Şimdi Ara

MühendisMurat Yardımına İhitayacım Var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Buyrun ben sürekli araştırıyorum benim önerilerimi rahatlıkla dinleyebilirsin ben önerdiğim her parçayı mutlaka araştırmışımdır
    veya kullanmışımdır uyumu stabilitesi vs.. bu sistem her türlü işini görür.Günümüz oyunları en yüksek ayarda donmadan oynarsın masaüstü işlemlerinide donmadan yaparsın.
    Her açıdan seni mutlu edecek bir sistemdir. Bir sorun oldumu çekinmeden sorabilirsin istediğinede sordurabilirsin.

Eskiler ya

Aynen doğru demişim hala öyleyim, o yüzden bu kadar arkadaşlık yollanıyor bana o yüzden referanslarım ortada o yüzden 3 4 yıl önce sistem topladıklarım hala 3. 4. bilgisayarını istemeye geliyor o yüzden günde en az 30+ bildirim alıyorum vs. neyse saydırmayın daha görünen köy kılavuz da istemiyor.

MSI
    H110M Gaming D4 2133Mhz mATX 1151
    260 TL

Intel
    Skylake Core i5 6500 3.20 GHz 6 MB LGA 1151p
    714 TL

Kingston
    Hyperx Fury 8GB 2133Mhz D4 HX421C14FB/8
    141 TL

WD
    1 TB Blue 7200 64MB Sata3 WD10EZEX
    177 TL

Zalman
    R1 Mid Tower Kasa Siyah / PSU YOK
    182 TL

Zalman
    ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Güç Kaynağı
    204 TL

MSI
    GTX970 Gaming 4GB GDDR5 256Bit
    1410 TL

Toplam : 3089 TL

En iyi f/p

Anakart ve ram secımı hatalı.

2666 mhz ram kullanılmalı. Oyunlarda fps farkı olacaktır. Ramlar tek modul degıl 2x4 secınız.

970 bugun far cry prımal de rakıbı 390 dan 20. Fps daha assagıdadır. Guc tuketımını kafanıza takıyorsanız, bence polarıs ı bekleyın, yok sorun degılse, 390 alın. Amd benım kartlarımın teknolojısı dx 12 desteklıyor ve asırı performans artısı sunuuyor dıyor. Nvıdıa dan henuz bır acıklama gelmedı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herolay -- 6 Mart 2016; 23:38:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• herolay kullanıcısına yanıt
    O aradaki para farkına asla değmeyecektir bu bilinerek bu sistem yazılmıştır.
  • Super ya hocam bitanesjn sen tam istediğim. Peki bu bütçeye toplana bilecek en iyi sistem bu mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O aradaki para farkına asla değmeyecektir bu bilinerek bu sistem yazılmıştır.

Hocam pc ye gectıgımde bununla ılgılı oyun testlerı vardı. Lınklerını sızınle paylasırım.

Kardeşim atmana gerek yok gördüm zaten karşılaştırma 1333 ile 2400 mhz mi hatta ?

Ama şimdi ramleri öyle yapacağız anakartı da arttırdın mı en az 200 lira ek masraf çıkabilir o parayla SSD alınır taş gibi sistem olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: EmirAkbal

Super ya hocam bitanesjn sen tam istediğim. Peki bu bütçeye toplana bilecek en iyi sistem bu mu ?

Evet.

• quote:

Kardeşim atmana gerek yok gördüm zaten karşılaştırma 1333 ile 2400 mhz mi hatta ?

Ama şimdi ramleri öyle yapacağız anakartı da arttırdın mı en az 200 lira ek masraf çıkabilir o parayla SSD alınır taş gibi sistem olur.

Sızın ızledıklerınız ddr3 1333 mhz ıle 2133 mhz olabılır.

Ama ddr4 de durum farklı, 2133 mhz ıle 2666 mhz arasında cıddı farklar mevcut.

