Şimdi Ara

Müjdat Gezen'den Abdulhamid'in Torununa Çirkin Sözler! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
689
Cevap
3
Favori
38.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheFormul

3 Kere dinledim yine de ne dediğini anlamadım biri yazabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheFormul kullanıcısına yanıt
    Çirkin olarak addedilecek bir durum yok aslında, Müjdat Gezeni sevmeyenler ve padişah ile sülalesini putlaştıranlar birleşmiş yaygara koparıyorlar.

Gerçekten ilginç bir milletiz. Bugün her kanalda toplumun ahlakını bozan evlilik programları varken, kadını erkeğin kölesi olarak gören ve bunu utanmadan toplum içinde söyleyebilen idareciler varken biz gidiyoruz nelerle uğraşıyoruz. Şort giydi diye otobüste tekmelenen kadınlar, çocuk yaşta zorla evlendirilen küçük kızlar, namus cinayetleri, töre cinayetleri... Bu ülkede o kadar önemli sorunlar var ki çözülmesi gereken, say say bitmez. Biz takmışız Müjdat Gezene, padişah torunlarına, bir milim bile ilerleyemiyoruz. Şu ülkede artık önemli sorunlarla ilgilenecek toplumsal bilinç oluşsun, yeter ya.
  • Osmanlı torunu dediğiniz şu toprak hırsızı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Equris

Kadına güzel beğendim diyince, yani çoğu kişinin içinden geçen düşünceyi dışından söyleyen adama laf atıyoruz.

Ama bir çok kişi söylediğinin tersi hayat yaşıyor. Hangisi daha edepsizce anlamak güç. Sürekli namus kelimesini ağzından düşürmeyen dindarların son yıllarda erkek, kız çocuklarına din okullarında tecavüz ve tacizlerini kaç kere okuduk değil mi? Sözlü tacizleri saymıyorum bile onlar haberlere bile çıkmıyor.

Bu insanların yaşı gelmiş 70'e ve tüm medya gücünü vs. elinde tutan ve bu adamların açıklarını arayanlar 1 tane bile bizim toplumumuz tarafından namussuzca diye nitelenen bir davranışı tüm çabalarına rağmen ortaya çıkaramamışlardır.

Ahlak nereden baktığınıza göre çok değişir kısacası.

Zaten adamlar orada geyik yapıyor sohbettin ciddi bir tarafı yok. Yurtdışında Trump'ın eşi hakkında yapılan muhabbetleri görseniz aklınız çıkar. Gerçi onların kültüründe bunlara kızılmıyor ama bizde farklı.

Bu muhabbetleri yapan adamlarda batı kültürünü benimsemiş insanlar o yüzden söylediklerini doğu kültürü ile değerlendirir, yargılarsanız çıkardığınız sonuç çok farklı yere gider.

Kısacası bu konuda ki görüşüm bu.

Haşa o sultan onu beğenmek bizim gibi reayaya mı kalmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

Sevgili cahil, bir adet kitap ve kaynak yok padişahların anaları ile ilgili. Yıllardır bilinen birşey zaten padişahların çoğunun anasının yabancı olduğu. Ama son dönemde, sizin gibiler bi taraflarından alternatif tarih uydurdukları için tabi normaldir. Alternatif tarihte, padişahlarda oğlancılık yoktur, hepsi türktür, kurtuluş savaşı önemsizdir falan filan, püsküllüoğlu saçmalıkları işte...

İnsan şu yazılanları bir okur da öyle konuşur, saçmalamamaya gayret eder değil mi ? Sen bana Mara Hatun'un Fatih'in annesi olduğuna dair tek bir tane kaynak getirsene madem ben o fesli delilerin yolundan gidip palavraları savunuyorsam. Hadi bak, tek bir tane kaynak getir.

Okumak, araştırmak falan hak getire olduğu için konuşmak dışında hiçbir halt bilmediğin için bu görsellerin kaynağını da bilmemen gayet normal. Padişah Anaları denen baştan aşağı palavra olan kitaptan alınmıştır bu bilgiler. Çoğu padişahın gerçek annesi kimdir, o bile bilinmiyor. Neden bilinmiyor, peki onu biliyor musun çok bilmiş zeki kardeşim ? Çünkü şehzadelerin doğum tarihleri neredeyse saniyesine kadar kayıt altına alınmış iken, kadınlara dair doğru dürüst kayıt yoktur. Yani belge yoktur. Şimdiye kadar hiçbir tarihçinin bulamadığı bu belgeler, Ali Kemal Meram denen adama herhalde gökten nazil oldu ki hepsinin ismini tek tek, üstelik kökeniyle birlikte vermiş. Hem de o kadar vermiş ki; çocuğu olmayan, kocası ölünce memleketine dönen kadını tutmuş bir padişahın anası ilan etmiş. Hadi bak sana kolaylık olsun, neden bunu yaptığını da anlatayım. Efendim neymiş, Fatih, bu kadına anam diye hitap ediyormuş. Bunu yazan cahil bilmiyor ki padişahlar öyle bir ayrım yapmıyor; babasının yani padişahın eşlerinin hepsine ana diye hitap ediyor...

