Şimdi Ara

MUHTEŞEM YENİ KAMPANYA! Anavarza Gurme Serisi %20 İndirim Kodu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
10
Favori
22.388
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim kargo şimdi geldi, bugün hiç beklemiyordum. çok hızlı geldi, paketleme süper ve ötesi. haber veren arkadaşa teşekkür ederim.
  • Benim ballarda geldi sadece numuneleri denedim şuanlık tadı falan gerçekten çok güzel ona lafım yok fakat şöyle bir durum var almadığım ballar olduğu için onların numunesini rica ettim 2 tane numune yollamışlar bunlardan biri zaten sipariş geçtiğim narenciye balı fakat şöyle bir durum var büyük kavanozda ki bal daha koyu renkli numunede ki bal çok daha açık sarı renkli bu nedendir bilen var mı

MUHTEŞEM YENİ KAMPANYA! Anavarza Gurme Serisi %20 İndirim Kodu
    Ekleme: numunesinin isminin göründüğü fotoyuda eklemek istedim yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için
    MUHTEŞEM YENİ KAMPANYA! Anavarza Gurme Serisi %20 İndirim Kodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kajmeran89 -- 29 Aralık 2017; 15:58:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarıda bi arkadaş bu fiyata gerçek bal olamaz, balın maliyeti 60 TL falan demiş de yazma gereği duydum, işyerinden arkadaşımın babası Orduda yıllık 10 kovan civarında bal üretiyor, arkadaşımın anlattığına göre bir kovanını bizim arkadaşa vermiş ve bu kovandan çok az rekolte ile yaklaşık 10 kilo bal almışlar, maliyeti ne kadar oldu diye babasına sormuş, kovanın maliyeti 0'a yakın (yazıyla SIFIR'a yakın) demiş ( 1 kovanın maliyeti yaklaşık 50 TL civarındaymış, yani 10 kilo balın maliyeti 50 TL, kilosunun maliyeti ise 5 TL), arkadaşın babası ihtiyaçtan fazlasını ise kilosu 50-55 TL civarından piyasaya satmış. Bu bal sıfır şeker, tamamen bildiğimiz organik bal. Anlattıklarına göre maliyetine göre balda inanılmaz bir kar oranı var, arkadaşın babası bile 5 TL'den az maliyetli malını 50-55 TL'ye sattığına göre kar oranını varın siz hesaplayın. Bu husus, marka balın neden 30 TL civarında olduğunu daha iyi açıklıyor. Ki bu fiyata bile muazzam kar rakamları sağladıkları ortada. Kendime yıllardır BİM'den bal alıyorum, hanım ille marka istediği için de çocuğa balparmaktan bal alıyorum, ama aralarında fiyattan ve markadan başka tat olarak hiç bir fark yok, ikisi de düzenli analiz ve testlerden geçiyor, marka ve kurumsal kimlik altında sahtekarlık yapacaklarını asla düşünmüyorum. Ha öyle seçkin yerlerin ve çiçeklerin balları olur, onlar ayrı bir şifa kaynağıdır ona bişey diyemem ama öyle ben balcıyım diye önüne gelenden 5 lira maliyetli balları 60-70 liralara almak göz göre göre kazık yemekten başka bir şey değildir, çoluk çocuğunuzun rızkını böyle insanlara yedirmemelisiniz diye düşünüyorum, bence en azından böyle kurumsal kimliği olan yerlerden ve markalardan alım yapmak ülke için de çok önemlidir, böylece hem analiz ve testleri yapılan ürünleri almış oluruz, hem istihdama katkı sağlarız, hem vergi veririz ve hem de böylece bu ticari kurumların know-how ve araştırma geliştirme işlerine kaynak ayırmalarına ve daha da ilerlemelerine katkıda bulunmuş oluruz..

• kglık ambalajlar yeniden satışa açılmış.

4 kglık plastik kova sipariş verdim, zaten gelince cam kavanoza aktarırım, tenekeden boşaltmak zor oluyor...

96 tl ödedim, 24 tl ye geliyor kilosu...

https://www.balgurmesi.com/ev-disi-tuketim
  • Konuyu açan arkadaşlar teşekkürler bende 4 kg luk keven kekik balından söyledim. Kg su 31 tl geldi.

• Arkadaşlar çocuklarım için alacağım, ama baldan çok anlamam açıkçası.Hangisini tavsiye edersiniz?

• Anavarzabal.com

Balgurmesi.com hangisi resmî siteleri birde daha önceden çıkmış bir haber var.

www.retailturkiye.com/firmalardan/anavarza-bal-tuketiciler-aldatiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: trablus35

Anavarzabal.com

Balgurmesi.com hangisi resmî siteleri birde daha önceden çıkmış bir haber var.

www.retailturkiye.com/firmalardan/anavarza-bal-tuketiciler-aldatiliyor

zaten anavarzabal.com sitesinden satış yapılmıyor...

haber linki ile ne demek istediğinizi anlamadım?
  • kelebekxax K kullanıcısına yanıt
    bim tagsis yaptığı kanıtlanmış bir firma sızma diye sattıkları zeytinyağında bakanlığın açıkladığı tohumlu yağlar tespit edilmiş. Bala gelirsek hele üreticisi Seğmen se kesinlikle sahtekar bir firma reçellerine glikoz koyan biri bala neden koymasin. Biraz balparmaga biraz güveniyorum. O da ne kadar dayanırlar orası muamma

• forumdaki organik diyenlerdende çarşıdaki dükkanlardanda bal aldım.hem pahalı aldık hemde çöpe döktük.artık sadece markalı ve marketlerde satılan kapalı ambalajlı cam kavanozdaki balları alıyorum.

her organik diyene köyde üretiyorum diyenlere inanmayın.sağlığınızdan olmayın.