Tabı ssd de ayrı bısı zaten, ama bı bakmak gerek testlere deger mı degmez mı dıye. Ben gectıgımde hemen paylasacagım.

• Vur sisteme MSİ 970i keyfine bak,ayrıca DX12 ile ilgili yorumlar çok mantıksız NVDİA gibi bir şirketten bahsediyoruz henüz açıklama yapmamış olmamaları Kartları çöpe atalım manasınamı geliyor, far Cry Primalda önde ise amd 1080P se GTX970in daha fazla fps verdiği oyunlarda var,oyuna göremi kart alıcaz yani? 1080p oynayacak insan gider 970 alır basit yani bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimmyCool1907 -- 6 Mart 2016; 23:51:26 >
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=G5ejBlynOV8 Ram ile ilgili.

https://www.youtube.com/watch?v=cMUbHdQBSiQ ekran kartı ile ilgili.

bilmiyorum hocam ssd tercih meselesi olacak ama sonradan alınıp eklenebılır.

Bakacağım bilgisayara geçince ve bundan sonra daha fazla dikkate alırım ama bu bütçede dokunmam başka birşeye genede :)

• quote:

En iyi f/p

Aman sakin ol,birbirimizi az çok anımsarız senin Bjk murat olduğun dönemden :) Ben de buralarda yazardım Metin Abi,Angelmax vs ile.Kolay gelsin sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: B4ris

3200 tl'yi bırak,5000tl'lik sistemde seni 4 yıl götürmez,hele hele tercihini mevcut mimari nvidia veya amd açısından kullanırsan...
    açıkçası şu an çok acil ihtiyacı olmayan insanların yeni mimari kartları beklemesi taraftarıyım ben.

Gerçekten yardımcı olmak isteyen insan dediğiniz gibi bir tavsiye verirdi zaten. :)

Hatta , Zen mimarili işlemcileri ben sıfırdan sistem kurmaya niyetlensem merak için bile olsa bekler , incelemelerini görür tatmin olmazsam yine intel tarafında 4. veya 6. nesil i5 ile sistemimi kurar yeni gelecek ekran kartlarından bütçeme uygun performanslı olanı seçerdim.

Çok acele yoksa beklenebilir , en azından mevcut modeller içinden bir i5 ile kurulur , yeni kartlar gelene kadar uygun fiyatlı idare edebilecek ekran kartı ile geçiştirilip , yeni kartlar geldiğinde onlara upgrade edilir benim önerdiğim yol haritası böyle , şu aralar sistem arayışında olan arkadaşlara.

• Ben olsam 970 alacagima 390x alirim

• quote:

Bakacağım bilgisayara geçince ve bundan sonra daha fazla dikkate alırım ama bu bütçede dokunmam başka birşeye genede :)

Estagfırullah. Hocam o manıyetle soylemedım. Aslında ekran kartında demek ıstedıgım su.

Dıkkatımı. En cok ceken nvıdıa ekran kartlarının her zaman rakıbının ustunde olmasında Nvıdıa nın gamework sıstemı oluyor.

Dıkkat edersenız, nvıdıa desteklı olmayan oyunlarda amd hep onde gıdıyor. Bana gore amd kartlar rakıplerıne oranla daha guclu, sızde gtx 770 varmıs, Nvıdıa destegı (gamework olmayan) oyunlarda emınımkı 280 sızın kartınızı gececektır.

Yukarda bır arkadas demıs, oyuna goremı kart alcaz. Evet son 2 yıldır, oyunlara baktıgımızda hep nvıdıa desteklı oluyor. Lakın ben artık fırmaların bu polıtıkadan vazgececeklerıne emınım.

Ekran kartında amd pazar payı buyudukce bu destekler zamanla daha. Cok. Azalacaktır.

Ekran kartı alacaklara tavsıyem, dusuk guc tuketımlı polarıs mımarısı ve pascal ı beklemelerıdır.