Bu arada iftira atacağın adamı iyi seç. İki dedem de milli mücadeleye katılmış, biri gazi olmuş, iki taraftan da oldukça bilinen ve sevilen ailelerin torunuyum... O söylediğin aptallıklarla da bu forumda en çok mücadele etmiş adam benim, o yüzden karşındakiyle konuşurken lafını bil de konuş.

Nedense 24 saat geçmesine rağmen halen daha tek bir kaynak bile gelmedi karşı taraftan...

Hadi kopya vereyim: Türbesindeki kitabeye göre 1449'da veya daha kuvvetli ihtimale göre çok kısa süre öncesinde vefat ettiği bilinen Hüma Hatun kimdir ? Nereli olduğunu sormuyorum, nereli olduğunu bilen yok, kaydı da yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Sözde ATATÜRK'çüler bu ahlaksızı nasılda

savunuyorlar

Çünkü osmanlı ya hakaret onlar için normal

• quote:

Orijinalden alıntı: EXCROEX

ortaya birtane chp sandıgı koyup egemenlık kayıtsız şartsız milletindir demek de ayrı birr neyse küfür etmeyecegim demokrasıye bak adamlar 1 tane sandık dayamıslar birşeyı secmen için A VEYA B SANDIGI OLMASI LAZIM BUNLAR SAVŞTAN CIKMIŞ ÜLKEDE ERKEK KALMAMIS HALKA DİREK 1TANE SANDIGI DAYAMISLAR KADINLARA SECME VE SECILME HAKKI DA BU YUZDEN VERILMIS ÜLKEDE ERKEK KALMAYINCA SAVAŞTAN KADINLARDA CAHIL KORKUYOR TABİ SANDIK NE PARTI NEY BILMIYORLAR ERMENI KADINLARI NASIL MECLISE GIRECEK BİDE AŞŞAGIDA TEK SANDIKLI DEMOKRASININ FOTOLARI VAR ARKADASLAR

Hakikaten Osmanlıdan gelen seçim tecrübelerini hiç iyi değerlendirememişler. Ahya - öğreniliyor yahu bu bir süreç. Gören de memleket 50 tane seçim yapmış zanneder. Geçiş dönemi o dönem.

Yahu memleket ilk defa seçime gidiyor. Ayrıca halka cahil mi diyorsun cıkcıkcık. Halka cahil diyemezsiniz efendi. Benim halkıma hakaret edemezsiniz. Cahillerse cahil bırakanlar utanmasın mı bu arada.

Ne ilginçtir ki cehaleti yenmek için en çok uğraşan adama uzatmadığınız dil kalmıyor.

• Osmanlı torunu diyorsun ama büyük annesi kimmiş sordunuz mu? Maria mı yoksa anabella mı? Yoksa Asya kökenli bir cariye miymiş?

Osmanlı torunuymus, yersen. Nerenin kırması kim bilir.

• Memlekete ilkdefa secime gidiyor 1sandık ve egemenlik kayitsiz sartsiz milletin sen desene şuna sandık işın göstermesi dikatatörlügün dibine vurmuslar adamlar sıgır

• bence çok güzel konuşmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gielenberg

Osmanlı torunu diyorsun ama büyük annesi kimmiş sordunuz mu? Maria mı yoksa anabella mı? Yoksa Asya kökenli bir cariye miymiş?

Siz nerenin kirmasisisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Atletli -- 9 Şubat 2017; 16:29:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sildim. hiç değmeyecek şeylere vakit harcıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidian -- 9 Şubat 2017; 16:40:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsmsngl

quote:

Osmanlı torunu diyorsun ama büyük annesi kimmiş sordunuz mu? Maria mı yoksa anabella mı? Yoksa Asya kökenli bir cariye miymiş?

Benim kanım Türk kanı güzelim be. Kirmalar yan tarafta, oraya git bulurlar Hayat ağacını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gielenberg -- 10 Şubat 2017; 16:33:18 >
  • Sen kimsin ya

• İyi demiş

• Donanımhaber ülke/dünya gündemi tam bir bok çukuru olmuş.

Kapatın bu bölümü. Cahil velet yığınının ne haddine bu konuşarı tartışmak.

Eleştirdiğiniz güruhtan gram farkınız yok. Hepiniz aynı boksunuz.

• Şu çılgın Türkleri herkes okumalı bence.. o zaman anlarsınız kimin ne olduğunu , bu ülkenin nasıl kazanıldığını.. vatan hainlerini ve vatanı satanları.. ama bu ülkede hayatında nutuk okumamış, Atatürk'le ilgili hiç bir bilgisi olmayan adam Atatürkçü ... yine Kuran okumamış , anlamamış.. araştırmamış insan dindarım diye geçiniyor.. bizim temel sorunumuz bu bence

• Meclisi 30 yıl kapatan ülkeyi bu sürede baskı ve dikta rejimiyle yöneten Abdülhamit'i ve Galatasaray adasını isteyen onun torununu savunacak değilim.
  • quote:

quote:

quote:

Benim kanım Türk kanı güzelim be. Kirmalar yan tarafta, oraya git bulurlar Hayat ağacını.

He tamam .

Milletin nedir ?

Ben manav milletiyim Ben kendime 100 de 100 Türküm

Madem insanlarin milletlerini arastiriyorsun bende sana sorayim nedir milletin ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Elin slav kırması ne olacak.

Bağla kapıya havlasın dursun.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.