• Kestane balı almak istiyorum en iyisi hangisidir? Kaliteli, Ucuz bir şey arıyoruz bazıları çok pahalı. Bir de bazı arkadaşlar numenelik filan yazmışlar. Şimdi buradan kestane balı alsak yanında diğer ballardan da deneme amaçlı tadımlık yolluyorlar mı? Öyleyse alabilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacques1791

bim tagsis yaptığı kanıtlanmış bir firma sızma diye sattıkları zeytinyağında bakanlığın açıkladığı tohumlu yağlar tespit edilmiş. Bala gelirsek hele üreticisi Seğmen se kesinlikle sahtekar bir firma reçellerine glikoz koyan biri bala neden koymasin. Biraz balparmaga biraz güveniyorum. O da ne kadar dayanırlar orası muamma

Tağşişi yapan Bim değil, onun tedarikçisi. Tedarikçi yüzünden BİM'i suçlamanız doğru değil, zaten hatırladığım kadarıyla anında ilişkilerini sonlandırmışlardı, Pınar'ın yüzde yüz dana etli sosisininde de zamanında kanatlı eti tespit edilmişti. Bunu da hatırlatırım. Seğmen demişken Bim'deki çam balını da denemelisiniz. Gayet iyi. Çiçek balını ise Bingöl'den tedarik ediyorlar. Ki Bingöl balı zaten kalitesiyle bilinen bir bal. Çok para vermek isteyen için diyecek bir şey yok.
    Ayrıca glikoz bütün markaların reçellerinde kullanılıyor, sahtekarlığın göstergesi değil, yasal mevzuat reçel için buna izin veriyor, ürün içeriği etiketlerinde de yazıyor zaten.

Link:http://www.olay53.com/haber/teshir-listesinde-pinar-sucuk-soku-iste-bakanligin-teshir-ettigi-13-firma-44755.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekxax -- 2 Ocak 2018; 14:38:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

kglık ambalajlar yeniden satışa açılmış.

4 kglık plastik kova sipariş verdim, zaten gelince cam kavanoza aktarırım, tenekeden boşaltmak zor oluyor...

bende 850 lik cam kavanoz bittiği için 4 kg lık kova siparişi verdim umarım cam keven kekik balından farkı yoktur yanlız hocam siz nasıl 96 tl ye aldınız liste fiyatı 154 tl keven kekiğin bkm ile ödediğimizde 124 tl oluyor çiçek balı mı acaba sizinki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drarter -- 2 Ocak 2018; 15:18:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

kglık ambalajlar yeniden satışa açılmış.

bende 850 lik cam kavanoz bittiği için 4 kg lık kova siparişi verdim umarım cam keven kekik balından farkı yoktur yanlız hocam siz nasıl 96 tl ye aldınız liste fiyatı 154 tl keven kekiğin bkm ile ödediğimizde 124 tl oluyor çiçek balı mı acaba sizinki

Evet çiçek balı, detay kısmında yazmamışım kusura bakmayın...

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    Sahte bal olabilir mi diye tereddütte kaldım ama dediğiniz gibiyse sorun yok teşekkürler cevap için.

• Halkegitim merkezinin düzenlediği arıcılık kursuna gittim bu sene. Kovanlarımı ve malzemelerimi hazırladım. Bahara arıları yerlestirip kendi balımı üreteceğim. Size naçizane tavsiyem ballarını sık analiz ettiren güvenilir firmalardan alışveriş yapmanız olacaktır. Tanımadığınız, üretimine şahit olmadığınız kişilerin "organik" balından çok çok daha iyidir. Ağız tadıyla yemenizi dilerim.

• balı çok seven ve hergün tüketen biriyim. değişik yerlerden, üreticilerden ve markalardan ballar aldım. geçen sene anavarza bal aldım ama beni tatmin etmedi! çok akışkandı ve açıkcası tadı yok gibiydi. bir daha almaya cesaret edemedim bir bana mı böyle geldi genel beğeni yüksek olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: onzy

balı çok seven ve hergün tüketen biriyim. değişik yerlerden, üreticilerden ve markalardan ballar aldım. geçen sene anavarza bal aldım ama beni tatmin etmedi! çok akışkandı ve açıkcası tadı yok gibiydi. bir daha almaya cesaret edemedim bir bana mı böyle geldi genel beğeni yüksek olmuş

Bal konusunda çok üçkağıt döndüğü için markalı ürün almak hele de fiyatı uygun olduğunda daha albenili oluyor...

Benim kargomda 1 günde geldi bu arada ama henüz tadına bakmadım, akşama artık...

• lavanta balı alan oldu mu?
  • alliiris86 kullanıcısına yanıt
    Aldım, memnun kalmadım. Yoğun bir lavanta tadı beklemiyordum ama hiç mi lavanta aroması gelmez. Arılar sanki hiç lavanta görmemiş gibi normal çiçek balından tat olarak bir farkı yok.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.