Islemcı olarakta OC macerası olmayanlar, 6500 almalılar. 6400 kırpılmıs, 6600k ıse sadece oc konulmus bır ıslemcı.

I5 6500 den assagısı alınmamalı. I3 alındıgı taktırde, max ekran kartı 380 veya 960. Ekran kartı yenılemek. Kolay ama ıslemcı yenılemek zor. Ben sıfır sıstem dızeceklere ı5 6500 den. Assagısını almalarını tavsıye etmıyorm.

Kısaca I5 6500+ 370-950 sıstem

I3 6100 + 380+960 dan kat kat daha mantıklı.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Söylediğiniz kartlara baktım. HD 7970, GTX 770 den iki yıl önce çıkmış, performans olarak epey gerisinde. R9 280X de GTX 770 den 8 ay sonra çıkmış, performans olarak aynı seviyede sayılır iki kart. Ülkemizde bulunabilen fiyatlarla baktığımda; Zotac GTX 770 (1.040TL), Saphire R9280X (900TL) civarında fiyatla satılıyor. Yani özel bir kullanım alanı yok ise oyunlar için R9 280X almak daha mantıklı. Adını duymamanız mantıklı, zira daha yeni nesil kartlar piyasaya çıktı. Aynı şekilde GTX 770 de tavsiyelerde yer almıyor eskisi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENCHANTER

Söylediğiniz kartlara baktım. HD 7970, GTX 770 den iki yıl önce çıkmış, performans olarak epey gerisinde. R9 280X de GTX 770 den 8 ay sonra çıkmış, performans olarak aynı seviyede sayılır iki kart. Ülkemizde bulunabilen fiyatlarla baktığımda; Zotac GTX 770 (1.040TL), Saphire R9280X (900TL) civarında fiyatla satılıyor. Yani özel bir kullanım alanı yok ise oyunlar için R9 280X almak daha mantıklı. Adını duymamanız mantıklı, zira daha yeni nesil kartlar piyasaya çıktı. Aynı şekilde GTX 770 de tavsiyelerde yer almıyor eskisi gibi.

Şu saatten sonra 380 280x yerine tercih edilir.

Bu arada Gtx 770 bana göre 280xden iyi karttır ama şu adını bile duymadım 1 senedir lafı çok komik.280x forumda gtx 770den fazla alınıp satılmıştır.Şuan 280x kullanan sayısı da gtx770 kullanan sayısından fazladır.Sebebi de aradaki fiyat farkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ENCHANTER

Sen dünyada çıkış tarihlerine neden bakıyorsun Türkiyede piyasada kalma tarihleri önemli olan, bana da zamanında demişlerdi 7970 al çok iyi kart Amd nin en iyisi taş gibi bilmemne felan en son hali içler acısıydı, 280 de o kadar sonra çıkmasına rağmen üstünlük kuramadı hatta hatrı sayılır Nvidia oyunlarında gerisinde kaldı, sen paralarını da iyiki yazmışsın, olay bu zaten tamam veriyoruz Nvidia ya para ama sonuna kadar kullanıyoruz kesinlikle o paranın hakkını veriyor x80 belki değil ama x70 her zaman mutlu etti kullanıcısını parasına göre bak ne oyunlar geliyor ben hala keyifle oynuyorum verdiğim her kuruşa helal olsun.

GTA5, witcher 3, watch dogs, assasins creed serileri vs ben böyle başyapıtları oynuyorum ve Nvidia ile bunlar daha iyi çalışıyor isterse 1gb olsun Amd 10 gb olsun ben aldığım neticeye bakarım alanlarda bakmalı, şu kağıt üstünden bir kurtulun gerçek hayata dönün :)

• Konu epeyce bi uzadı :)

• Murat abim bide sana zahmet R9 380X li sistem toplayabiliriz ve R9 380X nasıldır ? Sana zahmet bu el at.

• Ama bu 2900 TL'lik olsun yaa 3000

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.