Şimdi Ara

Muhteşem Lg Hu80ksw 4K projeksiyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
7.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lg’nin pf1500kr led ve hf80js laser modellerini kullandıktan sonra işlemcisinin yavaş olması nedeniyle değiştirmeye karar verdiğim 80js’yi satıp (neredeyse hiç kullanılmamıştı), işlemcisi yenilenen 1080p modeli olan hf80LS ‘yi alacaktım.
    Ama daha önce nette gördüğüm ve kasa yapısı ve fiyatından dolayı hiç düşünmediğim lg hu80ksw 4k model cihazı vatan bilgisayardan aldım.
    Cihazı mağazadaki görevli arkadaşın ısrarı ile incelemiştim ve çok başarılı buldum. Satın aldıktan sonra 3 günde gaziantep mağazasından geldi.
    Sıfır açılmamış kutu olduğunu görüp eve giriş😊 işlemlerini yaptım. Kutu açılımı ve özelliklerini sizlerle paylaşmayı düşünüyorum. Şu an evde kilerde bekliyor☺️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Mayıs 2021; 3:57:24 >

• hayirli olsun ne kadara aldiniz?
  • 13 e
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

13 e
    biraz daha bekleseydiniz keşke, tavan fiyattan satın almışsınız. her ay vatan bilgisayar gece indirimi yapıyor TV ve projeksiyon kategorisine.

29 kasım fiyatı,

• Ellerinde İki tane açılmamış kutu kalmıştı vatanın. İkiside gaziantepteydi. Ellerinde kalmadığı için indirimi yakalayamayacağımı düşündüm ve o nedenle aldım ankara vatandan. Çok da tavan olmadığını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 25 Ocak 2020; 18:59:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosecutor

Ellerinde İki tane açılmamış kutu kalmıştı vatanın. İkiside gaziantepteydi. Ellerinde kalmadığı için indirimi yakalayamayacağımı düşündüm ve o nedenle aldım ankara vatandan. Çok da tavan olmadığını düşünüyorum.
    hayırlı olsun, deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız benim gibi almayı düşünen arkadaşlar için bir fikir olur.
  • Bu akşam kutuyu açtım. İçerisinden cihaz, kumandası, kalem piller ve 4 tane minik vidalı ayak çıktı. Görüntüyü tavana yakın konumlandırmam gerektiği için sehpanın üzerine koydum projeksiyon cihazını. Enerji kaynağının içinde oluşu ve kabloyu elektrik süpürgesi gibi kendi içinde makaraya dolaması çok hoşuma gitti. Sadece o mu😊:
    4 çekirdekli işlemcisinden kaynaklı hızlı açılışı, netflix ve youtube uygulamaları çok iyi. 4k, hdr ve 8k içeriği youtube dan oynattı ve hdr aktif hale geldi. Netflix 4k ve hdr içeriği gösteriyor.
    Ses müthiş, tamam bir ev sineması sistemi değil ama çok tatmin edici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 26 Ocak 2020; 7:37:20 >

• Youtube da 4 ve 8 K videoları açtığımda hdr özelliği varsa ekranın sağ üst köşesinde bir simge beliriyor ve hdr özelliği aktif oluyor.

Cihazın alt kısmı kablo makarasına ayrılmış, hoparlörleri dahil tüm aksam üst kısıma toplanmış. Devamlı yerde durması için tasarlandığı ve tozdan korunması için bu şekilde yapılmış sanırım.

Üstteki ayna çok işlevsel ve devrimsel bir tasarım bence. Görüntü o kadar mükemmel ki ayna bir kayba neden olmuyor gibi geldi bana.
    Multimedya özellikleri önce kullandığım 80 js’nin ötesinde ve hızı muhteşem.
    Netflix, youtube ve film oynatıcısı miboxS kadar hızlı.
    Altyazılara renk, konum ve dil ayarı yapabiliyorsunuz.
    5ghz wifi kablosuz ağa dahil ettim (apple airport extreme)
    Sorunsuz ve hızla bağlandı.
    Uygulamalar yanında internet tarayıcısı da çok hızlı ve başarılı.
    Tv kanallarını tarayıcıdan rahatlıkla seyredebildim. Film siteleride sanırım sorunsuz film oynatır, denemedim henüz(Denedim sonuç çok başarılı).

Kumandası lg akıllı kumanda. Sadece power tuşu aydınlatılıyor, diğer tuşlar aydınlatılsa iyi olurdu bence. Ama sorun değil çok akıcı bir kullanımı var.

Kendi hoparlörünün sesi çok yüksek ve yeterli detayda.
    Bir müddet denedim ağımdaki filmler, netflix ve youtube ile, sesi 18-19 dan fazla açamadım.
    Yüksek seste baslarda cevap vermesi yalpalıyor ama o ses seviyelerine çıkmak üzerindeki sistem ile zaten gereksiz bence.
    Projeksiyon cihazlarım ile kullandığım bose mini hoparlörümü bluetooth ile bağladım ve çok hızlı sorunsuz algıladı.
    Bose miniyi görüntünün oluştuğu duvarın altındaki sehpaya koyunca sonuç muhteşem oldu. Bose miniyi denemeyenler için söyleyeyim boyundan çok çok büyük iş çıkartır.

