğundan geçiyor bizim apartmanda her daireye fiber çekilmesi mümkün değil.

Alıntıları Göster
    Adsl/Vdsl internetin kanseridir. Zaten 20 yıldır bekliyor bu bölgeler fiberi, sonunda internet gelecekse fiber olarak gelsin. SO fiberi tatmış birisi kolay kolay vdsl çilesine, özellikle Türk Telekom çilesine dönemez. Vdsl şu kadar hıza kadar verebiliyor demek beyhude, kesinlikle karşılaştırılabilecek şeyler değil...

• Merhaba,
    Küçükköy, Şemşipaşa mahallesinde bina girişlerine kablo çekilmeye başlandı. Zümre caddesinde ekipler çalışma yapıyorlar. Kablonet ten önce Ttnet fiber geliyor sanırım. Heyecanla bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak_sefa61 -- 14 Nisan 2020; 11:57:51 >

• 1 saattir calışma vardı kabin aktif dedi sistemde pasif gözüküyor dedi inş bugun hallolur geciş yaparım hız gözükmüyor sitemde hata veriyor gecişte

• Arkadaşlar bu Sultangazi'de kurulan altyapı Esentepe Mah. ne zaman ulaşabilir. Ailem İBB Halk Ekmek fabrikasının orada. Belediyenin arkası. Onlara almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antizero -- 14 Nisan 2020; 13:26:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak_sefa61

Merhaba,
    Küçükköy, Şemşipaşa mahallesinde bina girişlerine kablo çekilmeye başlandı. Zümre caddesinde ekipler çalışma yapıyorlar. Kablonet ten önce Ttnet fiber geliyor sanırım. Heyecanla bekliyoruz.

Abi ben anlayamıyorum bu şirketleri, yıllardır bir şirket bile yatırım yapmadı şimdi de iki şirket birden mi giriyor? Plansızlık üst düzey resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: QuaLityTR

Bugün evin önündeki 20 yıllık kabini söküp bundan taktılar sadece görünüş mü yoksa vdsl veya fiber falan mı geliyor?

Merhaba,

hangi mahalle, kaçıncı sokakta oturuyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.