Şimdi Ara

Müjde GAZİOSMANPAŞA (KÜÇÜKKÖY) Fiber internet geliyor ( Turknet gigafiber geldi) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
772
Cevap
14
Favori
44.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kontrol ediyom hocam surekli altyapi yok diyor dun iste alt yapi var cikti mileniye basvurdum hala bekliyom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Echonight83 kullanıcısına yanıt
    Sorun yok seninki halloldu diye düşünüyorum, sırayla gidiyorlar önce karayolları sonra Karadeniz falan diye gidiyor galiba.
    Bu geçiş işlemini yapanlar Esentepe Telekom santralinden geliyorlar bu bölge için, işlemi yaptıran da semt santralleri değil direkt Gaziosmanpaşadaki Türk Telekom Müdürlüğü yaptırıyor.

👍🏽👋🏽

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oraya 3 defa gittim altyapiniz yok gorunuyo 3 ay icinde altyapi gelebilir dedi orda calisan onlarinda bisey bildigi yok gibi mahalledeki tum binalari sorgulattm vdsl2 cikiyo hepsinde bi benim bina altyapi yok😃

• evet hocam bana vdsl 2 gelmiş :) fırının oraya tip7 kabin koymuşlar 1-2 sokakta bir görüyorum bu kabinleri ama bu küçük kabinleri komple değiştircekler mi yoksa sadece ara sokaklara koyup vdsl mi vericekler onu merak ediyorum
  • ONEMEGAS O kullanıcısına yanıt
    Evet fırının önündeki bile aktif olmuş hâlbuki benim dolabı daha önce koydular.

O olay şöyle: bütün kabinler değişiyor tip7 konuyor bazı sokak aralarına (bendeki gibi) tip23 koyuyorlar, bunun sebebi yeni tip dolapların kullanıcı kapasitesi eski dolaplara göre çok daha az olduğu için mesela eskileri tek başına 500 aboneye kadar hizmet verebilirken tip7 200 civarında aboneye hizmet veriyor bu da yetersiz kalıyor bazı yerlerde bu yüzden dolaba uzak kalan bazı binaların yakınına tip23 konuyor. Ne yazık ki Karadeniz Mahallesine VDSL sistemini uygulamaya karar vermişler hâlbuki Sultangazi'de oturan eniştemin evine bakır kablosu sapasağlam olmasına rağmen yeni obk kablolarından çekmişler fiber desteği veren.

• Hocam ben 30 mps ye bile raziyim ama tt saha ekibi berbat calisiyo burda ttnet bagltim dedim bi hafta surekli randevuyu ertelediler simdi millenicoma basvurdum allah bilir hat ucunu belirlemeye kac gunde gelirler

• peki vdsl sisteminin uygulamaya karar verilmesini nereden öğrendin hocam ?
  • Echonight83 kullanıcısına yanıt
    Valla ben adamla konuştuğumda şunu dedi: Elimize liste geliyor ilk önce Telekom abonelerinin işlerini yapıyorum sonra zaman yeterse sırasıyla diğer ISS lere bakıyorum hatta Turkneti en sona bırakıyorum dedi ki ben de o sırada ona Turknetli olduğumu söyledim. 😄

• Valla ben evdeyken gelmesinde hocam dgsk fantezilerim var cunku😃

• ONEMEGAS O kullanıcısına yanıt
    Benim kabinin elektrik bağlantısı yapılırken adamların yanına gittim kabinin kapısı açıktı içinde bakır gelirli fiber projesi yazıyordu bu da FTTC(fiber to the cabinet) demek, diğer bir deyişle VDSL2.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stellar96

Valla ben adamla konuştuğumda şunu dedi: Elimize liste geliyor ilk önce Telekom abonelerinin işlerini yapıyorum sonra zaman yeterse sırasıyla diğer ISS lere bakıyorum hatta Turkneti en sona bırakıyorum dedi ki ben de o sırada ona Turknetli olduğumu söyledim. 😄
    Bunu bende farkettim. Türknet olunca sallanmıyor ama milleniceom vs olunca ilgileniyorlar.
  • İlgilenen var mı bilmiyorum ama barbaros hayrertin paşa mahallesi için TT ile görüştüm, 3 ay sonra dönüşüm başlayacakmış ama fiber mi olur vdsl mi olur şu an belirli değil dendi.

• şuan karadeniz mahallesinde 1158. sokak civarlarında oturup yüksek hız alabilen var mı? benim interneti santralden 4 mbps yapmışlar sorun bendemi yoksa sizde de bu durum mevcut mu?
  • rami yeni mahalledeyim. gop'a sınır zaten. Burayada 2 ay olcak tip7 geldi. Elektrikte var. Kablonet alt yapı çalışmasıda oldu. Kabloneti arıyorum orada alt yapı yok diyor. İnternet firmalarını arıyorum alt yapıda çalışma var diyor. Ne zaman aktif olur acaba
  • arkadaşlar daha önce söylediğim gibi kablonet ana omurga kazısına ve kablo çekimine devam ediyor, bu sene plan içerisinde sadece uğur mumcu mahallesi var,proje gpon olacak daireye kadar fiber gelecek ve bölgede yapılacak bütün projeler bu tip olacak, 2021 yılında gaziosmanpaşaya kesin olarak şebeke verilecek ama şebekelendirilecek bölge henüz belirlenmedi,belediyeler süreci olumsuz yönde etkilediği için işler yavaş ilerliyor.
  • Fiber internet ön başvuru noktasıyım

• vodafoncu V kullanıcısına yanıt
    Gaziosmanpasada fiber varmiki?

• Hocam adresi gönderin sorgulatalım

• Sun sultangazi uğur mumcuda ekipleri gördüm çalışma yapiodu heralde her yerine yapacaklar uğur mumcunun. Sultangazinin cumhuriyet ile en iyi iki mahallesi.

• trtunski T kullanıcısına yanıt
    Burasi gaziosmanpasa hocam😃

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.