Ve youtube videolarından bir kaç fotoğraf
    Muhteşem Lg Hu80ksw 4K projeksiyon;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Mayıs 2021; 4:8:57 >

• Apple router’ıma bağlı seagate home ev sunucusu kullanıyorum ve filmlerim onun içerisinde duruyor.

LgHu80 sorunsuz bir şekilde upnp sunucu olarak görüp tüm içeriği beklemeksizin oynattı.
    Bir tanede 4K film indirmiştim denemek için. Togo 4k hdr, onu da 5ghz ağdan kablosuz olarak sorunsuz bir şekilde anında oynattı.

Harici altyazılarıda gösteriyor.

Filmin kumanda ile neresine giderseniz gidin neredeyse hiç bekleme yapmıyor.

Görüntüyü salonun duvarına yansıtıyorum, başka bir şansımda pek yok zaten. Duvar midye kabuğu renginde çok hafif gri tonla kırılmış beyaz ve sonuç çok iyi.

Eğer “ortamda ışık yoksa” siyahlar inanılmaz, renkler muhteşem doygunlukta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Mayıs 2021; 4:11:15 >

• Marantz NR1606 receiver, Sony Pascal sa-ve835 ed, sony 40X3500tv, Xiaomi tvboxS’den oluşan 7.1 sistemim var ve salonun köşesinde oldukları için projeksiyon cihazlarımı maalesef ses yönünden sisteme bağlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Mayıs 2021; 4:12:39 >
  • Üst kapak ile ilgili bir kaç fotoğraf;
    “”Fotoğraflar tarafımdan iphone8 ile çekilmiştir, detay sorunlarını anlayışla karşılayacağınızı umarım”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 26 Ocak 2020; 8:7:40 >

• Cihazın soğutmada kullandığı fanın sesi gayet makul seviyede. Sanırım büyük boyutta bir fan kullanılmış. Ben minimum güç tasarrufu ile denedim ki zaten o ayarla geldi, hava akışı sesi duyulmuyor bile ve rahatsız edici değil. Bu modda kullanmaya devam edeceğim. Cihazda belirli bir süre kullanımdan sonra üst kısmına dokunduğunuzda hissedilen hafif bir ılıklık dışında bir sıcaklık artışı hissedilmedi.
    Bu cihazların düşük fan sesi için tasarruf modunda kullanılmasının sıcaklığı arttırdığını ve DLP çipinde parlak nokta oluşumuna sebebiyet verdiğini düşünüyorum.
    Düşüncem yanlış da olabilir, görüşlerinizi bekliyorum.
    Başıma da geldi bu durum, koreden lg hf1500kr getirtmiştim. Fan sesi az çıksın diye maximum güç tasarrufu modunda kullanıyordum. Çok az kullanmama rağmen parlak nokta oluştu. DLP çip bu cihazlarda görüntüyü oluşturan parça ve bulunması inanın hiç kolay değil ve iyi soğutulması gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Mayıs 2021; 4:16:42 >

• Hayırlı olsun. Bu projeksiyon ulrta throw olan model değil mi? Bende ultrashow olan modele bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theraptorx -- 26 Ocak 2020; 12:8:48 >
  • Hayır değil. Karşıdan uzun mesafe yansıtma. Lgnin o tür 4k cihazı da var ama Türkiyede yok sanırım. 6.000 usd gibi fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Aralık 2021; 7:39:27 >
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın başarılı bir ürün.
  • Bende de benq ht3550 var. Görüntü kalitesi muazzam ama multimedia özellikleri yok. Benq satabilirsem bu projeksiyon dan almayı düşünüyorum. Daha evvel lambalı DLP (orta üst düzey) kullandınız mı, kullandıysanız karşılaştırma yaparsanız hangisini tavsiye edersiniz.
  • Lambalı projeksiyon kullanmadım. Ancak gördüklerimde çok yüksek bir fan sesi ve sıcak hava akımı oluyor.
    Multimedya özellikleri, pratik kullanımı, uzun ömrü ve görüntü kalitesi nedeniyle laser ve led çağı başladı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prosecutor -- 15 Mayıs 2021; 4:25:48 >
  • Hayırlı olsun.
  • ev icin alınacak ileriye yonelik en uygun cihaz bu lg. ondan sonra viewsonic x10 geliyor. normal lambali dlp cihazlarin goruntusunu daha dogal bulsam da yavas acilip yavas kapanmasi calisirken elektrik kesilince lambasinin zarar gormesi, lambasinin zaman gectikce parlakliginin azalmasi cok fazla guc tuketmesi dahili medya player dahili hoparlorunun olmamasi gibi sebeplerden oturu bir daha asla lambali dlp cihaz almam. lazer ve led gelecek vadediyor.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.